Sako superhammerhead

2005. aasta teemad
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Sako superhammerhead

Postitus Postitas Joosep Käba »

Paar päeva tagasi sai karbike seda moona ostetud. 9,7g ja 30-06 jauks. Karpi avades oli väga imelik pilt. Osadel kuulidel otsas auk, osad otsani tina täis topitud, osadel nii 1mm kõrgune mütsike peal, osadel nii 2mm juba. Mõni kuul randini hülssi pressitud, mõnel silma järgi nii 0,5-0,7 milli seda ranti paistab? Osadel hülssidel suudmel imelikud pressimise jäljed!!!
Igaljuhul ettevaatust kui seda asja ostma lähete. Püssi pole asja toppind a ei tea kas julgengi.

Pilte krt ei saa panna, ahvid panid pilt.ee konto jälle kinni. :D
Kasutaja avatar
hendrik
Postitusi: 890
Liitunud: R Veebr 04, 2005 10:33 am

Postitus Postitas hendrik »

Krt, see on tõesti imelik. Äkki on keegi mingit janti aretanud ehk siis ise laadinud vms. ja siis müüki pannud. Kuskohast sa ostsid? Seda, et kuulidel ei ole enam lihtsalt auke, vaid on auguni tina täis pandud, panin ise ka tähele. Küsisin selle kohta, pidigi nii olema. Varem tehti kuidagi teistmoodi, pole mõõtnud, äkki on nüüd kuulid lühemad vms :D

A sellist asja, et kuulid on erinevalt kesta sisse surutud, pole täheldanud, kuigi praktiliselt alati Sako moona kasutan. Vabrikumoonal pole kestadel ja kuulidel erilisi jälgi märganud. Imelik...

H.
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Postitus Postitas Joosep Käba »

Küti ärist Mustamäelt esmaspäev ostsin. Leidsin tšeki üles. Lähen täna asja tudeerima. Siuke mulje nagu oleks vene ajal peale palgapäeva tehtud. :evil: Ja mitte ei ole tina otsani täis vaid mõnedel ka suht erineva kuju ja kõrgusega mütsikesed peas.
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Postitus Postitas Joosep Käba »

No nii. Karp ümber vahetatud. Peale selle veel paar karpi välja praagiti, mis nüüd täna omme soome lähevad.
Uues karbis on ikka võimalik silmaga tuvastada, et üht tüüpi kuuliga laetud. :D Samast partiist asjad kusjuures. Kui vaatlesime müügil olevaid eraldi kuule siis need kõik ühesugused olid.
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Postitus Postitas honkomees »

Mul on SHH korra nii olnud, et kas kukkus taskus olles ära või oli algusest peale, aga ühel kuulil oli lõpuks see tinaotsa "mütsike" poolik, piki kuuli telge ühel poolel ots üle, teine pool vasega tasa
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
puukoi

Postitus Postitas puukoi »

Kuidas Kaupo ütleski - 9,7 Sako SH olla nagu automaailmas Audi või BMW! Eelnenud infi järgi raske uskuda. Mehed, kontrollige ostetavat kaupa hoolikalt, pange veel mikromeeter peale, mõõtke ristisuundades kuuli läbimõõtu! Alles siis otsustage, kas osta või ei! Ja nii iga firma moona! Igasugust saasta on liikvel. Ja see on ime, kui müüja selle tagasi võtab. Mulle Jahipaunas öeldi - esitage pretensioon tehasele, nemad ei vastuta kauba kvaliteedi eest ja keeldusid SAKO 9,7 SHH loperguste, alamõõduliste kuulidega padruneid tagasi võtmast !
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

Asjad ei püsi nii nagu vanasti. Pärast Beretta omandusse minekut on Sako ja Tikka soomlaste jaoks rahvuslik häbiplekk! Rauad lõhkevad, päästikud kiiluvad kinni, lööknõelad, lukukorpused purunevad, padrunid annavad tõrkeid (rekord on Anti juures sisselaskmisel 10-st 6 tõrget!).
Sako Varmint kaob tootevalikust, Hunter jääb alles. Tikka muutub peamiseks brändiks, lõviosa relvadest läheb otse USA turule. Eestisse jõuavad Sako/Tikka relvad harva ja juhuslike partiidena... :oops:
gunnar
Postitusi: 882
Liitunud: P Aug 22, 2004 4:18 pm

Postitus Postitas gunnar »

Siis ma peaks päris õnnelik olema et oman Sako Foresteri aastast 78 umbes :wink:
Siiamaani küll ainult heast küljest näidanud relv.
Kasutaja avatar
Estlander
Postitusi: 338
Liitunud: K Nov 17, 2004 12:25 pm

Postitus Postitas Estlander »

puukoi kirjutas: Mulle Jahipaunas öeldi - esitage pretensioon tehasele, nemad ei vastuta kauba kvaliteedi eest ja keeldusid SAKO 9,7 SHH loperguste, alamõõduliste kuulidega padruneid tagasi võtmast !


Ma püüan rahulikuks jääda :x

Üks korralik müüa vastutab kauba eest mida ta müütab.
Tundub, et ka jahitarvete kauba seas liigub järeletehtud piraatkaupa mida teatud kaupmehed kuskilt nurga tagant sisse toovad ja heausksetele siin maha müüvad.
Peaasi on raha kätte saada ja klient siis kannatagu omaette, kui kaup osutub ebkvaliteetseks.Sellistele on vaja haluga vastu pead anda korra.Ehk tuleb mõistus tagasi.

Hea näide(raadiost kuulatud saade) heast klienditeenindusest on ameerikas Estonia klavereid müüvast eestlasest.Peale klaveri müümist ei lõpe suhe kliendiga vaid helistatakse talle hiljem ja küsitakse, kas oled ostuga rahul.Kui pole, siis tehakse kõik endast sõltuv, et ostja oleks rahul.

Väikseste ja odavamate vidinate ostmise puhul pole küll vaja kliendile helistada :) aga rahulolematut klienti lihtsalt välja ei visata.
Nii kaotad lihtsalt kliendi.
Hundist toakoera ei saa.
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Postitus Postitas Joosep Käba »

Ma praegu Vulkanit kasutan. Peamisel sellepärast tahangi proovi, et lugeda siit olnud ja sõprade kogemuse läbi teada väga heast saavutatud tihedusest.
eeru
Postitusi: 246
Liitunud: N Veebr 26, 2004 9:17 am

Postitus Postitas eeru »

puukoi kirjutas:Kuidas Kaupo ütleski - 9,7 Sako SH olla nagu automaailmas Audi või BMW! Eelnenud infi järgi raske uskuda. Mehed, kontrollige ostetavat kaupa hoolikalt, pange veel mikromeeter peale, mõõtke ristisuundades kuuli läbimõõtu! Alles siis otsustage, kas osta või ei! Ja nii iga firma moona! Igasugust saasta on liikvel. Ja see on ime, kui müüja selle tagasi võtab. Mulle Jahipaunas öeldi - esitage pretensioon tehasele, nemad ei vastuta kauba kvaliteedi eest ja keeldusid SAKO 9,7 SHH loperguste, alamõõduliste kuulidega padruneid tagasi võtmast !

Kui Sako laeb tehases .222rem ja .223rem padrunid samast karbist võetud (loe samade) kuulidega :cry: ja Lapua valmistab neile erinevad 3.6g kuulid...kas Lapua on siis MC või Hummer :wink:
puukoi

Postitus Postitas puukoi »

EERU, anna andeks, aga mulle jäi sinu selgitus, kui see seda oli, arusaamatuks! Ja kustkohast sa seda nii täpselt tead, oled seal töötanud, või kuidas?
eeru
Postitusi: 246
Liitunud: N Veebr 26, 2004 9:17 am

Postitus Postitas eeru »

puukoi kirjutas:EERU, anna andeks, aga mulle jäi sinu selgitus, kui see seda oli, arusaamatuks! Ja kustkohast sa seda nii täpselt tead, oled seal töötanud, või kudas?

Sako valmistab 3.2g FMJ kuuli 105G ja laeb sellega .222rem(5.7x43) ja .223rem(5.56x45) padrunid. Lapua valmistab .222rem 3.6g FMJ kuuli S382 ja .223rem 3.6g kuuli S350 ja laeb padrunid. Küsimus kes teeb enda elu lihtsaks ja kes mõtleb lasketulemusele? Kas a)Sako või b)Lapua. Võid Küsida ka teiste arvamust. Kui sa võrdled Sakot BMW kellega võrrelda siis Lapuat :wink:
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

Lapua 3,6 g FMJ laseb tihedust 3-4 cm ringi ja Sako 3,2 g FMJ laseb 1,5-2 cm ringi...Lapua kuul on küll suhteliselt vilets...
puukoi

Postitus Postitas puukoi »

Jäi küll rida vahele, aga ma olen inimene maalt ja ei saanud tuhkagi aru sep19 postitusest.Veel segasemaks läheb, lugedes Kaupo lisa selle juurde. Ma ei ole ühtegi kuuli millegagi võrrelnud. Mulle tundub,et me räägime väga tihti üksteisest kõvasti mööda. Olen tabanud ennastki vastamas postitusele, mille sisu endale 100% selgeks ei ole saanud.
Paljudel juhtub, et esimese hooga ei suuda kõigile arusaadavalt ennast väljendada. Hea soovitus - enne mõtle, siis ütle!
Suletud