Verejäljekatse

2005. aasta teemad
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Verejäljekatse

Postitus Postitas baddmann »

Kas ja kus viiakse ning kes viib Eestis läbi verejäljekatseid jahikoertele ? Hetkel niiväga ei huvitagi see, kui juhuslikult kohe-kohe mõni sellekohane üritus toimuma hakkab, vaid hoopis kohtunike nimed, kontaktandmed jms.

BM
Mari-Liis
Postitusi: 6
Liitunud: L Juul 16, 2005 8:09 pm

Postitus Postitas Mari-Liis »

Katsete läbiviimise kohta ei tea, aga Lemmikus on üleval teema, kus otsitakse huvilisi verejälje koolitusse
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

Loetud. Soomlaste soov Eestis verejäljekoolitust teha on samast klassist, nagu nende soov Eestis fotosafarisid korraldada. Mis siis, et Eestis omad spetsialistid olemas, aga toogem ikka välismaine sisse. Phähh sellepeale ;)

BM
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Postitus Postitas sooviku »

Sel aastal toimusid verejälje katsed ja õppused Albu mõisa maadel mai keskel.Korraldaja tundus olevat Mart Mae.Peale tema olid kohtunikud Elmar Lurich ja Viktor Serebrjakov.Ma usun,et infot peaks saama ühel või kõigil neil telefonidel:3837621,53837321,5130754. Minule jättis sealne üritus küll nadi mulje.Mul ei ole kahju oma koera peale raha raisata,aga seal ei saanud ma selle viiekümne krooni eest mingit infot.Anti verepudel ja kopranahk kätte ja öeldi,et mine õpeta oma kutsikat.Oleks tahtnud nagu juttu ja ettenäitamist ja juhendamist ka.Ma ei olnud seal lõpuni,kuid hiljem kuulsin,et väga vähesed koerad said katse sooritatud.
rähn
Postitusi: 30
Liitunud: N Mär 03, 2005 10:24 pm

Postitus Postitas rähn »

sooviku:Ma ei olnud seal lõpuni,kuid hiljem kuulsin,et väga vähesed koerad said katse sooritatud.

Täpsemalt ainult kolm koera 26-st.
Kasutaja avatar
hendrik
Postitusi: 890
Liitunud: R Veebr 04, 2005 10:33 am

Postitus Postitas hendrik »

Verekatseid on ka sellise kenneli omanik korraldanud:
http://www.zone.ee/vilivalla/

Jutu järgi pidavat nüüd sügisel ka midagi organiseeritavat, ise täpselt ei tea, kontaktandmed kenneli kodulehel.
Slash
Postitusi: 31
Liitunud: N Aug 04, 2005 9:07 am

Postitus Postitas Slash »

Tartus kogenud jahikoertekohtunik Roman Peil. Omal ajal mulle väga asjatundlikku nõu andis verejäljekatse kohta.
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Postitus Postitas sooviku »

Slash,sa jaga meiega ka seda nõu.
Slash
Postitusi: 31
Liitunud: N Aug 04, 2005 9:07 am

Postitus Postitas Slash »

Nõu oli liig pikk siin kribamiseks (paras loeng). Aga kuna härrasmees oli ise verejäljekatse kohtuniku õigustes, siis rääkis täpselt ära, kuidas katse välja näeb ja mismoodi koera treenida, et ta selle edukalt läbiks.
kriskat
Postitusi: 9
Liitunud: E Aug 15, 2005 12:20 pm

Postitus Postitas kriskat »

3. septembril (kui on väga jube ilm, siis sellest järgneval laupäeval) 2005 on plaanis korraldada õppepäev verejäljest huvitatutele. Osa võivad võtta kõik koerad olenemata tõust ja suurusest, kes on asjast huvitatud. Eelduseks on see, et koerad peavad olema vaktsineeritud ja sõbralikud nii inimeste kui ka teiste koerte vastu. Koolituse viib läbi Elmar Lurich, kes on ise ka atesteeritud kunstliku verejälje kohtunik. Üritus saab toimuma Põlvamaal ja orienteeruv hind oleks 200 krooni koera kohta (sisaldab koolitust ja vajaminevat verd). Momendil oleks soov lihtsalt teada saada, palju oleks sellisest koolitusest huvitatuid. Hiljem täpsustan kellaaja ja koha.
kriskat
Postitusi: 9
Liitunud: E Aug 15, 2005 12:20 pm

Postitus Postitas kriskat »

Lisaks verejälje koolitusele on võimalik sooritada kohapeal ka kunstliku verejälje EKSAM. Kohtunikuks endiselt Lurich. Kogunemine toimub kell 9 Räpinas Tartu mnt ristis (kui Tartu poolt tulla siis kohe esimene suurem T- kujuline ristmik) Osalustasu 200 krooni tuleks kanda Maie Jürgensoni pangakontole HP 1107898567 hiljemalt 1. septembriks 2005. Täpsem info 53 482 682.
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Postitus Postitas sooviku »

Ikkagi tahaks teada,mida see koolitus endast kujutab.Kui toimub samasugune koolitus kui oli Albus(50 krooni,veri ja nahk ning koolita ise),siis ei ole küll mõtet seekord 200 krooni maksta ja veel koeraga nii pikka maad maha sõita.Sellist koolitust saab ka kodus ilma maksmata teha.
kriskat
Postitusi: 9
Liitunud: E Aug 15, 2005 12:20 pm

Postitus Postitas kriskat »

Ma tõesti ei oska öelda milline see koolitus Albul välja nägi :( Kuna ise olen pigem vahendaja kui korraldaja vastan nii palju kui oskan. Koolitaja tegeleb iga koeraga personaalselt u pool tundi. Sellele eelneb üldine teoreetiline jutt. Sama raha eest saab hiljem ka eksamit sooritada, kellel soovi st eksami eest eraldi raha juurde maksma ei pea. Kaasa tuleks võtta u 6 m rihm või nöör. Ja lõpuks lisaksin, et kohustuslik see kellelegi ei ole lihtsalt mõtlesin, et ehk siin on potentsiaalseid huvilisi!
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Postitus Postitas sooviku »

Kui nii,siis võib asi isegi huvi pakkuda.Kas peab kindlasti raha üle kandma,või saab kohapeal ka maksta?
kriskat
Postitusi: 9
Liitunud: E Aug 15, 2005 12:20 pm

Postitus Postitas kriskat »

Soovitav oleks enne ikkagi maksta. Kui tõesti kuidagi ei saa siis võib ka koha peal aga siis kindlasti 1 märku anda, et tulemas. Veri jms asjad tuleb lihtsalt eelnevalt soetada.
Suletud