Esimene ajujaht 2005!

2005. aasta teemad
laurits
Postitusi: 215
Liitunud: T Mai 04, 2004 10:15 am

Postitus Postitas laurits »

Mina ei maksaks sentigi ! Kui ikka elu on ohus siis raisk küllili maha!
Kohtusse läheks ka võitlema aga pappi ei maksaks! Huvitav kui päti maha lased kas siis ei ole keskkonnale kahju tehtud vää..?
saialõikaja
Postitusi: 406
Liitunud: E Okt 04, 2004 10:03 am

Postitus Postitas saialõikaja »

Loomulikult ei taha keegi 30000 kohe lambist välja käia, kuid ma kujutan ette, kui raske saab selline kohtutee olema, et lõpuks ikkagi tõestada, et tegemist oli VÄLTIMATU enesekaitsega! Kuid täielikult nõus BM-iga: see summa väärib jagelemist ja asjaajamist küll! Samas keegi ju ei mõtle selliste laskude puhul summade peale ja mis on 30000 sinu elu eest???

To BM: ehk on see tõesti nii, et lihakeha ja nahk + kolju ei saa jääda laskjale (jahiseltsile), kui on loom lastud ebaseaduslikult, kuid mina lähtusin ainult oma kogemustest ja polnud selle kohapealt seadusandlust uurinud :oops: (vabandan), kuid 2-3 aastat tagasi juhtus ka meie grupis väiksemat sorti karuga õnnetus, ning karu lubati endale jätta. Peaasi et trahvid oleksid makstud!
tuleb jaht või jaa?
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

Tegelikult lihakeha koha pealt on asi jah, küsitav. Ses mõttes, et nt liiklusõnnetuses hukkunud suurulukid saab ju jahipiirkonna kasutaja endale ning kontekst on küllaltki sama: ka enesekaitseks uluki surmamine on pigem õnnetus kui muu. Seega võiks täiesti tõmmata paralleele. Kuid mis on minu arvates kurjast, on see, kui enesekaitseks lastud karu trofeega näitustel medaleid võitma minnakse. Jahitrofeedena kuuluvad hindamisele ju ikkagi kütitud loomade trofeed ning kui nüüd, ütleme, sõjaväelane metsas õppustel viibides on sunnitud karu enesekaitseks maha laskma, siis kas tema saaks kah selle trofeega näitusele minna ? Miskipärast arvan, et ei saaks, kuid millepoolest on mittekarujahis viibiv jahimees temast sellisel olukorras parem (nagu aru saite, ei käi jutt üldse tänavuaastasest Läänemaa juhtumist).

BM
saialõikaja
Postitusi: 406
Liitunud: E Okt 04, 2004 10:03 am

Postitus Postitas saialõikaja »

Täiesti nõus, et õnnetuses hukkunud loomade trofeedega nüüd küll ei tohiks näitustel käia! Sellisel juhul tekivad tahtmatult mõtted, kas äkki ei olnud tsenaarium hoopis midagi sellist: 12:00 nähakse keset sihti 150 m peal ilusat suurt karu. 12:06 karu on ikka sihi peal ja helistatakse sõbrale, et kas 30000 saad võlgu teha, mul praegu elu võimalus!! Sõber ütleb no ikka saab! 12:08 kõlavad lasud. Esimene kõhtu, teine õhku...
tuleb jaht või jaa?
Kasutaja avatar
metsavana
Postitusi: 82
Liitunud: K Okt 20, 2004 6:23 pm

Postitus Postitas metsavana »

Pole kaua siin kirjutanud kuid see karu teema sunnib mind kirjutama . Lugesin siin postimehest artiklit sellest karulaskmisest ning artikli lõpus kirjutab ajakirjanik et kehtnas eelmisel sügisel lasti karu samuti ilma loata . Huvitav kas ajakirjanikud enne artikli avaldamist ei pea veenduma faktides , Kehtna jahindusklubil oli karu luba olemas ja minu meelest seadusega pahuksisse ei mindud . Teema kajastus ajakirjanduses ainult seetõttu et karu meest ründas , mitte et toimus salaküttimine . Samuti on minuarvamus see , et seoses nende paari juhtumiga , on jahimehed hellaks tehtud ning nähes karu enese läheduses meenub see, et tookord ta ju ründas ja võib juhtuda sama mis Lihulas juhtus . Karu ju väga uudishimulik loom , tihtipeale kõnnib ajuga kaasas nii et ajumehed ei tea, ning kui tekib ootamatu kohtumine temaga sis mõlemal üllatusmoment suur tavaliselt karu põgeneb kuid vist mitte alati . Isiklikult ise ka ootama ei jää kuni käpajälg seljapeal.
Kivi kotti kõigile , ajujahist kirjutan peale järgmist nädalavahetust sest lükkasime selle algust veits edasi .
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

metsavana kirjutas:...Kehtna jahindusklubil oli karu luba olemas ja minu meelest seadusega pahuksisse ei mindud...


Ja luba avati alles peale karu surma. Kui on enesekaitse, milleks siis luba üldse avada ?? ....NO COMMENTS

BM
Kasutaja avatar
metsavana
Postitusi: 82
Liitunud: K Okt 20, 2004 6:23 pm

Postitus Postitas metsavana »

Kahjuks seda ei oska öelda millal luba avati , Olen lihtsalt naaber jahiseltsist ja tean loa olemasolust.
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

Sel ei ole mingit tähtsustki, millal luba avati. Ajujahti ei oleks tohtinud karule nagunii pidada. Parem oleks lõpuni läinud oma enesekaitse-muinasjutuga, aga noh, eks olid karul liigsed augud valedes kohtades ;)

BM
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Postitus Postitas Joosep Käba »

baddmann kas sa seisid kõrval? Kui seisid au sulle et suudad tuvastada. Kui niisama näägutad siis vanasti üteldi käed jalad terved miks sõnu raisata. Kohati su targutamine üle viskab. mehed võiks rääkida ikka oma kogemustest.
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

Oi-oi kui valus.

BM
bighornet
Postitusi: 414
Liitunud: P Jaan 30, 2005 6:16 pm

Postitus Postitas bighornet »

Torkan nina vahele. Mehed ,kes te ka poleks. Kas te pole ise tähele pannud, et jahimehena on Teil nn tavainimesest hoopis teistsugune oskus looduses märke näha ja tajuda. Ma kaldun arvama, et kriminalisti pilgul on omakorda jahimehe omast täpsem olukorra haaramise võime.
Kes valetama pole sündinud või selleks õppinud ei suuda ikka kudagi kõike fakte mullipuhumiseks õigesti ette käia.

Aga karu sindrinahk, pole naljaasi. Käib sinuga kuusepuhmast pidi ringiratast kaasas ise mingi 200 kg, ja isegi haavapuuleht ei liigu kaasa ning pole teda kuulda-näha ega haista (kui ta ise just s..a või k...se järgi ei lehka!).

Ja kui äkki su ees on, siis jahimehe näpuinstinkt on kordi kiirem kui mõistus seadusandluse analüüsimisel järgi jõuab :(
laurits
Postitusi: 215
Liitunud: T Mai 04, 2004 10:15 am

Postitus Postitas laurits »

Üks vana vana jahimees rääkis , et kui jääd metsas emakaru ja poegade vahele siis ei ole midagi mõelda kuna rünnakuks läheb kohe karu poolt!
Mis me ikka tögame üksteist iga mees teab ise mis teha kui karuga silmitsi ma eeldan , elu peab kaitsma otsustage siis metsas ise kelle elu on tähtsam!!
saialõikaja
Postitusi: 406
Liitunud: E Okt 04, 2004 10:03 am

Postitus Postitas saialõikaja »

Sellest möödunud aasta karu-loost niipalju:

http://www.epl.ee/artikkel_277115.html

Kes viitsis läbi lugeda sellel tekib kindlasti päris palju küsimusi selle loo kohta :D ! Ma julgeks öelda, et faktidega on ivake üle pingutatud :D! Esiteks, kui sa juba kuuled raginat ja isegi ei tea, mis sealt tuleb, on jahimehel alati püss igaksjuhuks valmis ja ma ästi ei usu et on jahimeest kes kannatab ``mäesuuruse`` karu rünnaku korral seni, kuni vahemaa on 10cm :D! " 2. Alguses on juttu sellest, kuidas karu tuli HOOGA peale kuni vahemaa 10 cm, samas jahimees tänas õnne, et oleks ta mulle peale kukkunud oleksin ma olnud laiaks litsutud. Kas tõesti lastud looma inerts kaob täielikult ära ja ta kukub nagu mööda seina alla :wink: :?: !
Pärast seda õnnetust rääkis üks tuttav keskkonnainspektor, kes ka selle loo uurimisega ivake kursis oli, et karu nahalt ei leitud mingisuguseid püssirohu/põletus jälgi :!:, mis omakorda välistab lähidistantsilt laskmise!

... see oli minu väike arvamus ja ei taha kedagi sellega solvata/mahateha! lihtsalt oma arvamust avaldada...
tuleb jaht või jaa?
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Mina pole sellises olukorras olnud,kuigi meilgi karu ajus olnud,läks risti eest läbi ja kadus teine vaikselt minema.Aa kui nüüd ikka 10m pealt hakkab õkva peale tulema,siis mina küll pikalt mõtlema ei jää,esimese matsu laseks siiski hirmutamiseks,kui ei mõika,siis pihta,mina ennast puruks kiskuda ei lase.
Siiamaani on laskjate üle hea targutada,sest inimene pole viga saanud ja keegi pole neid haavu näinud,mis peale karu rünnakut on.Võib ka juhtuda,et oma elukese sinna jätad.

Turvalist põdrajahti!
bighornet
Postitusi: 414
Liitunud: P Jaan 30, 2005 6:16 pm

Postitus Postitas bighornet »

Hiiliv Rebane kirjutas:mõne seltsi asjapulgad võtsid hoolega kartult jahi asemel :S ilus ilm oli, loodetavast sai kartul üles, et järgmine nädalavahetus saaks porgandite vm aiasaaduse kallale asuda....


http://www.huntingfootage.com/showphoto ... 514&page=1


vaadata ja kuulata ainult koos häälega ja valmistuda enda kuulmist ja pulssi ette nädalavahetuseks... ja ...

kuulmiseni metsas
Suletud