Tulirelva sisselaskmine

2004. aasta teemad
saarlane

Relvatugi

Postitus Postitas saarlane »

Juhtusin Rootsis ühes jahilasketiirus nägema lihtsat relvastatiivi - nimelt oli kasutatud vändaga auto tungrauda. Tungraud oli kinnitatud laua külge. Ja peale oli talle tehtud umbes samasugune tugi nagu õleval pildil.Relva sinna kuidagi ei kinnitatud vaid lihtsalt toetati.
Ise olen kasutanud mõlevat viisi relvasisselaskmisel st. kinnitatud ja vaba.Kuna olen proovinud paljude relvadega siis võin öelda, et tulemus on sama vähemalt 100 meetri peale.
Kasutaja avatar
Shogun
Postitusi: 105
Liitunud: R Dets 26, 2003 2:33 pm

Postitus Postitas Shogun »

Hmm... Aga mina olen kusagilt mälusoppi talletanud, et jäigalt kinnitatuna statiivi (tagasilööki ei saa toimuda), võib püssile laskmisel viga teha?! Või on neil statiiividel mingisugune puhver-amortisaator-mehanism?
Kasutaja avatar
shikaree
Postitusi: 141
Liitunud: T Dets 23, 2003 6:25 pm

mida lihtsam, seda parem

Postitus Postitas shikaree »

kui lamades laskeasendist statiivile üle minekul tulemused märgatavalt paranesid, siis vist oli küll tegu ebakindla laskeasendiga. ise kasutan sisselaskmisel just laskeasendit lamades, abiks väiksed liivakotid, alusmatt ja riided, mida annab käe alla/kaenla alla rulli keerates toeks panna. päikeselise ilmaga panen pähe laiaservalise lötu- ei pääse segavat valgust optikasse. relva lasen sisse 100m peale. kuuli lennujoon kuni selleni ja veits peale seda, on peas ja järgi proovitud. jahis ma kaugemale ei lase, ei näe mõtet ka (kogemusi ka niipalju pole). tekivad kahtlused (kõhklusi veel pole :)) lugedes kui mõni härra kiitleb, et viimase peal kaif on 300m pealt rebast lasta. huvitav oleks teada, et kas ta ka kümnel juhul kümnest ka selle rebase tabab. näh, paningi juba teemast mööda.

ärge siis tiirus kõrvaklappe/troppe unustage või mis sa ütlesid, ah!?
seal on teine rebane!
antenn
Postitusi: 22
Liitunud: P Dets 28, 2003 11:04 pm

Postitus Postitas antenn »

kakuke kirjutas:
kriss kirjutas:140 meetri pealt lasin ja kuul langes ca30 cm.

Kas tegu oli mingi magnumkaliibriga(padruniga)? See on vintrelva jaoks paras maa, ei uskunud, et sileraudsega nii kaugele lasta annab (st. kvaliteetset lasku).
Kui relv kinnitada aluse külge jäigalt, siis on vist ainuke võimalus kahekesi laskmas käia, sest 100 m peale (kaugemale vist sisse eriti ei lasta) on ka binokliga raskesti kuuliaugud leitavad ja kes julgeks (vähemalt lahtises tiirus) relva omapäi jätta. Kas oled ka proovinud oma aluselt lasta nii, et relv kinnitatud pole selle külge (kuidas see tulemust on mõjutanud)?

seda saan aru küll et nii kaugelt ei lasta siledaraudsega aga isa on mul põdra lasnud 123m pealt ja see kukkus ka kohe ,oli hea juhus !!
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

antenn kirjutas:seda saan aru küll et nii kaugelt ei lasta siledaraudsega aga isa on mul põdra lasnud 123m pealt ja see kukkus ka kohe ,oli hea juhus !!

Kahjuks on elus teistsugused juhused palju sagedasemad. :evil:
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Eik
Postitusi: 1237
Liitunud: L Jaan 25, 2003 12:18 am

Postitus Postitas Eik »

antenn kirjutas:seda saan aru küll et nii kaugelt ei lasta siledaraudsega aga isa on mul põdra lasnud 123m pealt ja see kukkus ka kohe ,oli hea juhus !!


No selliselt maalt isegi üritama hakata oleks patt, laskmisest rääkimata.
Nii suur see liha isu ka pole, et keerad raua otsad 40 kraadi ülesse, nuusutad tuult, palud Dianalt õnnistust ja paned ehkupeale paugu ära, äkki kukub. :x
Viimati muutis Eik, N Jaan 08, 2004 12:02 am, muudetud 1 kord kokku.
antenn
Postitusi: 22
Liitunud: P Dets 28, 2003 11:04 pm

VASTAN

Postitus Postitas antenn »

ega see asi nüüd nii hull ka pole et toru 40 kraadi üles ja nii edasi,ma saan aru küll et ise ka nii kaugelt ei lasex aga räägin et nii on olnud hallil vene ajal ,aga muidugi peab oma relva tundma ka mitte kurtma siin,siis pole ju vindiga ka 200 pealt mõtet lasta ,kui on 1510 sisse lastud ,äkki läheb ikka mööda!!!
Markko
Postitusi: 74
Liitunud: R Dets 05, 2003 3:49 pm

Postitus Postitas Markko »

kui pikka maapealton võimalik siledaga lasta kuuliga ja haavlitega.Jään vastust ootama kal.12 ja toru 70
Nivaomanik
Postitusi: 206
Liitunud: R Nov 21, 2003 4:42 pm

Postitus Postitas Nivaomanik »

Küsimus selles, kas tahad pauku niisma teha või looma tabada.
Kui esimest siis vahemaa ei ole piiratud, kuid looma tabamiseks kuuliga mina üle 50 m eriti ei pingutaks, haavlitega umbes sama lugu võibolla veel 10 m vähemgi.
Markko
Postitusi: 74
Liitunud: R Dets 05, 2003 3:49 pm

Postitus Postitas Markko »

käisin proovimas lasketiirus laskmas kuuli lasin 50m ja haavlit 30m.Haavlid lendasid kuidagi allapoole.Küsimus selles kas lasta üles poole ?
Nivaomanik
Postitusi: 206
Liitunud: R Nov 21, 2003 4:42 pm

Postitus Postitas Nivaomanik »

Siledaraudse jahirelva normaalseks laskekauguseks loetakse 35-40 meetrit, see, et haavlid alla langesid sõltub ju paljust. Esiteks mis moonaga oli tegemist, kas iselaetud või tehasemoonaga. Kui tehasemoon, siis ei tohiks need küll 30 m peal langeda, kui iselaetud, siis lisa aga püssirohtu, kuid ära üle ka pinguta mingi norm on siiski olemas.
Markko
Postitusi: 74
Liitunud: R Dets 05, 2003 3:49 pm

Postitus Postitas Markko »

poe omad sellier & belliot haavel 5,1 mm
Kasutaja avatar
Eik
Postitusi: 1237
Liitunud: L Jaan 25, 2003 12:18 am

Postitus Postitas Eik »

Kuulipaugule võib ju küüne otsaga rohtu lisada, aga haavlitele ei soovita, suurem laeng paiskab haavlid liiga laiali, tean seda oma kogemustest.
Kasutaja avatar
kriss
Postitusi: 157
Liitunud: N Okt 23, 2003 9:59 am

Postitus Postitas kriss »

Markko kirjutas:kui pikka maapealton võimalik siledaga lasta kuuliga ja haavlitega.Jään vastust ootama kal.12 ja toru 70


no ma arvan, et kuuliga viimane piir 70 ja haavliga 45-50 aga see eeldab seda ,et sa ka lasta oskad peab kõvasti treenima :wink:
jaht eesti moodi
Nivaomanik
Postitusi: 206
Liitunud: R Nov 21, 2003 4:42 pm

Postitus Postitas Nivaomanik »

Arvan, et 70 m kuuliga eeldab juba spetsiaalselt laetud moona. Tavalise tehasemoonaga läheb see maa ikka liiga pikaks ja võib tekitada vaid vigastusi. Selleks, et lasta 70 m peale peab tõesti olema eelnevalt harjutanud ja sooritanud ka proovilaske, et teada kuhu ka kuul jookseb.
Haavlitega kuni 50 m on veel selline kannatatav maa. Haavleid ju ikkagi palju ja kui valida õiges möödus haavel on ka uluk veel tabatav.
Suletud