jahiriietus

Siin võib jagada kogemusi soetatud toodete kasutamisest
tuska
Postitusi: 99
Liitunud: T Dets 14, 2004 5:58 pm

Re: jahiriietus

Postitus Postitas tuska »

Swedteam riietus neljas aasta, korra on õmbluste vahelt vesi sisse tulnud 4,5 tunnise pardijahi käigus aga siis sadas ka horisontaalselt ja pardid seisid õhus paigal. Väga rahul!
vahel tuleb ka mööda lasta
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: jahiriietus

Postitus Postitas andrus »

Mul pole Swedteami Fagerhult veel aastat olnud.Vee pidamise ja hingamise koha pealt pole öelda ühtegi paha sõna aga vastu pidavus on olematu.Püksid võib ilmselt kevadel minema visata.Täiega ära kulunud ja auke täis.Jope vast kestab natuke kauem.Sama seis termo pesuga.Coolmax-coretexist,ideaalne pesu aga krt,sügisel ostetud ja no üle aasta neid ei kanna.Ma ei tea kas kannal liiga tihti või mis värk on,kuluvad ära.Ja üks tähelepanek veel,kui teised jahiriided saavad poriseks siis kuivades pühid lihtsalt pori maha.Swedteamil see pori jääbki sinna.Mina ju jahiriideid ei pese.
jahismurf
eros
Postitusi: 88
Liitunud: L Mär 29, 2008 8:58 am

Re:

Postitus Postitas eros »

honkomees kirjutas:
Külaline kirjutas:...Lisaks oli SwedTeamil normaalne lõige, milline ei eeldanud 185 cm -ri pikkuse juures 175 cm -rist ümbermõõtu ;-).
...

oot-oot, nüüd ei saand aru, vastupidi ! Mu arust on kõigil tänapäeva riietel see viga, et numbril ei ole kasvuvariante. Oma arust olen üsna keskmiste gabariitidega kasv 180, kaal 95, rinnamõõt 108, krae 44 ja kui tahad riiet siis normaalselt ümber kere istuv lohiseb pikkuse poolest mööda maad ja samaskraest ei lähe kinni, st et tehtud vähemalt 195 cm kõrendile vöömõõduga ca 80 cm - sellised on ainult teismelised!!!
Vene nr 58 III kasv - ei tehta sellist!!!
Keskmine kaal selle pikkuse juures oleks ca 75-80 kg (y) .Oled ikka keskmisest väga palju kogukam :x ,ja selle pärast asjad ei istugi.
Kasutaja avatar
smtasku
Postitusi: 316
Liitunud: E Juun 26, 2006 3:12 pm

Re: jahiriietus

Postitus Postitas smtasku »

Ega ma pole ka veel oma riideid pesnud, pori siiani ilusti maha tulnud. Äkki on erinevad materjalid kasutusel eri komplektidel.
meie toimetused sõnas ja pildis www.salmejahiselts.ee
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: jahiriietus

Postitus Postitas andrus »

Sõbral miski suve variant ja täpselt sama nuska.Kõik pori jääb pükste külge.
jahismurf
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Re:

Postitus Postitas honkomees »

eros kirjutas:
honkomees kirjutas: Oma arust olen üsna keskmiste gabariitidega kasv 180, kaal 95, rinnamõõt 108, krae 44 ja kui tahad riiet siis normaalselt ümber kere istuv lohiseb pikkuse poolest mööda maad ja samaskraest ei lähe kinni...
Keskmine kaal selle pikkuse juures oleks ca 75-80 kg (y) .Oled ikka keskmisest väga palju kogukam :x ,ja selle pärast asjad ei istugi.

See sinu poolt toodu pole mitte keskmine kaal, vaid nn ideaalkaal, millises on tõesti vaid noored. Ise meie pundis suht kõhna oma 95 kg, lühemad mehedki ca 120-130 kg ja kümmekond cm pikemad alates 140 kg. Jah, paar noort poissi on tõesti kõhnad ja neile istuvad need riided. Aga täiskasvanud 40-50 aastase eesti mehe keskmine pikkus on ca 180-185 cm ja keskmine kaal seejuures ca 100 kg!!! Aga millest küll riidetootjad lähtuvad :VS :VS :VS
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Kasutaja avatar
hagijas
Postitusi: 137
Liitunud: N Nov 25, 2004 10:24 pm

Re: jahiriietus

Postitus Postitas hagijas »

mul on üks mure kaasvõitlejad. nimelt on soov valgele fliisile saada peale mingi muster. saan aru et camo oleks ehk liiga palju tahetud, aga ehk oskab keegi öelda mõnda tehnikat või nippi kuidas saaks mõne triibu või lehe mustri selle fliisi peale. ja et see ka seal püsiks, mitte peale pesu valgest fliisist rohelist ei saaks.
Viimati muutis hagijas, P Jaan 24, 2010 4:30 pm, muudetud 1 kord kokku.
looma tuleb otsida jälgede lõpust
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: jahiriietus

Postitus Postitas andrus »

Vist läheb keemiaks kätte ära.Lihtsam on poest valmis asi osta.
jahismurf
Kasutaja avatar
hagijas
Postitusi: 137
Liitunud: N Nov 25, 2004 10:24 pm

Re: jahiriietus

Postitus Postitas hagijas »

on olemas ju riide värvid, aga nendega mässata ei kannata, kuna see mõeldud terve riide ühtlaseks värvimiseks. korra mõtlesin peale joonistada, kuna on ju olemas riide markerid. väga hea variant oleks sprei värv, aga kas selliseid ka riiete värvimiseks on, ei tea.
looma tuleb otsida jälgede lõpust
andrus
Postitusi: 2800
Liitunud: R Veebr 27, 2004 8:45 pm

Re: jahiriietus

Postitus Postitas andrus »

Poes on müüa 650.- eest õhuke peale tõmmatav kostüüm.Valge musta camoga.Ja mure murtud.
Vähemalt mina arvan nii. :M

http://www.hot.ee/smuhkel/Talvekad/BwScnCam.jpg
Saab ka 600.- eest ja tuleb postiga.
jahismurf
Külaline

Re: jahiriietus

Postitus Postitas Külaline »

Swedteami riided on minul küll siiani väga hästi vastu pidanud.
Timber Exklusive komplektil läheb juba 4 hooaega ja täiesti normaalsed kulumise märgid.
Siiani olen oma süül suutnud tekitada varrukale vaid väikse augu.
Sügisel sai veel Kenton komplekt juurde võetud ja väga rahul.

Riideid pesema peab ikka, kuid mitte liiga tihti ja Gore-Tex i ei tohi mingil juhul pesta tavalise pulbri / geliga.
Tavaline pulber ummistab Gore-Tex boorid ära ja kangas kaotab oma omadused - veepidavuse ja hingamise. Sai oma vanema komplektiga sügisel põdrajahis üle põlve vees kolatud ja jalad jäid täiesti kuivaks. Kui asju õieti hooldada, kestavad nad kauem ja rõõmu on oluliselt rohkem.
castro
Postitusi: 47
Liitunud: K Mai 13, 2009 8:11 am

Re: jahiriietus

Postitus Postitas castro »

hagijas kirjutas:on olemas ju riide värvid, aga nendega mässata ei kannata, kuna see mõeldud terve riide ühtlaseks värvimiseks. korra mõtlesin peale joonistada, kuna on ju olemas riide markerid. väga hea variant oleks sprei värv, aga kas selliseid ka riiete värvimiseks on, ei tea.


tee riidesse sõlmed sisse ja värvi riidevärviga tumeroheliseks (kui seda fliisi mingi värv võtab muidugi). teist korda värvi lahtiharutatud jakk nt helerohelisega. ja "custom camo" missugune.
Nurga tagant lasksin ja raputasin püssi.
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: jahiriietus

Postitus Postitas aivar00 »

Pajata siis millega sa enda jahiriideid hooldad.
Seda, et pulber ei sobi- olen nõus. Väidetavalt pidi ummistama nn"gore" materjali niiskust juhtivad torukesed. Kuskilt toodet tutvustavalt kodulehelt lugesin, et "gore" hingav kangas pidavat olema kootud nn. torujast niidist ehk siis maakeeli niit nagu makaron. Too tühimik pidavat olema niivõrd peenike, et niiskuse jõuab kehast eemale juhtida. Samal põhjusel ka ei soovitata neid riideid üldse pesumasinas tsentrifuugida. Too pidavat jälle "makaronid" lömmi peksma ja niiskus ei pääse välja. Soovitus oli kasutada justnimelt vedelas olekus olevat pesugeeli. Nüüd ka müügile siginenud samuti geelina spordiriiete pesuvahend.
Ei ole küll keemik, kuid tahaks siis maakeeli räägituna teada saada, miks tavaline kvaliteetne pesugeel ei sobi :M
Samas riiete materjalide tehnoloogia areneb väga kiiresti ja äkkitse on miskit kuskil kahe silma vahele jäänud ja olen oma riided omast :VS nahka keeranud :twisted:
Ise kipun muidugi rohkem arvama analoogiat teemale "hülsi kaela määre"(vähemalt vaidlustest selline mulje jäi)- lihtsalt üks asi on kunstlikult kalliks aetud. Muidugi ma ei ole vaadanud kaupluses kas on Omo pesugeelil ja spordiriiete omal hinnavahe :oops:
Vähemalt pulbri osas oli Omo üle prahi( ka pidevat reklaami ei tehtud) ning riided ei haisenud nagu Arieli kasutamise järel. Liigse keskkonna saastamise ehk siis kange keemia tõttu olevat meil müügist loobutud. Geel on aga alles.
ikka lõbusalt
Põnn
Postitusi: 12
Liitunud: K Dets 15, 2004 8:59 pm

Re: jahiriietus

Postitus Postitas Põnn »

Antud pesuvahendeid mis sobivad core riietele küsige spordipoodidest sest lumelaua ja mäesuusa riided on ka valdavalt corest.Mina sain seda Tartus SurfHousist asub vaksali tänavas.
Külaline

Re: jahiriietus

Postitus Postitas Külaline »

Olen kasutanud seda:
http://www.toko.ch/en/productDetail/421 ... +Wash.html
ja hiljem teen sellega üle:
http://www.toko.ch/en/productDetail/421 ... Proof.html
Saadaval Sportlandis jne.

Tavaline pesugeel ei sobi, kuna on liiga agressiivne ja sisaldab pehmendajat. Lisaks pidi Gore-Tex boore ummistama ja kangasse sisse jääma.
Tegelikult kui aus olen, siis ei viitsikski kõikidesse detailidesse süüvida - piisab, kui riidel kasutusjuhendit lugeda. Kui seal on selgel kirjas, et tavalist pesuvahendit kasutada ei tohi, siis mulle piisab. Lisaks veel see, et kui minu vastavalt juhistele hooldatud riided neljandat aastat lausvihmas tunde vett peavad ja jahikaaslane eelmisel hooajal ostetud Gore-Tex ülikonnaga, mis pesumasinast tavalise pulbriga korduvalt läbi käinud, kõrval märg on nagu kassipoeg, siis äkki on juhendis ikka tõetera sees. :D
Vasta