Sokuselg küüslauguga.

Tore oleks ju ka teada, mida teised söövad ehk kui oled midagi maitsvat valmistanud, paku teistelegi.
Vasta
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Sokuselg küüslauguga.

Postitus Postitas kakuke »

Sai täna midagi uut katsetatud ja tulemus hakkas sedavõrd meeldima, et otsustasin selle siia postitada (muidu läheb meelest ära).
Mul oli käe pärast ca 30cm pikkune seljatükk mille tegin seibideks. Seibid pruunistasin mõlemalt poolt küüslauguõlis. Panin pruunistatud seibid hautamispotti, selle ollusega mis pannil alles jäi hauduma ja lisasin tüki võid. Potti lisasin terve pahastatud küüslaugumugula, maitsestasin soola ja pipraga, lisasin 6 purustatud kadakamarjatera ja katsin pealt vasikafondiga. Hautasin kogu seda kupatust 2h ja lõpus lisasin tüümiani.
Nüüd tean mida edasipidi oma sokuselgadega peale hakata :idea:
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Sokuselg küüslauguga.

Postitus Postitas honkomees »

Mul jäi rida mõisteid arusaamatuks vt allpool. Ehk seletad mida need tähendavad. Mis sa selle nn ollusega pannilt tegid -panid ka potti või tegid midagi eraldi?
kakuke kirjutas:...seljatükk (kas filee või šnitsliliha või koos selgrooga)...küüslauguõlis. ...pahastatud?? ...vasikafondiga.??
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Öösel ei tohi ikka midagi kirja panna. Näpud muutuvad pudruseks.
Seljatüki all mõtlen seda juppi mis ikka koos selgrooga (ma olen nii laisk, et ei viitsiks fileerida). Pahastama=puhastama :D Siin pidasin silmas seda, et lõunas tehakse ploffi näiteks nii, et ei puhasta küüslauku sisse vaid pannakse sisse terve mugul mida siis lutsutatakse juurde. Vasikafond ... mhmm ... on selline .... mhmm .... mulle meenutab ta pigem sellist puljongikontsentraati. Poodides müügil asi. Ehk Feen oskab sellest lähemalt pajatada, sest tema on minu koju selle olluse toonud. Vist on kõik arusaadav?
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Sokuselg küüslauguga

Postitus Postitas jorr »

Tänud kakuke, proovin ära,ainult vist ilma selle vasikafondita. Sokk just värskelt käes.Küsimus, kas värske või külmutatud sokuselg?
noorus on ilus aeg
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

Selle retseptiga on nii, et ärge ilma vasikafondita tehke. saab seda nt hyper rimist. maksab küll mingi 45 (+/- 5) raha, aga on seda väärt. Kui see ei sobi, siis lisada sojakastet, käib kah. ja kõige usinamad kokad teevad ise analoogse segu valmis, see sisaldab siis tumedat, konsentreeritud lihapuljongit (tegemine võtab aega oma pool päeva), kui keegi selle tegemisest huvitatud, siis võin retsepti edastada, aga kuna mul siin pole tarkasid märkmeid käepärast, siis hetkel pole kindel, kas suudan just selle õige edastada, aga midagi siiski), hmmm... muud nagu polekski sinna vaja, aga ise paneks veel lusikatäie suhkrut, Na-glutamaati, natukene küüslauku, ja sojaõli kah. lihtsam on see igatahes poest osta, on vaeva väärt.

küüslauguõli teemal see asi, et see kah poest saadaval, maitsestatud õlide teemal (äkki oli Olvio toode). annab päris hea tulemuse, aga seda saab asendada ka õli ja pressitud küüslauguga.

tüümian panna nõks enne valmimist, mingi 5 minutit.

ja tõsisest hea asi on tulemuseks. saab ka lambaga teha, sel juhul serveerida soojalt, sokuga sama, loomulikult :)
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

sokuselg küüslauguga

Postitus Postitas jorr »

tänud Feen, proovin ära.
noorus on ilus aeg
Vasta