optika läheb udus liikudes uduseks

2005. aasta teemad
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Mul on optika kahel viisil uduseks läinud minust sõltuvalt. Esimene juhus on olnud selline, et kobrast passima minnes on suht paksud riided seljas ja kohale jõudes on nahk seljas märg. Näost eraldub siis nii palju sooja auru, et kohe sihtima hakates ja natuke viivitades on optika udune. Teisel juhul olen oodanud, et loom kohe kohe tuleb välja ja püssi tõstad ülesse valmis küll ära, aga palge ei pane. Siis olen ise konkreetselt hinganud optika peale. Siis vast ongi vahekaugus mingi 20cm umbes. Arvan, et sellised eespool loetletud asjad kaovad kogemustega.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

puukoi kirjutas:...hingeeaur jäätub läätsel momentaalselt...


Jäätumisega seoses tuleb meelde selline juhus. Talvel, päris külma ilmaga - vast üks 15 miinuskraadi võis olla küll - seajahis seistes ja püssi ees käes hoides ühel hetkel avastasin, et parema ehk päästikukäe kinda ja jope varruka vahel olevast praost oli tavaline kehasoojus auruna lendunud ning loomulikult vastu optika okulaari, mis oli härmatisega täiesti kaetud.
bighornet
Postitusi: 414
Liitunud: P Jaan 30, 2005 6:16 pm

Postitus Postitas bighornet »

shikaree küsis:
äägi lähemalt, mis optikat kasutad, et 20 cm pealt sinna sisse jõllitad?[/quote]

VISTASCPOE. Ja 9 ka kordse suurenduse juureski ma oma nina lähemale ei vii.
puukoi

Postitus Postitas puukoi »

Bighornet: Vabandust! Tee mulle selgeks, kus see optika siis sel momendil Sul asub? Põsk on vastu laadi ja normaalselt on sõõrmed allapoole, ka hingeldades, no 20 sm kusagil vähemalt tagumisest läätsest!? :?
No millal siis selle lutiga kohmitsed? Seal tagaotsa pääl... :D[/quote]

No vaat nii ongi, et kiirema käigu järel soojas riides hakkad kergelt hingeldama ja siis piisab nina kaudu sügavamast väljahingamisest ja ongi lääts härmas. Silma ja tagumise läätse vahel õigesti optikasse vaadates on vahe kõigest minu optikal küll ainult 75mm. "Lutiga" pole kohmitseda midagi, kes ei saanud aru, see on nisuke lõõtsaga kummikate optika tagumise otsa peale, mille säed nii paika, et sihtides kulm toetub kummikattele. Mina vähemalt talvel ilma selle katteta metsa ei lähe. Ja kui autosse istun, panen püssi kotti ja olen nendest jamadest vaba. Ka suvel, kui ere loojuv päike on tagant, on see "lutt" abiks.
Viimati muutis puukoi, K Okt 05, 2005 1:02 pm, muudetud 1 kord kokku.
bighornet
Postitusi: 414
Liitunud: P Jaan 30, 2005 6:16 pm

Postitus Postitas bighornet »

puukoi kirjutas:
"Lutiga" pole kohmitseda midagi, kes ei saanud aru, see on nisuke lõõtsaga kummikate optika tagumise otsa peale, mille säed nii paika, et sihtides kulm toetub kummikattele. Mina vähemalt talvel ilma selle katteta metsa ei lähe. Ja kui autosse istun, panen püssi kotti ja olen nendest jamadest vaba.[/quote]

Ma "toop" olin nii asja juures, et võtsin sõna-sõnalt LUTT :!: No arvasin asjas leidlikkust :D
Seesamune "lutt" on ju mul endal ka kapipõhjas. Ainult kasutanud pole. Selge. Tänan!
Kasutaja avatar
hendrik
Postitusi: 890
Liitunud: R Veebr 04, 2005 10:33 am

Postitus Postitas hendrik »

:D :D :D Krt, mul on nii hea fantaasia, et kujutasin juba vaimusilmas ette titelutti optika kütipoolses otsas. Hea tuju tuli kohe.

See nn. lutt on endalgi kasutuses. Aitab külmaga enda kehasoojust läätsest eemal hoida ja samuti tatise ilmaga ei tule vee ( ja lörtsi) piisad läätsele. Rauasuudmepoolses otsas Weaveri optikaklapp ( kasulik asi igatahes). Ostetud Küti Ärist.
puukoi

Postitus Postitas puukoi »

Hea, kui tühjast asjast vahel ka õige mitmele mehele nalja saab! Enamasti, kahju küll, kipub tüli tõusma! Ikka lõbusalt!
bighornet
Postitusi: 414
Liitunud: P Jaan 30, 2005 6:16 pm

Postitus Postitas bighornet »

[quote="hendrik"]:D :D :D Krt, mul on nii hea fantaasia, et kujutasin juba vaimusilmas ette titelutti optika kütipoolses otsas. Hea tuju tuli kohe.

No poole töö käigus silmanurgast foorumit jälgides mõtsin jah, et kui snaiprid juba isegi rauaõõnsuse "õhema" lutiga kinni panevad, et ju siis pea metsa minnes kõik torud luttidega üle tõmbama :oops:
Suletud