küsimus Kaupole

2005. aasta teemad
kaalikas
Postitusi: 274
Liitunud: T Aug 24, 2004 10:45 am

küsimus Kaupole

Postitus Postitas kaalikas »

oman Merkelit O/U mis pärit aastast 1984,ülemine raud täistshokk alumine pool,kuigi mul on ka karabiin olemas olen ajujahtidel kasutanud paraku siledat kuna 60-70 meetri distantsil on põder siiamaani peale tabamust paigale jäänd ja mõne aja pärast kummuli kukkunud,aga olen lasknud alati pooltshokiga rauast,nüüd huvitab kas ülemisest e. täistshokiga rauast kannatb ka kuuli lasta või ei,siiani olen sellest hoidunud!Ahjaa,kaliiber on 16!vastamisega pole kiire kuna sõidan nädalaks Eestist ära,loodan muidugi ühisjahtide alguseks tagasi olla!kui küsimus tundub väga tobe pole vaja vastata,olen muidugi lugenud läbi kogu saada oleva kirjanduse asj kohta aga point on lihtsalt selles,et kas antud relvatüübi täistshokk raud kannatab kuuli matsu ära?st.et kas tshokile liiga ei tee!
Kasutaja avatar
Harrysson
Postitusi: 12
Liitunud: P Sept 25, 2005 2:55 pm

Postitus Postitas Harrysson »

jah
Viimati muutis Harrysson, T Sept 27, 2005 7:53 pm, muudetud 1 kord kokku.
lase ise ja jäta teistele ka võimalus
jägermeister
Postitusi: 32
Liitunud: P Mär 13, 2005 5:10 pm

Postitus Postitas jägermeister »

mul endal samuti 16 pukk ülemine täis ja alumine pool tsokk kuuli jaoks kasutan alumist rauda(brenneke tüüpi) ülemisele rauale ma seda ei soovita kuna ta on täis kuul. ülemisse rauda panen alati(maier tüüpi) kuuli, mille tsentrist jookseb tühimik läbi. nii olen mina sest aru saanud ja metsa minekuks laen alati padrunid ise.
Tuvi lastakse kahe silmaga...
Kasutaja avatar
hendrik
Postitusi: 890
Liitunud: R Veebr 04, 2005 10:33 am

Postitus Postitas hendrik »

[quote="Harrysson"] kle täisšok ehk 1.0 on silinder reeglina ülemine raud millest kuul peab pareminu ja efektiivsema täpsusega tabama sihtmärki, aga poolšok on reeglina siis koonus või lehter raud ja alumine millest lastakse ja on efektiivsem ikkagi haavlitele. siinkohal mainiks ära ka, et võib olla ka igasugu püssi enda iseärasusi!!!
[/quote]

:shock: :shock: :shock:

Vat siis tarkusi mida vanas eas veel ära ei õpi :D Sellist teooriat kuulen tõttöelda esimest korda igatahes.
Põhimõtteliselt need asjad 100% nii ei ole nagu mr. Harrysson siin seletas. Tegelikul on antud teemas abiks juba meie sõber "Otsi". Näiteks pajatatakse elutõdedest tšokiteemadel siin: http://www.marandi.fie.ee/foorum/viewto ... %E4ist+okk
Teinekord lausa tasuks enne vastamisega kiirustamist lausa asju meelde tuletada.

H.
Kasutaja avatar
Harrysson
Postitusi: 12
Liitunud: P Sept 25, 2005 2:55 pm

Postitus Postitas Harrysson »

ok! aga praktika on midagi muud
lase ise ja jäta teistele ka võimalus
Kasutaja avatar
hendrik
Postitusi: 890
Liitunud: R Veebr 04, 2005 10:33 am

Postitus Postitas hendrik »

Tahad sa sellest rääkida?
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

oh imet

Postitus Postitas honkomees »

Njah, hr Harrysson on ikka asjad pää pääle pöörand. Silinder peaks ta järgi täistšokiga võrduma ja lehter on koonusega sama. Ehkki olla ka legterotsaga raudu olemas nt musket, aga see pole mitte tšokiga sama :lol:
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Olavi Kool
Postitusi: 663
Liitunud: K Mär 03, 2004 10:03 am

Postitus Postitas Olavi Kool »

Lehter raua otsas on enamasti multifilmi püssidel ja ka väga vanadel relvadel. Siin räägitud asja nimi on negatiivne tšhokk ja seda kasutatakse sportlaskmisel(pigilinnu pihta). Olen ka tänaseni teadnud, et täistšhokk on tihedam kui pooltšhokk aga tundub, et asi sõltub sellest kummast rauaotsast sisse vaadata??? Vaadake uuesti jahimehe käsiraamatut ja saate asja selgeks, seal kõik kirjas.
Küsimusele vastaks nii, et enamus kuule on toodetud laskma igasugustest raudadest kuigi kõigeparem on kuulile silinderraud saab lasta ka pool-ja täistšhokk raudadega. Ümarkuul ei käi enamuse alla!!! (siledat kera mõtlen)
naised saunas rääkisid
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

Vastus: võid küll lasta oma 16 kal relvast, täistšokiga rauast kuuliga. Eriti kui kuul on Brenneke või Polev. Otseselt pole sellele rauale väga paljude laskude puhul kuuliga laskmine hea aga need paarkümmend lasku mis sul vaja läheb, kannatab raud probleemivabalt ära!
kajahimees
Postitusi: 62
Liitunud: E Mär 28, 2005 1:53 pm

Postitus Postitas kajahimees »

Ega Kaupo lühidale ja konkreetsele vastusele polegi eriti lisada. Tsoki-teemadel oleks vahva mõnega asju arutada küll aga ei viitsi. Niipalju olen
originaal Brenneke kohta (Polevo`t ei tunne) küll ise uurinud ja lugenud, et see sobib igasuguse tsoki jaoks aga enda kogemus ütleb, et kui kuul silindris jookseb, siis rohkemat polegi mõtet panna (viimane kehtib küll jah vahetatavate tsokkidega relva puhul).
Kasutaja avatar
Harrysson
Postitusi: 12
Liitunud: P Sept 25, 2005 2:55 pm

Postitus Postitas Harrysson »

ok!
Viimati muutis Harrysson, T Sept 27, 2005 7:53 pm, muudetud 1 kord kokku.
lase ise ja jäta teistele ka võimalus
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

Eks me kunagi ole kõik seda püssi ( IZ-27 ehk vana mahamicitud Vene Browningu 425 mudelit) proovinud ja harjutanud... Ühe sellise müüsin isegi In Boili`le kui Tartus elasin ja pole alla andnud...)

Hea relv, võtke temast viimast
Kasutaja avatar
Harrysson
Postitusi: 12
Liitunud: P Sept 25, 2005 2:55 pm

Postitus Postitas Harrysson »

selle ostuga oli ka hea lugu!
võttis karbist uue püssi, proovin ja proovin aga oh imet iga lahtivõtuga ta ei tõmmanud kaitseriivi maha, proovisin teist relva sellel tõmbas siis võtsin teise, ikka vene värk on vene värk!!!
siis netist lugesin et peaks ejektorid ka ikka olema aga oh imet ei ole!!!
lase ise ja jäta teistele ka võimalus
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Mis Sa lobised! Kust kohast ta selle kaitseriivi maha tõmbab kui püssi lahti murrad? Mul on kodus kaks iz`i olnud ja neil ikka lükkab kaitseriivi peale kui püssi kokku murrad. Võibolla on sellega sama lugu mis tsokkidegagi oli, et praktika on midagi muud? :wink:
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

Ah, too sell on paras komödiant: alles pärast püssi ostu avastab, et IŽ-27 pääääris mitu erinevat varianti tehakse. Oma viga ma ütleks selle peale, mul endal oleks küll häbi sellise jutuga siia eputama tulla ;)

BM
Suletud