Karu

Huvitavaid tähelepanekuid ulukite käitumisest.
kaliiber
Postitusi: 327
Liitunud: N Apr 14, 2005 10:45 am

Postitus Postitas kaliiber »

Vari kirjutas:Ise ma metsas karuga kokku pole juhtunud, aga siberi karudest ja nende kommetest on loetud üksjagu. Kui uskuda seda mis neist on kirjutatud ,siis olgu Sul või mitu pistoli, aga karu kes tahab rünnata, teeb seda varitsusest. On vähe usutav et keegi jõuab sellisel juhul midagi asjaliku enda kaitseks ette võtta. Inimene on ikka võrdlemisi abitu loomake võrreldes metsloomade reaktsiooni ja kiirusega.

Siberi karud ja nende kombed eriti ei koti :wink:, kuigi alamliik võib isegi sama olla. Siinmail pole küll kuulda olnud et karud inimesi varitsevad ja siis nii kiirelt ründavad et silmagi ei jõua pilgutada. Tavaliselt nad ikka tulevad enne niisama ülbama ja kui siis vea juhtud tegema, näit. jooksma hakkad, on hambad. Jään siiski oma arvamuse juurde, et võimas ja suure salvega pistool on hüva rohi potensiaalselt agressiivse mõmmi vastu.
jahe
Postitusi: 743
Liitunud: K Mär 24, 2004 10:03 am

Postitus Postitas jahe »

tea kas meil eestis on ikka asi nii hull et ilma püstolita metsa minna ei või ,ei pea sind KALIIBER silmas , aga nii mõnelgi mehel on seoses püstoli soetamisega latv segi läinud ,tegu siiski tulirelva mitte m.......ni pikendusega.
243win
kaliiber
Postitusi: 327
Liitunud: N Apr 14, 2005 10:45 am

Postitus Postitas kaliiber »

Olin täpselt samal arvamusel JAHEMEGEGA, kuni ühel ilusal kevadõhtul see pahuralt mörisev paarisajakilone suurte kikudega ettearvamatu käitumisega peletis mu ees seisis. Nüüd kaldun arvama et parem olgu see kindlustuspoliis mul sada korda kaasas nii, et seda vaja ei lähe, kui et ühel korral kui läheb, siis seda ei ole...
Viimati muutis kaliiber, T Okt 11, 2005 6:51 pm, muudetud 1 kord kokku.
Teder
Postitusi: 417
Liitunud: N Okt 07, 2004 3:17 pm

Postitus Postitas Teder »

Ei tasu seda püstoli või revolvri ostmist enesekaitse eesmärgil halvustada. Seda võib vaid üks kord elus vaja minna, aga siis oled ellu jäänud. Arvan, et meie relvakultuur on muidugi alles noor ja roheline, aga ei maksa arvata, et eestlased pole õige rahvas relva kandma, küll ka nemad õpivad käitumist, mõne lolli pärast ei saa teha üldiseid järeldusi. Kui üks rullnokk purjus peaga autoga kihutab, ei saa ju kõigilt autosid käest võtta. Jahimehelt ei oleks oodanud sellist suhtumist.
Olen ise metsas ikka nii mõnigi kord karuga tülitsenud, õieti öeldes on tüli norinud karu- kokku ehk kuus korda. Seda polegi ühe inimese juhtumuste kohta nii vähe ja eks ma veel mõned aastad ela ka, nii et eks juhtub veel. Venelased ütlevad, et statistiliselt iga kaheksas karu on potentsiaalselt valmis ründama. Ja mõnikord ründabki. Kevadeti ei tohi näiteks võõral maal jahirelva kanda (teed näiteks linnuvaatlusi), korralikust käsitulirelvast enesekaitse eesmärgil oleks suur abi. Sain oma ema käest võtta kui hommikul tulin ja karust rääkisin- ta pidas kergemeelsuseks suurtes metsades relvata ringi uidata, tegelikult on tal õigus, alati ei pruugi kõik hästi lõppeda.
Varjule: kui karu sind varitseb, on tegemist kas inimsööjaga või haavatuga ja ka siis on teatud sansid laskmiseks kui oskad end hoida. Haavatud karu võib teha poolringi ja jääda sind jälje kõrvale varitsema- siin õpetatakse hoidma eemale varjeobjektidest ja arvestama tuule suunda- see määrab ära rünnaku suuna , kuna ta tahab su lõhna tunda. Niisama tülinoriv karu teeb häält või näitab ennast- aga ta võib tülinorimise käigus minna üha agressiivsemaks ja siis on relv omal kohal, ka õigeaegne pauk õhku võib teda distantsil hoida. Igal juhul on ürgmetsas üksinda enamasti hämaras 10-30m kaugusel mörisevast karust üsna abitu tunne kui relva ka ei ole. Mulle räägiti ka juhusest, kus tuli kevadist tigedat karu hirmutada ikka mitme pauguga, et rohkem ei ligineks- see oli kevadise nepijahi ajal. Mulle on karu nepijahi ajal külge ajanud kahel korral, ühel korral jäin lõksu kraavide nurka ja tuli karust mööduda ca 7 m pealt, kusjuures olin madalamal kraavikaldal ja vaatasin karule metsa sisse alt üles- õnneks oli sel korral kaheraudne laskevalmis. Mind õpetati juba esimestest jahtidest peale ikka kuulipadruneid ka kaasa kandma, alati, ükskõik mis jahis. Ühe tuttava ajas karu kevadel suure kivi otsa (nepijahi ajal).
Kasutaja avatar
Estlander
Postitusi: 338
Liitunud: K Nov 17, 2004 12:25 pm

Postitus Postitas Estlander »

Nojaa.
Ausalt öeldes on endalgi vahel üksi ja suures metsas näiteks ainult fotokaga ringi käies kergelt hirmus.Miski sunnib sind pidevalt ümber pöörama ja pingsalt jälgima, et ega kuskilt keegi sinu suunas ei söösta...
Poisikesena on ikka metsas jalutatud mis karude poolt laudast veetud surnud loomade august pärit pea ja muid luid täis.Õnneks olid need karud söönud ja magasid vist kuuse all ***** püsti :)
Hundist toakoera ei saa.
jahe
Postitusi: 743
Liitunud: K Mär 24, 2004 10:03 am

Postitus Postitas jahe »

ei halvusta üldse püstoli või revolvri omamist ,lasen isegi üsna tihti püstolist märki,aga enesekaitseks läheb püstolit vaja pigem tallinna linna tänavatel kui metsas , võin eksida, aga minule teadaolevalt ei ole eestis karu(d) tapnud ühtegi inimest , liigun praktiliselt igapäev metsas ja ka karude söötmis kohtades ja pisut imelik tundub mõte et pean selle tarbeks kaasa võtma püstoli ja pidemetäie padruneid,loomulikult ei tähnda see et teised seda teha ei või, igal lollil omad lõbud nagu öeldakse.
243win
Teder
Postitusi: 417
Liitunud: N Okt 07, 2004 3:17 pm

Postitus Postitas Teder »

Jahimehele:
Ma ei tea kui loll ma nüüd just olen ja palju ma sellest püstolikandmisest lõbu tunnen. Võib öelda, et mul see lastehaigus juba põetud, et igal võimalusel relva peaksin kandma. Harva kui selleks vajadust tunnen, aga need karuga kohtumised (nagu sel kevadel) ikka vist vajaduse tekitavad. Eks Allah kaitseb meid muidugi kõiki, aga kaamel oleks ikka targem kinni siduda. Või jälle, et jumal hoiab neid, kes ise ennast hoiavad. (ma ei ole musulman ega kristlane, aga kirjutada ikka võib)
Mis Eesti statistikasse puutub, siis on Eesti üsna väike, et selle baasil mingit statistikat teha ja nii väikese arvu karude kohta ei pruugigi mitu sajandit midagi juhtuda, kuid meie karu on ehk geneetiliselt sarnane Venemaa Euroopa osa karuga, ja seal on karurünnakuid ikka piisaval olnud, nii provotseeritult kui provotseerimata. Siberit ma ei puudutaks, see on hoopis karmim teema- eriti jakuutia ja taga-baikali piirkond, mis on lausa kurikuulsad. Piirkonniti on karude agressiivsus muidugi erinev- näiteks kaukaasia karu on suht rahulik.
Aga kas minu toodud näidetest, mis olid juhtunud minuga ja mu tuttavatega, sulle ei piisanud, kas enne ettevaatusabinõude tarvituselevõtmist peab ikka keegi surma saama? Olen palju öid ilma relvata ürgmetsades jõlkunud, aga õige see pole. Ise ka ei viitsi seda relva alati kanda, aga kergemeelsus see on- näe. sel kevadelgi ei viitsinud, ema võttis mu asja eest läbi. Ma ei annaks su elu eest sentigi kui satuksid kogemata emakaru ja poegade vahele või näiteks ähvardava karu juures närvid kaotaksid ja jooksu paneksid, või kui näiteks taganedes komistaksid ja kukuksid. Karu psüühika ei ole paljude spetside arvates päris stabiilne (see ongi see iga 8. karu jutt).
See jutt ei kehti põldudevahelistes metsatukkades või võsas käimise kohta, aga mine tea sealgi.
Kasutaja avatar
Kolevoll
Postitusi: 249
Liitunud: E Apr 05, 2004 2:16 pm

Postitus Postitas Kolevoll »

jahemees kirjutas:....,loomulikult ei tähnda see et teised seda teha ei või, igal lollil omad lõbud nagu öeldakse.


Ka igal ..... on õigus oma arvamusele. Aga arvamust avaldades võiks solvangutest või laimust hoiduda.
jahe
Postitusi: 743
Liitunud: K Mär 24, 2004 10:03 am

Postitus Postitas jahe »

jumal issand mehed,mis lahti,lugege ikka ridade vahelt,igal lollil oma lõbu....see ju puht eesti kõnekäänd,ei peeta siin lolliks kedagi ja mu nimi on JAHEmees,muidu saab jahimees ilmasjata sõimata, :D
243win
jahe
Postitusi: 743
Liitunud: K Mär 24, 2004 10:03 am

Postitus Postitas jahe »

ah jaa küsiks veel,et kuskandis eestimaal neid ürgmetsasid ka leidub,minu arusaam ürgmetsast on,kui puutumatu ,suur mitmekümneid km ja vana mtsamassiiv,paraku saed undavad igas võimalikus metsas.
243win
jahe
Postitusi: 743
Liitunud: K Mär 24, 2004 10:03 am

Postitus Postitas jahe »

läks kaks korda,sorry
243win
kaliiber
Postitusi: 327
Liitunud: N Apr 14, 2005 10:45 am

Postitus Postitas kaliiber »

Nujahh, selle üle võib küll lõpmatuseni vaielda, aga esitan siin enda tagasihoidliku arvamuse selle kohta, et linnas on püstoli kaasaskandmine targem tegu kui karulaanes: Linnas on see täiesti MÕTTETU (muidugi on see lasteaigus ka omal rohkem kui kümmekond aastat tagasi läbi põetud, isegi koolis oli iga päev kaasas, uuhhh, piinlik meenutadagi :oops: ). Iga terve eesti mees saab ühe keskmise narkariga ka piltlikult öeldes käsi taskust välja võtmata hakkama, aga kui tulevad kambakesi siis oled kuses enivei. Ja linnas kipuvad ohuolukorrad tekkima just siis kui kell neli öösel napsisena peopäält koju kakerdad ja kui siis tukk kaasas on, oled õnnelik kui peale koslepisaamist see üldse alles on. Kui seda aga sellises olukorras kasutad - saad relvaloast lahti ja hea kui kinni ei lähe...
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Postitus Postitas andrus »

Teemast küll mööda,aga isand Kaliiber kas oled kunagi proovinud laksu all mehega kakelda?
Kinnitan sulle ,et nii kaua kui aine sees nii kaua mees ei paisteta ei tunne valu.Lööd küll raisa kummuli aga tõuseb nagu tuhast.
Seega on kindlam raisale tina anda.

Vabandan,et läks teemast päris mööda.
kaliiber
Postitusi: 327
Liitunud: N Apr 14, 2005 10:45 am

Postitus Postitas kaliiber »

Kindlam küll, aga kui vennal relva pole, lähed puuri :(
Pauli
Postitusi: 1291
Liitunud: E Nov 29, 2004 4:03 pm

Postitus Postitas Pauli »

Jahemehele: Alam-Pedja, Soomaa, Emajõe Suursoo, Narva jõe äärne, etc. Ega see Eesti nüüd NII pisike kah pole.
Vasta