Tulirelva sisselaskmine

2004. aasta teemad
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Tulirelva sisselaskmine

Postitus Postitas kakuke »

Igal jahimehel tuleb oma püss, millel reguleeritav sihik peal, sisse lasta. Huvitav oleks kuulata kuidas seda mujal tehakse. Kas keegi on kasutanud ka mingeid lisasedmeid ja kui millisel määral need lõpptulemust on mõjutanud? Kui ringi nuhkida, siis on selleks terve rida igasuguseid statiive müüa. Ise olen seda siiamaani liivakoti pealt teinud, kuid kui ikka laad pole mingile alusele toetatud (nagu saab seda statiivil teha), siis head tulemust on raske saavutada. :arrow:
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
kriss
Postitusi: 157
Liitunud: N Okt 23, 2003 9:59 am

Postitus Postitas kriss »

ma proovisin siludaraudsega lasta statiivilt. statiiv oli selline kolme jala peal ja see koht kus relv kinni käis oli munakaga kui liigutasid siis jäi jäigalt kinni aga relv pidi ikka õlas olema 140 meetri pealt lasin ja kuul langes ca30 cm. see statiiv küll eriti kindel ei olnud.
jaht eesti moodi
Nivaomanik
Postitusi: 206
Liitunud: R Nov 21, 2003 4:42 pm

Postitus Postitas Nivaomanik »

Olen proovinud nii liivakotte, patju kui ka kõiki muid abivahendeid, kuid viimase aasta olen kasutanud statiivi ja tulemus on ikka tunduvalt parem. Statiiv on ise valmistatud ja selline kerge ja kaasaskantav. Kinnitatakse relva külge kahest punktist, mitte ühest nagu enamasti need munakuga statiivid.
Tegelikult usun et ilma statiivita ja kogemusteta sisselaskmine on suht suur padrunite raiskamine.
Kasutaja avatar
kriss
Postitusi: 157
Liitunud: N Okt 23, 2003 9:59 am

Postitus Postitas kriss »

ega sul mingeid jooniseid või pilti pole :?:
jaht eesti moodi
Nivaomanik
Postitusi: 206
Liitunud: R Nov 21, 2003 4:42 pm

Postitus Postitas Nivaomanik »

Joonis on kusagi paberil olemas kuid ei midagi erilist.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Nivaomanik kirjutas:Statiiv on ise valmistatud ja selline kerge ja kaasaskantav.
Tegelikult usun et ilma statiivita ja kogemusteta sisselaskmine on suht suur padrunite raiskamine.

Kas oled valmistanud oma statiivi selliselt, et lastakse istudes või lamades (olen tähele pannud, et neid on kahte sorti) ja see padrunite raiskamise jutt on täitsa tõsi. Eks ole isegi tulnud tiirust mitu peotäit kestu taskus ja tulemusega pole ikka rahul olnud, aga eks oma vigadest õpita (kust need kogemused muidu tule). Olen samuti seda meelt, et hea meelega vaataks kasvõi skitseeringut sinutehtud statiivist. Padjaga (üldse pehme alusega) on endal selline kogemus, et kõikuma kipub (täpsusest ei saa juttugi olla).
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Nivaomanik
Postitusi: 206
Liitunud: R Nov 21, 2003 4:42 pm

Postitus Postitas Nivaomanik »

Laksmisasendiks on vaba asend oleneb sellest milliselt aluselt soovid lasta. Kui on kõrge alus võid lasta püsti või istudes, kui aga alus väiksem siis lamades. Endal on laskmise jaoks tehtud laudadest väike sile alus, kuhu peale asetan püssi aluse ja ise selle taha kõhuli ja tulemused laskmisel ikka suht head.
Kasutaja avatar
kriss
Postitusi: 157
Liitunud: N Okt 23, 2003 9:59 am

Postitus Postitas kriss »

kas see kinnitatakse relva külge ja see üldse ei liigu ainult sellega saad liigutada kuidas aluspind on :?:
jaht eesti moodi
vkx
Postitusi: 231
Liitunud: R Sept 26, 2003 11:51 am

Postitus Postitas vkx »

http://benchrest.com/html/rests___bags.shtml
Mõned firmad, mis valmistavad erinevaid laskmisaluseid. Kliki firma nimele.
Nivaomanik
Postitusi: 206
Liitunud: R Nov 21, 2003 4:42 pm

Postitus Postitas Nivaomanik »

Kinnitatakse relva külge kahestkohast. Üks päästiku eest relva lae külge ja teine sealu kust muidu käega kinni hoitakse. Kui relv on kinnitatud saab sihtimispunkti reguleerida konstruktsiooni otsades olevate poltidega mis on otstest teravaks käiatud et saaks natuke laudaluse sisse muljuda ja vähendada külgepidi liikumist.
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Jah kontroll-laske peab tegema toestatud relvaga,muidu head nahka ei saa :D .Võib lasta lamades ja püss toetatud kui muid võimalusi ei ole,aga siin on paar pilti,kuidas lihtsamad abivahendid välja näevad.
PiltPilt
Põhimõtteliselt peaks ettekujutuse saama ja täitsa võimalik koduseid vahendeid kasutades midagi analoogset ise valmistada.Laua võib ära jätta,lasta lamades ja püssialus kindlal pinnal.
NB!Püssialuse püssi lae ja kiilu alune pind soovitaks millegi pehmega polsterdada,kriibib muidu puidu ära ja hakkab põruma.
Nivaomanik
Postitusi: 206
Liitunud: R Nov 21, 2003 4:42 pm

Postitus Postitas Nivaomanik »

Põhimõtteliselt samasugust kasutangi.
Nivaomanik
Postitusi: 206
Liitunud: R Nov 21, 2003 4:42 pm

Postitus Postitas Nivaomanik »

Vahe võibolla vaid selles, et relv on aluse külge kinni keeratud, mitte ei asetse lahiselt alusel.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

kriss kirjutas:140 meetri pealt lasin ja kuul langes ca30 cm.

Kas tegu oli mingi magnumkaliibriga(padruniga)? See on vintrelva jaoks paras maa, ei uskunud, et sileraudsega nii kaugele lasta annab (st. kvaliteetset lasku).
Kui relv kinnitada aluse külge jäigalt, siis on vist ainuke võimalus kahekesi laskmas käia, sest 100 m peale (kaugemale vist sisse eriti ei lasta) on ka binokliga raskesti kuuliaugud leitavad ja kes julgeks (vähemalt lahtises tiirus) relva omapäi jätta. Kas oled ka proovinud oma aluselt lasta nii, et relv kinnitatud pole selle külge (kuidas see tulemust on mõjutanud)?
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
kriss
Postitusi: 157
Liitunud: N Okt 23, 2003 9:59 am

Postitus Postitas kriss »

siis kui ma lasin ütlesid mulle kõik, et ära tee nalja aga mina tahtsin põhimõtteliselt teada mis toimub. ma võtsin märgist mingi ca. 50 cm ülesse poole.kui nii võtta siis ei oleks pidanud selle maa peale üldse ülesse võtma aga kui võtta ütleme ringi ülesse serva siis peaks lask päris hea välja kukkuma. kaugus on muidugi selline ,et ega looma selle maapealt ilma optikata ei lase ja siledaga ka muidugi . aga tahtsin ainult seda öelda ,et tegelikult 100m pealt ei oleks see midagi ära õppida. tuleb lihtsalt aretadaja proovida võibolla imestate isegi milleks te püss ja muidugi ise võimelised olete. padrun oli sellier bellot
jaht eesti moodi
Suletud