Metspahr 2005

2005. aasta teemad

Kas plaanid osa võtta?

Hääletus lõppes L Sept 03, 2005 10:57 am

Jah
7
23%
Ei
15
50%
Aeg ei sobi
3
10%
Ära enam võistluste osavõtu kohta päri!
1
3%
Võib olla
4
13%
 
Hääli kokku: 30

Kasutaja avatar
Arles
Postitusi: 602
Liitunud: K Dets 22, 2004 11:13 am

Sorry

Postitus Postitas Arles »

Tõnu - Tuhka pähe mulle. No juhtub neid mälu vigu ikka olema. 23 m.

Kaupo - Map tea, kus sa neid Piidereid laskmas käib aga pole Läänemaal enne veel parimaid loosimise teel leitud ega hakata seda ka Silma võistlustel eales tegema. Püüame kõik eri meeste ja eri asendite kujud selgelt tähistada.
Kaupogi võiks kohale tulla ja meestele veidi laskmisest rääkida?
:D :) :lol: :wink:
:shock: :? :roll: :oops:
:( :cry: :evil: :twisted:
:M :P :A :H
See nägudemeri on pigem sümboliks, kuivõrd annab erinevaid asju koos näidata. Sigadega püüame veel rohkem puust ja punaseks teha.

Parimat!

Arles

P.S. mitte, et ma Kaupo juttu liiga tõsiselt võtaks vaid, et mõnel vahel kurjustaval kõrvaltvaatajal lolli muljet eip jääks: ülalolevat tuleb vaadata läbi huumoriprisma :)
Kasutaja avatar
Tõnu
Postitusi: 132
Liitunud: E Veebr 02, 2004 2:32 pm

Postitus Postitas Tõnu »

Kaups, valimiste teel saame selgitada ilusaima laskuri ja selles kategoorias ei ole sulle võrdset (okei, Peetso ehk ka) :lol:
Pealegi, sinu lemmikud, piiderid, sedakorda Lutakul ringi ei siba, perekond Taal on paar siga kuuldavasti eriti pekiseks nuumanud ja need on 100 m raja vallutanud.
Kasutaja avatar
Arles
Postitusi: 602
Liitunud: K Dets 22, 2004 11:13 am

Auhindadest

Postitus Postitas Arles »

Auhinnad selgemalt:
Ege poolautomaat. Lühike raud, erinevad pikendavad tsokid, magasini piiraja jne. Näha saab Deerhunteris.
Linnupeibutis (hani või part). 6 erinevat linnu häält. Paned kujud maha ja aparaadi vööle prääksuma ja ...
Deerhunteri laskevest.
Kuulide padruni küljest võtmise haamer.
Padrunikarp iselaadijatele (308/30-06)
Signaalvest kollektiivjahi jaoks.

Eks kõiki asju saab näha Deerhunteris.

Lisaks kolm jahindusalast raamatut. Need riputan lähipäevadel välja.
Parimat!

Arles
arlestaal.blogspot.com
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Re: Auhindadest

Postitus Postitas baddmann »

Arles kirjutas:....
Linnupeibutis (hani või part). 6 erinevat linnu häält. Paned kujud maha ja aparaadi vööle prääksuma ja ...


Kui see aparaat prääksub elektri jõul, siis tuleb seda väljaspool Eesti jurisdiktsiooni kasutamas käia :wink:

BM

@ lihtsalt pani tähele
Viimati muutis baddmann, K Aug 31, 2005 1:24 pm, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
Arles
Postitusi: 602
Liitunud: K Dets 22, 2004 11:13 am

??

Postitus Postitas Arles »

Äkki valgustad täpsemalt?
St. kui asi töötab patareidega, töötab ta elektriga.
Kuskil seaduselüngas sees siis ilmselt elektriliste abivahendite keeld? St. lintmakki ka kasutada ei võiks?
Ehk viitsid kiirelt viidata, kus täpselt miski sõnastus. Foorumi otsingust esialgu eip miskit.
Parimat!

Arles
arlestaal.blogspot.com
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

http://www.estlex.info/estlex/kehtivad/ ... t_id=54101

vt Jahieeskirja § 9 lg 3, mille lause lõpus "v.a elektroonilised vahendid". Kõige lihtsam elektrooniline vahend on minu meelest kassettmagnetofon, mida nähtavasti kasutada ei ole lubatud.

BM
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

See käib ikka vist ainult peibutusvahendite kohta,täpsemalt uluki häälitsusi järeleaimavate vahendite kohta,muidu ei või GPS-i ka kasutada :D
vkx
Postitusi: 231
Liitunud: R Sept 26, 2003 11:51 am

Postitus Postitas vkx »

trucker kirjutas:See käib ikka vist ainult peibutusvahendite kohta,täpsemalt uluki häälitsusi järeleaimavate vahendite kohta,muidu ei või GPS-i ka kasutada :D


Just nii see ongi ju. GPS ei ole peibutusvahend. Kassettmakk või ükskõik milline muu elektril töötav ja uluki hääli tekitav asi on aga peibutusvahend, seega ka keelatud praegult kehtiva seaduse järgi.
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

Uhh...ma juba peaaegu oleks hakanud Truckerilt privas uurima, et kuidas ta GPS-i abil loomi peibutab :D. Aga veel selle JE § 9 lg 3 viimase lause sõnastusest: ma ei oleks küll nii kindel, et ainult hääli järgi aimavad elektroonilised vahendid keelatud on. Näiteks hanede jaoks on ju teatavasti patareidega liikuvad - liigutavad peibutuskujud, selle sõnastuse järgi oleks ka nende kasutamine vähemalt kahtlane. Vähemalt vaieldav.

BM
vkx
Postitusi: 231
Liitunud: R Sept 26, 2003 11:51 am

Postitus Postitas vkx »

baddmann kirjutas:... Aga veel selle JE § 9 lg 3 viimase lause sõnastusest: ma ei oleks küll nii kindel, et ainult hääli järgi aimavad elektroonilised vahendid keelatud on. Näiteks hanede jaoks on ju teatavasti patareidega liikuvad - liigutavad peibutuskujud, selle sõnastuse järgi oleks ka nende kasutamine vähemalt kahtlane. Vähemalt vaieldav.

BM


(3) Peibutusvahendina võib uluki ligimeelitamiseks kasutada erinevaid kujusid või lõhnapreparaate või uluki häälitsusi järeleaimavaid vahendeid, välja arvatud elektroonilised vahendid.

Jahh, tundub, et ka need mootoriga linnukujud on keelatud.
intu
Postitusi: 103
Liitunud: K Mär 30, 2005 12:43 pm

Postitus Postitas intu »

vkx kirjutas:
baddmann kirjutas:Jahh, tundub, et ka need mootoriga linnukujud on keelatud.


Kui just üleskeeratava vedruga või pneumaatilise ajamiga ei ole.
Teoorias võimalik, praktikas ei ole näinud.
Kasutaja avatar
Arles
Postitusi: 602
Liitunud: K Dets 22, 2004 11:13 am

Auhindadest ja märkidest

Postitus Postitas Arles »

Registreerunute hulk on nüüdseks teada.
Heasüdamlike inimestena me muidugi nimekirja päris lukku ei löö - kel veel tahtmist siiski tulla, palun andke teada. Tõenäoliselt on loosimisel küll nimekirjast väljas aga lõppu saab lisada.

Auhinnad - lisa
EJS poolt 3 raamatut - 1 Jahiraamat ja 2 raamatut Enn Vainolt (Elu kuldsed päevad I).

Deerhunteri auhindadest oli juttu, peibutusvahendi küsimus on veel päevakorral :).

Märklehed.
Kuna seni 100 m seakari kõigile tundmata on siis sai täna proovikari üles seatud ja pilti tehtud. Kel huvi, andku palun reedese päeva jooksul mulle teada (arles.taal@energia.ee aadressile - mujalt ei garanteeri nägemist, võin vaid proovida foorumisse kiikamist), panen maili. Kommentaariks vast niipalju, et valminud soperdised tunduvad vähemasti emotsionaalselt 100 m pealt kergemini tabatavad kui algsed märgid. Reaalne tabamisala muidugi originaali oma.
Parimat!

Arles
arlestaal.blogspot.com
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

Juba oluliselt OFFTOPIC, aga kuna siin teema all see motoriseeritud peibutuskujude küsimus kerkis, siis sai meilitsi küsitud Kaarel Rohu käest ja tema andis infot, et JE vastava normi loomise ajal oli mõeldud ikka nii, et ainult ulukite häälitsusi järeleaimavad elektroonilised peibutusvahendid on keelatud.

BM
Kasutaja avatar
hendrik
Postitusi: 890
Liitunud: R Veebr 04, 2005 10:33 am

Postitus Postitas hendrik »

See kõlab juba ametniku suva järgi..? Ma arvan, et kuigi k.Roht tegi selle seaduse, ei ole tema sõna kõvem kui Riigikogus kinnitatu. Tegelt peab ikka asi nii olema nagu seaduses kirjas.

Ma sellisel juhul rõhuksin, et eelnimetatatud peibutusvahend on elektriline, mitte elektrooniline :lol: ja kasutakski äkki...

Ideoloogia küsimus, ma ütleks.

H.
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

hendrik kirjutas:See kõlab juba ametniku suva järgi..? Ma arvan, et kuigi k.Roht tegi selle seaduse, ei ole tema sõna kõvem kui Riigikogus kinnitatu. Tegelt peab ikka asi nii olema nagu seaduses kirjas. ....


Ai kui valus.

Muidugi ma olen nõus, et ametniku suva ei tohi olla õigusnormi tõlgendamise aluseks. Kuid tuletagem antud juhul siiski meelde, et Jahieeskiri ei ole mitte antud Riigikogu, vaid Keskkonnaministri poolt. Kuna ma, vabandage väga minu saamatust, ei saanud keskkonnaministrit ennast kätte, et küsida, kuidas tema omal ajal määrust allkirjastades selle sisu ja normiloovat eesmärki mõistis (subjektiiv-teleoloogiline tõlgendamine, teisisõnu ajalooline ehk õigusnormi kehtestaja tahet arvestav tõlgendamine), siis pidasingi õigemaks pöörduda normi tegeliku koostamise juures olnud ametniku poole. Tekstoloogiliselt on ju antud JE § 9 lg 3 mitmeti mõistetav, seega esmajoones kasutatud grammatilise tõlgendamise meetod meile ühest vastust ei anna. Ergo... tulemus on käes teistsugusena, kui algul isegi arvasin.

BM
Suletud