IŽ-94

2004. aasta teemad
Kasutaja avatar
Shogun
Postitusi: 105
Liitunud: R Dets 26, 2003 2:33 pm

Postitus Postitas Shogun »

Aga Expressil (vähemalt sellel, mis minul) on rauad kaasas sellised: v+v ja s+s. Nii et optika istub v+v peal. Tegelikult väike mõte liigub, et võiks ju ka siledal olla see võimalus, aga näis...
Praeguse seisuga ei pidavat Eestisse teistes kombinatsioonides Expressi üldse toodama. Kui tulevikus hakkavad, siis midagi võiks komplekti osas täiendada küll (juurde osta). Või on ehk võimalik telida otse tehasest... peab uurima.
Kasutaja avatar
pistrik
Postitusi: 115
Liitunud: P Juun 01, 2003 1:09 pm

Postitus Postitas pistrik »

Shogun kirjutas:Aga Expressil (vähemalt sellel, mis minul) on rauad kaasas sellised: v+v ja s+s. Nii et optika istub v+v peal. Tegelikult väike mõte liigub, et võiks ju ka siledal olla see võimalus, aga näis...
Praeguse seisuga ei pidavat Eestisse teistes kombinatsioonides Expressi üldse toodama. Kui tulevikus hakkavad, siis midagi võiks komplekti osas täiendada küll (juurde osta). Või on ehk võimalik telida otse tehasest... peab uurima.

Jap minu viga :oops: millegipärast mõtlesin, et ekspressil on ka v+s.
siledale pole optikat vaja. Hea asi siledale on tavaline punatäpp.
lähme viime vahepeal metsa lisasööta
Kasutaja avatar
pistrik
Postitusi: 115
Liitunud: P Juun 01, 2003 1:09 pm

Postitus Postitas pistrik »

Huvitav kas "ekspressi" rauad v+v. istuvad IZ-94 tagaosaga kokku, tunduvad suht sarnased relvad. Kas keegi on neid kahte lähemalt uurinud??
lähme viime vahepeal metsa lisasööta
Kasutaja avatar
Shogun
Postitusi: 105
Liitunud: R Dets 26, 2003 2:33 pm

Postitus Postitas Shogun »

Vot selle sobivuse koha pealt öeldi poest, et ei sobi. Iga rauapaar pidavat eraldi sobitatama lukuosaga ja vahetamine prakt välistatud. Aga ikkagi arvan, et võiks mõne relvameistriga (või teadjamehega) nõu pidada, ehk annab. Expressilegi tehakse ju väga erinevas kombinatsioonis raudu ja mõne "poogiks" enda omalegi... Samas öeldi poest, et uute raudade tellimine 2/3 uue püssi hinnast moodustaks... Mõtleme veel!
Külaline

Postitus Postitas Külaline »

http://www.chuckhawks.com/practical_accuracy.htm
Minu arust asjalik artikkel, mis räägib vajalikust täpsusest jahil.
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

lahtimurtav vint

Postitus Postitas honkomees »

Kas keegi teab, millises poes Eestis on müügil v+v lahtimurtavad püssid? Millised mudelid saadaval on ja mis hinnaga:?:
Venelastel pidi olema MP-251 ja siis veel see Express. Kas Express on ainult mitme paari raudadega. No nt teiseks sileraudset paari mulle küll vaja pole, neid püsse on isegi 3 tk, kui siis v+v ja v+s?
Aidake TURAKAT!
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Külaline

Re: Express

Postitus Postitas Külaline »

Shogun kirjutas:Nii, mulle meenus, et kunagi kirjutasin siia oma püssi vahetamise ideest... Noh, tookord oli plaanis osta IZ-94 kombi, aga juhtus nii, et ostsin Expressi. On plusse ja miinuseid. Kaks kuulirauda annavad hea võimaluse kütiliinis nt kiiresti kahte lasku sooritada (kiiremini, kui laadimisega). Ja metsa minnes saab ühte rauda täis-, teise poolmantelkuuli pista - et kui rebast eemalt näed, siis esimene variant, aga sea puhul teine. Näiteks. Ja pardijahti võtan üldse ainult siledad torud kaasa, või metsas kolades... Ja relvakappi ka konstaabel ei küsinud - kuigi justkui kaks relva, aga samas nagu ikka rohkem üks ja siis ju kappi ei pea olema.
Natuke puudust tunnen sellest, et jah, kui metsaserva mööda hiilides tedre, või nurmkana lendu ajan, siis kui parasjagu kuulirauad peal, ei tee ei mantli, ega poolmantliga midagi... Aga noh, kõike ühelt relvalt tahta olekski palju. On kellelgi veel Expressi kogemust?


No kuidas nüüd, kui üsna pikka aega möödas juba soetamisest, tundub? Pole erilisi probleeme olnud? Jookseb ikka korralikult? Kuumenemise probleemi(eelnevalt oli sellest juttu) pole märganud?
Kasutaja avatar
shikaree
Postitusi: 141
Liitunud: T Dets 23, 2003 6:25 pm

Re: Express

Postitus Postitas shikaree »

Shogun kirjutas:Natuke puudust tunnen sellest, et jah, kui metsaserva mööda hiilides tedre, või nurmkana lendu ajan, siis kui parasjagu kuulirauad peal, ei tee ei mantli, ega poolmantliga midagi...


no ei leia mina tetre küttida lubatud lindude seast
ka nurmkanajaht käib seisu linnukoeraga...
seal on teine rebane!
Kasutaja avatar
4x4 Urukoer
Postitusi: 89
Liitunud: E Nov 24, 2003 7:19 pm

Postitus Postitas 4x4 Urukoer »

Soetasin alles omale iZ 94 ja pole veel tiirustki kaugemele saanud,kas keegi ütleks mulle millega oleks kõige õigem kirbu kõrgust reguleerida.Niipalju kui ma ise nuputasin ei suutnud välja mõelda sellist võtit millega seda reguleerida.
Kasutaja avatar
4x4 Urukoer
Postitusi: 89
Liitunud: E Nov 24, 2003 7:19 pm

Postitus Postitas 4x4 Urukoer »

veel et tuleb hästi palju hoolt kanda selle püssi eest kui esimeses otsas rauad ei liigu siis on koheselt täpsus kadunud ja tiirus kaotasin ära ka kirbu mis laskmisega lihtsalt ära tuli.Vot Vollikene kirjutas teema alguses nii,tahaks teada mida mõtlesid sellega,et kui esimeses otsas rauad ei liigu,mul nad eest jäigalt uhendatud.ja kas kirp kadus peale reguleerimist või niisama?
Kasutaja avatar
pri:t
Postitusi: 388
Liitunud: E Dets 01, 2003 5:55 pm

Postitus Postitas pri:t »

Kumba ikkagi eelistada? Iz-94 Expss'i või Iz-94 (12/308)? Mille järgi seda vaadata. Mõlemad nagu tunduvad üsna asjalised.... :oops:
Mine metsa!! ;)
tsuks
Postitusi: 197
Liitunud: N Apr 17, 2003 10:56 pm

Postitus Postitas tsuks »

väike põrsas- Ekspressi saab tellida 3-me rauapaariga-S+S, S+V, V+V. Just nimelt tellida.
Kaks viimast rauapaari eeldavad optikat. Kas ühe opika (olgugi Tikka kiirliitmikuga) tasub jannata (ümbertõsta)? Kas jääb ikka sihik paika? Või kavatsed kaks optikat jalaga osta?
Tee omale selgeks- kas sul ikka on S+V rauapaari vaja. Kui ei- võta ekpress- või silekahearaudne ja karabiin.
Kui linnujahti ei harrasta- siis 12/308 saab nii rebast lasta kui ka põttra.
Ise pead selleni jõudma.

Püssiost ei erine sugugi autuostust- kaks korda oled õnnelik- kui ostsid- ja siis kui tast lahti said.
tsuks nigu ma olen...
Kasutaja avatar
pri:t
Postitusi: 388
Liitunud: E Dets 01, 2003 5:55 pm

Postitus Postitas pri:t »

tsuks kirjutas:väike põrsas- Ekspressi saab tellida 3-me rauapaariga-S+S, S+V, V+V. Just nimelt tellida.
Kaks viimast rauapaari eeldavad optikat. Kas ühe opika (olgugi Tikka kiirliitmikuga) tasub jannata (ümbertõsta)? Kas jääb ikka sihik paika? Või kavatsed kaks optikat jalaga osta?
Tee omale selgeks- kas sul ikka on S+V rauapaari vaja. Kui ei- võta ekpress- või silekahearaudne ja karabiin.
Kui linnujahti ei harrasta- siis 12/308 saab nii rebast lasta kui ka põttra.
Ise pead selleni jõudma.

Püssiost ei erine sugugi autuostust- kaks korda oled õnnelik- kui ostsid- ja siis kui tast lahti said.


Kui raha oleks miks ma mitte.....aga pole.....et tellida. Aga jah....linnujaht kannatab kui komb ainult osta ja järv täitsa külje all.... Näis....kiirustada samas ei taha
Mine metsa!! ;)
tsuks
Postitusi: 197
Liitunud: N Apr 17, 2003 10:56 pm

Postitus Postitas tsuks »

Nu sõna TELLIDA ei tähenda sugugi seda, et tehasest tellida. Kõlla trapperisse ja küsi hinda- koos maaletoomisega. Ausaltöeldes ei teagi- palju üks rauapaar hinda tõstab- 1/3?

Raha läheb niiehknii- IZ-94 läks mul 8,5, Tikka jalg 1,5 ja optika 4- kokku 14 tuhhi.
Sellerahaeest saad uue 2-raudse (ca 4,6) ja normolukorras (isegi optikaga) karabiini.

Mötle jah hoolega.
tsuks nigu ma olen...
Kasutaja avatar
Shogun
Postitusi: 105
Liitunud: R Dets 26, 2003 2:33 pm

Postitus Postitas Shogun »

Mõnda aega jah juba kolanud oma Expressiga mööda metsa ja tiiruski lasknud - ei kurda täpsuse üle. Tõsi, päris ühte auku justkui ple jooksma saanud kuuliraudasid, aga pole seda ka omaette eesmärgiks võtnud. Ülemine jookseb hästi ja sellega teen alati esimese lasu. Samas, tiirus laskekatset tehes kasutasin kordamööda mõlemat ja katse tehtud. Sedapsi. Aga uute raudade soetamisega on küll nii, et kui siis tehasest relva numbri järgi, muidu ei sobi. Meie seltsis on kahel - kolmel mehel 94-d ja huvi mõttes proovisime omavahel raudasid vahetada - ei õnnestunud. Kokku sai panna relva, aga lahti ei õnnestunud murda...
Metsas on loomi - jahimees. Metsas on liha - salakütt.
Suletud