Küsimus laikameestele

2005. aasta teemad
Pikk
Postitusi: 375
Liitunud: K Mai 26, 2004 4:35 pm

Postitus Postitas Pikk »

Samuti võib ta ka karu pärast tagasi hoida.
Seajahis eelmisel aastal, panin koera jäljele, see kadus aga oli varsti tagasi, ma mõtlesin et mis jama kas sead on kuskilt ringiga tagasi tulnud aga huvitav miks siis koer järgi ei lähe, no **** temaga jalutan ikka langi läbi. Koer jooksis mul kogu aeg läheduses nähtavas läheduses. Mingi moment kostis ees raginat, ässitasin koer peale ja ise ka jooksuga sinna poole, koer kõrval peale ei sööstnud. No hiljem selguski et olin seal ühte mõmmikut taga ajanud.

Ega too päev koer väga suurt innukust enam ülesse ei näidanudki :(
Ka halb kogemus on kogemus!!!!!
bighornet
Postitusi: 414
Liitunud: P Jaan 30, 2005 6:16 pm

Postitus Postitas bighornet »

metsavana kirjutas:Jah see koerte söötmine enne jahti , võib koeral ajamise isu ära küll võtta. Kuid üks asi mis meie koertel jahiisu röövib on hunt piisab sellest kui eelmine päev tükist hunt läbi läinud nii laika tallab kannad maha , kuid teises ajus tormab kui pöörane ja sead, põdrad aga muudkui tulevad . Ja piisas kui korra jooksis hundi pessa põdrajahis ,hakkas usinalt pidama ning kui ma olin umbes 100 meetrit sellest paigast justkui visati koer mu seljataha , jälgedest selgus et oli olnud kaks hunti . Peale seda ta nagu vaistuga paneb paika kus hundid on .


Urmas Linnol oli Sera-kutsikatel jälle teitsugune tõmme. Juba viiekuune kutsikas pani hundijäljele valu nii et peale pooletunnist mittenaasmist kandsin ta mõttes maha.
Oma eksistentsi lõpuni käidi tal läbi võrkaia kõrva sosistamas (hommikused jäljed lumel!). Veri oli paksem kui vesi.
Aga peale kuldilt lõhkuda saamist võttis distantsi küll 2 m pikemaks ja ainult! Seda visamaks läks.
Aga Karuga? Ei tea.

No see elukas tuleb kindlasti välja selgitada!
Vaeva ja aega säästmata!
andrus1
Postitusi: 59
Liitunud: E Jaan 17, 2005 5:13 pm

küsimus laikameestel

Postitus Postitas andrus1 »

söötmine-proovi ise täiskõhuga joosta .isa rääkis et täiskõhuga pidi seline jama olema ,et soolikad pidid kergelt keerdu minema ja see lõppeb surmaga.ega koer loll ole
andrus1
Postitusi: 59
Liitunud: E Jaan 17, 2005 5:13 pm

küsimus laikameestele

Postitus Postitas andrus1 »

ajamine-kuna meie peres on laikad aastas 76 siis tunnen neid päris hästi.kuna selja taga on 0,5a. pele viimast jahti siis peab ta enast viima kursi metsaeluga ja ka natuke trenni tegema ,et jalad liiguksid vastavalt tahtmisele.mina isiklikult ei pane pahaks kui koer 2-3 esimst korda natuke rohkem looderdab.meil on kombeks mitte lasta koertel peale märtsi lahtiselt joosta.siis hakab looduses põngerjaid tulema,alustame jänestes jne.
Suletud