Optika kinnitamine liimiga

2005. aasta teemad
Kasutaja avatar
Patterdale
Postitusi: 195
Liitunud: L Nov 06, 2004 12:32 pm

tere kõigile

Postitus Postitas Patterdale »

Minu küs oli konkreetne, püssiga oli võimalik lasta normaalselt,mina nägin vahet ainult tiirus liiva kottilt lastes.
Kahtlus tekkis sellest et ma lasin teiste tundmatute relvadega paremini tiirus kui oma püssiga,millega ma harjutanud olen.
Nüüd tahaks asja korda saada mul kõva sportlik huvi milleks mu püss võimeline on
Dog and man are truely partners in the hunt.
ninja
Postitusi: 327
Liitunud: P Mai 30, 2004 2:07 pm

Postitus Postitas ninja »

Oskab keegi siis ka öelda kust saab ja millist liimi mis nii hästi sobib .
ise ma olen 22 LR-ile küll Bison liimiga optikaid liimind ja need peavad , aga tagasilöök ju nendel torudel puudub .
Weatherby Mark V Super Varmint Master 308 win
laurits
Postitusi: 215
Liitunud: T Mai 04, 2004 10:15 am

Postitus Postitas laurits »

Kuule Pikk jutt oli epost ja marlist nii et mida sa targutad ja kaitsed mingeid liimituid salakütte!!
Priit Roostfeldt
Postitusi: 156
Liitunud: N Veebr 03, 2005 1:59 pm

Postitus Postitas Priit Roostfeldt »

JAh
Mul on muidugi Kemppi keevitus kah kui kellelgi vaja peaks minema, olen kuulnud, et pärast seda saab optika ainult 8kg kuvaldaga lahti:) :wink:
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Postitus Postitas aivar00 »

laurits kirjutas:Asjatul maha pole keegi teha tahtnud aga ennem võix vähe mõelda milliseid näiteid tuua.Kui selline mees meil tulex jahile IMERELVAGA siis koju ta ka läheb kohe"!


Selline arvamus paneb mind ka imestama. Huvitav kes see "kõva" spetsialist on, et on koheselt pädev ütlema, et selle relvaga kõlbab jahti tulla ja sellega mitte. See "spetsialist" võiks siis parem tarka nõu teistele jagada, millise teibiga jne. võib relva lappida ja millisega mitte. :lol: :lol: :lol:
Kui seda aga teha ei suuda, siis minu arvates võiks seal põõsas edasi istuda ja oma viha mujal välja valada. Kui pole energiat kuhugi rakendada, siis mul on vaja puid lõhkuda. Maksaksin palka ka :lol: .
ikka lõbusalt
laurits
Postitusi: 215
Liitunud: T Mai 04, 2004 10:15 am

Postitus Postitas laurits »

Siin on ikka erilisi kujusid, optika on ikka püssi oluline osa ja kui ei saa seda kinnitada korralikult nagu normaalsetel jahimeestel siis ei oska midagi öelda. Tundub kuidagi kõike võimalusi kasutavad jahimehed mõned. Jõudu INSENERID!
kajahimees
Postitusi: 62
Liitunud: E Mär 28, 2005 1:53 pm

Postitus Postitas kajahimees »

Sorry, ei hakka teemasse süüvima, huvitav on hoopis see, kuidas mingitest suvalistest näidetest kusagil teema all jõutakse põhjalike targutamisteni teemast mööda. Olen isegi kunagi ühe kombineeritud relva näitega näppu lõiganud ja siis ei näinud neil kommidel lõppu tulevat, ikka maast ja ilmast aga mitte teemast. Jõudu ja huvitavat lugemist!
ozz
Postitusi: 179
Liitunud: K Dets 03, 2003 10:18 am

Liim

Postitus Postitas ozz »

On nii liimitud kui ka keevitatud ja just nimelt Kemppiga, pole siin midagi imestada! Liimitud optikaga härrasmees on olnud jahimees juba üle 40 aasta! Nimetatud härrasmees on meie sektsioonis NR1. Kui loom on laskeulatuses on ta ka maas! Tundub, et käesolevas foorumis pole asjakohane oma töid ja tegemisi kajastada sest paljud kasutajad lihtsalt ei tea või ei ole näinudki liimi ja keevitust!? Ilmselt arvatakse, et relv on midagi üleloomulikku millele või kellele tuleb ligineda valge pluusi ja lipsuga!?
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

Minu meelest see epo-liimi, marli ja optika kinnitamise näide mõjus sellepärast - tunnistan ausalt - veidi naljakana, et esimese asjana viskas seda lugedes silme ette midagi rull-leukoplaastriga püssi peale kinnitatud pikksilma taolist :D

Tegelikkuses mind näiteks puht tehnilisest küljest huvitaks küll, kui sellest konkreetsest relvast oleks kuskil mõni pilt näha: et mismoodi see püss välja näeb. Selge see, et ega välimus ei lase ja eks see ole ikka iga mehe enda otsustada, kas ta käib jahil ilusa või vähem ilusa püssiga. Samas - kui lõpptulemus esteetiliselt maitsekas välja näeb või vähemalt silma ei riiva, siis on ju võimalik mehele tema taibukuse ja meisterdamisoskuste pärast ainult au anda.

BM
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Pisut teavet veel "kõiketeadjatele":nimelt kasutati optika kinnitus klotside kinnitamiseks poltide fikseerimiseks keerme liimi juba poes(mitte kõigil püssidel pole lukukojaga ühes tükis freesitud optikakinnitus soont),aga kuna kasutati keskmise tugevusega liimi põrusid kruvikesed ikkagi lahti ,pärast seda kasutasin suurema tugevusega keermeliimi ja nagu eespool kirjutasin pole pärast probleemi olnud.
Selle asemel ,et siin kedagi solvama ja salakütiks sõimama hakata ,võiks mõnimees endale midagi kõrvataha talletada ,millest tal endal aimugi pole.Kas just kohe optikat võimalik relvale liimida on ei tea,sest pole oma silmaga näinud ,aga oleks huvitav teada.Oleks tõesti huvitav pilti näha :!:
Kivi kotti!
ninja
Postitusi: 327
Liitunud: P Mai 30, 2004 2:07 pm

Postitus Postitas ninja »

Teate , isetehtud kinnitus tihti palju ilusam välja näeb . Sai tehtud oma MP-153 jalad ja aimpoint läx sinna küll liimiga ja tulemus jube ilus . Ikke liimi korralikult mitte ära si..u !
Weatherby Mark V Super Varmint Master 308 win
Ülo
Postitusi: 113
Liitunud: N Juul 22, 2004 10:11 am

Postitus Postitas Ülo »

Sarnaselt Kuldi püssiga on ka minu ühel relval optikajalgade (EAW) alused relvale kinnitatavad nelja kruviga. Nende fikseerimiseks kasutasin sellist liimi nagu LOCTITE 648, mis kirjade järgi tõsine metalliliim. Igale kruvile panin piisa liimi ja kruvide lahtipõrumisega probleeme pole olnud.
vana sokk
Postitusi: 144
Liitunud: E Nov 22, 2004 3:32 pm

Postitus Postitas vana sokk »

Selle liimiga on ainuke probleem kui soovid kruvisid välja keerata siis pead kuumutama oli vist 600 kraadi aga püssi nagu ei tahaks kõrvetada.
võimalikult suurem ports
Ülo
Postitusi: 113
Liitunud: N Juul 22, 2004 10:11 am

Postitus Postitas Ülo »

Vana sokk :
Selle liimiga on ainuke probleem kui soovid kruvisid välja keerata siis pead kuumutama oli vist 600 kraadi aga püssi nagu ei tahaks kõrvetada.

Kasutasin igale kruvile vaid tilgakest liimi, mitte ei keeranud kruvid liimi sisse. Kirjade järgi siis vist tõesti " tuleb püss kruvide ümbert lahti arutada" Kas asi nii karm on , ei tea. Metallitööde spetsi arvamuse kohaselt saab "liimipunktiga" kruvid lahti, kui piki kruvi telge sellele kerge löök anda.
Pikk
Postitusi: 375
Liitunud: K Mai 26, 2004 4:35 pm

Postitus Postitas Pikk »

Pole see liimitud poltide avamine nii jube ühti, tavaliselt on purgile peale märgitud millist momenti nende avamiseks on vaja. Liimi mõte on et liides ei avaneks muude tegurite mõjul ( enamasti on vibratsioon see mis paneb poldid/ mutrid lahti tulema). Liime on olemas erineva tugevusega, seega kuim lähete püssil pisikesi polte kinni liimima siis ärge üle pingutage ning ärge liimige liimiga mille liite purustamiseks on vaja rohkem jõudu kui on poldi puruks keeramiseks. Näiteks Würth kataloogis on antud liime vastavalt keerme suurusele ja kui te võtate keermeliimi mis on mõeltud keermetele alates M20 ja liimite M5 poldi sellega siis keerate te lihtsalt poldi katki ja liimitud osa jääb rahulikult paigale. :lol:
Ka halb kogemus on kogemus!!!!!
Suletud