IŽ-94

2004. aasta teemad
Kasutaja avatar
Shogun
Postitusi: 105
Liitunud: R Dets 26, 2003 2:33 pm

IŽ-94

Postitus Postitas Shogun »

Tere siinsele rahvale ja häid pühi!
Mul praegu käsil oluline tegevus - relva vahetus. Müün sileraudset (kaup juba kooski) ja uue mõtlesin soetada kombi-relva. Ja seni kuuldu põhjal justkui kisub sinna uue IŽ-94 poole... Aga kuulaks veelgi arvamusi, kui on kellelgi kogemusi!? Ehk on mõtekas hoopis kasutatud Sako vms soetada...?
vollike
Postitusi: 62
Liitunud: P Dets 07, 2003 7:36 pm

Postitus Postitas vollike »

terekest.olen omanud kombineeritud püss aga ei jäänud rahule kuna ei olnud üks ega teine ainult tasub ära kui koreaga sea või põdra jahti pead muidu ei soovita .veel et tuleb hästi palju hoolt kanda selle püssi eest kui esimeses otsas rauad ei liigu siis on koheselt täpsus kadunud ja tiirus kaotasin ära ka kirbu mis laskmisega lihtsalt ära tuli .oleneb kui kõva jahimes oled ja milleks sul vaja seda on.kuna mina mõlemaid raudasid jooksma ei saanud nii kuidas tahtsin müüsin maha ja ostsin vindi endale ja olen vindiga rahul.
Kasutaja avatar
pistrik
Postitusi: 115
Liitunud: P Juun 01, 2003 1:09 pm

Postitus Postitas pistrik »

Oman IZ-94 12/308 Win. ja vägagi rahul. Komb. sai võetud sellepärast, et pean ka palju erinevaid jahte. On ju hea kui talvel lodides rebast otsid, aga ajad hoopis sead ülesse. Pole mingit kohmitsemist, tuleb kes tuleb igaühele oma pauk olemas. Pole ju kuuliga lastud rebasest, jänesest või muust taolisest suurt järgi midagi. Kütiliinis kah hea kindel olla. KUID MAITSE ASI.
Mina sain oma IZ-94 ilusti jooksma, õigemini ta jooksis kohe. Peal on optika ja vintraua lasin sisse 100 m pealt. Kui lasen mõlemast rauast kuskil 50 m jooksevad kuulid -4 cm vahedega. Haavliga lastes katavad augukesed ilusti mõlema kuuli ümbruse.
Olen mõlema rauaga lasknud üpris palju nii tiirus kui metsas ja mina olen siiani rahul, et valisin IZ-94.
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Minu veendumuse järgi peab jahirelv ikka lahtimurtav olema ja komb oleks suurepärane.Jahil ei tunne ma vahetevahel mitte puudust lisa vintrauast vaid alatihti puudust siledast rauast.
Iseasi kas just IŽ-94,mulle lihtsalt imponeerib kokkujoodetud raudadega relv rohkem,aga igal juhul lahtimurtav ega me sõtta ei lähe ju :lol:!
Ühest lasust on küllaga,ja pole veel põdrajahis ühele põdrale mitut kuuli kerre kihutanud(sileraudsega).
tsuks
Postitusi: 197
Liitunud: N Apr 17, 2003 10:56 pm

Postitus Postitas tsuks »

Selle pead omale selgeks tegema- mida küttida tahad. Suurulukit- siis karabin etem.

Siin küsimus tõesti- paugu valikus- ja seepärast ma just kombirelva ostsin.
Siledaraudsega tihti eiküünind loomani- koprajahiski- a palja vindiga ikka 10-20m eilaseju- vint siiski pikema maapeale vajalik. Ja kui kobrast saab vabalt vindiga kätte- siis mink- sagedane kopra naaber- jalutab ülbelt sul ninaalt läbi- ja sa ainlt suud maigutad...

Arvan, et se puht hiilimis/varitsusjahirelv- väikeulukile sileraud, kuid vabalt saab ka suurulukijahis kasutada mõlemas rauas kuule näiteks...
tsuks nigu ma olen...
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

pistrik kirjutas:Oman IZ-94 12/308 Win. ja vägagi rahul. Komb. sai võetud sellepärast, et pean ka palju erinevaid jahte.

Räägitakse, et komb relv ei taluvat mitud järjestikust pauku. Raudade erineva soojenemise tõttu pidi täpsus kõikuma hakkama. Mida ise täheldanud oled? Olen ka ise vargsi komb relva piilunud ja seda eriti peale matsas käimist korraga kahe relvaga.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
tsuks
Postitusi: 197
Liitunud: N Apr 17, 2003 10:56 pm

Postitus Postitas tsuks »

See eiole tiirupüss. Puht jahipüss. Ja mis kiirlaskimist sa kavatsed jahis korraldada?
Pauk-ja maas! Onju? Ja armupauk. Kui vaja.

Meil on siuke ütlemine käibel-
Kui kuuled metsas ühte pauku- tähendab- salakütt.
Kui kuuled metsas 2 pauku- siis on jahimees.
Kui metsas käib sõda- siis linnamehed jahti peavad.
tsuks nigu ma olen...
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

tsuks kirjutas:See eiole tiirupüss. Puht jahipüss. Ja mis kiirlaskimist sa kavatsed jahis korraldada?

Aga tuleb ju vähemalt iga kahe aasta tagant käia laskekatset tegemas ...
ja iga jahimees tahab ju olla edukas kütiliinil, selleks ka vaja tiirus harjutada.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
tsuks
Postitusi: 197
Liitunud: N Apr 17, 2003 10:56 pm

Postitus Postitas tsuks »

Arvan siiski, et selle ühetorusoojenemisest tingitud kuulilennutrajektori muutus pole veel kedagi takistanud sooritamas jahilaskmiskatseid.

Lähed põmmutad ühe toru kuumaks- ja siis näedki- kuhu lõpuks kuulid lendavad. Seda siiski vaja pigem püssi tunnetamiseks- õppimiseks- lõpuks ikka üks- kaks pauku jäävad määravaks.

A vat kui venekeelt veidi pursid- loe http://www.rifle.ru/ishop/texts/doc/izh-94.htm
tsuks nigu ma olen...
Kasutaja avatar
Eik
Postitusi: 1237
Liitunud: L Jaan 25, 2003 12:18 am

Postitus Postitas Eik »

Samas oleks vaja mõlemad rauad jooksma saada, vähemalt tikutopsi sisse. Kui erinevus juba liiga suureks läheb kaotab üks raudadest mõtte.
tsuks
Postitusi: 197
Liitunud: N Apr 17, 2003 10:56 pm

Postitus Postitas tsuks »

Zakslane- siin jutt siiski kombi- ehk sile/vint relvast - "Taiga".

Vat Iz-94 "Ekspress"-il , mida turustatakse lausa 3 paari raudadega-ehk sile/sile, sile/vint ja 2x vint- vat siin võibolla tuleb kõnealla tikutops.
Aga Taigal ju ülemine raud konkreetselt haavlijaoks- närilist/pisikiskjat lähedalt lasta.
Ja ühegi siledaraudsega 50m 2 kuuli käepealt tikutopsi eilase. Vähemalt mina- a ju lasta siis eioska.

Pistrikul on 50m vahe 4 cm.

Mul vahets isegi vähem- vahest suurem- oleneb silerause kuulist- mul nimelt püss 12x76 a 76mm pauke suht vähe liigub. Nii et lasen isegi mitte 70mm- vaid suisa 67,5- mis teha- pole me kaubandus jahimeeste soovile järgijõudmas- kuid see oleks eraldi teema... Ah, ütlen ära- näiteks kuu enne ega terve põdrajahijooksul pole mul õnnestunud leida Tartust muid kuule kui 32gr 12x67,5 S&B. Kujutate ette- hooaeg- põdrad-sead- a pauke netu!!!

Selle püssi võlu ongi vint+haavlid. Ainult kuule lasta- kordan- ostke karabin- pole soojenemise aga muu kammaiaaga probleeme.
tsuks nigu ma olen...
Kasutaja avatar
Eik
Postitusi: 1237
Liitunud: L Jaan 25, 2003 12:18 am

Postitus Postitas Eik »

Sorri, ei vedand näpuga järge. :oops:
Ma rääkisin veits teemast mööda, nimelt just expressist.
Siia ka siis küsimus, kas on väga keeruline rauad jooksma saada expressil (vintrauad)??
tsuks
Postitusi: 197
Liitunud: N Apr 17, 2003 10:56 pm

Ekspress

Postitus Postitas tsuks »

Miks punastad? pole ullu keskit- ma nimelt algul tahtsingi Ekspressi osta ja pisut siit-sealt maad kuulasin.

Vat Ekspressil seda torukuumenemise-ülelaskmise muret pole- tal nimelt alumise toruots on muhvis vaba. St pole jäika ühendust- alumise/ülemisetoru soojuspaisumine- pikenemine eimõjuta teist rauda.

Vat reguleerimine käib vahetihvtiga, mis kahe toruvahel keskel on- erineva paksusega mängides reguleeritakse toru painet- a see paras peenmehhaanika. Parem uue püssi ostmisel - õigemini enneostu- kui tiirus mõne seeria lased. A vat igalpool pole see võimalik. Kahjuks. A just püssi täpsus on minuarust üks tähtsamaid kvaliteedinäitajaid. Muidu ostad põrsast kotis.
Ja jällegi- kuna torude vahe on küllalt suur- siis saad püssi sisselasta ühe konkreetse kaugusepeale- 100m tikutopsi. Vabalt- a vat 50m ja 150 või 200m on kuulid just nii nigu nad on. Ei mitte meeter sinna tänna- a vat kas tikutopsile ikka saad pihta- eitea- loodan, et keski omanik kommenteerib. See lihtsalt minu urvamus oli.
Miks ma Ekspressi eiostnud? hind- 13500 oli- 2xsile ja 2xvint. A seda kombipaari polnd- a just seda ma tahtsin.
tsuks nigu ma olen...
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Tolle relvaga saab siis sihukest nalja teha,et ühe raua sätid 100m peale ja teise ütleme 200m peale või? 8)
tsuks
Postitusi: 197
Liitunud: N Apr 17, 2003 10:56 pm

Postitus Postitas tsuks »

Hmm... aga vist saabki... a seal hulka sajandik mm täpsusega tihvte tuleks vahetada-proovida-vahetada. Treial teid ennem kuupääle saadab, kui neid tegema akkab.
tsuks nigu ma olen...
Suletud