IZ-94 12/76& .222rem

2005. aasta teemad
muhv
Postitusi: 21
Liitunud: K Jaan 26, 2005 9:19 am

IZ-94 12/76& .222rem

Postitus Postitas muhv »

Olen huviga uurinud jahindust ja mõte soetada esimene universaalne jahirelv. Ootan mõtteid konkreetse relva(kaliibri) kohta. Kui kellegil on võrrelda .222rem või .223rem ja näit. 6.5mm, 7mm, 7.62mm kombirauda siis loen huviga. Relvade võrdlust :wink:
puukoi

Postitus Postitas puukoi »

Selle sousti seest ideaalset leida on raske. See oleks ehk 223REM koos 7mmREM kaliibriga. Ise ei ole sellist veel kohanud. Kui vinti silmas pidada, siis 308Win ikka see keskmine kal., millega kõik jahid edukalt kodumaal peetud saavad. Teine hea kal. on 6,5x57, aga selle padrunivalik on pea olematu ja kallis.
muhv
Postitusi: 21
Liitunud: K Jaan 26, 2005 9:19 am

Postitus Postitas muhv »

puukoi kirjutas:Selle sousti seest ideaalset leida on raske. See oleks ehk 223REM koos 7mmREM kaliibriga. Ise ei ole sellist veel kohanud. Kui vinti silmas pidada, siis 308Win ikka see keskmine kal., millega kõik jahid edukalt kodumaal peetud saavad. Teine hea kal. on 6,5x57, aga selle padrunivalik on pea olematu ja kallis.

Sry, võibolla sai segaselt väljendatud. Ei igailma-, looma-, inspektorile/seadusega sobivat püssi(6.5mm-7.62) vaid universaalset sile\vint. Sooviks 12&.222rem omaniku arvamust. Kui keegi oskab 12&.222rem ja 12&.308win(6.5x55SE, 7X57R, 7.62X54R) omavahel võrrelda siis veel parem. Kodumaajahtideks püsse jagub :wink:
puukoi

Postitus Postitas puukoi »

Vabandust, sain asjast sotti.Ikkagi, arvestades, et soovid täisuniversaalet relva koos haavlirauaga, siis 308Win sobib hästi kõrvale ja sellist kooslust pakuvad paljud firmad, poes neist vaid tühine osa on nähtaval.
Viimati muutis puukoi, E Sept 19, 2005 11:16 am, muudetud 1 kord kokku.
muhv
Postitusi: 21
Liitunud: K Jaan 26, 2005 9:19 am

Postitus Postitas muhv »

puukoi kirjutas:Vabandust, sain asjast sotti.Ikkagi, arvestades, et soovid täisuniversaalet relva koos haavlirauaga, siis ikkagi 308Win sobib hästi kõrvale ja sellist kooslust pakuvad paljud firmad, poes neist vaid tühine osa on nähtaval.

Ma ei taha kombit suurulukijahiks.
puukoi

Postitus Postitas puukoi »

Muhv! No johhaidii, ära taha, mida see teemasse puutub!
Mis see siis on, mida sa tahad? See ehk on midagi enneolematut, aga kui raha jätkub, on kõik võimalik!
muhv
Postitusi: 21
Liitunud: K Jaan 26, 2005 9:19 am

Postitus Postitas muhv »

puukoi kirjutas:Muhv! No johhaidii, ära taha, mida see teemasse puutub!
Mis see siis on, mida sa tahad? See ehk on midagi enneolematut, aga kui raha jätkub, on kõik võimalik!

Tahan, et keegi kellel on IZ-94 12/76&.222rem kombi või veel parem kes oskab seda võrrelda mõne teise IZ-94. Loe alustuseks teema või küsimus läbi ja kui tead midagi ka olulist alles siis vasta. Kui puudub selline relv või teadmine seda võrrelda teiste IZ-94 siis...Rahas ongi probleem. Kas tasub osta odavat väikeulukipüssi või mitte. .308win ja 7.62x54R võrreldes on ta kg odavam. Vene saitides jutt enamuses 12&.223rem.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: IZ-94 12/76& .222rem

Postitus Postitas kakuke »

muhv kirjutas: 222rem või .223rem ja näit. 6.5mm, 7mm, 7.62mm kombirauda siis loen huviga.

Siin Sa tahad küll võrrelda siga ja kägu. Palun esita oma küsimus arusaadavamalt. Keda Sa tahad küttida? Sellest hakkab kogu lugu peale ja siis alles hakka püssi/kaliibrit valima.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
kajahimees
Postitusi: 62
Liitunud: E Mär 28, 2005 1:53 pm

Postitus Postitas kajahimees »

Kui viitsid, käi läbi Mustamäe Küti Ärist. Seal on üks kihvt asi praegu müügil. Kaliibrid pole küll need, mida oled nimetanud, aga kui raha jagub, siis käi ja katsu ära, äkki meeldib. Mul endal täpipealt sama asi kodus olemas, super mõnus.
kajahimees
Postitusi: 62
Liitunud: E Mär 28, 2005 1:53 pm

Postitus Postitas kajahimees »

Niipalju kaliibrite koha pealt et tegu on 20/76 ja .243win(6,16x51) ja püss ise Blaser.
muhv
Postitusi: 21
Liitunud: K Jaan 26, 2005 9:19 am

Re: IZ-94 12/76& .222rem

Postitus Postitas muhv »

kakuke kirjutas:
muhv kirjutas: 222rem või .223rem ja näit. 6.5mm, 7mm, 7.62mm kombirauda siis loen huviga.

Siin Sa tahad küll võrrelda siga ja kägu. Palun esita oma küsimus arusaadavamalt. Keda Sa tahad küttida? Sellest hakkab kogu lugu peale ja siis alles hakka püssi/kaliibrit valima.

Rebast
muhv
Postitusi: 21
Liitunud: K Jaan 26, 2005 9:19 am

Postitus Postitas muhv »

Tegelikult on neid rebaseid 3tükki käivad ülepäeva mul siin põllus parti luusimas. Lähemale kui 60-70m ei tule ja mõtlesin et kui pardi kaelustuvijahti pean põllus ja naise setter tollerdab niikuinii koguaeg jalus ja varsti on haned kohal. Peaks selle koeraga teinekord põldpüüjahtigi ja siis saab ülemist haavlirauda edukalt kasutada. Blaserit selleks porismüttamisepuhuks osta on vist pisut kallis ja optikat ei plaani ostagi ja mingi 50-60meetrit peaks see vintraud ikka lahtise sihikuga jooksma. Mul on majataga lahmakas põldu ja poolvesist heinamaad ja elu on näidanud et varsti on haned kohal :wink:
Pauli
Postitusi: 1291
Liitunud: E Nov 29, 2004 4:03 pm

Postitus Postitas Pauli »

Raud jookseb lahtise sihikuga sama hästi kui optilisega, aga kas sinu silm ka jookseb? Mina proovisin aasta ilma optikata ja leidsin, et 50-60 m on tõesti (minu jaoks) piir.
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

Kui jutt käib universaalsest jahirelvast selle lisandusega, et suurulukijahiks seda kasutada ei soovita, siis räägitakse iseendale veidikene vastu - sel juhul on tegu väikeulukijahiks mõeldud relvaga, mitte universaalse püssiga. Väikeulukijahiks soovitaks kolmeraudset, 16 kaliiber kõrvutised haavlirauad ning all mõni kesktule keskmise kaliibri randiga versioon. Tänapäeval, tõsi, tehakse lahtimurtavaid relvi küll ka soonega ja ilma randita padrunitele. Kuid linnujahist, eriti veel linnukoeraga linnujahist ei ole mõtet tõsiselt rääkida, kui ei ole teise haavlilasu võimalust, selletõttu välistaksin mina kaheraudsed kombid. Iseasi küll, kui neil oleks mitu paari raudu. Ja siinkohal jõuame juba varemgi foorumis lahatud teemadeni, mida otsinguga võimaliks vast ka leida.

BM
puukoi

Postitus Postitas puukoi »

Need jahimehed ikka üks huumorirahvas on!
Suletud