12 cal kuuli valamis vorm

2005. aasta teemad
Mõnus Mäger
Postitusi: 35
Liitunud: E Juul 18, 2005 2:08 pm

12 cal kuuli valamis vorm

Postitus Postitas Mõnus Mäger »

KAS LEIDUB MÕNI IDAMAATARK kellel on või kes teab sellest midagi.
Pean silmas turbiinkuuli vormi. Pidi väga täpse jooksuga olema, tean veel niipalju, et tina õige tugevus on tähtis. Kogemus puudub aga proovida tahax.
puukoi

Postitus Postitas puukoi »

Et sa ennast siin väga üksikuna ei tunneks, küsin sissejuhatuseks, kas tingimata turbiinkuul peab olema. See mees, kes tegeles asjaga on küll ammu igavestel jahimaadel, aga loodan, et poeg ei ole kõike jäänut maha juua jõudnud. Aga enne, kui uurima lähen, täpsusta!
Mõnus Mäger
Postitusi: 35
Liitunud: E Juul 18, 2005 2:08 pm

Postitus Postitas Mõnus Mäger »

puukoi kirjutas:Et sa ennast siin väga üksikuna ei tunneks, küsin sissejuhatuseks, kas tingimata turbiinkuul peab olema. See mees, kes tegeles asjaga on küll ammu igavestel jahimaadel, aga loodan, et poeg ei ole kõike jäänut maha juua jõudnud. Aga enne, kui uurima lähen, täpsusta!

Pidasin silmas ikka turbiini aga kui on midagi muud proovitud vorme ootan huviga. Üksikuna ma ennast ei tunne, muidugi algajana ma igasse teemasse oma nina ei torgi, endal tegelt vinti pole ja põhi jutt käib foorumil ju pikkadest torudest ja moonast. Vindimeeste vastu pole mul midagi aga silerauaga jaht on adrenaliinirikkam, (minu arvamus).
Tahad lihtsalt tappa, tapa kärbseid.
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

Ma natuke kahtlen, kas tasub turbiinkuuliga (Maier?) jamada. Pole veel kuulnud, et keegi oleks turbiini täpselt jooksma saanud. Ei tea kas viga liiga pehmes pliisulamis või kõveras vormis aga need kuulid ei jookse täpselt. Äkki proovid hoopis Polevi või Brenneke kuuli valamist?
Mõnus Mäger
Postitusi: 35
Liitunud: E Juul 18, 2005 2:08 pm

Postitus Postitas Mõnus Mäger »

Kaupo Kindsigo kirjutas:Ma natuke kahtlen, kas tasub turbiinkuuliga (Maier?) jamada. Pole veel kuulnud, et keegi oleks turbiini täpselt jooksma saanud. Ei tea kas viga liiga pehmes pliisulamis või kõveras vormis aga need kuulid ei jookse täpselt. Äkki proovid hoopis Polevi või Brenneke kuuli valamist?

Kui ma ei eksi siis see Polevo on nn. niidirull või kuidas aga brenneke on ju tavaline "plönn"
Tahad lihtsalt tappa, tapa kärbseid.
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Postitus Postitas honkomees »

Konstruktor Polev'i kuul ei ole niidirull, vaid alakaliibriline kuul plastist konteineris. Brenneke on tegelt üks paremaid Polevi kuuli kõrval, puuduseks suur mass ja selle tõttu tükib ka loomast läbi jooksma kogu energiat maha jätmata.
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Mõnus Mäger
Postitusi: 35
Liitunud: E Juul 18, 2005 2:08 pm

Postitus Postitas Mõnus Mäger »

Jah jummalast õige oli jah see polev plastiku sees aga kahtlen alakaliibrilise täpsuses kas see plastik ikke peris õige on????????
Meie mehed on küll turbiinis kindlad, tina koostis peab olema õige. Kuidagi nii, et aku tina siis inglise tina ja mingi tükike kõvendit aga mis see on ma ei tea
Tahad lihtsalt tappa, tapa kärbseid.
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Postitus Postitas honkomees »

Polev on mu arust täpseim kuul, üldse eelistaks alakaliibrilist
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Mõnus Mäger
Postitusi: 35
Liitunud: E Juul 18, 2005 2:08 pm

Postitus Postitas Mõnus Mäger »

honkomees kirjutas:Polev on mu arust täpseim kuul, üldse eelistaks alakaliibrilist

Kas sellel Polevil käib ümber kuuli kahest osast konteiner+taha otsa nn seelik ja lisa troppe pole vaja? Mingi selline näidis mul on "pronksist".
Veel üks "niidirull" ka pronksist mõlema otsa peal tinatraadist vöö.
Üks vanem jahiguru ütles, et võta sama niidikas, lase treida õigesse mõõtu, et mahuks parajalt pardipaugu konteinerisse ja pidi saama hea tulemuse :roll: Kusjuures kasutatu konteunerisse. Tegelt räägiks ikka turbiinist
Tahad lihtsalt tappa, tapa kärbseid.
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Postitus Postitas honkomees »

Mõnus Mäger kirjutas: Kas sellel Polevil käib ümber kuuli kahest osast konteiner+taha otsa nn seelik ja lisa troppe pole vaja? Mingi selline näidis mul on "pronksist".
Veel üks "niidirull" ka pronksist mõlema otsa peal tinatraadist vöö.

Polev on just sedamoodi ja selline nn nidirull on ka hea kuul, eriti võsas laskmiseks. Olen Kaupoga täiesti nõus, et ega turbiinist ikka asja pole.
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
saialõikaja
Postitusi: 406
Liitunud: E Okt 04, 2004 10:03 am

Postitus Postitas saialõikaja »

Tean et paljud mehed treivad (lasevad treida) ise nn niidirulli laadseid kuule pronksist ja ka päris rauast. pidavat võsa praktiliselt mitte kartma, kuid mina pole ühtki sellist julgenud rauda toppida ... kartus, et lõhub rauada ...või mis teadjamad mehed asja kohta oskavad rääkida??
tuleb jaht või jaa?
Mõnus Mäger
Postitusi: 35
Liitunud: E Juul 18, 2005 2:08 pm

Postitus Postitas Mõnus Mäger »

saialõikaja kirjutas:Tean et paljud mehed treivad (lasevad treida) ise nn niidirulli laadseid kuule pronksist ja ka päris rauast. pidavat võsa praktiliselt mitte kartma, kuid mina pole ühtki sellist julgenud rauda toppida ... kartus, et lõhub rauada ...või mis teadjamad mehed asja kohta oskavad rääkida??

Teras kuul on vist nõksa kergem ka. Aga kui ta on konteineris kas ikka lrikub rauda?
Tahad lihtsalt tappa, tapa kärbseid.
kajahimees
Postitusi: 62
Liitunud: E Mär 28, 2005 1:53 pm

Postitus Postitas kajahimees »

Kuulge, tublid jahimehed! Ärge pahandage aga mul oleks selline küssa-
juba ammu loen igasugu kuulivalamise teemasid ja hakkas huvitama, palju seda jahilkäimist siis on või teeb mõni näiteks 12 kal. kuuliga sileraudsest relvast sportlaskmist (pole küll kuulnud sellest kui popist harjutusest) või harjutatakse siis tõesti nii palju, et vaja endal selle valamise ja laadimisega jännata. Poest on ju ikka saadaval olnud pidevalt korralikku moona 12 kaliibrile, probleemsem oli mõni aeg tagasi näiteks 20 kal. hea kuulipauguga, mis nüüdseks samuti lahendatud. Kui palju kasulikum see ise valamine ja laadimine siis lõpuks on ja kas kvaliteet on ka tõesti parem saadaolevatest B&P või Fiocchi Brenneke vm. valmis asjadest.
Veelkord vabandan aga ...ei saa aru.
Mõnus Mäger
Postitusi: 35
Liitunud: E Juul 18, 2005 2:08 pm

Postitus Postitas Mõnus Mäger »

Point selles, et rohtu mul on ja tõesti ainuke koht kuhu panna on kuuli alla ju. Mulle meeldib kui ma saan näiteks enne jahti või vabal ohtupoolikul 5-6 pauku teha, meil on neja peale oma taldrikuheitja ja koht kus proovida nii ennast kui relva. Harjutada seda kuuliga laskmist on vaja, halba ei tee.
Tahad lihtsalt tappa, tapa kärbseid.
saialõikaja
Postitusi: 406
Liitunud: E Okt 04, 2004 10:03 am

Postitus Postitas saialõikaja »

Ise pole ka kunagi ühegi kuuli valamisega/treimisega tegelenud, kuid seda tehakse! Võibolla ei olegi asi niivõrd rahas, kui katsetamise-rõõmus! Olgem ausad, igalühel oma hobid ja kui mul oleks olemas vastavad teadmised (nagu siin mõne targema mehe juttu suu ammuli loed igasugustest inglisetinadest/kõvenditest/segudest/akutinadest jne. :o ) siis kindlasti oleks huvitav midagi kokku valada ja erinevate kuulide omadusi minna tiiru proovima!
Igatahes respect jahimeestele, kes selliste asjadega veel tegelevad :A !

P.S. 28cal meestel minu teada küll pole võimalik kuskilt Eestist kuuli pauku osta. Selle kaliibrile on minule teadaolevalt ainult haavlipauku saada ja seda ka mitte igas jahipoes!
tuleb jaht või jaa?
Suletud