Tahaks osta vibu?

2005. aasta teemad
Suletud
Shadow
Postitusi: 1
Liitunud: R Juul 01, 2005 10:50 am

Tahaks osta vibu?

Postitus Postitas Shadow »

Tere ma ei leinud teemat selle kohta aga tahan küsida ,et kui ma ostaks vibu siis kui pika vibu peaks ostma kui olen 182 cm pikk. Ja kas ma võiks lasta ka väikeste vibudega kui on sinna kirjutatud ,et 5-7 aastastele .Ise olen 14. Üle 1600,- ei tahaks eriti maksta :?:
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: Tahaks osta vibu?

Postitus Postitas baddmann »

Shadow kirjutas:Tere ma ei leinud teemat selle kohta aga tahan küsida ,et kui ma ostaks vibu siis kui pika vibu peaks ostma kui olen 182 cm pikk. Ja kas ma võiks lasta ka väikeste vibudega kui on sinna kirjutatud ,et 5-7 aastastele .Ise olen 14. Üle 1600,- ei tahaks eriti maksta :?:


wow, 14 a. :wink: ja 1.82 ?

Aga asjast rääkides - kuna Eesti jahinduses vibusid ei kasutata, siis veidi vale foorum. Vibuasjatundjaid siin mõned on, eks nemad tea lähemalt rääkida. Samas väiksema vibuga võid alati lasta, iseasi, kas see Sulle kauaks enam pinget pakub. Ainult vibu pikkus ei ütle veel midagi, aga kui jutt käib longbowst, siis muidugi on see üks mõõteid mida arvestada.

Päikest ;)

BM
madis
Postitusi: 123
Liitunud: L Veebr 21, 2004 10:43 pm

Postitus Postitas madis »

kui sa ei taha üle 1600 krooni maksta, siis soovitan sulle kasutatud vibu. vibu ei osteta ka enda pikkuse järgi, vaid igal vibul on tõmbetugevus, see näitab, kui mitme kilost jõudu sa pead rakendama, et tõmmata vibu nöör vibu puuosast 28 tolli kaugusele. seda ei oskagi praegu paremini seletada.

ise ostsin endale 15 kg tõmbetugevusega Falco spiriti ja olin siis ka 14 aastane ja pikkust umbes 168 cm.

vibu mille juures on kirjas, 5-7 aastastele ongi mõeldud neile. nende käed on väiksemad ja kätes ka vähem jõudu. kui sa ostad endale ka sellise vibu, siis suure tõenäosusega läheb see sul varsti katki, kuna sinu käed on eeldatavasti pikemad, kui nende vibule ette nähtud.

ühesõnaga vibu ostetakse lähtuvalt sellest, kui pikad sinu käed on ja kui palju sa nendega välja jõuad tõmmata. sinu pikkus ei mängi siis erilist rolli

Foorumis saaks sulle veel head nõu anda kindlasti Kajamaa TOM, aga kui tahad võid ka minna http://www.falco.ee foorumisse minna.
beliving that the bow has soul
Kasutaja avatar
Estlander
Postitusi: 338
Liitunud: K Nov 17, 2004 12:25 pm

Postitus Postitas Estlander »

Hundist toakoera ei saa.
Andrus Michelis
Postitusi: 436
Liitunud: K Nov 03, 2004 9:13 pm

Postitus Postitas Andrus Michelis »

Mes tu massa? Kui väga hirmsa hinnaga pole siis võiks ju sääne riist majapidamises olla.
Kasutaja avatar
Estlander
Postitusi: 338
Liitunud: K Nov 17, 2004 12:25 pm

Postitus Postitas Estlander »

Ei oska arvatagi mis selline asi tänapäeval massab.
Tegelikult see oli rohkem informatiivsena välja näidatud.
Läbi netikulleri tellides saab sellise ammu ca 3500 eest kätte:
http://www.blow-gun.com/storefront/merc ... ry_Code=CA
See mis ma näitasin on selline käsitöö ja teist sellist maamunal ei leidu.Hind peaks siis unikaalsust silmas pidades vastav olema...
Hundist toakoera ei saa.
Suletud