Ururadar

Jaht koertega ja kuidas oma lemmik tööle saada .
Vasta
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Ururadar

Postitus Postitas sooviku »

See teema on siit küll läbi käinud aga teeme uue,sest kes ikka viitsib kümneid lehekülgi läbi lapata.
Niisiis:Olen nüüd mõnda aega kasutanud Debeni Terrier Finder ururadarit ja ütlen (y) .Kui asja selgeks saab siis jääb ikka palju asjatuid,huupi kaevamisi ära.Loomulikult tuleb oodata kuni koer looma paigale paneb.Mina kaevan täpselt radari kohalt,seega koera ja eluka vahele.Seejärel panen labida koera ja kähriku-mägra vahele,võtan peni välja ja siis tegelen loomaga.Tean,et osad soovitavad kaevata auk koera taha.Maitse asi aga siis võib minu arust loomani maa pikaks jääda.
On veel olemas Bellman and Flint ururadar.Otsingu piirkonna ulatus oli vist sellel suurem aga ma pole veel kogenud,et Debenil sellest puudu jääks.Lisaks tundub Debeni see kaelarihma küljes olev junn voolujoonelisem st.,et ehk jääb vähem kuhugi kinni.Ei imesta,kui keegi kiidab B&F-i ja polegi hullu.Tähtis,et koera maa alt üles leiab.
Kevadel käisid soomlased meile oma augukaevamis oskusi näitamas ja neil oli koera asukoha määramiseks siuke asi nagu PiEPS :M Äkki keegi oskab selle vidina kohta rohkem rääkida?Kui täpne see on ja kuidas töötab?Mul jäi mulje,et PiEPS näitab koera asukohta ilma kaelarihma küljes oleva andurita(saatjata).Kui nii siis tundub kõige ideaalsem.
Avaldage arvamust,võib-olla on kellelgi veel mingeid ururadari variante kasutusel.Teema võib muutuda aktuaalseks,kui EJS võtab millaski korraldada,sarnaselt Soomega,väikekiskjate püügi võistluse.
Naine võib olla,koer peab olema!
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Ururadar

Postitus Postitas aivar00 »

See pieps peaks olema minu teada kadunud inimeste otsimiseks- mägimatkajad, suusatajad. Ehk siis need kes võivad millegi alla sattuda ( lumelaviin näiteks). uuemad sedmed peaksid signaali edastama ka 50 m kauguselt. Seade ise aga Debenist kordades suurem ( saatja).
ikka lõbusalt
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Ururadar

Postitus Postitas honkomees »

aivar00 kirjutas:See pieps peaks olema minu teada kadunud inimeste otsimiseks- mägimatkajad, suusatajad. Ehk siis need kes võivad millegi alla sattuda ( lumelaviin näiteks). uuemad sedmed peaksid signaali edastama ka 50 m kauguselt. Seade ise aga Debenist kordades suurem ( saatja).

Ei oska kaasa rääkida piepsi koha pealt, aga kunagi soetati meile tööandja poolt ekstriimjoped, millele oli sisse õmmeldud selline suurema meeste käekella suurune kõva latakas ja sisevoodril oli sel kohal ingliskeelne kirje, kus midagi päästest ja otsingust oli kirjas. Ma sain aru, et mingi passiivandur just laviini alt otsimiseks. Kas see soomlaste variant ei või midagi sellist olla?
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Ururadar

Postitus Postitas sooviku »

Tundub,et ongi.Mingi magnetilaadne asi oli ikkagi koertel kaelas olnud.Ja täpsus pidi PiEPS-il viletsam olema,kui Debenil.Otsinguala seeeest suurem.
Naine võib olla,koer peab olema!
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Re: Ururadar

Postitus Postitas sooviku »

Palju karvaseid ja karvutuid on vahepeal maa alt välja toodud aga nüüd on jama.Äkitse keski suudab aidata või soovitada remondimeest,-kohta.Nimelt,Debeni ururadar paneb segast,ei lülitu enam välja.Piiksub seni kuni aku tühi.St.kaelarihm ei lülitu välja.
Naine võib olla,koer peab olema!
Vasta