Vintrelva kuulid

2004. aasta teemad
Suletud
Nivaomanik
Postitusi: 206
Liitunud: R Nov 21, 2003 4:42 pm

Vintrelva kuulid

Postitus Postitas Nivaomanik »

Tekkis selline küsimus, et kuidas on teistel jahimeestel kogemused erinevate kuulide kasutamisel.
Küsimuse mõte selles, et kuidas on olnud märgata loomade tabamisel erinevate kuulide purunemist ja vigastusete tekitmises erinevusi. Erinevaid kuule ju palju kes milliseid eelistavad? Otsast auguga, lõigatud otsaga, tina otsaga ja plastikotsaga jne.
Pean silmas just kaliibreid 30-06 ja 308 kuid kõik kogemused oleks teretulnud.
Andres - saarlane
Postitusi: 174
Liitunud: E Dets 15, 2003 11:19 am

Postitus Postitas Andres - saarlane »

Huvitav, et ega nendel kuulidel suurt vahet pole. Pean silmas praegu Norma kuule. Kui raskus on üks. Ja vindi kuul lõhub igal juhul. Seepärast on tabamiskoht eriti tähtis, ses mõttes, et kui tabad ikka abaluud siis on ka vigastused suuremad sõltumata kuulist. Ise olen laskund looma ka .338 Magnum kuuliga mille raskus 13,9 grammi. Normaalse lasu korral on tagajärjed samad mis .308 korral
Egas elevant pole siga!
tsuks
Postitusi: 197
Liitunud: N Apr 17, 2003 10:56 pm

vindi kuul

Postitus Postitas tsuks »

Vat see kuulivärk on liiga lai teema.
Et mis kuda keda ja kuhu?

Pole võimalik vastata. Korraga.

Ma muud eioska öelda- kui, et - mida lasta tahad? Suurt looma? Kui suurt? Kui lasta (kaugus?) jne.

Kuna ma laisk ja lol- siis ostsin omastarust miski relva- 7,62x54R

See venevindikaliiber. Pauke on Laupa (18-19krooksu/tk) ja S&B- 12.-ainlt.
A vat viimase firma paugud mitte ainult odavamad veitsa- vaid ka sellele kaliibrile hea valik- 11,7 gr on nii pool- kui ka täismantel. Ja peaaegu sama trajektooriga. Tunnete mugavust? Ei tunne?
Hind odavam, kaal üks- kuul lendab- a peaasi- te lasete ju optika ükskord sisse. Ulka kuule raiskate- tiirus- a siis- kas põder/siga/rebane/kobras- vastav pauk- pool- või täismantel- ja asi toimib.
Pole vaja nuputada- et 9 gr kuul või 14 ja kuhu ja kuda tu parajasti lendab...

Aga see on lähijahis- mul püss 50m sisselastud ja 100m- kuul tõuseb 4cm veel 150m - a edasi mul pole midagi teha. Aga kuul on ikkagi sihis a kas just 4-18cm - alla- üles- sinna-tänna see ikka 50- 150m kääpealt. Valetan . Põlvelt. Ehk on paremaid püsse ja täpsemaid silme. Teil.
Ja Teie valige.

Kindlasti need plastikotsaga poolmantlid ja kahekambrilised on pikamaapeale etemad- olenematta hinnast- see ikkagi endal vaja jõuda- keda- ja kas? Rahakott kannatab? Andke tuld! Aga ärge unustage-
Saarlane ütles püandi tegelt ilusti ära- kui koba oled- püüa parem võrguga...
tsuks nigu ma olen...
Kasutaja avatar
Deerhunter
Postitusi: 62
Liitunud: N Sept 18, 2003 1:52 pm

vindi kuulid.

Postitus Postitas Deerhunter »

Olen kasutanud Norma 11,7g vulkanit kal.308WIN u 1,5 aastat.Lasknud kitse-sokku,siga,põtra ja tulemusega olen väga rahul.Tapab nii lähedalt kui kaugelt(üle 150 m ei õngitse).Ei karda võsa ja on päris hea trajektooriga.Samas tean, et sõbrad lasevad Sako hammerheadiga ja on ka rahul.
vollike
Postitusi: 62
Liitunud: P Dets 07, 2003 7:36 pm

Postitus Postitas vollike »

olen lasknud auguga kuuliga kitsi ja ka eelnimetatud valkaniga ja ka norma omaga pea aegu üks tulemus ainult oleneb tabamis kohast palju .vulkaniga lasen ma ainult siga ja põtra muud ei lase kuna on hea tapmisega küll aga lihast ei ole midagi ainult järel .olen ka vulkaniga lasknud kobrast pähe tulemus väga hea aga koljust ei jäänud midagi järele ,sama ka auguga kuuliga võib juhtuda see oleneb ka tabamisest .lasen auguga kuuliga ainult talvel rebast ja olen laskudega rahul ainult kui konti puutub siis on küll pahasti .iga mees peab endele selgeks tegema ki raske kuuliga ja mida tahab lasta .Mina isiklikult lasen ainult raske kuulidega ja olen rahul tulemustega ja ültse ei kasuta täis mantilit on halbu kohemusi kuna loom jääb raipeks ja seda ma ei taha .
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

vollike kirjutas:olen ka vulkaniga lasknud kobrast pähe tulemus väga hea aga koljust ei jäänud midagi järele ,sama ka auguga kuuliga võib juhtuda see oleneb ka tabamisest .

Tegelikult, kui kobrast pähe lasta, siis pole ju vahet millega lasta. Enda kogemus on selline, et ka Norma FMJ´ga olen saanud ainult terved esihambad ja ei midagi muud ja seda kal. 222 Rem.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
jahe
Postitusi: 743
Liitunud: K Mär 24, 2004 10:03 am

Postitus Postitas jahe »

kui 308st rääkida siis mina kasutan 9,7gr lapua poolmantelt algul kasutasin norma 11,7gr kuuli aga sellel liiga tugev tagasilöök ja looma lõhkus ka hirmsasti . olin kord jahil kus mees lasi kitse 120m 18gr kuuliga esimene lask läks jala taha natuke allapoole südant teise lasi maost läbi aga pärast pidi ikka loomal kõri läbi lõikama ei sa just öelda et raske kuul tapab paremini ka minu sõbrad jahimehed kasutavad just kergeid kuule ka 30-06mehed ja on väga rahul suurim loom mis ma olen näinud kes on lastud 9,7gr kuuliga on peaaegu 250kg kaaluv kult üks pauk 20m läks edasi ja oli maas kaugeim on olnud 200m lastud põder kes oli kohe maas tegelikult ongi asi nii et kui teed korraliku rindkere paugu on loom maas olenemata kuuli kaalust lased aga sooltesse ei tapa teda ükski vägi.
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Pilt

Küsiks,kas sellis ehitusega kuul lõhub vähem,kuna ei keera mantlit põhjani lahti?
Pean silmas just kasutamist metskitse jahil.
Viimati muutis Mart, R Juun 18, 2004 10:16 am, muudetud 1 kord kokku.
Olavi Kool
Postitusi: 663
Liitunud: K Mär 03, 2004 10:03 am

Postitus Postitas Olavi Kool »

võin iva eksida aga minu meelest on pildil Norma TXP kuul mis on sahvari jahiks loodud, eriti suure takistuse puhul dehvormeerub ka kuuli tagaosa ja peale seda näeb kuul välja nagu kokku surutud liivakell. Kitsest lendab ta ilmselt suuremat purustustööd tegemata läbi. On endal olemas ka pildid sama kuuli käitumisest erinevatelt kaugustest lastuna 30-06 moonaga ja miskipärast on taustaks pühvli pilt. Ilmselt leiate rohkem teavet Norma kodulehelt. Aga nagu mainisin võin natuke eksida kuna analoogilisi kuule toodetakse ka mujal.
naised saunas rääkisid
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Jah,toodetakse suurulukite jahiks,aga ma seda mõtlesingi,lendab küll läbi,aga shokk peaks ikkagi tugev olema,sest esimese kuuli osa mantel pidavat õhuke olema ja hästi kergesti deformeeruma.Ahh,ärge pange tähele,natuke loll mõte tuli pähe.Vaatasin järgi,tootja kah ütleb,et võib kasutada,aga ei soovita.
jahe
Postitusi: 743
Liitunud: K Mär 24, 2004 10:03 am

Postitus Postitas jahe »

kuulidest veel nii palju et üleeile lasin ühe kesiku oli vaja teha pealask ,mõtlesin kasutada täismantelt tean tean et ei tohi täismantliga suurulukit lasta ,aga vahet pole ju mis tal läbi pea lendab ,lasingi otse kõrvaauku ,aga välja tuli vägagi imelikust kohast nimelt abaluust ja purustused olid päris suured kusjuures loom olitäiesti risti ees nii et polnud mu pealasust midagi kasu maad oli umbes 40m kuul oli 9,7gr täismantel cal308w
Nivaomanik
Postitusi: 206
Liitunud: R Nov 21, 2003 4:42 pm

Postitus Postitas Nivaomanik »

See et kuul loomas suunda muudab on kergete kuulide viga. Olen ise sama asja kogenud Norma BST-ga (9,7g), sama asi, et peast sisse ja esijalast välja. Eks füüsikaseadus kehtib ka seal, et mida kergem kuul seda kergemini suunda muudab. Raskemad kuulid kardavad ju rohtu ka vähem, kuid kergetega on mugavam lasta tõesti.
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

vintrelva kuulid

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Kasutan ka kergemaid kuule(9,3v 9,7)ja olen rahul :D JAHIMEHEL õigus,ega see raske lõhkuja ikka alati mehe sitasti sihitud lasu tulemust paranda.Olen seda meelt,et vähemalt vahete-vahel tuleb ikka püss kättevõtta ja igal õhtul kuivagi teha,sinna sekka vahel pauku ka ja küll näete kuidas püss paremini tapma hakkab,olenematta kuulist ja miks siis peaks oma püssi ja keha nende 14 g-stega hävitama :?: Minge tiiru ja vaadake kui paljudel meestel on laskekatse sooritamisega SUURI raskusi,olgu seal püssis sii kasvõi hõbe kuul ja siis mõelge ,kui osav ise olen-kui tihti võtan püssi ja seda joonele üritan saada.Ja alles siis ,kui mingi tase on saavutatud hakkame kuuli valima :M Kivi kotti!
Suletud