Poolautomaadi ümberehitus

2005. aasta teemad
Kasutaja avatar
hendrik
Postitusi: 890
Liitunud: R Veebr 04, 2005 10:33 am

Postitus Postitas hendrik »

:VS
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Pool automaadi ümberehitus

Postitus Postitas jorr »

:D :D :D
noorus on ilus aeg
bighornet
Postitusi: 414
Liitunud: P Jaan 30, 2005 6:16 pm

Postitus Postitas bighornet »

[quote="hendrik"]Ma usun, et seaduseandja mõte (mitte aps) oli ehk natuke piirata sellist agressiivset " lasenpaljujõuan"-tüüpi jahipidamist.
See on õige usk seaduseandjasse!
Ja just, et "lasenpaljujõuan" hasarti maha kruvida, kui too "enesekaitseks" pole kolmanda pauguga nt põtra maha saanud (esimene pauk-stoi, streljat budu!) ja et too põgenev uluk läbinüpeldatud tagakintsudega põletikus kusagil hääbuks. Uuestilaadimise võimalus annab ilusasti aega järelemõtlemiseks, et asi oli mehes.
No kui sihuke mees veel mingisuguse 14-18 seakarja peale satub...Vöövahe tühi ja "parte" põlegi :lol:
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Pool automaadi ümberehitus

Postitus Postitas jorr »

See on juba jahimehejutt ja ilusti öeldud.Muidu ikka seadusekuulekate laste vidin, et kogemata seadust ei rikuks.
noorus on ilus aeg
vkx
Postitusi: 231
Liitunud: R Sept 26, 2003 11:51 am

Postitus Postitas vkx »

Teemal "poolautomaat ja lubatud padrunite kogus" on siin foorumis ka varem vaieldud/arutatud. Kui see teema sind, jorr, huvitab, siis vaata siia:

http://www.marandi.fie.ee/foorum/viewto ... sc&start=0

http://www.marandi.fie.ee/foorum/viewto ... sc&start=0
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Poolautomaadi ümberehitus

Postitus Postitas jorr »

Tänud vkx,mind ennast see asi eriti ei huvita.Siin ainult püütakse vägisi selgeks teha,et püssiga MZ21-12 enam jahis ei tohi käia.Olen muide neid kõiki teemasid lugenud ja leian,et selline seadus pole päris õigesi tehtud.
noorus on ilus aeg
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Kuulge mehed see tühi jorin hakkab juba ära tüütama :wink: Kui midagi asjlikku kirjutada pole ,siis jätke klahvid rahule.Kui seadus ei sobi siis lase endale uus teha v ära täida seda ,mul kama .Kui vaja kindlasti kedagi taga kiita v niisama soo,soo ,ja jah tühja muliseda siis kasutage priva ,muidu muutub see "lake " siin talumatult lahjaks
Paremat :!:
M695
Postitusi: 93
Liitunud: N Aug 04, 2005 6:11 pm

Postitus Postitas M695 »

ma isiklikult ei saanud näiteks sellist relva oma nimele registreeridagi enne kui torujupp otsa tinutatud oli :wink:
M695
Postitusi: 93
Liitunud: N Aug 04, 2005 6:11 pm

Postitus Postitas M695 »

vedrule otsa siis :D
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Postitus Postitas aivar00 »

Mis prefektuuris, õigemini milline politseijaoskond relva keeldus registreerimast ja millal? Lihtsalt huvitav teada.
ikka lõbusalt
Kaarel
Postitusi: 98
Liitunud: R Mär 05, 2004 9:48 am

Postitus Postitas Kaarel »

Aga kui relvaloal on otstarve vaid jahipidamiseks(oli vist A) märgitud, kas siis ei nõuta politseis, et oleks relv ümber tehtud?Loa järgi võid ju selle relvaga vaid jahil käia.
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

dirk kirjutas:Aga kui relvaloal on otstarve vaid jahipidamiseks(oli vist A) märgitud, kas siis ei nõuta politseis, et oleks relv ümber tehtud?Loa järgi võid ju selle relvaga vaid jahil käia.


Selle kohta on erinevatest prefektuuridest kuulda olnud erinevaid arvamusi ja seisukohti kuidas talitada. Äärmuslikem on see, kus politsei väidab, et nemad poolautomaatse jahirelva salve mahutavust kontrollima ei pea, et see on Keskkonnainspektsiooni ülesanne jahijärelevalves, ning sama piirkonna KKI seisukoht oli, et nende inspektoritel ei ole pädevust kontrollida jahirelva tehnilist olemit, kuna see on politsei pärusmaa.

Samas tundub mulle, et kui järgida seadust, siis on asi piisavalt selge ning kontrollipädevuse, erinevate kasutusotstarvete relvaloale märkimise jms taha peitumine ei anna tegelikku, sisulist lahendust. Juhul, kui konkreetset poolautomaatset relva soovitakse kasutada nii jahipidamiseks kui sportimiseks (Eestis pole küll rohkemat kui 2 järjestikust lasku nõudvad laskmisharjutused levinud, aga keegi pole neid ka keelanud), siis peab salve mahutavuse piiraja olemas olema. Jäädava piiraja, s.o sellise, mida kuidagi ilma relva või salve rikkumata kõrvaldada ei saa, paigaldamise kohta eksisteerivaid norme ei õnnestunud pealiskaudsel otsimisel leida, seega on minu arvates piiraja tehniline lahendus ümberehitust teostava relvameistri otsustada.

BM
M695
Postitusi: 93
Liitunud: N Aug 04, 2005 6:11 pm

Postitus Postitas M695 »

aivar00 kirjutas:Mis prefektuuris, õigemini milline politseijaoskond relva keeldus registreerimast ja millal? Lihtsalt huvitav teada.


lääne prefektuur...mingi 2001?vist oli
Kasutaja avatar
rõba
Postitusi: 51
Liitunud: R Aug 05, 2005 12:15 am

Postitus Postitas rõba »

mul eit olnud zeitungist lugenud, et:

- varsti tulevad poodi 1, 2 ja isegi 5 liitrised viinapudelid,
kus vaid pool liitrit seda samustki sisse pandud (sest miskile
soomlasele pidi se just piisav kogus olema ja ulaf uskuvat, et
aastas pole rohkem sünnis...)
- seoses kiirelt saabuvate talviste teeoludega nõutavat autudel
gaasipedaali alla puuklotsi paigaldamist sellisel viisil, et massina
kiirus mitte üle 50 ei läheks - milline arvatavalt turvaline kraavisõidu kiirus olevat.
iga kord ei näkka!
onn
Postitusi: 1
Liitunud: N Aug 18, 2005 3:14 pm

Postitus Postitas onn »

Mul endal poolautomaat karabiin ja sileraudna poolautomaat, mille salve mahub viis padrunit.Pole kordagi pähe tulnud salveid täitma hakkata puupulkadega,salv on ikka padruni jaoks
Suletud