kusimus!

2005. aasta teemad
Suletud
liivu
Postitusi: 18
Liitunud: K Veebr 09, 2005 9:24 pm

kusimus!

Postitus Postitas liivu »

olen teises sektsioonis jahimees ja tahaks pussi sisse lasta teises maakonnas!selle parast et olen ajutiselt elukohta vahetanud!kas voib marki laskmise eesmargil lasta!
bighornet
Postitusi: 414
Liitunud: P Jaan 30, 2005 6:16 pm

Postitus Postitas bighornet »

Täpsustust! Selgemalt palun.
Tiirus? Kindlasti, igas. Suvalises metsas? Oma maa peal?
liivu
Postitusi: 18
Liitunud: K Veebr 09, 2005 9:24 pm

Postitus Postitas liivu »

olen jogeva sektsioonis ja viljandis tahan lasta !utleme nii et amma juures siis ammale kuuluva maapeal!lihtsalt panen margi ules ja lasen sisse!
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

Suvalises kohas (s.o mitte ametlikult registreeritud laskepaigas ega lasketiirus vastava instruktori juuresolekul) ei või nagunii püssi sisse lasta. Kui jahimees on "oma" jahimaadel, siis avab ta väikeulukiküttimise loa ning ei tee väga palju pauke sisselaskmiseks. Kontrollimise korral üritab mitte jääda vahele märklauaga ning väidab, et tulistas nt rebast või mõnd teist aastaringselt kütitavat väikeulukit, kuid ei tabanud.

Võõral jahimaal aga jahiluba kui õigustust jahirelvaga jahimaal viibimiseks ei ole, seega ei saa seal isegi mitte "pool-legaalselt" püssi sisse lasta.

BM
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Postitus Postitas aivar00 »

Ei saanud badmanist hästi aru. Miks ei või laskepaigas relva sisse lasta.
Ise just pärisin politseameti litsensimeestelt nn. laskepaiga kohta. Sain vastuseks, et kui on täidetud vastavad ohutusnõuded, laskevõistlusi seal ei korraldata ja laskepaika raha teenimise eesmärgil ei kasutata, siis põmmi palju tahad. Kas lased niisama märki või lased relva sisse. Mis neil siis vahet on?
Küsimus tõstatus sellepärast, et saime just oma seltsi laskepaiga valmis ning probleemide vältimiseks sai asja uuritud iga kandi pealt.
ikka lõbusalt
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

aivar00 kirjutas:Ei saanud badmanist hästi aru. Miks ei või laskepaigas relva sisse lasta...


Loe nüüd mu juttu uuesti ja mõttega. Mina väitsin, et suvalises kohas, s.o MITTE laskepaigas ega lasketiirus, ei või relva sisse lasta.

BM
Kasutaja avatar
hendrik
Postitusi: 890
Liitunud: R Veebr 04, 2005 10:33 am

Postitus Postitas hendrik »

Relvaseadus:

12. peatükk

LASKETIIR JA LASKEPAIK



§ 84. Lasketiir ja laskepaik

(1) Lasketiir on käesoleva seaduse mõistes laskevõistlusteks või -harjutusteks alaliselt kasutatav ehitis, ruum või territoorium.

(2) Laskepaik on koht, mis sobib või on kohandatud laskevõistluste või -harjutuste ajutiseks korraldamiseks.

(3) Lasketiiru või laskepaiga rajamiseks peab olema selle kohaliku omavalitsuse kirjalik nõusolek, kelle territooriumile see tahetakse rajada.

(4) Lasketiir või laskepaik peab asetsema, olema rajatud ja seadistatud selliselt, et selle kasutamisel on tagatud lasketiiru või laskepaiga kasutajate ja ümbruse ohutus ning välistatud kõrvaliste inimeste ja loomade pääs laskmispiirkonda.

(5) Lasketiir ja laskepaik, kus korraldatakse spordivõistlusi, peab olema ehitatud ja varustatud vastava rahvusvaheliselt tunnustatud spordiorganisatsiooni nõuete kohaselt.

(6) Lasketiirus ja laskepaigas peavad nähtavale kohale olema välja pandud ohutusnõuded, sisekorraeeskiri ning laskmise eest vastutava isiku nimi.

(7) Lasketiiru ja laskepaiga ning laskevõistluse ja treeninglaskmise ohutusnõuded kehtestab siseminister määrusega.

(8 ) Käesoleva paragrahvi mõisted ja nõuded ei laiene kaitsejõudude harjutusväljal paiknevale lasketiirule ja laskepaigale.


Point peaks selles vast olema, et kui keegi läheb teema püstajale sarnaselt lihtsalt kuskil põllul märki laskma, ilma relvaseaduses nimetatud nõuetest kinni pidamata, siis ei ole kindlasti seaduslik ( seda siis relvaseaduse järgi). Seda võiks hoopis kvalifitseerida nt jahipidamisena ( jahipidamisvahenditega jahimaal viibimine võrdsustatakse jahipidamisega vt jahiseadus § 26 lg 2) ilma vajalikke dokumente ( jahiluba) omamata. Seega ka jahiseaduse rikkumine. Variante on, palju sõltub sellest, kuidas seletada. Igatahes ma tean seda, et tõesti omal jahimaal mehed tihti kontrollivad optikad, st lasevad kuhugi märklauda, olles eelnevalt avanud väikeulukiküttimise loa.

H.
Teder
Postitusi: 417
Liitunud: N Okt 07, 2004 3:17 pm

Postitus Postitas Teder »

Kas ma loen siis välja, et maaomanik omal maal võib püssi sisse lasta ja võib lasta ka sõbral seda teha, kui vallas laskekoht kooskõlastatud? Kas politseis ka? Karta on, et vald kardab neile võõras valdkonnas vastutust võtta ja ikkagi kutsutakse politsei esindaja (kohalik konstaabel) kohale asja täpsustama? Kuidas siis vormistamine käib ja kes ametliku loa vormistab, et ütlemist ei oleks. Kas on ka mingid loa vormid laskepaigale?
Kasutaja avatar
hendrik
Postitusi: 890
Liitunud: R Veebr 04, 2005 10:33 am

Postitus Postitas hendrik »

Mina olen nii aru saanud, et kui maaomanik tahab rajada enda maale laskepaiga ( ütleme lihtsalt harjutamiseks, mitte võistlusteks), siis vajab ta selleks omavalitsuse KIRJALIKKU luba. Lisaks sellele loale peab olema tagatud ohutus laskjatele ja ümbruskonnale ning kohapeal olemas vajalikud eeskirjad, ehk siis täitetud § 84 lõiked 2, 3, 4 ja 6. Tavaliselt nõutakse igalt laskjalt ka allkiri, et ta on tuttav ohutustehnikaga ja vastutab oma laskmise eest. Samas peab olema ka laskepaiga vastutav isik, kes siis omakorda peab kõigel silma peal hoidma.

Politseil ei ole mu meelest ennem asja, kui juba relvaseaduse kontroll ehk juba siis kui laskepaik on ettevalmistatud või laskmine käib jne.

Kui vaadata lõiget 7, siis on olemas olema ka eraldi ohutusnõuded siseministri poolt kehtestatud. Need leiab nt siit:
https://www.riigiteataja.ee/ert/act.jsp?id=920908

H.
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

NÕUDED LASKEPAIGALE

§11. Tehnilised nõuded laskepaigale

Laskepaik peab olema rajatud selliselt, et märkidejoone taga olev pinnas tagaks kõigi kuulide vastuvõtu ning välistaks nende rikošettimise ohu. Laskejoonel võib ohutuse tagada varikatusega (laskekabiiniga). Haavlilaskmiseks rajatavale laskepaigale kehtivad käesoleva määruse §-s 4 sätestatud nõuded.

§12. Ohutuse tagamine laskepaigas

Laskmise ohutus laskepaigas tuleb tagada ajutise piirde ja hoiatavate siltide paigaldamise ning ajutiste valvepostide paigutamisega.

Nagu arusaada,siis mingeid valle pole vaja,kuid hoiatavaid silte peab täiskaliibrilise relvaga laskmisel ikkagi 5km vedama.See eeldaks aga ka maaomaniku(e) nõusolekut.

Terve see tekst on veidi laisalt kirjutatud,ei ole viitsitud erinevate tiirude ja laskepaiga kirjeldustes uuesti kõiksugu mõõtmeid üle korrutada,mis ajab asja segaseks ja inimene,kes loeb peab ise need mõõdud ja tingimused juurde nuputama.
Suletud