Tõestisündinud jahilood

2005. aasta teemad
kaidojaht
Postitusi: 141
Liitunud: R Okt 29, 2004 8:46 pm

Tõestisündinud jahilood

Postitus Postitas kaidojaht »

Aastaid tagasi kui ma ei olnud veel jahimees sõitsime sõpradega vana Moskvitšiga kagu-eesti metsateel kui käis kõva pauk. Mina olin parasjagu kõrvalistmel ja hästi ei näinud kes ette tuli igatahes tuled kustusid ja kõrbehaisu oli tunda. Lähemal uurimisel tuli välja et auto alla oli jäänud nooremapoolne karu. Kuna mobiilside oli vähe arenenud pakkusime seda karu tavatelefoniga tulemusteta kõigile ametkondadele. Tavaline vastus oli, et kas teil on liha ülearu võtsime appi kaks eakamat jahimeest. Lahkamisel venisid jahimeeste näod pikaks ja vahtisid teineteisele otsa, sellist asja pole nende karjääri jooksul veel olnud. Minu võhiku küsimuse peale näitasid jahimehed karu jalge vahele kus olid karu suguorganid, küsides mitu muna karul on. Mina vastasin oma silmi uskudes, et kolm, mille peale vanad jahimehed naerda turtsusid. Aastaid hiljem jahieksamit tehes poleks ise kah uskunud kui poleks omad silmad näinud.
kaidojaht
Postitusi: 141
Liitunud: R Okt 29, 2004 8:46 pm

Postitus Postitas kaidojaht »

Jahimehena esimest sokku lastes leidsin viljast haavatud soku. Sokul oli kuul jooksnud tagakintsust läbi soolikate ja kuuli südamik oli südames, kuuli kest oli soolikates. Vanem jahimees arvas, et loom oli maas olnud vähemalt kaks ööpäeva. Olen seda siin foorumis varem ka kirjeldanud aga nüüd on tekkinud mõned imelikud juhtumised millest tahan siin ka kirjutada.
kaidojaht
Postitusi: 141
Liitunud: R Okt 29, 2004 8:46 pm

Postitus Postitas kaidojaht »

Kaunil suveõhtul lastud väiksel sokul oli paremal pool ribide vahele tunginud eesti mehe pöidla paksune kuuseoksa tüügas, mis paistis väljapoole ja mille teine ots oli kopsus kinni kapseldunud. Ilmselt oli loom talvel kellegi eest põgenedes jooksnud kuuseoksa endale kopsu, mis oli täielikult paranenud. Jääb vaid imestada millega metsloom toime tuleb.
kaidojaht
Postitusi: 141
Liitunud: R Okt 29, 2004 8:46 pm

Postitus Postitas kaidojaht »

Juulikuu öösel kell pool üks lastud siga jäi kohe maha, kaelapauk 30-06 pole nali. Lahkamisel ilmnes uskumatu lugu. Seda looma oli juba korra lastud. Lask oli tabanu looma tagantpoolt, kuul oli jooksnud paremalt neerust mis oli poole väiksem kui vasak neer läbistades parempoolse kopsu ja oli peatunud vasakul ribi taga naha all ja oli kapseldunud. Sisenemishaava ümber oli tunda mädalõhna. Katsugu inimene sellisest lasust paraneda ilma arsti abita.
kaliiber
Postitusi: 327
Liitunud: N Apr 14, 2005 10:45 am

Postitus Postitas kaliiber »

Sõber lasi paar aastat tagasi kitse. Ta polnud sellest püssist ammu lasknud ja nagu selgus sihik oli paigast ära. Selle tulemusena kuul riivas kõhtu ja käristas selle pikalt lõhki, kits pani minema, sisikond ripakil. Võsas jäi rippuv osa roika külge kinni ja see tõmbas kogu sisikonna välja, pärast selgus et kõhuõõs oli täiesti puhas. Sellises seisus läks veel umbes 1200m (!) ja kui koera poleks olnud ei olekski üles leidnudki, leides oli veel elus ja tahtis ära joosta, aga õnnestus ikka maha saada.
Kui inimest hästi ei tunneks ei usuks isegi...
Viimati muutis kaliiber, N Aug 25, 2005 10:46 am, muudetud 1 kord kokku.
gunnar
Postitusi: 882
Liitunud: P Aug 22, 2004 4:18 pm

Postitus Postitas gunnar »

See viimane lugu ma ütleks oli lausa rõve, parem kui teda siin ei oleks. Jätab küll sellest "jahimehest" väga kehva arvamuse.
Kasutaja avatar
rõba
Postitusi: 51
Liitunud: R Aug 05, 2005 12:15 am

Postitus Postitas rõba »

jõudsin minagi aavrikas lõvijahi sahvaril ära käia!
kuna päev oli palav ja tulutult longitud üksjagu palju maad arvasin vähe pukama visata. lõvi va sinder magab vast selle kuumaga, eks minagi võin ka pisut pikutada.
läbi poolune tunnen - miskit libisemas mööda mind. algul jalge juures, siis üle kubeme, surub raskelt rinnale ja lõpuks ängistav surve kaelal! muutun higiseks ja hingeldan. anakonda mind kägistamas - käib mõte läbi mu peast! rabelen ja karjun: lase lahti sa krdima madu!
tunnen tulist laksatus vastu nägu! seepeale toibun ja avan silmad - mu oma eit vahib vihaste silmadega otsa ja käsi valmis, et uuesti äsada!
-----------
olin poisi antud zeitungist meie vaprate ja ilusate aavrikajuttu lugedes uinunud ning teemasse sisse sattund!
iga kord ei näkka!
gloss
Postitusi: 110
Liitunud: E Dets 06, 2004 8:34 pm

Postitus Postitas gloss »

vana hea küsimus gunnarile:kas sina pole kunagi mööda lasknud??.
see on ainult hea kui räägitakse nii headest kui halbadset kogemustest. hea kui mehel jätkus julgust sellest rääkida ja veel parem kui sellest midagi õppis :!:
gunnar
Postitusi: 882
Liitunud: P Aug 22, 2004 4:18 pm

Postitus Postitas gunnar »

Olen, aga mis mulle ei meeldinud oli see et jutus oli selgelt öeldud et püssist polnud kaua lastud ja sihik paigast. Sellest tekstist tuleb välja et täitsa normaalne jaht oli... Parem lasta korralikult mööda kui sitasti pihta... või mis.
gunnar
Postitusi: 882
Liitunud: P Aug 22, 2004 4:18 pm

Postitus Postitas gunnar »

1 asi veel. Et millest rääkida, millest mitte. Kui lähed looma laskma teadlikult paigast ära sihikuga ja teed siukse jama kokku siis on minuarust tõesti parem vait olla. Mitte rääkida kui jahijuttu mõttega et küll võib üks elukas kaua hinges püsida omal soolikaid enam sees polndki. Võibolla olen liiga konservatiiv aga jahimees PEAB austama looma keda ta laseb ja tema KOHUS on saak surmata võimalikult kiiresti ja valutult. Kui see ei õnnestu temast mitte olenevast asjaolust, siis on veel arusaadav, aga kui on tingitud jahimehe enda hooletusest,viitsimatusest,ükskõiksusest siis ei ole tegu jahimehega vaid krt teab mis.
bighornet
Postitusi: 414
Liitunud: P Jaan 30, 2005 6:16 pm

Postitus Postitas bighornet »

[quote="gunnar"]1 asi veel. Et millest rääkida, millest mitte. Kui lähed looma laskma teadlikult paigast ära sihikuga ja teed siukse jama kokku siis on minuarust tõesti parem vait olla.

See uskumatute lugude rida on kindlasti osa avapelkirjana olnud "Uluk peale lasku" osast.
Mu meelest on see foorum ka osa elementaarsetest aabitsatõdedest, mida kirjanduses tedmistekesisem, samas aga -janusem (no meenutage aega, kui teil polnud veel toda pikka püssi). Ja ons siis igamehel too kogemustepagas nii üüratult suur, et kirjutatut ja tegelikkust enam kõrvutada ei tasuks. Kuldterakesi jätkub nokkimiseks elu lõpuni!
Nii et Gunnar, ehk andestad ka sellistele meestele, kes ei näe ega usu, et 30-40 sm loomakehast rohukõrs alati optikas nähtav näiteks pole, aga eest ta seisis! Ise ka ei mõista, mille pärast kukalt sügada.
Mu arust on loos tera sees, et mõni mats läheb "aia taha", aga egas veel pilli nurka visata.
Lisaks siia loo ühest naabrisektsioonis lastud emisest, kellel olid ilmselt (usun kindlalt) kartetšidega kõik jalad kunagi puruks lastud, nii et tal ainult üks tagumine tagajäse liikus, üks esimestest oli täiesti jäik kark. Sõrad olid purunenud ja paranenud ja nägid välja nagu hirve omad :!: Üles oli ta kuus korralikku põrsast ometi kasvatanud .
Palju lollusi võib mõni mees teadlikult-poolkogematta teha, kuid see on osa elust! Ega see foorum nüid siis PRFÜÜMI REKLAAMIV NAISTEKAS POLE!
Kasutaja avatar
sammal.habe
Postitusi: 1180
Liitunud: P Jaan 04, 2004 7:43 pm

Postitus Postitas sammal.habe »

bighornet kirjutas:Palju lollusi võib mõni mees teadlikult-poolkogematta teha, kuid see on osa elust! Ega see foorum nüid siis PRFÜÜMI REKLAAMIV NAISTEKAS POLE!

ei ole muidugi. aga peetagu postitades meeles, et foorum on avalik. kõike, mida te ütlete, võidakse kasutada teie vastu...
mingis vanemas lõimes oli teemaks, miks jahimeeste maine ühiskonnas nii nigel on. sarnased pajatused ei tõsta seda kohe sugugi ja jäägu mõttekaaslastega õlletoobi kõrvale mörisemisteemaks.
kaidojaht
Postitusi: 141
Liitunud: R Okt 29, 2004 8:46 pm

Postitus Postitas kaidojaht »

Ei ole rallimeeste maine selle-pärast madal, et mõni joodik autoga inimese surnuks sõidab.
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

kaidojaht kirjutas:Ei ole rallimeeste maine selle-pärast madal, et mõni joodik autoga inimese surnuks sõidab.


Kuid mõtle ka, KUI PALJU rallimeeste ja ralliasjanduse maine hoidmiseks ja tõstmiseks reklaamiraha kulutatakse. Võrdle seda jahindusega...

OK lõpetame OFFTOPICu ära ja paneme ikka teistele lugemiseks huvitavaid jahilugusid üles;)

BM
saialõikaja
Postitusi: 406
Liitunud: E Okt 04, 2004 10:03 am

Postitus Postitas saialõikaja »

esiteks kaliibri jutt, et loom jooksis ilma sisikonnata 1,2km.... saad-aru-ei-usu!!! ja teiseks selle koha pealt liitun igati gunnari arvamusega. möödalaskmine pole häbi-asi kuid mitte korras oleva relvaga looma lasta ON :!:
Suletud