kas uus püss lasebki 1m mööda?!

2005. aasta teemad
Kasutaja avatar
Harrysson
Postitusi: 12
Liitunud: P Sept 25, 2005 2:55 pm

Postitus Postitas Harrysson »

täna oli see päev kus ma käisin siis seal männiku jahitiirus.
Anti pani püssi nn. kruustangide vahele kinni vaatasime alumisest rauast märklehe ringi samas püssi sihtlatt oli märklehe all. Ta ütes: siin juba kõik selge aga proovime lasta, 35m pealt 50 cm mööda nii nagu minagi lasin nii, et laskjate viga ei olnud. Siiski ta arvas lõppkokkuvõttes et ei ole mõtet osta uut vene püssi mõtet osta ja tema keelaks nende maaletoomise kui see oleks tema teha......ja mina krdi loll arvasin ostan uue siis ikka hea ja korralik......lõppkokkuvõttes on vanad vene zigulid paremad kui uued lada 110 jne......nii ka püsside osas.......
proovisin siiski teha ära suuruluki laskekatset...mhmm sain esimese korraga läbi võtsin seale alla ja veits ette .... oligi olemas

PS: mina ei osta enam ühtki vene püssi !!!
lase ise ja jäta teistele ka võimalus
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: kas uus püss lasebki 1m mööda?!

Postitus Postitas kakuke »

Harrysson kirjutas:Soetasin eelmine nädal "iz 27m".

Lugedes Sinu viimast juttu siis pole muud kui püss kaenlasse ja poodi.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
puukoi

Postitus Postitas puukoi »

No nüüd järgmine käik võta ette relvameistri, või väh. muidu asja tundva meistrimehe juurde, kes aitab sul laadi nats madalamaks võtta, kirp kõrgem teha, ( võib-olla ka sihikusälk tuleb kõne alla ) ja saad hea püssi. Asi oleks mokas siis, kui üks raud paremale, teine vasakule laseb. Kõik ei ole veel kadunud. Midagi pole teha, vene asjad nisukesed poolfabrikaadid enamasti ongi. Sellest ka vastav hind.
Kasutaja avatar
Estlander
Postitusi: 338
Liitunud: K Nov 17, 2004 12:25 pm

Postitus Postitas Estlander »

Enne ostmist vaja ikka asi kümme korda üle kontrollida ja proovida, et hiljem masendust ei tekiks.
Hundist toakoera ei saa.
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Postitus Postitas Joosep Käba »

Tutkit sa siin eestis asju proovid. Kahe kaupmehe juures käisin, et sileraudset osta. Mõlemas kohas silma järgi korralik vars oli saada a vot ostmata nad jäävadki. Kui lasta ei saa siis mina ei osta pikka juttu ei tulnud müüjaga.
Jahipaun Ülemistel ja Valdupood Raplas.
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

kas uus püss lasebki......

Postitus Postitas jorr »

Palun nimetage Eestis jahikauplus, kus saab püssist enne ostmist proovilaskmist teha?Püssi ostad nagu põrsa kotis, kuigi tagastamisvõimalus on.
noorus on ilus aeg
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

Mitte et ma sellest kauplusest ülivaimustuses oleks, kuid tõele au andes peab mainima, et Trapperis vähemalt paari aasta eest oli selline võimalus olemas. Võimaldati vinti katsetada, kuigi selle tingimusega, et nende spetsialist on kaasas ja kui vint laseb korralikult, siis ostad ära. Kui juhtub, et ei lase korralikult, siis loomulikult ostma ei pea ja saad vajadusel proovida näiteks mõnd teist sama partii eksemplari.

BM
Pikk
Postitusi: 375
Liitunud: K Mai 26, 2004 4:35 pm

Postitus Postitas Pikk »

Kui ostsin trapperist kasutatud relva siis võimaldati küll elvas relva proovida. Samal ajal lasi üks teine mees karabiinist, seda küll ei tea kas ka tehti enne ostmist proovi või ei.
Ka halb kogemus on kogemus!!!!!
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Kas uus püss lasebgi....

Postitus Postitas jorr »

Olen ise Trapperist kaks vinti ostnud aga sellist võimalust pole pakutud,ehk oli oma süü, et küsida ei osanud.Muide, Elvas laskmisega on omad hädad.Kes kevadel on proovinud, teab neid.Aga raha ja tutvusega saab alati .
noorus on ilus aeg
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Ostes tallinnas Deerhunterist vinti ,leppisin ennem proovimisvõimaluses kokku .Müüa sõidutas veel enda autoga Männikule ja tagasi .Muidugi ei tea kas ka siis oleks nii vastutulelikud oldud ,kui oleks mõne odava toru valinud!?
Kivi kotti!
Kasutaja avatar
hendrik
Postitusi: 890
Liitunud: R Veebr 04, 2005 10:33 am

Postitus Postitas hendrik »

Ma olen aru saanud, et küll ikka vastu tullakse, kui küsida oskad. Need on ju kõik kokkulepitavad asjad, lihtsalt mõlemal poolel peab natuke aega ja võimalust olema. Seda siis Deerhunteris ja Kütis Äris ka. Teistega kogemused puuduvad. Eks müüjad käivad ka püsse kontrollimas jms. Kokkuleppe küsimus nagu enamus inimestevahelisi asju.
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

Relvapoel on loomulikult huvi selle vastu, et ta saaks müüa uusi relvi, mitte neid, mida ehk juba mitmeid kordi tiirus proovimas on käidud. Heakene küll, aus ostja, kui ta relvast tõsiselt huvitatud on, käib proovimas ikka selle pärast, et n.ö välistada võimalikud ja silmaganähtavad vead. Aga kauplus peab ju ikka veenduma mingilgi määral, et ostjal ikka tõsine huvi on ja tõsise huvi väljenduseks loetakse ikka vähemalt seda, kui ostja ise proovilaskmise kohta küsida taipab.

BM @ lihtsalt arutlemas
Kasutaja avatar
hendrik
Postitusi: 890
Liitunud: R Veebr 04, 2005 10:33 am

Postitus Postitas hendrik »

Jepp, õigus sul ongi. Seejuures ei näita mitmed ostjad isegi huvi üles, et küsiks, kas proovida saab vms. Mõned oma tuttavadki nii ostnud, et lihtsalt usaldavad. Samas, eks oleneb kauplusest ka, olen kuulnud, et mõni käib erinevaid partiisid ise üle katsetamas. Ja kui korraliku tehase kaup, siis üldiselt rauapraaki ei ole. Pigem võib defekte olla muus osas, nt välimuses. Aga jahh, eks see küsimise asi on ikka väga tähtis. Ega kaupluse asi ei ole igale poekülastajale ju püssipaugutamist pakkuda :wink:
Kasutaja avatar
rõba
Postitusi: 51
Liitunud: R Aug 05, 2005 12:15 am

Postitus Postitas rõba »

Harrysson,
võta vabalt - ei saa ju kunagi odavat ja head asja korraga olla (nagu sa isegi tead ju)!
kuna sul nüüd odavaga kogemus olemas on siiis jääb üle ain't hea asi osta!

ps! vaata neid toz/iz/loz tegelinskeid loominguliselt, või
lihtsalt lepi sellega, et lihtsalt ...

(kui tõesti kohale ei jõua, siis priva)
iga kord ei näkka!
Toivo
Postitusi: 74
Liitunud: E Dets 20, 2004 8:29 pm

Postitus Postitas Toivo »

Täna lasin Männikul esimest korda kuuli oma uuest SP4 Berettast . All Cyl, ülal 1/4 tsokk. Alumisest rauast Brenneke stabiilselt 35 m pealt 40 cm sihtimiskohast alla, ülemisest 30cm alla. Paremale-vasemale ei mingit kallet, 3-4 lasulised grupid kõik 7-10 cm ringi sees. Kokku oma 40 pauku tegin, kõik lendas kogu aeg nii, nagu ülalpool kirjeldasin. Lasen kinnise latiga. Ühe seeria tegin vasakut kätt pingile toetades, tulemus seesama. Mis lae madaldamisest-kõrgendamisest siin räägitakse, kuidas see peaks üles-alla lendamist muutma. Või pean küünarnukki kergitama-langetama. Või ennast kuhugipoole kallutama. Või mis?

Seisvasse paberisse ei ole ju nii raske 40 cm ülesse võtta, seda ma tegin ja keskpunkti need kuulid läksid. Selle jooksva seaga oli aga oluliselt raskem õige maa ette ja siis veel 40 cm ülesse võtta, hakkama sain ja endaga olen rahul, aga ainult tänu sellele, et grupid olid rõõmustavalt väikesed.
Püss muidu hirmus armas, taldrikuid lõhub ka nagu normaalselt. Haavlitega pole paberisse veel lasknud, eks peale tänast tule ka see ette võtta.

Minule tundub küll, et ta mul väga õigesti ja hästi palge istub, mingeid lisapingutusi nagu ma ei tee. Aga ega ise ju valet hoidu ei näe ka.

Mis ma nüüd ikkagi tegema peaksin? Kui palju võiks normaalne olla, et nii kena püss sihtimispunktist erinevalt tabab.
Suletud