Foorumlaste koprajaht

2005. aasta teemad

Kui oled üritusest osavõtja, siis selleks sobib ajaliselt...

20-21 august
2
10%
27-28 august
0
Pole hääli
3-4 september
11
52%
sobivad kõik ajad
7
33%
ei sobi ükski aeg
0
Pole hääli
1 kolmest pakutud kuupäevast ei sobi
1
5%
 
Hääli kokku: 21

Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Foorumlaste koprajaht

Postitus Postitas Feen »

Suure tõenäosusega toimub foorumlaste koprajaht. Ürituse kohta rohkem infot Võhandu teema all. Tulevikus kirjutan sellest siia. Hetkel on lahtine kuupäeva teema. Ja Jahipealikega käivad läbirääkimised. Võimalik, et seoses maaomanike palvega saab seal suuremat aktsiooni ka teha, aga arvatavasti piisab sellest ka kui me seal mõnedki kätte saame.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

Seda ka, et parema planeerimise huvides saatke mulle privas kiri. St, et mis aeg sobiks jms. Ja küsitlusele vastake jätkuvalt :)

Seda ka, et täpne ajakava ja juhised jms tuleb augusti alguses.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
volli30
Postitusi: 155
Liitunud: N Veebr 05, 2004 7:49 am

Postitus Postitas volli30 »

Meil siin kobrastega nii, et lähed metsa ja lased. 8)
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

Eks ta ole. Meil sama lugu. Aga teemaks on see, et teha jahifoorumlastega mingi yhine yritus. Ja koprajaht on selleks ysna sobilik. Kobras on siis yks kokkusaamise lisasid, mitte peamine komponent (selleks siiS meie ise).
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Postitus Postitas Joosep Käba »

Eramaadel(erajahipiirkondi mõtlesin) vist suht kunst sellist asja orgunni.
Samas RMK piirkonnas ei tohiks vist probleeme olla.

Lugesin vahepeal teist teemat ja need mured paistab olema lahendatud.
Super töö Feen. Täpsustan oma võimalusi(läbirääkimised naispoolega :D )
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

Igaks juhuks mainin seda, et jah sõma pole veel Lukjanovilt saadud, ta tahab enne asjast põhjalikumalt kuulda, ja homme (loodetavasti) saan temaga kokku, või kui talle ei sobi, siis ülehomme. Üldiselt on vist nii, et enamus jahialast jääb siiski Kõlleste maadele ja seal on luba olemas.

Luure on ka olnud põhjalik, vähemalt kolmes kohas. Jaht saab olema loodetavasti ohutu ning korralikult planeeritud. Tegin ühe videoklipi ka... umbes poole tunnise :) Aga kuna see on usa süsteemis kaameraga tehtud ja polnud varustust käpärast, et seda arvutisse saada ning enamuse läbust välja visata, siis hetkel seda ei näe. Loodetavasti näeb seda augustis, siis kui endal ja Sammalhabemel on niipalju aega, et kokku saada ning asi vaadatavaks muuta. Infoks veel see, et ühes lombis fikseerisin 5 looma. Ja tean, et teises on vähemalt 3 tk (2te ise näinud). Luuramas olen ka ainult 3 korda käinud. Hetkel on mul selline tunne, et teeks ürituse 3-4 sept. Sest inimestele tundub see paremini sobivat.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Nägin ise eile seda kohta ja klippe. Ei oskagi öelda muud, kui et, väga hea. (y) Nii julgeid loomi pole ma veel kohanud kui seal.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Postitus Postitas honkomees »

Kevadel nad seal küll väga julged polnud, urgitsesid korra augu äärel ja tagasi ... Võrumaal sel ajal olin juba mitu lasknud, kuna hoolega ringi toimetasid
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

Nii, nüüd julgen asja natukene konkreetsemaks ajada. Kuigi seal on piiride seadmine pooleli, ja 20 august saab asi konkreetseks, siis üldiselt ei kohanud vastuseisu antud üritusele. Ja asi tuleb igati reeglitepärane, turvaline... loodetavasti huvitav (mitte loodetavasti vaid kindlasti).

Aeg: 2.-4. september.

Koht: Kõlleste vald, Prangli küla. Ericu eesti residents ja selle lähiümbrus.

Repart: tont seda teab. aga tahaks asja teha tunduvalt odavamalt kui faasanijaht oli. Toitlustamine tuleb arvatavasti 25.-, elukoht 25.-, ja luba... kuna seal jahiturismiteenust ei osutata (ametlikult), siis pole see teada, aga loodetavasti saame 25 eq-ga hakama (kah läbirääkimiste küsimus). St, tasuks arvestada mingi 100 krooniga, pluss kohale saamine, pluss
joogid (siis kui jahid peetud, võiks ju natuke õlut rüübata).

Kaasa... üldiselt oleks vaja kaasa võtta magamiskott (tekke seal omajagu ja voodeid kah, lisaks mõned madratsid jne, 20 inimese majutamisega pole mingit probleeme, edasi tuleb juba telkide poole vaadata, või lisamadratsite teemat. Söögitarvikutega on nii, et seal omajagu taldrikuid ja asse olemas. Kui rahvast tuleb rohkem kui seal nõusid, siis toon ülejäänu ise kaasa.
Siis oleks hea kaasa võtta püss (kui olemas on), relvaluba, jahitunnistus, punane vest (ikkagi ühisjaht), padruneid. Kobrast hea vindist lasta, aga haavlipüssi teemal ka täiesti arvestatav teema. Ise lasen siledast kuuliga, kui võimalus avaneb, siiani paremad tulemused.
Jahimehel on enamasti ikka nuga ka kaasas, võib nülgimiseks minna.
Ja hea tuju loomulikult.

Ülejäänu peaks olemas siis olema.

Mis seal siis olemas. Maja (vana koolimaja). Naabruses suitsusaun, mida kasutada saame. Naabruses 2 suitsuahju mida kasutada saame. Kohe maja juures tiik, kus ujuda saab. Eelmisel aastal kaevatud ja sügav. Siis on olemas videoprojektori kasutamise võimalus, selle ühildamine arvuti, sat-i ja dvd-mängijaga. Vajadusel ka videomakiga.
Kindlasti tuleb mingi ettekanne, mis hõlmab kopra tegevust üldiselt ja seal. Koprajahti, selle erinevaid meetodeid. Siis asukoha tutvustamist eelluure info põhjal, ning aerofotodelt asukoha demomist (videotoetusega). Hetkel plaanitud natuke ülevaadet anda raudadepüügi teemal, sellega kaasneb ka praktika (olemas 3 paari raudasid ja nende ülepanekuks kohad kah). Siis tuleb praktika püssiga koprajahtimises. Lisaks kobraste nülgimises (kui ikka on keda nülgida). Ning loomulikult kokandusnurk - kuidas teha koprast selliseid toitu, mille puhul keegi ei kurdaks kopra ebameeldiva maitse üle (suitsetamise jaoks saab loodetavasti enne ikka keski kinni püütud ja soolavette pandud).

Jahi ülesehitusest: Asukohad määratakse enne paika. Ühes kohas toimub jaht paadist (2 inimest) ning kaldalt 2 inimest. Siis ei satu keegi kellegi laskesektorisse. teises kohas toimub jaht kaldalt. Sinna saab mahutada kusagil 5 inimest, seda üdna tihedalt kõrvale, sellisel juhul on 1 serv küttidega kaetud. Sinna plaanis rajada mingid transporditavad jahikantslid (vähemalt mõned). Mõlemas kohas võiks olla veel lisaks abistusmeeskond, et kui mõni loom kätte saadakse (no, see siis võimalus neile, kellel relva pole). Üldiselt saaks jahilised muidu ise ka hakkama. Teises kohas tuleb arvatavasti appi võtta paat ning kellelgi võiks olla kalamehesäärikud (nuga on seal suht kohustuslik varustus, seda koprajahis mitu korda tarvis läinud). Kopra kättesaamine nendest kohtadest on suht põnev ettevõtmine, kuigi vesi pole eriti sügav (aga selle kontrollin enne järgi).
Kolmas koht on natukene eemal, järve ääres. Sinna saaks panna ühed rauad, aga samuti ühe küti. Arvatavasti jääb see siiski raudadega püüdmise üheks kohaks. Kusagil seal pidada olema veel üks pesakond, kus 3 tammi. See koht veel külastamata, samuti veel mõned kohad. Kõlleste maadel on kindlasti veel paras hulk kopraauke, eks me äkki teeme Homkomehega seal pisut luuret ning avastame lisakohtasid juurde (no, tal peaks sealne kant tuttav olema).
See, kes kusagil paikneb, otsustatakse loosiga. Paadis võiks olla keegi kes on kummipaadiga enne koprajahti pidanud (Kakuke nt... või keegi), teine võib lihtsalt esmakogemusi omandada. Kui juhtub mõni loom tabatama, siis toimub kopra transport kaldale ning paadis asukohtade vahetus. Olgu, eks üldisest korraldusest saab siiski seal ülevaate (kuigi siin läks ka nagu pikaks juba).

Loodetavasti on ilm ka selleks ürituseks ilus.

Ja nüüd siis ootan privasõnumeid regamise teemal. Alati saab rega tühistada, aga teeks nii, et 25ndaks augustiks on mulle sooviavaldused laekunud (mida varem seda parem). Siis tean jahipäälikega tulijate arvu enne ikka kooskõlastada. Igaks juhuks mainin, et võimalik on ootamatute ühinejate võimalus.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Loen ma seda Feeni juttu ja mõtlen, et no on ikka hull mees. Nagu Peeter I`ne kohe, veelahingud ja puha. Ei imesta kui saadab veel mõne akvalangiga koprale vee alla järgi. :lol:
Omalt poolt lisaksin, et kindlasti tuleb dagusteerimisele nii mõnigi koprakonserv. Nimelt sai hangitud kevadel selleks mõned isendid ja meisterkokk Feen katsetas antud vallas köögis (nuputas välja, kui mälu ei peta siis mingi 14 retsepti :shock: ).
Kakuke@vahetab.kummipaadi.allveelaeva.vastu
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

Retsepte oli tegelikult 18, aga arvestatavadi küll 14 (no, degustatsioonile tuleb kindlasti seal mõni selline, mida ise pole proovidnu9. Ma sõidan kohe ise 2ks nädalaks metsa, arvutist eemale. St, enne seda tahaks südamele panna, et antud üritus hõlmab loodetavasti kõike, jahielamust, äkki kellelegi mingit kohemust, midagi uut (no, eks mulle endalegi, loodteavasti). Lisaks seltskonda. See põhiline (mida ma ikka maininud olen). Mõne foorumlasega saan siin suht sageli kokku, mõnega poleks ilma foorumita kokku saanudki. Inimesed on virtuaalelus ühte moodi, reaalelus teistmoodi. Mis kirjas see kirjas, alati ei pruugi nii olla. Seega on igati huvitav näha erinevaid foorumlasi ka päriselus. Oled piisavalt seltskondlik foorumis osalemiseks, võid ju vabalt olla seltskondlik mõnel üritusel (ahjaa... EJS kokkutulekul võiks teha ju mingid rinnasildi vms, et sealgi näeks erinevaid foorumlasi ja me oleks ära tuntavad ;) ). Saaks siis julgelt omavahel suhelda (no, teistega ka loomulikult). Ja vanuse teemal kipub ka inimestel dilemma olema. Arvatakse, et foorum on noorte jahimeeste (no, hea kui 18 täis on) kogunemiskoht. Siiski on siin terve hulk üle 40-50 aastaseid mehi, kellel palju pajatada. Neid ootaks ka. ja nooremaid. St, nagu jahis ikka, erinevad põlvkonnad koos. faasanijahil oli ka mehi igasuguses vanuses. Nojah, mina oma 24 aastaga olin üks noorematest :) Seega, kui vähegi aega, siis tule ikka kohale. Ükskõik kui polegi tahtmist jahti pidada, või mingist osast osa võtta, enamikule peaks seal midagi sobivat leiduma. (:D, no, kui siin nüüd 400 meest kohale tuleb, siis oleks huvitav küll :? ). Tegelikult on kõik oodatud, ja tuleb kui palju tuleb, siiski saab tore olema.
Ja nüüd ma siin 2 nädalat (vist) offline.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

Kuna siin vahepeal ikka online, siis sudin asja edasi.

Hetkel on tulekust teatanud (lisaks minule):

Kakuke
Honkomees
Gunnar (äkki ei saa tulla, jahit. pikend. koolitus))
s4u4l4e4v4
Jahimees
22LR + juunior,
Väike Jorr,
Karvane
Rein Uibo
Andrus plaanib tulla
Mustlesk plaanib ka tulla, aga takistuseks võib saada jahitunnistuse pikendamise koolitus
Mosse,
Zakslane ja Trucker tulevad kah.
Aivar00 plaanib tulla ja otsib rafast ühiseks tulemiseks.
Pikk tuleb vist reedel ja lahkub laupäeva lõunast.
Vkx on ka plaani võtnud.
Sass tuleb saaremaalt, loodetavasti Pistrikul ka siis mahti kaasa tulla (saarlased - ühinega!)
Tihane
Rein Sikut
Puukoi
Elmar Lurich (laupäeva õhtul)
Kult

Nagu nimekirjast näha on tulemas ka mõned mittefoorumlased. Minu meelest on see igati tervitatav nähtus ja sellised jahilised on igati oodatud.

Vastavalt teatamisele hakkab siis nimekiri pikenema.
Viimati muutis Feen, K Aug 31, 2005 2:37 pm, muudetud 15 korda kokku.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

See postitus on nüüd siin sel puhul, et rahvas saaks jälle reklaamiga tutvuda. Hetkel teadaolev info on ühes ülemises postituses olemas. Kohaks ikka Kõlleste vald, Prangli küla. Selle kaua ootanud videoklipi ülessaamine on ka nüüd lähima paari päeva küsimus.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Postitus Postitas aivar00 »

Soov on endal ka kohale tulla. Seepärast küsin, kas keegi Tallinna poolt ka plaanib minna. Võiks lihtsalt kopereeruda. Mul ükskõik, kas võetakse mind auto peale, või võtan mina kellegi juurde. Asun ise Kohilas. Kui kellegil on huvi, siis andke teada kas foorumis või privaga.
ikka lõbusalt
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

Nüüd siis sai üles pandud see lubatud klipp. No, kui arvesta algmaterjali viletsat kvaliteeti, ning seejärel tugevat pakkimist, siis on sellest jäänud alles suht... hmmm... näete isegi ;) Aga natuke hinge vast soojendab.

http://dev.sobrakinnisvara.ee/koprad.wmv

Ps. Suur täna Sammal.Habemele, kes võttis vaevaks selle asja arvutisse imeda ja seda lõikuda jne.


Seda ka, et ma katsun neljapäevaks või reedeks panna üles ka mingi kulukalkulatsiooni, palju inimese kohta repart on ning siis saata osalistele oma kontonr-i, on orgunn natukene lihtsam.
Viimati muutis Feen, E Aug 22, 2005 6:39 pm, muudetud 1 kord kokku.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Suletud