Jahimaa rendilepingud

2005. aasta teemad
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Sai lubatud 1934.a. Jahiseadus siia ülesse panna ja siin ta on

http://www.marandi.fie.ee/pdf/Jahiseadus1934.pdf

Olge head ja tutvuge.
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Jahipauna leheküljel Linkide lehel Seaduse all vahetasin E-Teataja lingid wLex linkide vastu.Seal saab võrrelda seadusi nende muudatustega.
Sirvisin siis jälle meie jahiseadust ja mida rohkem süveneda,siis seda enam hakkab silma,et kogu see seadus on üsna maaomanike põhine,ei keelata neil jahti pidada,ei jahipiirkondi luua,isegi pole keelatud jahirenti võtta,küsi palju tahad.Ainuke piirang või õigemini sõel on see 3750 hektarit.Mis oleks ka minimaalne piir jahinduses suurulukite tasemel tegelemisega.
Kasutaja avatar
Eik
Postitusi: 1237
Liitunud: L Jaan 25, 2003 12:18 am

Postitus Postitas Eik »

Kuna tollel ajal ei tohtinud suurulukeid üldse küttida siis 150 hektarit jahipiirkonnaks päris suur ala. Praegu võib ju väikeulukit küttida kordades väiksemalt pinnalt.
Kas härra tõnno osundaks sellest 1934a. seadusas mõnda kohta mida maaomanikud rakendada soovivad ?
Kasutaja avatar
Jahimees
Postitusi: 416
Liitunud: N Okt 16, 2003 12:49 pm

Postitus Postitas Jahimees »

Panen siia ühe lingi, ei hakka eraldi teemat tegema.

http://www.eramets.ee/uudised/?n=1741
Kas tuleb jaht???
Kasutaja avatar
hendrik
Postitusi: 890
Liitunud: R Veebr 04, 2005 10:33 am

Postitus Postitas hendrik »

(y)
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

Seda uudist LoodusAjast lugedes tekkis minul esimene (retooriline) küsimus: kui väidetavalt kuulub EJS-i 2/3 Eesti jahitunnistuse omanikest, siis kuidasmoodi on Jahindusnõukogu koosseisus mõeldud nende üle jääva 1/3 huvide kaitsele ? Sest olgem ausad, EJS on kõigest üks jahindusorganisatsioon, mis ei suuda mingitki moodi kõikide jahimeeste huve esindada.

BM
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Samas olgem ausad, on see esimene katse midagigi ära teha. Alati leidub neid kellele miski ei meeldi.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
bighornet
Postitusi: 414
Liitunud: P Jaan 30, 2005 6:16 pm

Postitus Postitas bighornet »

Komistasin järjekordselt teemale, kommentaare kui oavarrest. Ala hullemaks läheb!? Lepingute probleem kipub vägisi pakiliseks muutuma, või kuidas?

http://www.jt.ee/131105/esileht/20002225.php
indian
Postitusi: 410
Liitunud: E Okt 31, 2005 5:11 pm

Postitus Postitas indian »

Asi on muidugi segane aga mina kvalifitseeriks antud juhtumi algatuseks KarS § 263 3);4) .Grupp on olemas, relv on olemas. Samas jälle võiks ka juba hiljem vingema kvalifitseerida, KarS § 200, ehk röövimine. (2) 1) räägib, et kui on röövitud vägivallaga tulirelv, see ju tegelikult toimus, siis on saadaval 6- 15 aastat. Grupp ka veel jne. Küsimus kes kelle maa peal oli on antud keisis üldse sekundaarne. Muidugi on objektiivsete tunnistajate leidmine selles keisis vist võimatu. Seega: kui tekib rõõn (olukord, kus mõlemad osapooled süüdistavad teist), jääb asi üldse selle § järgi lahendamata. Kõik oleneb uurijate tööst. Aga kui sinult ikka tahetakse ära võtta grupi poolt laetud tulirelva, siis oleks seaduse järgi juba selle kasutamine olnud õigustatud. Toimus grupiviisiline rünne, mille tagajärjed oleks olnud ettearvamatud. On ka olemas vastav Riigikohtu pretsedent kus on selgelt välja öeldud, et kodanik ei pea ootama ründe reaalset algust ära ja võib asuda enda kaitsele enne ründe reaalset teostumist. Lahendi nr. pole mul peas, olen seda ühes vastulauses kasutanud, kui kedagi huvitab, siis otsin välja, vaadake Riigikohtu kriminaalkollegiumi lahenditest keissi ise.
Iga asi tuleb omal ajal või siis natuke hiljem.
Buck
Postitusi: 214
Liitunud: N Okt 13, 2005 9:53 am

Postitus Postitas Buck »

Nõus. Seda enam, et tegemist polevat maaomanikuga, vaid tema pojaga. Kas leping oli või mitte, seda peab Noorväli käest küsima, see on muidugi teisejärguline antud kontekstis. Ma arvan, et taadil oli külma närvi ikka väga palju.
On õigusriik või ei ole?
saialõikaja
Postitusi: 406
Liitunud: E Okt 04, 2004 10:03 am

Postitus Postitas saialõikaja »

Ei saa päris hästi aru, miks mõned inimesed oma metsa nii kiivalt enda ``esemeks`` peavad???
Justkui oleks neil mingised kahtlased kasvuhooned imelike taimedega metsa rajatud, et mitte keegi ei või metsa minna!!! :shock: No kuulge niimoodi kätega kallale minna sellise asja pärast??? see ei ole ju loogiline .... :?
tuleb jaht või jaa?
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

Loogikaga ei ole antud juhtumi tehioludel midagi pistmist, alkohol lihtsalt röövib mõnelt (niigi eeldatavasti mitte küllusliku) mõistuse.

Lihtsalt ääremärkuse korras: Järvamaa Teataja artiklis olid jahimehed ilusti-kenasti öelnud, et lasta lubati tol päeval põdravasikaid ja kitsetallesid. Kuna korraldati ajujaht, siis.....mnjah. Järjekordne näide sellest, kuidas pisidetailide avaldamisega ajakirjandusele alt minnakse. Antud juhtumi puhul muidugi uudisloo põhilise sündmuse enda "värvikirevus" tuhmistas enamuse ülejäänud infost ära.

BM
Kasutaja avatar
hendrik
Postitusi: 890
Liitunud: R Veebr 04, 2005 10:33 am

Postitus Postitas hendrik »

Mul jäi karp ikka täitsa lahti selle loo peale. Kommentaaridele ma tähelepanu ei pööraks, ajuhaigeid leiab alati, ühest äärmusest teiseni. Kas tõesti on asi niikaugel, et seoses viletsa suhtlemisoskuse ja üliarenenud ning võibolla ehk alusetu omanikutundega jahimehed/maaomanikud hakkavad kätega keset metsa asju lahendama. Krt, jahiisu võtab selline asi ära. Kui selline asi ikka tavaliseks kujuneb, siis ei ole see hobi küll asja väärt. Las maaomanikud ägavad loomade käes, olgu avariisid, kahjustusi, ulukite haiguse. Las olla tavaline, et seenele minnes kardad marutaudis kährikud jms., **** need noorendikud, põrgu see värk. Imelihtne oleks loobuda?

Tegelt asi päris tõsine ju. Mina neid inimesi ei tunne aga tüli tekib tavaliselt kahest poolest. Kui ikka üks pooltest loll ja teine ülbe, veel hullem kui mõni täis kui tinavile, siis ei ole imestada mõtet vist. Sellest ilmselt moraal: TUNNE SEADUST ja ÄRA TUUTUTA... seda nii maaomanikule kui ka jahimehele. Ja ega teineteist arvestamata hakkama need pooled ju ei saagi.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Täpselt sama mida BM mõtlesin ka mina kui seda artiklit lugesin. Tekib kohe tahtmine tõsta see teema alla jahimehed ei tunne oma seadust. Kui asja ei jaga siis ei maksa ikka tuututada ka, pärast ei jõua seda suppi ära helpida. :VS
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
indian
Postitusi: 410
Liitunud: E Okt 31, 2005 5:11 pm

Postitus Postitas indian »

Hull lugu on selles, et kodanike sekka, ka jahiõigust omavate, on tekkinud hulgaliselt kontingenti kes tunduvad enda arvates kuulikindlad olema. Seoses tööülesannete täitmisega olen korduvalt kokku puutunud kodanikega kes lendavad grupiga peale nagu Messerschmitt`id, ei huvita neid lasud õhku ega midagi. Kuna inimese pihta tulistamisel, eriti siis kui oled ametiisik, tuleb nii või teisiti jama, tuleb nad lihtsalt läbi peksta. Mis iseenesest on seaduslik, sest niipea kui nad jalad alla võtavad on nad jälle kallal. See juhtub siis kui oled üksinda. Pretsedent: vandeadvokaadi kaebus minu peale seoses võimuliialduse kahtlusega sisaldas järgmist lauset:``...autost väljus hästi suurt kasvu mees ja peksis meid läbi...``. Paraku on Looja mulle kasvu andnud 1,68 meetrit, nemad kolmekesi olid minust ikka suuremad. Ise tulid peale, kohe kui nad ise autost välja said, vargad ja pätid olid nad kõik. Kas on alkohol teistsugune kui varem või on midagi lahti, ajukesega, viin teeb rahva tänapäeval nii lolliks? Midagi - kedagi ei karda, respekteeritakse vaid vägivalda, tulirelva peale ka sülitatakse. Kas ainult füüsiline valu on see mis distsiplineerib? Ja igaühel on omast arust õigus, justkui oleksid kompromissid ja kokkulepped välistatud, asjast ööd ega mütsi teadmata võetakse endale selliseid vabadusi, et fantaasiast jääb puudu nende ise välja mõtlemiseks. Aga see pole selle foorumi teema. Kõik tahavad kakelda, tõesti nagu surematud, siis kui klohmi saavad on üllatust maast laeni. Äkki on haiguse nimi ``tuu mats muuvis``? Seal ju ka hüpatakse 9km/sek, plahvatuse eest ära.
Iga asi tuleb omal ajal või siis natuke hiljem.
Suletud