Mõtteid koertest ja rahast

Jaht koertega ja kuidas oma lemmik tööle saada .
Silverx
Postitusi: 92
Liitunud: P Okt 30, 2005 6:19 pm

Postitus Postitas Silverx »

eesti hagijas maksab kennelis 3500. :!:
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Koertest ja rahast

Postitus Postitas jorr »

Mina sain enda oma kolmega.Aga koera ostma minnes võta mõni kogemustega mees kaasa.Jahikoera ost on keerulisem kui naisevõtt, kui sa just krantsi ei osta.
noorus on ilus aeg
indian
Postitusi: 410
Liitunud: E Okt 31, 2005 5:11 pm

Postitus Postitas indian »

Kõik on muutunud äriks. Minu koera, kes ei ole küll jahikoer, kinkis mulle mu sõber, kelle koeral olid kutsikad. Ütles, et ma olevat kindel inimene, kuna mul on kaks dobermanni juba enne olnud. Tulemus on see, et mul on praegu nädala pärast 8 aastaseks saav koer. Kasvas suureks, vist peaks olema üks Eesti kõrgema turjaga loomi, kaal 44- 45 kg. Praegugi ei usu keegi, et tegemist on vana koeraga, sest ta näeb nii noor välja, selline sitke kuju, habe hakkab juba halliks minema muidugi. Pole kordagi näitustel käinud, ega ei suhtle ka mingite ``kennelitega``. Just selle pärast, et ei taha end siduda mingite pealesurutud kohustustega. Nimelt arvavad osad ``tunnustatud koerakasvatajad``, et kõik seda tõugu koerad kuuluvad neile, nemad dikteerivad hinnad ja koera kogu edasise elukäigu ja staatuse. Mulle pole selliseid idiootsusi vaja, isegi teades seda, et mu peni teeb oma eksterjöörilt ja omadustelt paljudele silmad ette. Mul on sõber ja seltsiline, minu silmad ja kõrvad kui ma magan või pimedas liigun, medalikõlinat sinna juurde ma ei vaja ja küllap ei vaja temagi.
Iga asi tuleb omal ajal või siis natuke hiljem.
Parun
Postitusi: 1
Liitunud: R Mär 03, 2006 6:34 pm

Millise koeraga võib minna jahile aastast 2006 ?

Postitus Postitas Parun »

Postitatud: Mon Aug 15, 2005 9:24 am Teema:

--------------------------------------------------------------------------------
Mure on
soovin osta koera (Lääne siberi laikat) tean, et vanemad on kutsikatel paberiteta kuid teinud jahikatsed. Kui ostan sellest pesast kutsika ja teen jahikatsed kas tohin minna temaga ka jahile?

§ 7. Jahikoerapassi andmine


(2) Puudulike põlvnemisdokumentidega koerale võib anda jahikoerapassi ainult jahikatse alusel.

Siit loeb sõna-sõnalt välja, et kui ühel vanematest (või koguni mõlemal) puuduvad põlvnemisdokumendid, võib anda jahikoerapassi ainult jahikatse alusel. Seda kinnitas ka seaduseandja esindaja.

EJT ametnikud aga tõlgendavad "puudulikke põlvnemisdokumente" täiesti erinevalt ja ei taha kuuldagi sellisele koerale passi väljastamisest!!!
Kasutaja avatar
Jahimehe naisuke
Postitusi: 50
Liitunud: R Dets 03, 2004 12:23 pm

Postitus Postitas Jahimehe naisuke »

Aga miks sa, Parun, paberitega kutsikat ei taha?
Teoorias tugev ;)
mustlesk
Postitusi: 635
Liitunud: N Dets 02, 2004 1:48 pm

Postitus Postitas mustlesk »

Aga milleks ma peaksin ostma paberitega kutsika?Kui ma tahan endale jahikaaslast ja sõpra,siis milleks ma pean topelt peale maksma?Ma ei taha näituse koera,ma tahan koera kellega jahil käia.


ps.kui kellelgi on pakkuda töötavate vanemate paberiteta laika kutsikat(soovitavalt vene-euroopa) kevade poole,siis ma olen huvitatud.
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Postitus Postitas sooviku »

Ei saa tänapäeval enam dokumentideta koeraga jahil käia!Nii ütleb seadus.Kui ostadki paberiteta koera,võib viimaks olla nii,et see loom läheb tõupuhtast mitu korda kallimaks(trahvidena).Karistus (ja päris karm)on ette nähtud isegi ilma punase kaelarihmata koeraga jahipidamise eest.
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

EJTÜ esindaja Anne võiks siinkohal kommenteerida, mida see "puudulike põlvnemisdokumentidega" tähendab, kuidas seda tõlgendatakse ja millisel õiguslikul alusel seda ühel või teisel moel tõlgendatakse. Kuna EJTÜ annab jahikoerapasse välja halduslepingu alusel (sõlmitud Keskkonnaministeeriumiga), siis on EJTÜ toimingud, tegevusetus ja keeldumised vaidlustatavad halduskohtus, nii et kaebeõigus on olemas.

Iseasi, et seesamune "puudulike põlvnemisdokumentidega" koer ei pruugi pääseda jahikatseid tegema. Nii et nokk kinni, saba lahti jne.

BM
mustlesk
Postitusi: 635
Liitunud: N Dets 02, 2004 1:48 pm

Postitus Postitas mustlesk »

sooviku kirjutas:Ei saa tänapäeval enam dokumentideta koeraga jahil käia!Nii ütleb seadus.Kui ostadki paberiteta koera,võib viimaks olla nii,et see loom läheb tõupuhtast mitu korda kallimaks(trahvidena).Karistus (ja päris karm)on ette nähtud isegi ilma punase kaelarihmata koeraga jahipidamise eest.


Ma pidasin silmas seda,et teen jahikatse koeraga ikka ära.Mitte,et ma lähen ilma ühegi paberita koeraga metsa.
Kasutaja avatar
Jahimehe naisuke
Postitusi: 50
Liitunud: R Dets 03, 2004 12:23 pm

Postitus Postitas Jahimehe naisuke »

Aga milleks ma peaksin ostma paberitega kutsika?Kui ma tahan endale jahikaaslast ja sõpra,siis milleks ma pean topelt peale maksma?Ma ei taha näituse koera,ma tahan koera kellega jahil käia.


ps.kui kellelgi on pakkuda töötavate vanemate paberiteta laika kutsikat(soovitavalt vene-euroopa) kevade poole,siis ma olen huvitatud


Kas paberiga koer pole sõber ja jahikaaslane? KUIDAS NII?

Sa küsid täpse tõunimetuse järgi koera, kuid ostad midagi, millest sa siiski ei tea, mida sa saad.
OK - parimal juhul saad suurepärase koera omanikuks, keda tahaks ehk edaspidi aretuses kasutada, näitustel teistelegi näidata - aga seda võimalust sul pole. Paber on see, mis inimeste maailmas vahe teeb.

Paberitega koera on võimalik saada ka kasvatajaga saavutatud erikokkulepetega, tuleb kuulata vaid erinevate kasvatajate juurest maad (rendikoerad, järelmaksud jne.) kõik on kokkulepete küsimus.

Paberitega vanemate paberiteta kutsikas on reeglina nipiga teema: kas ehk vanema(te)l puudulik hambumus, emaskoera liiga sagedased paaritused (tervis kurnatud) või mis iganes..

Standardile vastava, jahikatsed sooritanud, õigeaegselt registreeritud pesakonna kutsikate paberid pole ju tegelikult kallid (väga laias laastus 150.-/tk) - kindlasti pole registreerimismaksu kõrge hind Kennelliidule argumendiks, MIKS kutsikale mitte pabereid teha.

Kuuldavasti paberiteta koerale jahikatse tegemine kaunis võimatu, kuigi seaduse järgi on selleks võimalus.
Teoorias tugev ;)
Kasutaja avatar
Anti
Postitusi: 501
Liitunud: E Dets 05, 2005 2:13 pm

Postitus Postitas Anti »

Asi see et su paberiteta koer ei pruugi suureks kasvades üldse laika moodi välja näha,kuna kutsa ema võis mingite krantsidega paarituda :!:
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

No ma saan aru, et kui soovitakse soetada paberiteta koer siis on argumendiks raha. Kui suur see hinnavahe siis on paberitega ja paberiteta koera kutsikal, mida reaalselt müüakse? Vaevalt, et paberitega koera maksumus = paberiteta koera maksumus + siis see 150 kr mis Jahimehe naisuke märkis. Või on? :M
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

PABERITEGA koerte tootmine on biznez. Oluliselt vähem konkreetse kasvataja jaoks ja rohkem kindlasti Kennelliidu ja kennelliitude süsteemi jaoks. Sealt tuleneb ka tegelik võimatus minna paberiteta koeraga jahikatsele. Iga biznez-süsteem peab ju enda rahateenimisemeetodeid kaitsma ning süsteemi sisendid võimaluse korral endale monopoliseerima. Ehk ühesõnaga - kui ka õigusaktide kohaselt on justkui olemas võimalus saada jahikoerapassi puudulike põlvnemisdokumentidega koerale, siis tegelikkuses see nii ei ole. Siit edasi mõtle ise, millest tuleneb hinnavahe paberitega ja paberiteta koeral.

BM
Kasutaja avatar
Jahimehe naisuke
Postitusi: 50
Liitunud: R Dets 03, 2004 12:23 pm

Postitus Postitas Jahimehe naisuke »

Argumendiks on inimeste kartus paberite ees :D , need tulevad ju öösel kapist välja ja hammaustavad pererahval ninad peast!!

Tõsisemalt rahast: taaskord jälle - kõik on kokkulepete küsimus!

Mitte otseselt jahikoerte maailmast, kuid lihtsalt koertemaailmast, on ikka ja jälle juhuseid, kus heausksed omanikud (väitega, et ma ostan SÕBRA) maksavad paberiteta kutsika eest ka kallimat hinda, kui müüvad tuntud kasvataja paberitega tõulisi kutsikaid.

Kui vaadata koera kui kaupa - siis kehtivad siin samasugused üldturunduslikud reeglid nagu iga teise kauba puhul. Väga palju reklaamivad "Kuldse Börsi" laadsetes lehtedes imepäraseid omadusi ja uskumatult imeilusat juttu ajavad "rakvere tädikesed", tegelikult on tegemist sulaselge pettusega - üht ja sama kutsikat pakutakse ükskõik, missuguse tõu esindajaks, peaasi, et kaubaks läheks.

Paberitega kutsikat ostes on ostumüügi leping nö. "kaubale" garantiiks - juhul, kui kutsikal ilmnevad mingisugused probleemid, alati saab kasvatajalt nõu küsida, kui on muresid või küsimusi. Paberitega kutsika puhul on kasvataja kohustus loomale teha esimane vaktsineerimne, ussikuur ja märgistamine - kõik see maksab teatavasti - samas, on ussikuur ja vaktsineerimised loomakese ellujäämise seisukohalt hädavajalikud!

Tiitlitega koera on palju investeeritud - näitustele registreerimistasud, transport näitusepaika ja tagasi, koera hoidmine suurepärases vormis (et karv läigiks ja sära oleks silmas),koer on sotsialiseeritud, temaga on palju tegeletud. Jahikoera puhul veel töökatsed jms.


Kui paber pole oluline - MIKS SIIS KÜSIDA konkreetset ja spetsiifilist TÕUGU???
Paber on see, mis teeb koerast TÕUkoera. Koera omamise sooviga ei pea ju vaatama kust saaks odavama kutsika, sest see on koerasse ju alles esimene investeering - edaspidi tahab koer IGA PÄEV kvaliteetset toitu, ravimeid, vitamiine + muud igasugust pudipadi.. :idea:

Mina suhtun paberiteta tõukoera kui "Adibassi" tossudesse, mida müütavad kahtlased onukesed kuskil Kadaka-turu-putkas.. :evil:

Ahjaa: puudulike põlvnemisdokumentide all petakse silmas koeri, kelle paberid pole korras (enamasti Eestisse imporditud ja paberitega koerad, kes pole Eesti Kennelliidus arvel) :idea:
Teoorias tugev ;)
Kasutaja avatar
Eik
Postitusi: 1237
Liitunud: L Jaan 25, 2003 12:18 am

Postitus Postitas Eik »

Lisaks siia veel nii palju juurde, et paberitega koera vanematel reeglina ka tervise uuringud tehtud, et poleks pärilikke haigusi.
"Hõlmaaluse" koeraga võib juhtuda, et esimesel aastal viid veterinaarile tõukoera hinna jagu raha ja nats pealegi, muidugi ei välista see ka erandeid paberitega korte hulgas, kuid risk on oluliselt väiksem.
Kes tahaks omada aastast jalutut koera?! :?
Vasta