Pardijaht läänerannikul

Üldfoorumis võib rääkida teemadel , mis teistes foorumites ei kajastu.
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Postitus Postitas andrus »

Pardijaht võib väga vahvaks kujuneda ,eriti nüüd kus on juba nii palju koera omanikke soovi avaldanud (y)
bighornet
Postitusi: 414
Liitunud: P Jaan 30, 2005 6:16 pm

Postitus Postitas bighornet »

andrus kirjutas:Pardijaht võib väga vahvaks kujuneda ,eriti nüüd kus on juba nii palju koera omanikke soovi avaldanud (y)

Kui ma aru saaks, kuda need koerad seal paigal püsivad või nood uued omanikud :?
Peale esimest pauku plats puhas äkki?
Kas ikka võeras naine kuulab nii häasti sõna... Või tuleks enne kuivtrenni teha... :wink:
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

No see kuts, keda Triin omab (Emma), tema sai esimesel korral partide veesttoomisega hakkama, ja pauku ei kartnud. Kui sinna veel mõni sarnane koer tuleb, sisi ok. Eks Emmaga ole jahi teemal veel palju tööd ja näis kuidas roostik ja hein tulevikus otsimiskeskkonnaks sobivad, aga vast saab asja. Igatahes on lootus, et kui mingi pardijahi üritus korraldada, siis koeraomanikud, kes on huvitatud koerte kasutamisest partide toomisel, saavad selleks seal ka võimaluse ning ka koerad parte tooma (see sõltub muidugi koertest juba).
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

Käisime Keeril asja vaatamas, selgus, et rändpart on kohal. Kohalik hani ilmutas ka ennast (no, minu närvid ei pidanud vastu, hane jaoks oli natuke lahja moon kah, ning nii piirduski asi kõmmimisega). Sinikaela teemal ei tea, on see kohalik või mitte, aga igast muid vidinaid oli küll päris mitut liiki kohal. Ja nende hulgas lasti nt 1 luitsnokk alla. St, sisemaale on ränne jõudnud. Mis läänekallas ja saared pajatada teavad?

Ps. Offtopic. Koprajahi teemal kaotatud ja leitud asjad. Mul on 1 nokamüts, 1 laiguline kalamehe/jahimehemüts, 1 nuga (punane, igast jubinatega. nagu victorinox, aga mingi teine märk peal). Kui kellelgi veel sinna midagi ununes, siis andku teada, äkki avastame.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

Feen kirjutas:.... Mis läänekallas ja saared pajatada teavad?
....


Kolmapäevase (20. sept) seisuga Läänemaal: aulid, keda lasta ei saanud; viupartide üksikud väikesed rändesalgad põhja poolt lõunasse lendamas - jällegi rannast eemal merel, üks irdunud isend jäi ka haavlitele vahele; kohalik piilu vihises igalpool ringi ja jäi kõige lihtsamini toru ette; luitsnokkasid, sinikaelu ja sooparte oli kah veidi näha ja mõni sai ka lastud. Hanesid ei olnud üldse näha.

Tundub, et väike ränne ikka juba toimub, aga jahipidamiseks tuleb siis valida maaninad, kus ränne maale lähemal. Lahesoppides ja jõgede suudmetes peamiselt kohalikud sulelised rõhuga piilul, piilul ja veelkord piilul.

BM
banton
Postitusi: 1
Liitunud: N Sept 22, 2005 7:47 pm

Postitus Postitas banton »

Läänemaal (kohta ei ütle) 21.09 on lastud 7 hane, (3 tk. hallhane, 4 tk. rabahane), hani on kohalik, kõik linnud väga kõhnad, rännet veel ei ole.

Edu
Pauli
Postitusi: 1291
Liitunud: E Nov 29, 2004 4:03 pm

Postitus Postitas Pauli »

Kohalik rabahani? Selle teatega peaksid küll Eesti Ornitoloogiaühingu Haruldustekomisjoni minema! :wink:
Aga noh, tegelikult ma saan aru, et mõeldi mittepesitsevaid hulkuvaid isendeid.
Priit Roostfeldt
Postitusi: 156
Liitunud: N Veebr 03, 2005 1:59 pm

Postitus Postitas Priit Roostfeldt »

Väike info lääneranniku kohta - Haapsalu ümbruses parti ja hane nii et küll saab :D
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

Nu, kas leidub keegi kes asja ära teeks? Viimane aeg nagu... :roll:
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
saialõikaja
Postitusi: 406
Liitunud: E Okt 04, 2004 10:03 am

Postitus Postitas saialõikaja »

nädala kahe jooksul (vähemalt) tuleks asi ära teha :D muidu kisub keeruliseks ma arvan :wink:
tuleb jaht või jaa?
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

Nuuh ? Mis seis on ? Pole ise enam tükk aega rannikule saanud, aga täna nägin kõvasti haneparvi jälle Harjumaal ning kõhutunne on küll selline, et varsti on normaalne ränne lõpukorral.

BM
Priit Roostfeldt
Postitusi: 156
Liitunud: N Veebr 03, 2005 1:59 pm

Postitus Postitas Priit Roostfeldt »

jep. Üleeile oli Haapsalu meeste maadel hane nii et mustas. Ei liialda kui ütlen, et korraga oli põllus maas paar kolm tuhat hane. Seal oli nii rabakat. halli ja lagle. Aga tundub tõesti, et varsti on ta läinud
bighornet
Postitusi: 414
Liitunud: P Jaan 30, 2005 6:16 pm

Postitus Postitas bighornet »

No Priit!!! teemas part leian ma vastuse hanele :!:
No ma usun, et nad ikka hane, mitte pardi mõõdu välja annavad :lol:

No aitüma ikkagi info eest. Kade mees Sa pole! Autopaak saab tangitud ja vöövahe täis pihitud!
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

pardijaht läänerannikul

Postitus Postitas jorr »

Mis sellest pardikonnast enam vaadata, praegu hanel viimane ots käes, ära maha maga!
noorus on ilus aeg
smurf
Postitusi: 156
Liitunud: P Mai 08, 2005 1:42 pm

Postitus Postitas smurf »

Endal asjade pakkimine pooleli.Öösel viie ajal linnast minema ,et hommikuks oleks ilusasti platsis.Plaan minna Hara lahe kanti,nii põldudele kui ka mere äärde-ilm on ka selle jahi jaoks norm(tuul võiks muidugi olla selline nagu oli nädalavahetusel).
Vasta