kuidas püüda kopraid rabast

2004. aasta teemad
vollike
Postitusi: 62
Liitunud: P Dets 07, 2003 7:36 pm

kuidas püüda kopraid rabast

Postitus Postitas vollike »

olen palju käinud püssiga kopraid rabas jahtimas aga ei saa kuidagi kätte .Kohalikud on jube tigedad et mets on üle ujutatud ja juba aidast hakkab vesi sisse pressima ja tamme on lõhutud ja ei midagi ehitab uue ja sama jama paari päeva pärast .Kõige imelikum keegi pole seal kobrast näinud aga kopraonu töö jälgi on küllaga .Praegu on see jama et on raba nii ülesse paisutanud et pikka kummikuga ligi ei sa ja paadiga ka ligi ei sa mida teha ja kuidas neid välja püüda .Muidu kohalikud ei luba enam jahit ka mujal pidada.Kui tammi alla lasta sisi koeraga seal pole midagi teha kuna on väga pehme raba ka s oodata külma ja kuids siis käituda sooviks abi .Olen ise ka kõva jahimees aga nüüd olen küll väga hädas .Kuna enam ei sa ma seal kandis ei rebase ega jänese jahit koeraga pidada kohe kohalikud kukil miks koprid ei lase ja vaata mis nad on teinud .olege nii kenad ja aidake mind selles probleemis .
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Kaks võimalust nagu ongi. Kas varitsusjaht või jaht raudadega. Viimane neist kõige tõhusam peaks olema. Eluspüüki rabas ei tee.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
shikaree
Postitusi: 141
Liitunud: T Dets 23, 2003 6:25 pm

Postitus Postitas shikaree »

tere vollike
päeva ajal praegu naljalt kobrast ei näegi, ta ju ikka videviku ja ööloom. vahest päris talvel hakkab päeval ka välja käima. ja kui seal pidevalt kondamas käia, siis ega ta tulegi nii kergelt välja. praegu peaks kerge lumi maas olema, tegutsemisjäljed ka vähem kogenumale silmale näha (see ei tähenda, et see sina peaksid olema, vollike). proovi raudu panna, ehk pääseb siiski ligi.
läinud aasta novembrikuu jahimehes kirjutab üks põlvamaa mees koprajahist, päris asjallik jutt, äkki leiad, millest kinni hakata.
aga kui olukord tõesti selline, et ka pika kummikuga ligi ei saa, siis pead küll külmameest ootama.
seal on teine rebane!
vollike
Postitusi: 62
Liitunud: P Dets 07, 2003 7:36 pm

Postitus Postitas vollike »

küsimus järgmine kuhu neid raudu panna ja kuidas seal neid küla kutsusi koos minuga teine kord rabas servas uudistams kopraid ja vanamutikesed käivad ja uurivad ka seda kopra onu elukest et siis koheselt kellegi jahimehele kaesse hüpata .teine küsimus kui ohtlikud need on kui neid panna kuhugi .
üks kümme kond aastat tagasi oli üks küla koer jäänud raudu ja pooled küla vanamutid saagisid seda rauda läbi et koera käppa välja saada selles suhtes oleks ettevaatlik raudade panekuga kui mutid näevad et ma raudadega seal ringi tatsan siis mul küll siis hästi ei lähe .kas need rauad tuleks vette panan ja kuidas ei ole seda tüüpi jahimes kes püüijaks raudadega loomi .Praegu muud üle ei jäägi mul kui ainult rauad või oodata külma .
Kasutaja avatar
shikaree
Postitusi: 141
Liitunud: T Dets 23, 2003 6:25 pm

Postitus Postitas shikaree »

võib- olla vaatad siia ka
seal on teine rebane!
vollike
Postitusi: 62
Liitunud: P Dets 07, 2003 7:36 pm

Postitus Postitas vollike »

kui rauad on püügis siis tuleks käija iga päev ju aga mul pole veel raudu eks lähen ja ostan ja siis ma arva olen ma seal juures hommikul kui ka õhtu hilja kontrollimas
kütt
Postitusi: 294
Liitunud: L Nov 29, 2003 10:14 am

Postitus Postitas kütt »

Kulla mees, ole hea ja paranda enda õigekirja...ma ei ütle seda paha pärast, aga paraku on suht võimatu su mõttest aru saada kui sinu teksti lugeda, kus ehk mõte liigub kiiremini kui tekst järele tuleb! Sedasi ei saa ju head nõu anda sulle, kui aru probleemist ei saa. Kas on seal sinu kandis probleem selle kopra kättesaamisega või hoopis külamuttide nutulaul pärsib jahimeeste tegevust!!?? Või jäi koer raudadesse, selle kohta ma olen pikalt oma arvamust avaldanud, kordan veel, ma ei soovita raudu, kui siis ainult, sa pead teadma et pannes need üles, käid iga jumala päev ka kontrollimas! Ja et mitte end lõhkuda, siis ostes need omale, tutvu paigaldusega ja muuga, mis oluline neid pannes!

Head koprajahti ja unustage see külamuttide nutulaul!! Kui oled jahimees, siis pead teadma, keda kuulata ja keda mitte.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

vollike kirjutas:üks kümme kond aastat tagasi oli üks küla koer jäänud raudu

Kümmekond aastat tagasi olid ka teistsugused (taldrikrauad) rauad. Conibear tüüpi rauda on ikka väga raske koeral sattuda, kui viimased veel vee all ka paiknevad, samuti inimesel ja viimaste jaoks tuleb seaduse järgi paigaldada ka vastav märgistus. Püssiga küttides on ikka väga raske neile vajalikul määral piir panna ja nii ei likvideeri Sa ka tagajärge (ülessepaisutatud vett). Tammi lammutamiseks on vaja keskkonnateenistuse luba ja hummaansuse seisukohast lähtudes, pole niisama vee allalaskmine mõtekas, kuna loomad kannatavad selle tagajärjel talvel päris palju.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
vollike
Postitusi: 62
Liitunud: P Dets 07, 2003 7:36 pm

Postitus Postitas vollike »

keskkonna teenistusest saaks iga kelle selle loa kuna see on neile juba tuttav värk .aga probleem selles kuidas sa selle tammi alla lased kui sinna ei millegiga peale jalksi kõndimist ligi ei saa.Ja jalksi minnes on ka küsitav kas ikka tammini jõuad ilma et oleks vöös saati märjaks saanud kummikud ära lõhkunud .raba poolt saaks sinna ainult kõva külmaga ligi .ma proovin minna nüüd kanuuga kui ilm läheb selgeks ja kuu välja tuleb.enne ma ei näe mõtet minna .
mis puutub vanamuttide nutule siis mõtle ise kui sul laudas lehm peaks jalgu pidi vees olema ja õu on üle ujutatud.
vaata selja taha et keegi ei luusiks seal ....
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Jalgsi lähedki ja lõhud ega siis tavakombel metsaveomasinatega pea tamme lõhkuma. Aga kui lähed kanuuga seda tegema, siis on pärast tagasisaamisega raskusi kuna vett siis netu. Kui kiirelt teed, saad tegelikult vooluga kaasa ja elamuse ka missuguse :lol:
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Tavaliselt loetakse kopraonu pahateoks metsa ja madalamate kohtade üleujutamist.Toidupooliseks läinud puud ja risti-rästi langetatud võsa nagu ei segakski kedagi.Järelikult ei segaks ka kobras ja tema arvukus,kui veetase normi jääks.
Kuidas kopratammiga ringikäia,nii et veetase oleks reguleeritud, saab lugeda "Eesti Jahimehest".Selleks paigaldatakse lihtsalt üks plastiktoru selliselt,et kobras vee äravoolu ei hoomaks ja probleem ongi lahendatud.
Ei pea ju neid viimseni maha tapma,tahaks ju mõnel teiselgi aastal koprajahti pidada.Meil on kobras küttimise tagajärjel praktiliselt kadund ja teagi kas seda jahti üldse pidada saab.
Kasutaja avatar
pri:t
Postitusi: 388
Liitunud: E Dets 01, 2003 5:55 pm

Postitus Postitas pri:t »

Nõustun, et tõesti ei pea neid ju maha tapma kõiki. Küttida ikka seal kus vajalik, et ära hoida metsade üleujutamist. Meil elab üks seltskond järve ääres ja mitte mingit kahju tekitades saab ta seal rahulikult elada ilma et keegi teda kütiks.
Mine metsa!! ;)
tsuks
Postitusi: 197
Liitunud: N Apr 17, 2003 10:56 pm

rabas kobrast...

Postitus Postitas tsuks »

Loodame, et talv taeva eijää...

Küll see raba ärakülmub- siis saad neile ligi- ja eks püssirohi aitab ikka seal, kus miski muu rohi jõuetuks jääb... Kannatust ja veelkord kannatust see koprajaht nõuab...

Trucker- a mis moosiga sa selle toru paigaldad? Teoorias asi toimib- a vat oled sa 3-4 aastat vana tammi lõhkund põhjani?.. Kopa/fiskarsiga? a pääsed sa igalepoole ligi? See pole niisama- et tuled ja paned... Ja ärge unustage- nad ju kaskaadi teevad- 3-4 paisu. Mitte küll igalpool- a ikkagi.
Ja lõpptulemus??- Ah et mingu naabrimehe metsa? mütaku seal?
Tuleb see aeg- kus akkavad jahimehed metsakahjustusi talu/maaomanikele kinnimaksma- kui ulukeid eisuudeta ohjes oida. Nii põdra- kui ka koprakahjustusi. Metsale. See seadusest tuleneb.
Ja käsupeale kobrast kätte eisaa- see pole rebane- et teeme aju...
tsuks nigu ma olen...
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

trucker kirjutas:Meil on kobras küttimise tagajärjel praktiliselt kadund ja teagi kas seda jahti üldse pidada saab.

Tsuksi jutt õige. Torude panekust nii palju, et on ka juhuseid, kus teevad lihtsalt ülespoole uue tammi ja asi tahe (kopra mõistes märg).
Liikudes aga ringi mujal foorumites siis siit vihje mulgimaa meestele. http://www.kalale.ee/?4,9642,1,0,1&n2ita=kobras
Saab, saab seda ka mulgimaal pidada. :cry:
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
tsuks
Postitusi: 197
Liitunud: N Apr 17, 2003 10:56 pm

kobras ja kalamehed

Postitus Postitas tsuks »

Nu jah- viide hea- a jahimehed marru lähevad ju... A samas- tegematta tööpärast- keda see kobras üldse huvitab? 7 korda käid- ja ühe saad- ei liha ei nahka õiget- ainlt bensu ja ajakulu...

Aga- teeb ju kobras liiga- nii kalameetse kui metsameeste arvates- samas on ta ju üks mõnus karvane kaisuloom- hambapasta reklaami vaadates...
Ostke jah seda pastat- siis teil ambaid samapalju kui kopral varsti.

Aitaks meest heameelega- a vat väikeulukit eilähe ju võõra jahimaapeale küttima- mu jahiluba äralõppeb ju oma jahipidamispiirkonnaga...

Kas ja kuda saab minna kopprajahti võõrale territooriumile?
Kardan, et see võimatu. Aju- ehk nimekirja alusel? A pole ju võõral midagi avada- ta eitohi ilma sektsioonis olemiseta väikeulukit küttida.
Oot- a hea küsimus- kas ma siis eitohigi sõpra/sugulast- relvaloaga ja puha- omale külla kutsuda- kopprajahisaladusi õpetada?
tsuks nigu ma olen...
Suletud