Karu

Huvitavaid tähelepanekuid ulukite käitumisest.
Kasutaja avatar
sammal.habe
Postitusi: 1180
Liitunud: P Jaan 04, 2004 7:43 pm

Postitus Postitas sammal.habe »

kunagi oli ühel Märjamaa kandi metsavahil karupoeg kodus.
kui õieti mäletan, siis Masha nimi, Karjalast sõbrad toonud.

sihuke tore jõmm oli, meeldis inimesi pidi üles ronida ja kõrva lutsida :P
koertega (oli vist laika ja mingi peni veel peres) sai nii enam-vähem läbi.

käisin teda kunagi vaatamas, mis tast hiljem sai, ei tea...
mustlesk
Postitusi: 635
Liitunud: N Dets 02, 2004 1:48 pm

Postitus Postitas mustlesk »

Meil oli aastaid tagasi juhus kus mees sattus seajahis ajus olles karu pessa.Püss oli tühi ja karu kargas välja,õnneks oli mehel julge koer,niikaua kui karu koera ribadeks kiskus sai püssi laetud ja karu maha lastud.Pojad viidi vist Tallinna loomaaeda.
Teder
Postitusi: 417
Liitunud: N Okt 07, 2004 3:17 pm

Postitus Postitas Teder »

Eks need talvised emakaru ülesajamised kipuvad karupoegadele loomaaiaga lõppema.
Kasutaja avatar
keits
Postitusi: 14
Liitunud: N Sept 23, 2004 11:33 pm

Postitus Postitas keits »

Karud võivad teinekord vägagi ohtlikud olla http://www.zone.ee/otuba/karu/
Suur tükk ajab suu lõhki
Andrus Michelis
Postitusi: 436
Liitunud: K Nov 03, 2004 9:13 pm

Postitus Postitas Andrus Michelis »

Need pildid on juba mitmeid aastaid netis tiirelnud. Just nagu mingi maagiaga jõuavad jälle ja jälle tagasi.
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Postitus Postitas andrus »

Aga mõmmik ise avaldab muljet.
Kasutaja avatar
soobel
Postitusi: 117
Liitunud: E Dets 13, 2004 11:27 am

Postitus Postitas soobel »

Eile nägin metsas karu,looduses esimest korda,jalutas sajameetri pealt üle tee.Päris ilus loom.Umbes kaks kilomeetrit eemal nägin veel värskeid karu jälgi - ema eelmise aasta pojaga.Veel paar aastat tagasi oli karujälg minu kandis haruldus,nüüd on see igapäevane nähtus.
Teder
Postitusi: 417
Liitunud: N Okt 07, 2004 3:17 pm

Postitus Postitas Teder »

Olin ka paar nädalat tagasi hommikul vara pimedas ilma püssita metsas ja karu tuli ligi, algul kuuldus krabinat ja siis mõmin algas. Kuna mõmin algas krabinast kaugemal, siis järeldan, et ilmselt tuli poeg või noor uudishimust mulle 20 m peale ja eemalt mammi pahandas. Veidi aega kuulasin, siis pidasin paremaks eemale nihkuda. Seekord järgi ei tuldud.
Kasutaja avatar
Estlander
Postitusi: 338
Liitunud: K Nov 17, 2004 12:25 pm

Postitus Postitas Estlander »

Päris õõvastav elamus vist, kui mõmm sind lõhkirebimise eesmärgil jälitama hakkab.
Hundist toakoera ei saa.
Kasutaja avatar
soobel
Postitusi: 117
Liitunud: E Dets 13, 2004 11:27 am

Postitus Postitas soobel »

Selline elamus võtab metsa minemise isu ära :D .Huvitav kui kergelt emakaru ründab,kas kohe kui poega ähvardab väiksemgi oht või alles siis kui asi tõsine.
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

Õnneks seda Eestis eriti ei teata ;)
Teder
Postitusi: 417
Liitunud: N Okt 07, 2004 3:17 pm

Postitus Postitas Teder »

Ega eriti emakaru ja pisimõmmi vahele sattuda ei tahaks. !998.a. sattusime ka emakarule kevadel peale. Oli kahe pojaga. Kõndisime mööda vana raiesmiku serva hommikuhämaras ja pöörasime kasevõpsikusse sisse, mina olin kõige ees. Kohe järgnes röögatus umbes 7 m pealt. Minu reaktsioon ümberpööramise osas oli automaatne, olin 5m eemalduda jõudnud, enne kui aru sain, mis toimus. Jooksma ikka õnneks ei hakanud. Kõndisime lihtsalt minema. Karu kadus nagu viirastus, tema reaktsioon oli ilmselt samuti automaatne.
Ilmselt kuulis karu meie kõndimist juba ammu, aga tahtis meid rahulikult mööda lasta, meie kasevõpsikusse pööramist võttis ta kui agressiooni.
Ülejäänud seltskond polnud jahimehed, olin neile just rääkinud, mida teha kui karu kohtab ja nad muigasid, et kus see karu nüüd ikka välja ilmub.......aga ilmus. Tegelikult karude kohalolekust teadsin, hommikul nägin nende jälgi, s.o 15 minutit enne kohtamist.
kaliiber
Postitusi: 327
Liitunud: N Apr 14, 2005 10:45 am

Postitus Postitas kaliiber »

Kohtusin suht pahas tujus karuga eelmisel kevadel, kui binokli ning lindude välimäärajaga relvastatult metsas jalutasin. Seekord läks õnneks, aga sellist abituse tunnet, nagu mind sel hetkel valdas ei soovi küll kellelegi kogeda saada...
Sellest päevast peale on mul mis tahes eesmärgil metsas viibides kaenlaaluses kabuuris 9mm pistol, salv pungil täis ja üks rauaski. Mõnusalt muretu :D
Vari
Postitusi: 135
Liitunud: N Nov 18, 2004 5:41 pm

Postitus Postitas Vari »

Ise ma metsas karuga kokku pole juhtunud, aga siberi karudest ja nende kommetest on loetud üksjagu. Kui uskuda seda mis neist on kirjutatud ,siis olgu Sul või mitu pistoli, aga karu kes tahab rünnata, teeb seda varitsusest. On vähe usutav et keegi jõuab sellisel juhul midagi asjaliku enda kaitseks ette võtta. Inimene on ikka võrdlemisi abitu loomake võrreldes metsloomade reaktsiooni ja kiirusega.
jahe
Postitusi: 743
Liitunud: K Mär 24, 2004 10:03 am

Postitus Postitas jahe »

mõned aastad tagasi oli au kohtuda viie karuga korraga,emakaru kolme kutsikaga ja üks niisugune vahepealne,kevadine aeg oli,koer ajas veel teisi taga,vahepeal muidugi osad vahetusid ja koer tõi mitu korda emakaru mulle üsna läedale,koer hoidis parasjagu niisugust vahemaad et karu teda kätte ei saanud,lõpuks läksid nad siiski omateed,püssi kaasas küll ei olnud,aga hirmu ka nagu ei tundnud,mis aga haavatud karusse puutub,siis väidetavalt pidi karu ringiga oma jälgede peale tagasi keerama,jälitaja nahas ei tahaks sellisel juhul olla. :twisted:
243win
Vasta