32kal

2005. aasta teemad
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

puukoi kirjutas:Ribid ümarkuulil on mõeldud kuuli rauas paremaks tsentreerumiseks ja kergemaks tsokist läbiminekuks. Rikosetiohtu ei vähenda see sugugi.


Täpselt nii, lisaks veel, et selleks hetkeks, kui ribidega ümarkuul tšokist läbi jõuab ja relvarauast väljub, ei ole tal neist ribidest enam suurt midagi alles (olenevalt tšoki tugevusest muidugi kah) ja seetõttu ei mõjuta ribid enam ei rikošetti ega ka kuuli toimet ulukis.

Kunagi nägin mingisuguses netiallikas ameeriklaste kaasaegsele eestlaetavale jahipüssile mõeldud tinast ümarkuuli, millel olid lisaks välistele lamedatele omavahel ristuvatele ribidele veel läbilõikepildil nähtavad sisemised killustumissooned. Ju oli tegu ekspansiivkuuliga, mis märki tabades pidi tükkideks purunema. Nendel ehk oli tõepoolest muuhulgas ka rikošettimise korral kildudele (versus kuul tervikuna) lühema lennumaa andmise otstarve, kuigi diskuteerida võiks muidugi selle üle, kumb on ohtlikum: kas üks rikošettiv kuul või näpuotsatäis tinašrapnelle :D

BM
Kasutaja avatar
soobel
Postitusi: 117
Liitunud: E Dets 13, 2004 11:27 am

Re: 32kal

Postitus Postitas soobel »

Kui veel sellest "imelikust"kuulist rääkida,mis mul algul lasi ja siis "ära pööras", arvan et kuna tegemist oli suht vanade ja viletsate torudega,siis võibolla surus see kuul kõik mikro avad ja õõnsused tina täis,(ribidega ümarkuuliga ei tohiks seda juhtuda).See võis põhjustada pildumist.
puukoi

Postitus Postitas puukoi »

Sileraudsega on sedasi, et seal kuul ja selle kvaliteet mängib suuremat rolli, kui toru vanadus. Olen lasknud õige mitme seest korralikult kärnas vana vene TOZ-iga ja tulemused endalegi üllatuseks väga head. Kõigepealt taolisel juhul peab kuuli endaga tegelema, raud teisena küsimuseks jääb. Teine lugu on ilma konteinerita haavlitega, selle tihedus kärnas rauast on üsna kaootiline.
Kasutaja avatar
soobel
Postitusi: 117
Liitunud: E Dets 13, 2004 11:27 am

Postitus Postitas soobel »

Aga oskad sa mulle nõu anda,kuidas see kuul jooksma saada,või milles on probleem.Proovitud sai kolme relva,tulemus kõigil sama.Esimesed paugud lähevad kümnesse,hiljem hakkab pilduma u. 50-70cm raadiuses.
Kasutaja avatar
Arles
Postitusi: 602
Liitunud: K Dets 22, 2004 11:13 am

oletus

Postitus Postitas Arles »

Küsimus - kui teha iga 3-4 lasu tagant 20 min pausi, jättes püssi jahedasse, kas siis mitte tihedus stabiilsena ei püsi?
Parimat!

Arles
arlestaal.blogspot.com
puukoi

Re: oletus

Postitus Postitas puukoi »

Arles kirjutas:Küsimus - kui teha iga 3-4 lasu tagant 20 min pausi, jättes püssi jahedasse, kas siis mitte tihedus stabiilsena ei püsi?


Arvan sama, tee mõned 4-sed seeriad niisuguste vahedega, et raud oleks täiesti jahtunud. Ja võrdle tulemusi. Märkida võiksid ka seeria tabamused laskmise järjekorras.
Kasutaja avatar
soobel
Postitusi: 117
Liitunud: E Dets 13, 2004 11:27 am

Re: oletus

Postitus Postitas soobel »

Sellest pole abi.Märki tabas siis,kui üldse esimest korda lasin selle kuuliga.Hilisemad korrad,kui lasknud olen,on alati mööda lasknud.Algu,kui mööda hakkas laskma,siis jooksid kuulid u.50cm alla,ühte kohta.Hiljem hakkasid jooksma igale poole,suurte vahedega.Proovisin uuesti ümarkuuliga ja tulemus oli ideaalne.Kahest teisest relvast proovisid teised isikud,seega ei saa ka laske osavuses probleem olla.Padrunite laenguid ma ka muutnud ei ole.
puukoi

Re: oletus

Postitus Postitas puukoi »

soobel kirjutas:Sellest pole abi.Märki tabas siis,kui üldse esimest korda lasin selle kuuliga.Hilisemad korrad,kui lasknud olen,on alati mööda lasknud.Algu,kui mööda hakkas laskma,siis jooksid kuulid u.50cm alla,ühte kohta.Hiljem hakkasid jooksma igale poole,suurte vahedega.Proovisin uuesti ümarkuuliga ja tulemus oli ideaalne.Kahest teisest relvast proovisid teised isikud,seega ei saa ka laske osavuses probleem olla.Padrunite laenguid ma ka muutnud ei ole.


Siis ikka kuulis viga. Ta ilmselt ei stabiliseeru, hakkab uperpallitama ja läheb kuhu tahab. See üks täistabamus oli siis lihtsalt pime juhus.
lempo
Postitusi: 7
Liitunud: N Mär 25, 2004 4:28 pm

Postitus Postitas lempo »

Käisin eelmisel nädalal Rapla jahikaupluses.
Olid müügil 28 cal kuulipaugud, poleva kuuliga.
32 cal kuule oli kindlasti, võin eksida aga minu arust oli ka laetud padruneid.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

lempo kirjutas:Olid müügil 28 cal kuulipaugud, poleva kuuliga.
See on küll nüüd hea uudis. Tänud infi eest. :D
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Suletud