IŽ-94

2004. aasta teemad
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Re: Ekspress

Postitus Postitas kakuke »

tsuks kirjutas:Vat reguleerimine käib vahetihvtiga, mis kahe toruvahel keskel on- erineva paksusega mängides reguleeritakse toru painet- a see paras peenmehhaanika.

Kas reguleerimisel muutub ühe, või siis mõlema toru paine?
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Shogun
Postitusi: 105
Liitunud: R Dets 26, 2003 2:33 pm

Postitus Postitas Shogun »

Nonii, tänud arvamuste eest! Aga ega mul otsustamine küll loetu põhjal kergemaks ei ole läinud... Tundub siiski, et jään kombi juurde, sest ma olen selline jahimees, kes mitte alati metsa minnes ei tea, kelle pärast minek on... Lihtsalt tuleb tahtmine minna ja kõik. Pealegi suhteliselt kannatab vist ainult linnujaht selle kombi soetamisega, et pauke nagu võib puudu tulla mõnikord.

PS. Muide, selle Raplas asuva firma kodukas, kes pidavat kasutatud Tikkasid ja Sakosid pakkuma - see nüüd küll päris see pole mida vaja - mingi metsaveotehnika jms ole seal näha, aga ei ühtki relvajuppi!?! Keegi teab ehk õige lehe aadressi?
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Shogun kirjutas:Keegi teab ehk õige lehe aadressi?

Aadress ikka täitsa õige, ainult, et pole seal jah relvadest juttu. Kui helistad, saad ka juttu. Sealt leiad kontaktandmed. Uuri kindlasti hinda ka mujalt (Tartust ja Tallinnast). Enda kogemus näitab, et sellel tegevusel on suur mõte sees. Kui ost tehtud ja mõned paugud ka, siis anna ka siin teada tulmustest.
Seniks edu relva soetamisel. :wink:
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
tsuks
Postitusi: 197
Liitunud: N Apr 17, 2003 10:56 pm

kombi ja linnujaht

Postitus Postitas tsuks »

Shogun- vat linnupüss ta tõesti eiole. Sest ta eeldab optikat. Ja ujuvat parti sa ju eilase, eksju?
See miski vahepealne- "lühike&pikk" korraga- a mitte mõlemad.
Kindel koht, kindel sihikule võtt- universaal relva pole olemas. Targem on iga jahijaoks oma relv. Aga iga relv maksab. + igale relvale optika + moon+ padrunivööd+ relvakott+ suur relvakapp- mida iganes.
Kuid kombirelv eisaagi olla muud, kui kombi- üks pikk ja üks lühike pauk- ei enamat - rahuliku mehe püss tegelt.
Üksvahe ju keelatud oli üheraudse/paugulise püssi kasutamine. Just seepärast- et armupauku/haavatud looma vaja lasta oli- seepärast ka kaheraudsed pidid olema.

Aga jätkem loomale/linnule ka shanss ellujääda- eksju?
tsuks nigu ma olen...
Kasutaja avatar
pistrik
Postitusi: 115
Liitunud: P Juun 01, 2003 1:09 pm

Postitus Postitas pistrik »

kakuke kirjutas:
pistrik kirjutas:Oman IZ-94 12/308 Win. ja vägagi rahul. Komb. sai võetud sellepärast, et pean ka palju erinevaid jahte.

Räägitakse, et komb relv ei taluvat mitud järjestikust pauku. Raudade erineva soojenemise tõttu pidi täpsus kõikuma hakkama. Mida ise täheldanud oled? Olen ka ise vargsi komb relva piilunud ja seda eriti peale matsas käimist korraga kahe relvaga.


No sellis raudade soojenemist nüüd küll olla ei saa, et lausa laskmiskatse tegemata jääks :) Sel juhul mees juba .... :wink:
Kui olen tiirus mingid 10 pauku järjest uhanud siis tihedus norm. Kui seda raudade kuumenemist tahaks täpselt teada siis peaks aluselt laskma ja päris palju. Siiski ma ei usu, et sellest mingi määrav tiheduse kadu tuleks. Metsas ja käelt lastes ei tule ju niigi millimeeteri täpsusega need lasud.
Nivaomanik
Postitusi: 206
Liitunud: R Nov 21, 2003 4:42 pm

Postitus Postitas Nivaomanik »

Olen kuulnud, et kombi relvade puhul probleemiks ka see, et kui on vahetatavate raudadega, siis ei saa erinevaid raudasid ühtmoodi jooksma. Nimelt oli sellel mehel probleem, et üks raud oli 2X vint ja teine oli vint+sile. Ja siis kui olid saanud mõlemad vintrauad enamvähem ühte punkti jooksma ja panid külge teise raua sile+vint ja panid optika külge ei jookse vint kohe mitte.
Kas kellelgi on veel seda muret olnud?
Seda ma ei usu eriti, et raudade kuumenemise tõttu nii oluliselt lasketulemus halveneks. Selleks peaks suvel +30 kraadi juures vist kummastki rauast 15 järjestikust lasku tegema. Metsas aga seda muret ei tohiks tekkida.
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

See vist käib ikka nii,et raudadel opikad eraldi peal ja siis vahetad rauad koos optikatega ringi.
Kasutaja avatar
Shogun
Postitusi: 105
Liitunud: R Dets 26, 2003 2:33 pm

Express

Postitus Postitas Shogun »

Nii, mulle meenus, et kunagi kirjutasin siia oma püssi vahetamise ideest... Noh, tookord oli plaanis osta IZ-94 kombi, aga juhtus nii, et ostsin Expressi. On plusse ja miinuseid. Kaks kuulirauda annavad hea võimaluse kütiliinis nt kiiresti kahte lasku sooritada (kiiremini, kui laadimisega). Ja metsa minnes saab ühte rauda täis-, teise poolmantelkuuli pista - et kui rebast eemalt näed, siis esimene variant, aga sea puhul teine. Näiteks. Ja pardijahti võtan üldse ainult siledad torud kaasa, või metsas kolades... Ja relvakappi ka konstaabel ei küsinud - kuigi justkui kaks relva, aga samas nagu ikka rohkem üks ja siis ju kappi ei pea olema.
Natuke puudust tunnen sellest, et jah, kui metsaserva mööda hiilides tedre, või nurmkana lendu ajan, siis kui parasjagu kuulirauad peal, ei tee ei mantli, ega poolmantliga midagi... Aga noh, kõike ühelt relvalt tahta olekski palju. On kellelgi veel Expressi kogemust?
Kasutaja avatar
pistrik
Postitusi: 115
Liitunud: P Juun 01, 2003 1:09 pm

Postitus Postitas pistrik »

Shogun Loodan, et oled oma ostuga rahul.Kuidas sa rauad jooksma oled saanud? Optikaid läheb ju kah mitu? Tüki tööd häälestamisele.
Oli endalgi korra express mõttes aga jäin siiski 94 juurde.
lähme viime vahepeal metsa lisasööta
Kasutaja avatar
pri:t
Postitusi: 388
Liitunud: E Dets 01, 2003 5:55 pm

Postitus Postitas pri:t »

Pistrik kuidas sulle "taiga" istub (ma eeldan et sul see kui sul ekspressi pole) Endalgi soetamine varsti käes ja mõtlesin kombineeritud relva peale aga noh... Igasugune info on teretulnud! :)
Mine metsa!! ;)
Kasutaja avatar
Shogun
Postitusi: 105
Liitunud: R Dets 26, 2003 2:33 pm

Express

Postitus Postitas Shogun »

Rauad jooksevad minu meelest hästi - 100m peal nii ~4 cm ringi sisse. Aga optikaid mitu?! Esialgu olen rahul sellisega, millega nii ajus, kui põllul hakkama saab e 1,5 - 6*42. Ja loomale peab ju ka võimalus jääma, mitte nii, et 250-300 meetri kaugusel rahulikult ja sööva põdrapulli maha lased... See on ju jama. Minupärast võiks üldse tagasi pöörduda sileraudsete juurde... Ses mõttes ENSV aeg oli jaht ehedam, või mis? On mul mõttekaaslasi?
Külaline

Re: Express

Postitus Postitas Külaline »

Shogun kirjutas:Nii, mulle meenus, et kunagi kirjutasin siia oma püssi vahetamise ideest... Noh, tookord oli plaanis osta IZ-94 kombi, aga juhtus nii, et ostsin Expressi. On plusse ja miinuseid. Kaks kuulirauda annavad hea võimaluse kütiliinis nt kiiresti kahte lasku sooritada (kiiremini, kui laadimisega). Ja metsa minnes saab ühte rauda täis-, teise poolmantelkuuli pista - et kui rebast eemalt näed, siis esimene variant, aga sea puhul teine. Näiteks. Ja pardijahti võtan üldse ainult siledad torud kaasa, või metsas kolades... Ja relvakappi ka konstaabel ei küsinud - kuigi justkui kaks relva, aga samas nagu ikka rohkem üks ja siis ju kappi ei pea olema.
Natuke puudust tunnen sellest, et jah, kui metsaserva mööda hiilides tedre, või nurmkana lendu ajan, siis kui parasjagu kuulirauad peal, ei tee ei mantli, ega poolmantliga midagi... Aga noh, kõike ühelt relvalt tahta olekski palju. On kellelgi veel Expressi kogemust?
TETRE EI TOHI ÜLE LATI VAADATA ! :lol:
Kasutaja avatar
pistrik
Postitusi: 115
Liitunud: P Juun 01, 2003 1:09 pm

Re: Express

Postitus Postitas pistrik »

Shogun kirjutas:Rauad jooksevad minu meelest hästi - 100m peal nii ~4 cm ringi sisse. Aga optikaid mitu?! Esialgu olen rahul sellisega, millega nii ajus, kui põllul hakkama saab e 1,5 - 6*42. Ja loomale peab ju ka võimalus jääma, mitte nii, et 250-300 meetri kaugusel rahulikult ja sööva põdrapulli maha lased... See on ju jama. Minupärast võiks üldse tagasi pöörduda sileraudsete juurde... Ses mõttes ENSV aeg oli jaht ehedam, või mis? On mul mõttekaaslasi?


Ma ei mõelnud kaugele laskmisest. Ise ma kah tavaliselt üle 150M "õngitsema" ei hakka. Mitmest optikast küsisin sellepärast, et raudasi ju mitu, v+v vajab kindlasti optikat ja v+s eeldaks ju kah optikat.
või teed nagu keegi siin eespool rääkis, et raudade vahetusega tõstad opt. kah lihtsalt ringi? Siis häälestamine juba meeletu ja peavad ka ülihead kiirjalad olema, et head tulemust saada.
lähme viime vahepeal metsa lisasööta
Kasutaja avatar
Shogun
Postitusi: 105
Liitunud: R Dets 26, 2003 2:33 pm

Postitus Postitas Shogun »

Tetre ei tohi vaadata , see on õige. Ainl't aru ma ei saa, et miks ikka veel. Neid on juba päris palju minu meelest. Üks ilusamaid jahte oli omal ajal ja võiks selle jahimeestele tagasi anda...
Kasutaja avatar
pistrik
Postitusi: 115
Liitunud: P Juun 01, 2003 1:09 pm

Postitus Postitas pistrik »

väike põrsas kirjutas:Pistrik kuidas sulle "taiga" istub (ma eeldan et sul see kui sul ekspressi pole) Endalgi soetamine varsti käes ja mõtlesin kombineeritud relva peale aga noh... Igasugune info on teretulnud! :)

Ei ole taigaga kokkupuuteid. Oman IZ-94(Baikal)kombi. 308/12 ja sellega rahul.
lähme viime vahepeal metsa lisasööta
Suletud