Norma laetud poolmantelkuulid

2005. aasta teemad
Suletud
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Norma laetud poolmantelkuulid

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

Lasin ühe tuliuue Sauer 202 kal 308 Win (Optika uus Zeiss Diavari 3-12X56 punane rist, jalad Apel ) sisse ja üllatuslikult lasid Norma laetud 11,7g Nosler Partition ja Norma laetud 9,7 g Nosler Ballistic Tip 50 m pealt täpselt ühte auku! Huvitav, kas tehas timmibki kõik kuulid sõltumata kaalust nüüd ühte auku jooksma?
gunnar
Postitusi: 882
Liitunud: P Aug 22, 2004 4:18 pm

Postitus Postitas gunnar »

Kusjuures jah, siuke tunne on küll. Ise olen lasknud Norma Jaktmatch täismantliga, Vulkan ja Ballistic Tip ja minuarust enamvähem ühte nad kõik 100m pealt.
Mis mind samas hämmastas oli Vulcani maru kõva pauk ja tagasilöök, heameelega valiks midagi pehmemat suure looma jaoks, samas efektiivuses ei tahaks kaotada. Ballistic Tip mulle väga meeldis, täpne ja olematu tagasilöögiga. Kaupo, oskad midagi soovitada Norma valikust Ballistiv Tip kõrvale ?
Andres - saarlane
Postitusi: 174
Liitunud: E Dets 15, 2003 11:19 am

Postitus Postitas Andres - saarlane »

Proovi korra mis 100 meetri peal juhtub äki 50 on liiga lühike maa erinevuste tekkimiseks.
Egas elevant pole siga!
Priit Roostfeldt
Postitusi: 156
Liitunud: N Veebr 03, 2005 1:59 pm

Postitus Postitas Priit Roostfeldt »

Ise kasutan ka Norma moona kaliiber on 300 win mag ja sama lugu. Nosler 9.7 bst ja 13 Vulkan jooksevad 100 m pealt samasse auku. Mulle meeldib, pole mingit arvutamis vaeva - vähemalt 100 m peal
Pauli
Postitusi: 1291
Liitunud: E Nov 29, 2004 4:03 pm

Postitus Postitas Pauli »

Reaalse laskmisega mul kogemused liiga väikesed, et kommenteerida, aga suur oli minu üllatus, kui paar nädalat tagasi Norma kalkulaatorit kasutades arvuti Jaktmachil ja Alaskal peaaegu identseid trajektoore näitas. Tõsisem erinevus tuli vist alles üle 200 m.
puukoi

Postitus Postitas puukoi »

Kaupo, sa oled ju ise üks vähestest riigis, kes võiks sellele ammendava vastuse anda. Milles see fenomen ikkagi seisneb - kas relvas, optikas, selle jalgades või Norma kuulides. Ja see tõenäoliselt õige järeldus oleks endalgi huvitav kuulda!
Minu arust, ka arvestades väikest päästikumängu viga, olulised erinevused algavad kuskilt 200m lähedalt, kui kuulid on 9-10g ligi ja püss ikka väh. 100-120m peale sisse lastud. Mõni neist, kes hoolega ballistikatabeleid uurib, paneb mulle nüüd pommi! Teine asi on see, et 200m ei ole enam üldises mõistes jahiks aktsepteeritav laskemaa. Ma ikka praktilisest ja eelkõige jahis laskmisest räägin, nii halb või hea, kui see mul on.
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

Arvan, et ongi timmitud kõik kuulid ühte auku jooksma, jahimehel ei mingit muret, võta ja lase! Tegelikult on tähtsus ikka selles, et rootslased saaksid oma "jooksvat põtra" lasta täismantliga, Jaktmach`iga (ja seda nad nad lasevad enne põdrajahti ikka väga palju...) ja siis kohe ilma optikat kruttimata jahti minna.
jahe
Postitusi: 743
Liitunud: K Mär 24, 2004 10:03 am

Postitus Postitas jahe »

alguses ,kui vint sai soetatud ,kandsin padrunitaskus kaasas 3-4 sorti kuule , praeguseks on sinna jäänud 9.7gr lapua mega poolmantel,miilega lasen kõik loomad ei ole mingit tarvidust lasta suurt põtra ühe kuuliga ja väikest teisega, lihast ja luust on nad kõik olgu ta suur või väike , algul otsisin ka täismantlit , mis poolmantliga ühte auku jookseks, aga loobusin ka sellest ,paar lastud rebast täismantliga ja nägin et tulemus sisuliselt sama mis poolmantliga lastes ,ühesõnaga kui kaliiber üle 222 pole vahet mis kuuliga väiksemat looma lasta , nahka nigunii ei saa , (ära loe et mega ainuõige on), kasutan megat sellepärast et lahkan aastas umbes sada suurulukit mis sellega lastud on ,reklaam missugune,lasen oma kuulid laadida originaalist natuke nõrgemad ,head pehmed paugud.
243win
Üllar Tamm
Postitusi: 894
Liitunud: N Okt 13, 2005 12:45 pm

Postitus Postitas Üllar Tamm »

Omal kogemus eelmisest nädalast Norma Vulcaniga. Lasin kitsetallele umbes 65-lt meetrilt kuklasse kõrvadest pisut allapoole. Kuul väljus nina pealt, väljumisava polnud oluliselt suurem sisenemisavast, pealuu muidugi kildudeks. Võibolla kitse pealuu ka liiga pehme selleks, et kuul täielikult laiali läheks. Muidugi liha sai hea puhas, kitse üles tõmmates jooksis veri ja ka ajud kenasti välja :lol: Tagasilöök pehme, kuna püss on Benelli poolautomaat.
saaremees
Postitusi: 114
Liitunud: N Mär 17, 2005 2:26 pm

Postitus Postitas saaremees »

Komb. vene 7.62X54 lastud aastaid ja ka kasutatud erinevat moona. Praegune Norma 11,7 poolmantel raudselt parim sellele relvale. Lisaks kõigele suurematele lähiminevikus lastud loomadele lasin 260 sammu( 221 m kaardil ) pealt toelt rebase. Sihtisin turja peale ja kuul võttis mõlemad tagajalad reiest. Kukkumine ikka suht väike. Muidugi kõike juhtub....,aga kolm tunnistajat mõõtjat pidid asja tõdema.
Suletud