308 WIN- le punatäpiga optika

2005. aasta teemad
Suletud
Teder
Postitusi: 417
Liitunud: N Okt 07, 2004 3:17 pm

308 WIN- le punatäpiga optika

Postitus Postitas Teder »

Otsin praegu optikat ja vist vajan foorumi abi. Poes kiidab igaüks oma. Tahaks punatäppi, suhteliselt suure valguse läbilaskvusega pimedas ja regul. võimalust vähemalt kuni 9 x (võib ka rohkem).
Eriti tähtis oleks see öö piiril metsa foonil looma nägemise võimalus ja kui osta punatäppi, siis, et ei pimestaks.
Püss Voere 308 WIN.
Tallinnas on valik kuidagi väike: Sikupillis oli MEOPTA (ma täpsemalt ei mäleta kas 3-9x56 või 3-12x56, hind 13500kr.). Küti Äris Tasco 3-9x suurendusega, hind 7800 kr. ja Bushnell 3-9x, hind 9900 kr.). Haaberstis Jahipaunas Walther 4200 kr. 3-9x, punase ristiga.
Viletsat asja endale osta ei tahaks, kas see MEOPTA on oma hinda väärt, et on Waltherist kolm korda kallim - aga kui suhtleliselt pimedas looma ei näe, pole jälle ostul mõtet. Ja kas MEOPTA-l on erilist vahet, kas osta 3-9 või 3-12x suurendusega. Kas seal on mingi vahe ka valguse läbilaskvusega või asi ainult suurenduses.
Kasutaja avatar
Estlander
Postitusi: 338
Liitunud: K Nov 17, 2004 12:25 pm

Postitus Postitas Estlander »

Mul on üks soovitus.
Vali siit http://www.natchezss.com/category.cfm?c ... N=25164317
optika välja ja telli läbi http://netikuller.ee/ omale koju.
Eesti poodidest võid ka hullu hinnaga osta, kui tahad.
Hundist toakoera ei saa.
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Kui ostad Waltheri ,siis astud küll ämbrisse,ka busnellist ma eriti vaimustatud pole Sinu pakutud varjantidest on Meopta vast tõesti kõige mõistlikum valik .Muidugi tasub Estlenderi varjant kaalumist ,sealt võid saada sama raha eest parema ,kui meopta v isegi odavamalt.
Kaupo siin mõnipäev tagasi just tõi välja erinevate markide optikate võrdluse videvikus(päris pimedas ei näe nagunii ühegagi),loe läbi.
Sellest valgusjõu tugevuse arvutamisest ka mitmel korral juttu olnud,siin tuleb see optika ja silma pupilli teema ülesse.Läätsa suurus on kindlasti määravam ,sest suurendus tuleb videvikus nagunii maha keerata ,seda niipalju ,et optiline pupiil oleks kuskil 5-7.Pupill saadakse läätse läbimõõdu jagamisel suurendusega ,näit 56 jagada 8-saga =7.Samas valges ja tiirus on suuremat suurendust ka tarvis.Kindlasti peaks toru läbimõõt olema 30mm mitte tolline.
Endal on 308 w -l peal 3-12*56 Kahles ja 222- l 3-12*56 Meopta olen väga rahul,Kahles maksis pisut alla 17 tonni.Reguleerimisele allub igaljuhul Kahles paremini ,kui Meopta.
Kivi kotti!
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

kult kirjutas:Reguleerimisele allub igaljuhul Kahles paremini ,kui Meopta.

Mida see täpsemalt tähendab?
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

See tähendab seda,et reguleerides optikat ühes suunas näiteks vertikaal suunas ,ei muutu mingilgi määral horisontaal suund ja vastupidi .Meoptal ja teistel (Bushnell´,Walther jne.)odavatel optikatel see minu kogemust mööda kipub pahatihti muutuma. Võimalik näitaks veel.et tehes kliki v paar parandust ei muutu midagi ja kui siis veel keerad kargab soovitust kohast üle võib ka mõjutada teistpidi suunda . Et selline asi minimaalsemalt juhtuks ,ongi siin pakutud seda + 2 krõpsu ja tagasi (Arles vist kirjutas seda)Kahles igaljuhul reageerib täpselt "korraldustele".
Kivi kotti!
ninja
Postitusi: 327
Liitunud: P Mai 30, 2004 2:07 pm

Postitus Postitas ninja »

mul endal shirstone 4-12 x56 ja 30mm toru ja punatäpiga , aga patarei veic liiga hea , peab teist enne veidi väsitama siis väga hea saab :) ja eriti hullu hinnagapole . nimelt on ta iz-94 peal ja siiani olen ise rahul kuna ka üli pimedas armastan tihti lasta . valgusjõud väga hea . ostsin teise tartust võru tänavalt ..
Weatherby Mark V Super Varmint Master 308 win
puukoi

Postitus Postitas puukoi »

ninja kirjutas:mul endal shirstone 4-12 x56 ja 30mm toru ja punatäpiga , aga patarei veic liiga hea , peab teist enne veidi väsitama siis väga hea saab :) ja eriti hullu hinnagapole . nimelt on ta iz-94 peal ja siiani olen ise rahul kuna ka üli pimedas armastan tihti lasta . valgusjõud väga hea . ostsin teise tartust võru tänavalt ..


Kui sa saaksid hämaras oma Shirstone`t võrrela 1,5-6x42 Meoptaga. Ei taha kurvastada sind, aga vahe on väga kõvasti Meopta kasuks.
ninja
Postitusi: 327
Liitunud: P Mai 30, 2004 2:07 pm

Postitus Postitas ninja »

aitähh soovituse eest , aga mul piisavalt hea piilumine et pimedas selle toruga töö edukalt lõpuni viia ja veel eredamat pilti pole lihtsalt vaja kuna kõik niigi näha imehästi . enne oli mul tasco 3-9 x 42 30 mm toruga ja sellega ka lasin imeilusasti , aga soovisin ikka saada punatäpiga ,,,veidi uhkem nigu :)
ja et pilt heledam oleks siis sihi nii et mõlemad silmad lahti ,,,ei tea ise miks , aga nii mulle tundub , et pilt kohe palju heledam
ja veel ...rahaliselt odavam ju lihtsalt ja töötab kusjuures , see ju tarbevahend mitte tilli pikendus :)
Weatherby Mark V Super Varmint Master 308 win
puukoi

Postitus Postitas puukoi »

Seda minagi, et mitte tillipikendus. See Meopta odavam, väiksem ja näitab selgemat pilti.
ninja
Postitusi: 327
Liitunud: P Mai 30, 2004 2:07 pm

Postitus Postitas ninja »

et siis alla 6500 eegu ? tegelt mul savi , mina sellega rahul :) mis mul on !
Weatherby Mark V Super Varmint Master 308 win
Pikk
Postitusi: 375
Liitunud: K Mai 26, 2004 4:35 pm

Postitus Postitas Pikk »

Mul Tasco Titan 3-9x42 30 toru ja punatäpiga. Kasutanud teda u pool aastat ja rahul. Näeb hämaras normaalselt ( Kahjuks ei ole olnud võimalust vaadata läbi kallimate optikate seega ei suuda võrdlust öelda)
Jahiseltskonnas on esindatud põhiliselt bushnellid ja samuti ka olemas veneomasid. Saavad nad kõik ikka looma maha lastud. :D
Ka halb kogemus on kogemus!!!!!
salf
Postitusi: 19
Liitunud: L Jaan 08, 2005 11:49 am

Postitus Postitas salf »

praegu on väga hea hinnaga Winchester, punatäpiga ja valgustugevus on ka normaalne(tagumine ots 52) ja hind oli paarkümmend krooni alla 9 kilo
jaht on kunst
Teder
Postitusi: 417
Liitunud: N Okt 07, 2004 3:17 pm

Postitus Postitas Teder »

Kus seda Winchesteri müüakse ja kuidas tal muidu omadused on?
salf
Postitusi: 19
Liitunud: L Jaan 08, 2005 11:49 am

Postitus Postitas salf »

juhtusin tartu uues kaubamajas käima ja seal teisel korrusel jahipood. müüja on ka selline mġnus muhe mees ja siis ta pakkus mulle winchesteri kui ma optikaid käisin vaatamas. optikal on 30 a garantiid, korralik välimus ja igati normaalne paistis olema, pakkuda oli 52 ja 56 tagamġġduga, ja niipalju kui seal teda näppida ja vaadata oli vġimalik siis mulle ta meeldis, ning punatäpp oli ka selline mõnus, ei helendanud esimeses astmes eriti, mis pimedas oluline(võrdluseks võtta see JahtiJakti optika millel oli sisevalgustus :P ) aga jh kġrvalletis oli Khales...(ja hinnale vġid ka ühe 0 otsa panna:S) seal tegi mulle veel väga ahvatleva ettepaneku, et kui ma ostan sealt püssi+optika+jalad siis saab 15% alla kogu kupatuse pealt, ja kuna olen noorjahimees veel ja vanuse taga kġik seisab siis veebruaris ma arvan et ma seda poodi külastan...
Viimati muutis salf, T Nov 22, 2005 7:44 pm, muudetud 1 kord kokku.
jaht on kunst
Kasutaja avatar
hendrik
Postitusi: 890
Liitunud: R Veebr 04, 2005 10:33 am

Postitus Postitas hendrik »

http://www.marandi.fie.ee/foorum/viewtopic.php?t=967

Sai isegi teist korra-kaks käes hoitud ja uuritud-puuritud. Tõttöelda optika kohta ei oska kohe miskit halba öelda, küll ajas segadusse poeomaniku meili teel aetud segane jutt optika kodu ja omaduste osas... Hiljem olen Deerhunteris korra selle optika jutuks võtnud, Faehlmanni tänava poes üks noorhärra oli suts paremini kursis asjaga. Üldiselt eks ta ole üks tuunitud hiinakas, kvaliteet kehvemate hulgast olla ei tohiks. Aga samas, kui suts pappi juurde panna, siis saab nt juba asisema asja - meopta letist. Kuigi, mu meelest on meopta kah Eestis räigelt ülehinnatud. Kui kasvõi üle lahe piiluda, saab asja palju soodsamalt kätte. Aga see on juba üle Eesti traagika... kõikidele peoga hinda juurde.

See winchesteri punane täpike oli suht kenasti regullitav, andis päris õrnakeseks selle tulukese timmida. Pildil polnud päevavalges väga häda, mis pimedas, ei tea.
Suletud