koer ja jahiseadus

2005. aasta teemad
Suletud
bighornet
Postitusi: 414
Liitunud: P Jaan 30, 2005 6:16 pm

koer ja jahiseadus

Postitus Postitas bighornet »

§ 41. Jahikoera kasutamine jahipidamisel

(1) Jahipidamisel tohib kasutada ainult jahikoerapassi ja punase KAELARIHMAGA jahikoera. Jahikoerale, keda kasutatakse urujahil, ei kohaldata kaelarihma kandmise nõuet.

Head kolleegid, kas te 100% kõik saadate oma koera kaelarihmaga ajju?
Või :wink:
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Postitus Postitas sooviku »

bighornet,jõudsid ette!Tahtsin just tsiteerida sama paragrahvi ja küsida,kas terjeritele ja taksidele tuleb põdra-seajahis kaela panna punane rihm või ei.Seaduse järgi nagu peab ja nagu ei pea ka.
bighornet
Postitusi: 414
Liitunud: P Jaan 30, 2005 6:16 pm

Postitus Postitas bighornet »

sooviku kirjutas:..,kas terjeritele ja taksidele tuleb põdra-seajahis kaela panna punane rihm või ei.Seaduse järgi nagu peab ja nagu ei pea ka.


Kudas saab kaksipidi,Sa seaduskuulekas kolleeg, siin mõelda, kui
...,keda kasutatakse URUJAHIL, EI KOHALDATA.
No LAIKAD
:D , öelge, kas teie peremehed panevad teile pidulikult sel nädalavahetusel punase lipsu kaela, et kui te oksa otsas rippudes vinguda ei saa, siis oleksite seal vähemalt ajust mitteväljuvana tagaotsijatele paremini märgatavam?
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Postitus Postitas sooviku »

Õigesti kriipsutasid alla:URUJAHIL,EI KOHALDATA.Aga suuruluki jahil?
Kasutaja avatar
hendrik
Postitusi: 890
Liitunud: R Veebr 04, 2005 10:33 am

Postitus Postitas hendrik »

Olen kkminnist sellist selgitust kuulnud selle §41 lõike 1 kohta, et nendele koertele, kes just hetkel parasjagu urujahil on, ei kohaldata. Kui nt terjer on põdrajahil, siis peaks ka tal olema punane kaelarihm.
Kasutaja avatar
Jahimees
Postitusi: 416
Liitunud: N Okt 16, 2003 12:49 pm

Postitus Postitas Jahimees »

sellest on siin ka varem juttu olnud http://www.marandi.fie.ee/foorum/viewto ... =kaelarihm
Kas tuleb jaht???
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Postitus Postitas sooviku »

No ma jäin ka mõtlema,et äkki urujahil ei pea ja muul jahil peab.Samas,kui on urukoer,ega tema vali.Kui on auk,siis tuleb ka sisse minna.Tegin oma sõbrale just punasest kummist kaelarihma.Proovisin,kui kinni jääb,tuleb üle pea lupsti ära.
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

See teema on siin üleval olnud juba jah. Mina võin julgelt väita, et minu koeral kaelarihm on kaelas. praegu käingi mööda poode ja otsin uut. venivast materjalist, et vajadusel üle pea tuleks.
kes ei raatsi kaelarihma panna, võõbaku koer punaseks. kahjuks seadus on juba selline, et nõuab kaelarihma.
ja mehed. kui su koeral on punane rihm kaelas, siis teavad ka teised jahimehed(kui koer peaks naabri maadele sattuma või jahil kaduma minema), et tegu pole hulkuva koeraga ja teda ei kõmmutata maha. siin foorumiski on päris palju jutuks olnud, et kui metsas ikka võõrast koera kolamas nähakse, siis suure tõenäosusega ta maha lastakse ka
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

sooviku kirjutas:....Tegin oma sõbrale just punasest kummist kaelarihma.Proovisin,kui kinni jääb,tuleb üle pea lupsti ära.


Veel üks ratsionaliseerimis-legaliseerimislahendus: kaelarihmasid tuleb teha päris mitu, punasest või oranžist krepp-paberist vms materjalist. Sobiv riba sobivas pikkuses keerata sobiva läbimõõduga rõngaks, liimida otsad kokku ja ühte suvalisse kohta lõigata kääridega väike sälk. "Rihm" peaks käima koerale suht vabalt üle pea kaela, et saaks ka ära tulla. Sälk omakorda tagab, et kui miskipärast üle pea ära ei tule, siis sellelt kohalt paber rebeneb ning koer pääseb vabaks. Jahile tuleb siis ehk mitu tk selliseid kaasa võtta, et niipea kui koer peaks ilma rihmata ilmuma, siis jälle uus kaela ja edasi.

BM
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Postitus Postitas sooviku »

Tegingi mitu,et oleks mida kaotada.
Kasutaja avatar
Eik
Postitusi: 1237
Liitunud: L Jaan 25, 2003 12:18 am

Postitus Postitas Eik »

Ma sain ühest õmblusfirmast ühe väikse ja kitsa (2cm) riideriba rulli, see liimimine on küll hea varijant, mille peale ise ei tulnudki, ma plaanisin siin krõpsud otstesse õmmelda ja nii probleem lahendada aga see liimi värk nagu kingitus. :D
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Postitus Postitas honkomees »

Ikka kaelarihmaga ja nüüd ka punasega. Kui rihm on ümber kaela tihedalt, siis laika karvu vahelt ei paista ta üldse välja, olgu punane või siiru-viiruline.
Aga rihm on ju vajalik, et koer lastud looma juurest eemale saada - ei see muidu saagist loobu. Võõraid ei lase üldse juurde, ise paned rihma külge ja tõmbad paar meetrit eemale ja siis on kõik rahulik. Pärast enam ei tülitse ega midagi, sellest esimest jahihasardi hetkest tuleb aidata üle saada.
Urus, njah, ta on mul koos rihmaga nagu muuseas kopraurgu kah läind, aga ega siis kõike tõesti oska ette näha...
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

koer ja jahiseadus

Postitus Postitas jorr »

Laikal tõesti pikk karv ja kinnijäämisoht väiksem.Mina kasutan hagijal punast liimitud takjakinnitusega kileriba.Hagijakarv suht lühike ja neid kileribasid kaasas ika mitu. Kõlbab taksile ka kaelaümber.Räägitakse juba punasest koeravestist ja sellega küll hagijat või taksi metsa lahti ei julgeks lasta.
noorus on ilus aeg
Suletud