Husqvarna 9,3x57

2005. aasta teemad
hunt
Postitusi: 138
Liitunud: T Mär 16, 2004 10:20 pm

Postitus Postitas hunt »

võibolla olen liialt skeptiline aga pole mina veel oma silmaga näinud ,et 9mm
oleks jahil selgelt praktilisem teistest meil kasutavatest medium kaliibritest.Läheb see loom samamoodi edasi ja kui ikka lask(ja) on kehv siis läheb ka minema..............
Kui 7,62 kaliibri puhul näiteks kasutatakse rasket kuuli alates 12gr., kannatab ka 308 ja 30-06-ga edukalt läbi peenikese võsa lasta-kuigi sõltumata kaliibrist ei soovita ma sellist laskmist kellegile.
jahe
Postitusi: 743
Liitunud: K Mär 24, 2004 10:03 am

Postitus Postitas jahe »

kui tegu esimese vindiga võtaks mina igatahes midagi peenemat ,kui relvi mitu võiks muidugi ka üks 9.3 menüüsse kuuluda ,ühel sõbral on 9.3x74,olen näinud umbes seitset kesikut mis ta sellega last on , kõik südame paugud ,kusjuures loomad on jooksnud kaugemale ,kui minul sama lasu puhul ja lastud 308st (ei väida et 308 ainuõige on) vererada on küll 9.3 puhul tavaliselt nii hästi loetav et koera vaja ei lähe ,teine relv on 9.3x66 ,viimati lasi sellega paraja kuldi ,esiots oli täiesti segi,aga kult läks umbes 70m edasi , liha raiskavad 9.3-ed igatahes kõvasti ,pealegi lasevad 9.3ed küllalt suure kaarega ja peale 100m kannatab ka täpsus ,kirjade järgi võivad 9.3ed head olla ,aga reaalsetes jahiolukordades ma 9.3 paremusest ei ole aru saanud,maitse asi muidugi.
243win
Pelle
Postitusi: 127
Liitunud: K Nov 24, 2004 7:38 pm

Postitus Postitas Pelle »

Eelmine aasta põhjanaabritel külas olles nägin kuidas üks soomlane oma safari-kaheraudset huvi pärast kuldi peal "testis". Võite ise ette kujutada mis .470NE (~12mm, 32.5g) Soft-Point kuul loomaga tegi, mingit jooksmist seal enam ei olnud.
Kasutaja avatar
metsavana
Postitusi: 82
Liitunud: K Okt 20, 2004 6:23 pm

Postitus Postitas metsavana »

Olen ise 9,3 se vindi omanik ja olen rahul liha raiskamine see selleks kuid kui palju olen näinud 6,5 mehi kelle lastud põdrad jooksevad siiani metsas ainus mida selle relva juures peab jälgima on hea optika sest lahjadel optikatel kipub ta risti liikuma lööma aga muidu täpne asi praegu kasutan teda originaal sihikuga ja ei kurda aga ainult sea ja põdra jahis sokule ja rebasele ta eriti ei sobi nendes jahtides kasutan 16 kal sileraudset sest minu jaoks on hiilimis jahil ja enese proovile panekul suur võlu vindiga kuidagi igav , kuid põdra ja sea jahis meeldib vint rohkem kuid kui tahad relvast rohkem infi siis on ta tegelikult rootsi sõja relv 5 padrunit salves suht pikk vintraud aga kes siin arvas et ta raske siis on see jama ta kergem kui enamus 30 06 vinte kuuli valikul peaks talle hoolas olema sest kui kasutad mingit odavat moona siis selge et palju liha raisus kuid norma moon (kõige odavam poolmantel vist 21 eeku lask ) on väga korralik ise kasutan norma alaska kuule aga ega iga mees peab endale ikka ise selgeks tegema mis relv talle meeldib sest et see käib ikka nii et kellele ema kellele tütar
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

metsavana kirjutas:Olen ise 9,3 se vindi omanik ja olen rahul liha raiskamine see selleks kuid kui palju olen näinud 6,5 mehi kelle lastud põdrad jooksevad siiani metsas ainus mida selle relva juures peab jälgima on hea optika sest lahjadel optikatel kipub ta risti liikuma lööma aga muidu täpne asi praegu kasutan teda originaal sihikuga ja ei kurda aga ainult sea ja põdra jahis sokule ja rebasele ta eriti ei sobi nendes jahtides kasutan 16 kal sileraudset sest minu jaoks on hiilimis jahil ja enese proovile panekul suur võlu vindiga kuidagi igav , kuid põdra ja sea jahis meeldib vint rohkem kuid kui tahad relvast rohkem infi siis on ta tegelikult rootsi sõja relv 5 padrunit salves suht pikk vintraud aga kes siin arvas et ta raske siis on see jama ta kergem kui enamus 30 06 vinte kuuli valikul peaks talle hoolas olema sest kui kasutad mingit odavat moona siis selge et palju liha raisus kuid norma moon (kõige odavam poolmantel vist 21 eeku lask ) on väga korralik ise kasutan norma alaska kuule aga ega iga mees peab endale ikka ise selgeks tegema mis relv talle meeldib sest et see käib ikka nii et kellele ema kellele tütar


Kas kirjavahemärkide klahvid olid veel jaanipäeva pidamas ? ;)

BM @ silmi pingutamas
Kasutaja avatar
metsavana
Postitusi: 82
Liitunud: K Okt 20, 2004 6:23 pm

Postitus Postitas metsavana »

Vabandused kõigile, kes mu eelmist teksti loevad . See msn-is suhtlemine kiirkorras ajab vahel segadusse ja nii need see tekst sündiski. Vabandust . :oops:
jahimees16
Postitusi: 23
Liitunud: L Mär 19, 2005 6:56 pm

Postitus Postitas jahimees16 »

meil on ka husgvarma vint kaliiber on peenem6,5x55 väga kiidan soku jahiks super hea
jahimees16
Postitusi: 23
Liitunud: L Mär 19, 2005 6:56 pm

Postitus Postitas jahimees16 »

meil ka husgvarna 6.5x55 täitsa kiidan niitab küll kuuli lennu kiirus suurem kui mõnel teistel suurtematel kaliibritel saab küll siga sokku põtra tuleb kasutada 10.1 gm vulkaani või midagi sarnast austan kõiki husgvarna mehi laske palju
indian
Postitusi: 410
Liitunud: E Okt 31, 2005 5:11 pm

Postitus Postitas indian »

Lasin Männikul tuttava 9,3x62- ga terve karbi ära, rääkis, et pidi kole mats olema. Tea miskit, mina küll ei tundnud, et oleks liiga teinud, täiesti tavaline mats oli mu meelest, või on minu valulävi võrreldes teistest inimestest erinev, traumasid on lahinguid pidades ehk nii palju saadud? Ei usu, et ka see 9,3x57 mingi hull mats on. Äkki osad rehkendavad selle järgi, kui kõva pauk kuulda on? Ma olen trehvanud selliseid tõsiseid Saksamaa nn. jahituriste, neil kõigil hullud kaliibrid, meie 308-t vaadatakse nagu tongipüssi kui suurulukijahiga tegemist on, sakemannidele tundume ehk selles suhtes isegi raskelt haigete inimestena. See 9,3 peaks suure looma küll koheselt tapma, mis on ju tegelikult eesmärk. Olengi aru saanud, et väikeseid kaliibreid suurulukijahis peetakse mujal maailmas ebaeetilisteks, loom peab koheselt maise eksistentsi lõpetama, mitte 10 kilti poolsurnuna mehi enda järel jooksutama. Muidugi ei tea selle 9,3x57 padruni hinda, kuule peaks talle küll kui muda leiduma. Mis Mauserisse endasse puutub, siis on ta minu meelest üks lollikindel asi. Kui mul oleks vaba raha, ei noh, ma võtaks endalegi. Mul selline komme, usun vanadesse ja läbiproovitud trikkidesse (v.a. naised), osad uued leiutised on kahtlased. Mauser on ajalugu ja temas on ilu.
Iga asi tuleb omal ajal või siis natuke hiljem.
jahe
Postitusi: 743
Liitunud: K Mär 24, 2004 10:03 am

Postitus Postitas jahe »

ei surma see 9,3 ulukit paremini ühti,nähtud värk :wink:
243win
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

indian kirjutas:...See 9,3 peaks suure looma küll koheselt tapma, mis on ju tegelikult eesmärk. Olengi aru saanud, et väikeseid kaliibreid suurulukijahis peetakse mujal maailmas ebaeetilisteks...


Sakslastel on suurte kiire surmamise kaliibritega see seos, et omal ajal on nad neid oma koloniaalmaades Aafrika mandril palju katsetanud ja kasutanud. Lisaks on Saksamaal (seni veel) tundmata mõiste jahipiirkond, jahti peetakse peamiselt eraomandi piirides ja olenevalt liidumaast võib haavatud (suur)uluk kuuluda ka maaomanikule. Seega on neil seal tunduvalt olulisem, et oleks kindel - loom kukub kohe peale tabamust.

BM
mango
Postitusi: 149
Liitunud: E Dets 27, 2004 1:45 am

Postitus Postitas mango »

Kaliibrite suhtes on asi seadusega paigas - kõik mida reeglid lubavad, tapab ka kindlasti. Pole vast mõtet ühtki legaalset kombinatsiooni siin maha tegema hakata, või mõnd teist taevani kiitma. Tappev jõud peab õige koha peale sätitud olema, see on esmatähtis. Palju jõudu vales kohas annab alati kehvema tulemuse kui oluliselt vähem õiges kohas. Sellepärast loetaksegi laskmise kvaliteeti kaliibrist olulisemaks. Pole mõtet muretseda kahurit, millega paugu või tagasilöögi instinktiivses kartuses täpelt tabada ei suuda, parem võtta mõni selline, mis endal meeldiv lasta, see aitab oluliselt paremaid tulemusi saavutada. Kui suurem matakas probleeme ei tekita, andke minna.
22LR
Postitusi: 358
Liitunud: R Mär 04, 2005 12:34 pm

Postitus Postitas 22LR »

Olen küll kal 6,5 omanik,aga moona ostes jääb pilk ka suuremate kal.moonavalikule st ka hinnale.Õhema tengelpunga omanikele soovitaks küll väiksemat kal.-it =invasteeri kvaliteetsemasse relva 1x+korralik optika ja hoiad tulevikus kokku.Jahi ja tiiruslaskmise fiiling ei jää mitte väiksemaks .Meeste jutt jumala õige: harjuta rohkem=lased täpsemalt,kaliiber ei mängi nii suurt rolli meie suurulukite(vast karu v.a.) nimistut arvestades.Kui rahakott kannatab ja saate rahuldust relvade arvust kapis,andke minna!
Alati on rohkem kui 2 võimalust!
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Postitus Postitas aivar00 »

22LR jutt 5+
ikka lõbusalt
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Postitus Postitas Joosep Käba »

222-ga õige koha peale kopsupaugu saanud põder ei jookse üle 100m. On sellist asja nähtud.
Vot ongi, kui kütiliinis seisavad kõrvu mees sileraudsega ja mees 222-ga, kes juhtumisi ka väga hästi laseb. Distants 45-50m. Kumba relvaga on võimalik siga-põder täpsemalt tabada. Oli ilus lai ja puhas siht.
Nüüd mehed küsivad kuda üldse sellisega liinil seista saab? On ju ka kombipüsse olemas. :wink:
22LR jutt mu meelest jummala õige.
Suletud