Foorumlaste koprajaht

2005. aasta teemad

Kui oled üritusest osavõtja, siis selleks sobib ajaliselt...

20-21 august
2
10%
27-28 august
0
Pole hääli
3-4 september
11
52%
sobivad kõik ajad
7
33%
ei sobi ükski aeg
0
Pole hääli
1 kolmest pakutud kuupäevast ei sobi
1
5%
 
Hääli kokku: 21

aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Postitus Postitas aivar00 »

Feenile selline küsimus. Ei meeldi küll jagada seda, mida veel käes ei ole, aga kuidas need lastud elukad kuivale maale saab? Kas peaks päästeametist pootshaake kauplema, või on veekogu nii kitsas, et ulatab kaldalt tavalise kaikaga udima, või nii madal, et saab kummikutega kätte?
Kujutan vaimusilmas ette, kuidas kari mehi ühe lastud kopra pärast mööda kallast edasi-tagasi jooksevad ja kaldal kisavad. :wink: :wink: :wink:
ikka lõbusalt
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Ta ise loodab saada kalamehe säärikutega hakkama (elame näeme), aga mina sellele eriti ei panusta (soine ala, vett vähe, aga põhi arvatavasti jumal teab kus). Ise võtan selleks tarbeks kaasa oma kummipaadi ,et siis kaldal oleva meestekarja hurjutamise saatel loom ära tuua. :roll:
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

on üks probleemne koht, kus neid raskem kätte saada. Seal on nii, et tuleb 6 kütti, ja ise jään ka sinna. Aga siis säärikutes, ja kui mahti pootshaak kätte saada, siis see oleks hea. Üldiselt on nii, et mina passin eemal, nii et näen kõiki, kui läheb laskmiseks, olen mina platsis, katsun kopra kätte saada ning sellega jälle eemalduda. (loodetavasti õnnestub, seal ka häid kohti loomade ära toomiseks). Teises kohas tuleb jaht üldse paatidest (2 ekipaazi). Kolmandas kohas ja neljandas kohas on nii, et seal saab ka niisama need loomad vajadusel kätte (tavasäärik), aga kui urujahi teemaks läheb, siis just seal. Üldiselt on nii, et kui kellelgi veel mõni ok paat, siis saab ka jõetreti teha, ja kõlleste päälikult saab mõne koha vajadusel juurde uurida, ka Honkomehelt. Vot, loodame, et saame hakkama. Oluline on see, et valel ajal pauku ei tehtaks, siis saab looma ikka kätta ka. Hommik oli igatahes ilus, vaatlein loomakesi nõks eemalt, nad endiselt olemas :)
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Kasutaja avatar
väikejorr
Postitusi: 12
Liitunud: T Mär 01, 2005 8:29 pm

voorumlaste koprajaht

Postitus Postitas väikejorr »

pikad kummikud muidugi, ja Karvane votab kanuu ka kaasa
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

No nii,jaht peetud ja muljed vägevad.Feen'ile tänud organiseerimise eest ,igati tore ja väärt üritus oli. (y) Lisaks jahikogemusele sai aimu ,kuidas koera värejälge ajama õpetada ja õhtul korraliku kõhutäie naerda (Tapa vs Saaremaa ) :lol: .
vkx
Postitusi: 231
Liitunud: R Sept 26, 2003 11:51 am

Postitus Postitas vkx »

Ma tahaks siinkohal tänada Feeni ja tema sõpru koprajahi korraldamise ja meie võõrustamise eest. Sai süüa/juua, pühapäevaks sai isegi vesi kaevust otsa :lol: . Samuti tänaks kõiki jahikaaslasi toreda seltskonna ja lõbusa olemise eest. Nüüd tuleb juba mõnd fooruminime lugedes ka tuttav nägu ette ehk. Kahjuks kõigi nimed/näod siiski meelde ei jäänud aga see tähendab, et tuleb rohkem selliseid foorumlaste ühisjahte teha! Saarlased vist mainisid midagi hirvejahist... :roll: ?! Külakostiks neile sai ju ka lubatud mõni (elus)kobras, neil vaesekestel neid seal ju nõnna vähe :wink: . Tõenäoliselt suurima au ja kiituse on välja teeninud vast üks lühikeste jalgadega pikk väikesell nimega Kusti kes oli selle nädalavahetuse jooksul meite seast kõige tulemuslikum jahimees ja sai ikka seda vatti(õigemini muda) piisavalt. Ning tema peremees, Andres, kes oli see kõige suurem labidate, harkide ja kangidega vehkija. Minule, kes nägi üldse kobrast looduses esimest korda, jättis kogu see üritus kustumatu mulje ja hulga toredaid ja meeldivaid mälestusi. Ehk siis mina jäin asjaga igati rahule! Tänud veel kord "süüdlastele"! :D
Tegin ka hulga pilte jahist, ma praagin ebaõnnestunud pildid välja ja tsenseerin verisemad ka ära ja saadan siis paremad palad Truckerile täna/homme, ta paneb need siis foorumi albumisse üles kõigile vaatamiseks.
Pikk
Postitusi: 375
Liitunud: K Mai 26, 2004 4:35 pm

Postitus Postitas Pikk »

Omaltpooltki suured tänud Feenile. Üritusega 110% rahul. Kõige suurem kahju et pidin laupäeva õhtul lahkuma.
Äkki keegi võtaks vaevaks ja valgustaks mis sai õhtusest jahis ning kas järgmine hommik ka õnne oli??????
Ka halb kogemus on kogemus!!!!!
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Postitus Postitas aivar00 »

Enda poolt samuti tänud Feenile ja teistele organisaatoritele. Asi oli kohale tulekut 100% väärt. Lisaks lõbusatele jahielamustele oli tore ka vestlus Tapa versus Saaremaa. Muidugi tänu ka majaomanikule ja ka Kustile koos peremehega. Hr. Lurih oli samuti täitsa tore oma jutuga.
Kui veel kuidagi Kuldi video ka kuidagi plaadile saaks oleks asi täitsa äge. Siit ka palve, et kui keegi Tallinna poole satub tulema, või äkki Kult ise sätib asja kas CD-le või DVD-le ja vastavalt soovile katsuks asja kätte saada. Kompensatiooni eest loomulikult.
ikka lõbusalt
Andres - saarlane
Postitusi: 174
Liitunud: E Dets 15, 2003 11:19 am

Postitus Postitas Andres - saarlane »

Ma tunnen kuidas kadeduse uss mind närib. Mees millest sa ilma jäid.
Egas elevant pole siga!
Kasutaja avatar
pistrik
Postitusi: 115
Liitunud: P Juun 01, 2003 1:09 pm

Postitus Postitas pistrik »

Elusalt tervelt tagasi saarel. Minupoolsed kiidusõnad kõigile kes olid asjaga seotud, korraldajad, seltskond jne.
Kusti ja tema peremehe (muidugi ka kogu jahiseltskonna) tubli töö tulemusel tabatud (vist suurim) koprakolu on nüüdseks puhas. Pikkuseks 14,65 ja laius 10,25 mõõdud ise supleriga võetud nii, et mitteametlikud.
lähme viime vahepeal metsa lisasööta
mustlesk
Postitusi: 635
Liitunud: N Dets 02, 2004 1:48 pm

Postitus Postitas mustlesk »

Mul kohe täitsa kahju,lugedes muljeid,et ise ei saanud kohale tulla.Ida-Virus oli laupäeval jahipiletite pikendamise loeng ja pisut tõbine kah.Vast tuleb millalgi jälle selline ühisüritus.
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Head soovid ja tänud kõik kenasti kirjas,ei jää muud üle kui ühineda arvamusega :!: Jääb veel lisada ,et ilm oli jumalik, nagu seltskondki :!:
Eks ma vaatan mis selle videoga annab teha!
Kivi kotti!
22LR
Postitusi: 358
Liitunud: R Mär 04, 2005 12:34 pm

Postitus Postitas 22LR »

Algatajad-organiseerijad ammu enne mind tänatud,jääb üle ainult ühineda.Kui üldse midagi soovida,siis kas või kordki veel taolisel üritusel osaleda.
Alati on rohkem kui 2 võimalust!
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

Nii, ma siis ka lõpuks metsast tagasi. Karvasega jätkasime seal nõks jahti veel. Kõigepealt tänud kohale tulijatele. Seltskond, nagu eelminegi kord, oli super. Ilmaga täpselt sama lugu (Ilmataat tundub päris muhe mees olevat). Nagu selliste üritustega on, kui liha tahta, siis tuleb minna jahile üksi, kaksi, või teha ajujaht. See mõlkus küll mõttes, aga jätsime ära :) Püssi teemal oligi nii, et 1 kobras langes, ja minu lootusele, et ka tulevastel päevadel mõni lastakse, sai esimene jaht tehtud nii, et kui kobras käes, siis sööma. Kopraid igatahes oli lademetes ja ma halva võõrustajana lasin selle esimese ise ära. Urust püügi teema oli tõesti fantastiline, Andresele ja Kustile suurimad tänud. Viimane sai ikka kõvasti kakkuda kobrastelt... need osutusid ikka väga pesalembelisteks (nu, kui ikka 20 meest pesa peal, siis paras jama), aga äge oli ikkagi. Sellest ka mõned päris head videklipid (Kuldi kätetööna siis).
Viktoriini ja ettekande teemal oli nii, et kuna aktsiooni oli kõvasti ning laupäeva õhtuks väsimus murdmas, siis läks käiku esialgne Aivari ettepanek, loosida esikoht välja. Tegin selle pühapäeval ära (auhind oli ju olemas), võitjaks siis Vkx, kellel loodetavasti 3M sääsekreemist abi. Ettekannet ei jaksanud ka enam pidada, aga sellest miskit ei juhtunud (kui keegi soovib, ning omab kohta, kuhu saata 11 mega jagu Laanetu raamatut, siis võin seda teha, igati hariv.
Paate ka välja ei kougitud. Sama teema, oli ka ilma nendeta tegevust küll.
Pühapäev oli täiesti rahulik päev kobrastele, neid nähti küll... või märgati (nagu eelmistel päevadelgi), aga keegi pauku ei teinud, hommikuga oli nii, et jahti jõudsid üksikud, väsimus murdis mehi nagu loogu. (Isegi kukkusin pärast hetkest ülevalolekut põmpsti voodisse tagasi). Raudadega ei saadud ka kedagi. Kuiv on, ja kobras ei liigu eriti rauapüügiks sobivates kohtades.
Õhtul vedasin siis lõpuks ka puki vee äärde. Alguses sinna kus ma kopra lasin, aga vastaskallas. Koprad olid kõik mujal, aga nagu ikka, olid. Hommikul magasin jälle, aga 8.10 oli üleval, läksin vete äärde, ei kedagi. Tassisin siis puk kanali äärde (mitte just eriti vaikselt) ja istusin maha, silm vajus kinni ja ära ei viitsinud minna. Kell oli juba 9.40 kui kobrast välja ilmus, suht kaugele, aga pärast pauku jäi siputama ja siis käisin jällegi **** vees ning andsin talle nuga. Kaal oli 20,6 kilo, suuruselt nõks väiksem kui urust saadud (see siis lahendab küsimuse, kas urgudest sadud loomad kaalusid alla või üle 20ne kilo). Õhtul oli seal jällegi vaikus, koprad olid siis kõik seal kus pukk oli eelmisel õhtul olnud. Hommikul istusin jällegi kanali ääres ja 1 poega tuli välja (ahjaa, tabatud loom oli emanem urgudest saime isaseid, ja huvitav oli see, et samast pesast saime 2 isast, ja kolmanda looma siis kraavikaldalt, urust). Pojaga läks siis nii, et see oli ka suht kaugel, aga erinevalt eelmisest loomast, tema ujus eemale. Võtsin natuke ette ja haavlivihk natuke ette ka tabas. St, loom lasi jalga. Ei teagi miks ta lasu ajal peatus, aga seda ta tegi. Vot, ja selle paiga jätan selleks korraks rahule.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Kasutaja avatar
Eik
Postitusi: 1237
Liitunud: L Jaan 25, 2003 12:18 am

Postitus Postitas Eik »

Appiiii AHISTATAKSE....... kus koprajahi pildid on ????? :D
Suletud