Põder ja sool

Huvitavaid tähelepanekuid ulukite käitumisest.
uralets
Postitusi: 60
Liitunud: R Okt 13, 2006 10:49 pm

Põder ja sool

Postitus Postitas uralets »

Olen varem kuulnud aga eile nägin esimest kord oma silmadega. Niisiis, sõites Tallinnast Pärnusse kell 18:45 märkasin tee ääres tumedat kogu ja igaks juhuks hakkasin pidurdama. Ja ennäe pilti: põder tee ääres, tagumik taeva poole, seisab põlvedel ja lakub asfaldi pealt soola! Liiklus on jumala tihe mõlemas suunas aga tal on savi sellest, kusjuures ta oli nii lähedal, et ma pidin väikse jõnksu tegema! Süda kloppis veel tükk aega rinnus... Loomad ikka oskavad teinekord üllatada!
sulgpall on parem kui keks
POLT
Postitusi: 49
Liitunud: T Mär 29, 2016 7:51 pm

Re: Põder ja sool

Postitus Postitas POLT »

Keegi vist koonerdab lakukividega
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Põder ja sool

Postitus Postitas honkomees »

POLT kirjutas:Keegi vist koonerdab lakukividega

Katsu sa mitte koonerdada, kui jahimaal RMK mets põhiliselt ja nad keelavad soola panna ...
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
uralets
Postitusi: 60
Liitunud: R Okt 13, 2006 10:49 pm

Re: Põder ja sool

Postitus Postitas uralets »

Ei tea, kas keegi koonerdab või miskit sellist, aga fakt, et suure maantee ääres ja vaatamata tihedale liiklusele...
sulgpall on parem kui keks
rixa
Postitusi: 387
Liitunud: P Mai 04, 2008 6:37 pm

Re: Põder ja sool

Postitus Postitas rixa »

honkomees kirjutas:
POLT kirjutas:Keegi vist koonerdab lakukividega

Katsu sa mitte koonerdada, kui jahimaal RMK mets põhiliselt ja nad keelavad soola panna ...


Miks RMK keelab soola panna?
uralets
Postitusi: 60
Liitunud: R Okt 13, 2006 10:49 pm

Re: Põder ja sool

Postitus Postitas uralets »

Mehed, point ei olnud selles, kas kohalik selts või RMK koonerdab, vaid selles, et suure maantee ääres , tiheda liikluse lõigul vaatamata kõigele...
sulgpall on parem kui keks
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Re: Põder ja sool

Postitus Postitas rajaleidja »

Elupäevad metsloomad tee peal soola lakkumas käinud. Kui tihe liiklus nende igapäeva elu osa, siis ongi neil autodest suva
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Põder ja sool

Postitus Postitas honkomees »

rixa kirjutas:... Miks RMK keelab soola panna?

Eks ikka väidetavalt metsakahjustuste vältimiseks, et ei meelitaks põtra metsa ... pidevad raied ja hulk kasvavat noorendikku ning võsa meelitavad niikuinii. Mul mitu soolakut seisavad juba 4 aasta tühjalt, keeld...
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Põder ja sool

Postitus Postitas honkomees »

uralets kirjutas:Mehed, point ei olnud selles, kas kohalik selts või RMK koonerdab, vaid selles, et suure maantee ääres , tiheda liikluse lõigul vaatamata kõigele...

ma nii 25 aastat tagasi tööle käies nägin ühes kohas Riia-Pihkva trassil talve jooksul nii 10-15 korda põtru soola lakkumas, ükskord oli 4 tk terve tee täis, jäin seisma, lasin tuled peale, andsin signaali, pohhui ...
ühesõnaga tavavärk.
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
kätukätu
Postitusi: 28
Liitunud: K Dets 17, 2014 9:21 pm

Re: Põder ja sool

Postitus Postitas kätukätu »

Teepeale pandav soola või kemikali (lahus vahel) on üsna soolane. On rattakoopast sula lund kanali serva peale kukkunud, kui auto all olin. Sülitama võttis ikka tükiks ajaks. Kui korra põdrad lihtsama vastupanu tee avastanud, siis see läheb nii "põlvest põlve"! :-)
Mida rohkem närida, seda peenem on!
duv
Postitusi: 582
Liitunud: N Jaan 08, 2009 10:48 am

Re: Põder ja sool

Postitus Postitas duv »

uralets kirjutas:Olen varem kuulnud aga eile nägin esimest kord oma silmadega. Niisiis, sõites Tallinnast Pärnusse kell 18:45 märkasin tee ääres tumedat kogu ja igaks juhuks hakkasin pidurdama. Ja ennäe pilti: põder tee ääres, tagumik taeva poole, seisab põlvedel ja lakub asfaldi pealt soola! Liiklus on jumala tihe mõlemas suunas aga tal on savi sellest, kusjuures ta oli nii lähedal, et ma pidin väikse jõnksu tegema! Süda kloppis veel tükk aega rinnus... Loomad ikka oskavad teinekord üllatada!

Kui kaugel Tallinnast võis olla? Omal ka jahile sama tee kaudu minna ja hea teada, kus ohtu karta.
uralets
Postitusi: 60
Liitunud: R Okt 13, 2006 10:49 pm

Re: Põder ja sool

Postitus Postitas uralets »

ca 80km, vahetult enne Enge tanklat, ei tule meelde, mis ta praegu on.
sulgpall on parem kui keks
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Põder ja sool

Postitus Postitas aivar00 »

See on enne Rapla MK lõppu - Pärnu MK algust. Kokkuvõtlikult Vigala. Seal igal aastal kitsed-põdrad mitu avariid põhjustavad.
ikka lõbusalt
duv
Postitusi: 582
Liitunud: N Jaan 08, 2009 10:48 am

Re: Põder ja sool

Postitus Postitas duv »

uralets kirjutas:ca 80km, vahetult enne Enge tanklat, ei tule meelde, mis ta praegu on.

Tänan! Täpsemalt Palase ja Manni küla kandis ja õnneks sirge lõik seal, aga udus ja p.... püsti, ega nalja pole. Ausalt öelda pole sellist asja oma 35a juhtimisõiguse jooksul kohanud.
Kasutaja avatar
Oxoma
Postitusi: 129
Liitunud: R Dets 30, 2005 9:04 pm

Re: Põder ja sool

Postitus Postitas Oxoma »

Mõned aastad tagasi sõitsin jõululaupäeva õhtul Rapla-Viljandi maanteel, teel oli must jää, autol olid lamellid veel all, higimull oli otsaees, sest tõesti väga libe oli, auto ujus ja ma üle 70-80 ei julgenud, aga noh teised kõik olid sellised "sõidumeistrid", sõideti minust pidevalt mööda, ja siis Käru ja Türi vahel pidevas autovoolus näen kahe põdra valged jalad täiesti tee ääres kilomeetriposti kõrval. Vilgutasin küll tulesid vastutulijatele, aga noh kes see siis aru sai või hoogu maha võttis...
Eeltoodu on müstifikatsioon ja ei oma mingisuguseid seoseid reaalse eluga. Kõik nimed on väljamõeldud ja igasugune kokkulangemine reaalsusega on juhuslik ja ettekavatsemata.
Vasta