Tammetõrud

2005. aasta teemad
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Tammetõrud

Postitus Postitas Mart »

Asi on juba niikaugel,et ostetakse kokku tammetõrusid.See viis mind keerdkäike pidi küsimuseni :kas keegi teab mida meie sead trühvlist arvavad?
Priit Roostfeldt
Postitusi: 156
Liitunud: N Veebr 03, 2005 1:59 pm

Postitus Postitas Priit Roostfeldt »

Olen ise kah seda taktikat kasutanud ja lastel lasknud kommiraha eest korjata. Sigadele mõjuvad küll hästi.
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

priit kirjutas:Olen ise kah seda taktikat kasutanud ja lastel lasknud kommiraha eest korjata. Sigadele mõjuvad küll hästi.


et trühvlit siis ? :D

BM
Priit Roostfeldt
Postitusi: 156
Liitunud: N Veebr 03, 2005 1:59 pm

Postitus Postitas Priit Roostfeldt »

pidasin siiski tõrusid silmas:)
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

Trühvlite teemal on nii, et sead arvavad neist päris hästi. Meil nagu ka kohalik trühvel olemas. mingi mõttetu kribul on, aga sead neid tuhnivad ning vahepeal sigade tuhnimiskohtasid revideerides võib isegi miskit leida. Aga kulinaarne väärtus on neid null. Prantsusmaalt neid tellides saaks küll korraliku peo sigadele korraldada. Küll oleks uhke rääkida suurest jahiseltsi aastaeelarvest :lol:
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
saialõikaja
Postitusi: 406
Liitunud: E Okt 04, 2004 10:03 am

Postitus Postitas saialõikaja »

Eelmine aasta keegi helistas jahijuhatajale, et õu hirmsast tõrusid täis, et ta kühveldab kokku te tulge viige metsa sigadele ära! Sai üks 150kg neid metsa ka viidud ja läks sigadele üli üli hästi peale! Mulle tundus küll, et paremini kui mais, kuid samas mida need sead talvel ei sööks? kui ikka külm talv on võid kasvõi aganaid viia ja ikka pistetakse nahavahele!
tuleb jaht või jaa?
bighornet
Postitusi: 414
Liitunud: P Jaan 30, 2005 6:16 pm

Postitus Postitas bighornet »

saialõikaja kirjutas:! Sai üks 150kg neid metsa ka viidud ja läks sigadele üli üli hästi peale! Mulle tundus küll, et paremini kui mais, kuid samas mida need sead talvel ei sööks? kui ikka külm talv on võid kasvõi aganaid viia ja ikka pistetakse nahavahele!


Vaadake korralikult põlispuudega ümbritsetud mahajäetud metsatalusid!
Juba oktoobris künnavad tammealused läbi. Muuseas, Saaremaal juhuslikult Veere rannda 92 a telkima jäädes kuulsin telgi läheduses männinoorendiku taga ca 25 möösel tugevat nohistamist. Hommik tõi lahenduse. Varemete ümber kasvanud kirsid ja kirsikivid olid nende igaöine maiuspala.Meie laagrit nad ei peljanud!? Nende vanade kirsside kultiveerimisega tundus tegelevat kari aastaid. Uus kirsisalu laienes jõdsalt :!:
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Postitus Postitas aivar00 »

Tammetõru on seale magusam olnud kui mais. Sõbra söödaplats oli aastaid tammesalus. Mees vedas korralikult vilja ja kartulit pidevalt peale. Maisi viskas vilja sisse laiali. Mitmed korrad lasi siga nii et sead vilja sõõma ei tulnudki vaid tuhnisid hoopistükkis tammede alt törusid.
Endale aga üks vana jahimees rääkis, et sama efekt pidi olema kastanimunadega. Paraku metsas neid kahjuks ei kasva. Soov teada saada kas keegi on kastaneid sigadele sööta proovinud.
ikka lõbusalt
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

Tõrudega on nii, et enamustele sigadele nad vist meeldivad jah ikka väga. Aga on ka sigu, kes sellest tõrukesest ei tee üldse välja. Samamoodi on sigu, kes maisi vastu ei tunne üldse huvi. Sööb hoopis parema meelega leiva kuivikuid. Igal seal oma maitse :lol:
Mina olen sügiseti õunu ikka sigadele viinud. need on ka alati eelis järjekorras ära söödud. pühapäevalgi viisin kaks kartuli kotitäit õunu metsa. teinekord jõuavad aga kitsed ja põdrad ette ja sigadele ei jääta midagi.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Küsin, et kas tõrud olete ikka ära kuivatanud, et kenasti säiliksid või pole vahet?
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Priit Roostfeldt
Postitusi: 156
Liitunud: N Veebr 03, 2005 1:59 pm

Postitus Postitas Priit Roostfeldt »

Ise olen tõrusid saunalaval kuivatanud ja siis riidest kotti. Muidu kipuvad hallitama minema
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

tammetõrud

Postitus Postitas jorr »

Feen, sinul ju trühvlid lausa kasvavad jahimaal.Sain ka omale sealt koprakraaviipervelt seemet.Kas ise oled sellest tedlik, et Nõgiaru juures kus me kopratammi lõhkusime oli enne metsa trühvlid kasvamas.Proovisin ka suus ära, olid nagu troore kartuli maitsega.Tudengid peaksid nagu taimi tundma aga ega minagi enne teadnud, kui karvane näitas. Kui aga kellegil on tammetõrusid üle, olen nõus ostma,siin mõni jahimees küsib, et kas siga tammetõru tahab?Proovi järgi, siis räägime.Aga usun, et vanemad jahimehed muigavad sellise küsimuse juures, nemad teavad isegi mis sigadele meeldib.Mulle tundus imelik,et lehepäälik nagu imestas minu ostusoovi üle ja pööras jutu trühjvlite peale.Ka trühvel läheb hästi peale aga mind ei huvita vaidlus,kas lehepäälik imestas, kui mõni mees kes alles jahieksamit teeb ,juba vinti tahab osta?
noorus on ilus aeg
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Mingist ajaleheartiklist on meeles, et kodusigu on trühvite otsimise juures kasutatud, aga nüüd kasutatakse selleks enam koeri. Ju siis seale see meeldib. Huvitav millest selline lehepääliku küsimus trühvlite teemal? Raha jäi üle? Kuulsin, et need mida läänest tellida saab, maksab 500 kohalikku raha.
PS. Jorr keeras hea pirni Feenile. :lol:
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

Nu... a) ma ei ole juba üle aasta enam tudeng :) b) need seal ei ole trühvlid vaid see on harilik maapirn. Selle olemasolust olen tedlik, omalgi neid aias kasvanud jne. c) meie maadel on küll trühvleid, aga trühvlid on hoopistükis maa sees kasvavad seened. Ja need mida meitel (Eestis), need on pisikesed, kribud, ja ei ole kartuli maitsega :)

Maapirn on ka sigadele suht meelepärane asi, huvitav, et nad neid sealt avastanud pole, kuigi kõrval põllus käivad (sel aastal siis nisu) söömas.

Ps. kas neid tammetõrusid on keegi mini-slinger söötjal ka katsetanud? et kuis töötavad. Omal on mõte proovida nendega nõks sigadele põnevust pakkuda. Hetkel käib asi tatra peal ja varsti maisiga...
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

To Jorr:

Ei siin imesta tõrude peale midagi,isegi vanavanemate taluõuest neid kokku riisunud,hirmsasti lähevad sigadele peale. :D Segasin neid sööda sisse ka ja spetsialistid nosisid ikka tõrud enne ära ja siis alles sööda kallale :lol:
Aga see trühvli küsimus oligi otseselt nii mõeldudki info saamiseks.
Suletud