küsimus

2005. aasta teemad
Suletud
sigmarzelinski
Postitusi: 32
Liitunud: P Juul 31, 2005 3:20 pm

küsimus

Postitus Postitas sigmarzelinski »

kas keegi leiab ulesse selle koha kui palju voib lasta vaikeuluki loaga rebaseid, janeseid ja mida iganes seal veel kirjas oli. vaatasin seadusi ja ei leidnud seda.
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Postitus Postitas sooviku »

Kas seal mingit piirangut ongi?Minu teada mitte.
Pikk
Postitusi: 375
Liitunud: K Mai 26, 2004 4:35 pm

Postitus Postitas Pikk »

Nüüd vist enam seda nn päevalimiiti ei ole
Ka halb kogemus on kogemus!!!!!
saialõikaja
Postitusi: 406
Liitunud: E Okt 04, 2004 10:03 am

Postitus Postitas saialõikaja »

Otsisin ka seda irmsasti kunagi aga tuleb välja, et lasta võib seni kuni mets tühi :wink:
tuleb jaht või jaa?
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

Seda päevalimiiti ei ole enam oi kui ammu. Seaduses ega jahieeskirjas. Jahipiirkonna kasutaja ehk jahiloa väljaandja võib muidugi oma piirkonnas sellise limiidi kehtestada ning näha ette ka eraõiguslikud sanktsioonid, kui seda limiiti rikutakse. KKI sellele küll reageerida siiski ei tohiks.

BM
bighornet
Postitusi: 414
Liitunud: P Jaan 30, 2005 6:16 pm

Postitus Postitas bighornet »

saialõikaja kirjutas:Otsisin ka seda irmsasti kunagi aga tuleb välja, et lasta võib seni kuni mets tühi :wink:


:shock:
Hr Saialõikaja! Kui palju laskemoona tohib jahil kaasas olla?
Kelle maal tohib peale päikeseloojangut jahti pidada? Kas Sa lahingu vahel lõunat kah pead nagu korralik palgasõdur :D
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

:D

Einoh, nali naljaks, aga minu jaoks tekitavad need tihtilugu üleskerkivad pahatihti (tobe)naljakad küsimused omaette mõtte eesti jahimeeste üldisest teadlikkusest. Küllalt tüüpiline on olukord, kus mees raiub nii et nui neljaks - tema lasi oma polt-liuglukuga jahivindil salve suurust vähendada 5-lt padrunilt 2-le, kuna seadus seda nõudvat. Samuti situatsioon, kus suuruluki laskmisel märgitakse väikeulukiloale: lastud kitsetall, lastud metsseapõrsas: kuna naabrimehega oli vaja koos jahti minna, aga kummalgi polnud jahijuhataja tunnistust ja niimoodi naaber siis soovitaski, et pole hullu - ava väikeulukiluba, saad relvaga metsas viibida. Ja hiljem siis omaenda tarkusest märgiti ka lastud uluk väikeulukiloa peale.

Mehed, olgem rohkem kursis meie tegevust reguleerivate õigusaktidega.

BM
Kasutaja avatar
hendrik
Postitusi: 890
Liitunud: R Veebr 04, 2005 10:33 am

Postitus Postitas hendrik »

Kuidagi ülimasendav tunne on, kuulates ja lugedes selliseid küsimusi, millele vastuseid peaks juba teadma iga tegevjahimees. Seadused-eeskirjad täiesti avalikult saadaval, loe ja õpi. Seal ei ole enam mingeid vabandusi, kui sa ei tea, kuidas oma hobiga seaduslikult tegeleda. Eriti veel jahipidamisega, mis leiab praktiliselt igal võimalikul juhul avalikkuse poolt taunimist. Nali naljaks, BM poolt toodud näited on tõesti elust enesest ja suhtkoht värskedki.

Kordaks siis veel igaks juhuks:

Jahiseadus https://www.riigiteataja.ee/ert/act.jsp?id=873276

Jahieeskiri https://www.riigiteataja.ee/ert/act.jsp?id=784935

PS. Ei pidanud praegu niivõrd silmas teema alustajat - kuna küsimuse püstitamisest on aru saada, et härra on enne otsinud ja siis alles küsinud. :wink:
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Postitus Postitas sooviku »

Samas on jälle mõnikord hea,kui mees laseb kümne jänese asemel kaks,kuna seadust ei tunne.Või siis õmbleb ühe tasku kinni,sest padruneid rohkem kaasa võtta ei tohi.
sigmarzelinski
Postitusi: 32
Liitunud: P Juul 31, 2005 3:20 pm

Postitus Postitas sigmarzelinski »

noh naidake mulle seda seadust vaikeulukite kohta mina ei leija.
Kasutaja avatar
hendrik
Postitusi: 890
Liitunud: R Veebr 04, 2005 10:33 am

Postitus Postitas hendrik »

[quote="sigmarzelinski"]noh naidake mulle seda seadust vaikeulukite kohta mina ei leija.[/quote]

Polegi sellist, mis piiraks 1 päevas kütitavate väikeulukite arvu või üleüldse hooajal küttida lubatud väikeulukite arvu, küti rahulikult edasi...
sigmarzelinski
Postitusi: 32
Liitunud: P Juul 31, 2005 3:20 pm

Postitus Postitas sigmarzelinski »

siis saaks seda ka rahulikumalt oelda kui teisi salaküttideks ja veel millekski soimata. pole lihtsalt tegelenud selle teemaga
Kasutaja avatar
hendrik
Postitusi: 890
Liitunud: R Veebr 04, 2005 10:33 am

Postitus Postitas hendrik »

[quote="sigmarzelinski"]siis saaks seda ka rahulikumalt oelda kui teisi salaküttideks ja veel millekski soimata. pole lihtsalt tegelenud selle teemaga[/quote]

Selle asemel, et turtsuda, loe kasvõi kenasti oma alustatud topic läbi (kedagi pole ju salakütiks sõimatud, vaid sinu teemapüstituset kasvas kõrvalteemana pisuke nurin JAHIMEESTE üldisest teadlikkusest) ja sa saad oma vastuse. Sellega pole mu meelest mõtet hiilata, et sa pole mõne asjaga ( nt jahindusega) tegelenud.

Rahu, ainult rahu...
saialõikaja
Postitusi: 406
Liitunud: E Okt 04, 2004 10:03 am

Postitus Postitas saialõikaja »

Ehk oli tõesti minu väikene nali jahimehele täiesti kohatu :H, kuid see juba puhtalt eetika küsimus! Siiski arvan ma et enamik jahimehi loevad oma jahipäeva näiteks pärast edukat jänesejahti (vähemalt laskmise koha pealt) lõppenuks! Sest palju meil neid jäneseid ikka on, et neid armutult päeva jooksul mitu loa peale kanda!

To bighornet: kriitika on alati teretulnud (kus krt sa muidu aru saad, et midagi on mäda) ja lahingute vahel pean alati lõunat, et ikka jaksaks uue hooga ka järgmine kord metsa astuda :wink: :)
tuleb jaht või jaa?
Suletud