.308 & 30-06

Siin oleks tore vahetada mõtteid jahirelvadest , nende headest ja ka halbadest külgedest .
Milline relv millise jahi jaoks jne.
Vasta
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

jahimees kirjutas: Läksid jahti 2-3 pauku ja siis hakkas mööda laskma. Põhiline laskemoon läkski tiirus laskmiseks.

vkx kirjutas:See näitab, et arvatavasti oli tegemist liialt odava ning ebakvaliteetse optikaga, mille rist ei pidanud tagasilöögile vastu või olid viletsad(nõrgad/pehmed) optika kinnitus jalad. Kuid mina siiski ei paneks seda kaliibri süüks vaid põhjuseks on ikkagi valesti valitud optika.
Üks võimalus tuli veel meelde. Nagu mainitud on 30-06 pauk suht kõva ning tiirus laskmisel kuumeneb püssi raud päris kiiresti.

Kui lugeda jahimehe juttu, siis ei saa möödalaskmist relvaraua kuumenemise (tiirus kuuma rauaga sisse lastud) süüks panna, kuna alguses lasi püss jahis täpselt (külma rauaga), aga mööda hakkasid kuulid hiljem minema (kuuma rauaga). Tegelikult hakkas mind huvitama, et kas teistel suurematel kal. ka sama probleem esineb, et relvaraua kuumenedes täpsus muutub (laskemoona foorumis käsitletud 300 Win Mag ntx.)?
ps. enamus moonast peakski tegelikult niikuinii tiirus kuluma. Kuidas muidu ennast vormis hoida!?
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Kaliibris polegi asi, meil .308 mees nägi ka vaeva,et puitosa ümber teha.See on reegel,et relva ostes võta pabeririba ja libista toru ja puitosa vahele.Pabeririba peab!!! lõpuni läbi libisema,kui ei, siis ära osta.
antenn
Postitusi: 22
Liitunud: P Dets 28, 2003 11:04 pm

30-06

Postitus Postitas antenn »

minu arvates on ikka 30-06 tublisti parem sest olen eelmine aasta sellega 6 põtra lasnud ja kõik olid kohe teises ilmas ,aga oli selliseid mehi küll kes lasid oma 308 ja põder pani veel päris tükki maad minema . asi pole küll selles et iga lits kiidab oma vi*** aga meil on ka paarilteisel mehel 30-06 ja nemad olid ka nii et kui ikka paugu panid siis oli ka ikka asi ants!!! ,kui peaks uuesti ostma siis kindlasti 30-06 ,ainus viga on jah selles et moon on veits kallis ,aga olen see aasta selliseid sihituid laske teinud ja ei saa kurta ,olen see aasta kasutanus ise laetud pauke mul endal komplekt olemas aga tean ka et laetakse 11 eek pauk.endal on Remington 30-06 igati hea relv~!!!
antenn
Postitusi: 22
Liitunud: P Dets 28, 2003 11:04 pm

parandada

Postitus Postitas antenn »

trucker kirjutas:Kaliibris polegi asi, meil .308 mees nägi ka vaeva,et puitosa ümber teha.See on reegel,et relva ostes võta pabeririba ja libista toru ja puitosa vahele.Pabeririba peab!!! lõpuni läbi libisema,kui ei, siis ära osta.

seda asja ju saab parandada ja tavaliselt seda ju tehaksegi kohe peale ostmist pane lae ja vintraua vahele midagi kindlat ja on kõik ok!!
vkx
Postitusi: 231
Liitunud: R Sept 26, 2003 11:51 am

Re: parandada

Postitus Postitas vkx »

antenn kirjutas:
trucker kirjutas:Kaliibris polegi asi, meil .308 mees nägi ka vaeva,et puitosa ümber teha.See on reegel,et relva ostes võta pabeririba ja libista toru ja puitosa vahele.Pabeririba peab!!! lõpuni läbi libisema,kui ei, siis ära osta.

seda asja ju saab parandada ja tavaliselt seda ju tehaksegi kohe peale ostmist pane lae ja vintraua vahele midagi kindlat ja on kõik ok!!

:?: Ei saanud nüüd päris hästi aru vist?! Selles ju point ongi, et lagi ja toru ei tohiks omavahel kokku puutuda ehk siis toru peab olema n.ö. vabalt hõljuv ja toru kinnitub ainult lukukoja külge. Mida ja kuhu sina siis sinna vahele paned?
Kasutaja avatar
Eik
Postitusi: 1237
Liitunud: L Jaan 25, 2003 12:18 am

Postitus Postitas Eik »

Midagi sinna vahele toppides ei jää rauale paisumis ruumi ja kuuli kõrvalekalle on enam kui kindel.
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Re: 30-06

Postitus Postitas rajaleidja »

antenn kirjutas:minu arvates on ikka 30-06 tublisti parem sest olen eelmine aasta sellega 6 põtra lasnud ja kõik olid kohe teises ilmas ,aga oli selliseid mehi küll kes lasid oma 308 ja põder pani veel päris tükki maad minema .

kui loom tuleb õigele kaugusele ja lask on täpne, surmad ka siledaraudsega koheselt. Kõlbavad meie metsades kõik kaliibrid. Enamustel on meil 308. ühel vennal on 30-06 ja kiidab taevani. kasutab lapua moona ja ütleb, et see parim - pehme ja sujuv pauk. Lasi ka rebase sellega.
antenn
Postitusi: 22
Liitunud: P Dets 28, 2003 11:04 pm

vastus

Postitus Postitas antenn »

zakslane kirjutas:Midagi sinna vahele toppides ei jää rauale paisumis ruumi ja kuuli kõrvalekalle on enam kui kindel.

mingit kõrvalekallet pole seal kui panna sinna kinnitus kruvi ja lae vahele õllepurgi õhukse pleki ja pole seal midagi ,muidex see on ühe üsna hea laskesprdiga tegeleva soomlase soovitus!!!
vkx
Postitusi: 231
Liitunud: R Sept 26, 2003 11:51 am

Re: vastus

Postitus Postitas vkx »

antenn kirjutas:
zakslane kirjutas:Midagi sinna vahele toppides ei jää rauale paisumis ruumi ja kuuli kõrvalekalle on enam kui kindel.

mingit kõrvalekallet pole seal kui panna sinna kinnitus kruvi ja lae vahele õllepurgi õhukse pleki ja pole seal midagi ,muidex see on ühe üsna hea laskesprdiga tegeleva soomlase soovitus!!!

Toru küljes ei ole mingit kinnituskruvi, sa vast räägid hoopis lukukoja kinnituskruvist, üks asub siis padrunisalvest eespool ja teine tagapool?
antenn
Postitusi: 22
Liitunud: P Dets 28, 2003 11:04 pm

Re: vastus

Postitus Postitas antenn »

vkx kirjutas:
antenn kirjutas:
zakslane kirjutas:Midagi sinna vahele toppides ei jää rauale paisumis ruumi ja kuuli kõrvalekalle on enam kui kindel.

mingit kõrvalekallet pole seal kui panna sinna kinnitus kruvi ja lae vahele õllepurgi õhukse pleki ja pole seal midagi ,muidex see on ühe üsna hea laskesprdiga tegeleva soomlase soovitus!!!

Toru küljes ei ole mingit kinnituskruvi, sa vast räägid hoopis lukukoja kinnituskruvist, üks asub siis padrunisalvest eespool ja teine tagapool?

no ma mõtlen seda millega kinnitatakse laad ja vintraud omavahel ja ma ju tean et see on nii sest mul on see nii tehtud!!
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Pange sinna plekid ja kruvid ,mina jään ikka enda juurde :lol: Lihtsalt ma nägin ühte snaiprikursust ja seal juhiti sellele eriti tähelepanu,ju siis peetakse seda oluliseks.
Võib-olla meie laskedistantside juures polegi see niivõrd määrav.
Kasutaja avatar
pri:t
Postitusi: 388
Liitunud: E Dets 01, 2003 5:55 pm

Re: 30-06

Postitus Postitas pri:t »

rajaleidja kirjutas:
antenn kirjutas:minu arvates on ikka 30-06 tublisti parem sest olen eelmine aasta sellega 6 põtra lasnud ja kõik olid kohe teises ilmas ,aga oli selliseid mehi küll kes lasid oma 308 ja põder pani veel päris tükki maad minema .

kui loom tuleb õigele kaugusele ja lask on täpne, surmad ka siledaraudsega koheselt. Kõlbavad meie metsades kõik kaliibrid. Enamustel on meil 308. ühel vennal on 30-06 ja kiidab taevani. kasutab lapua moona ja ütleb, et see parim - pehme ja sujuv pauk. Lasi ka rebase sellega.


Kas 30-06 liig pole rebase laskmiseks? Lõhub ju koledasti...
Mine metsa!! ;)
Nivaomanik
Postitusi: 206
Liitunud: R Nov 21, 2003 4:42 pm

Postitus Postitas Nivaomanik »

Vahet pole kas 30-06 või 308 täismantel kuuliga tulemus ikka ühesugune. Kui kehvasti juhtub ja kuul ennast risti keerab, siis on ühtemoodi sodi loom ikkagi.
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

trucker kirjutas:Pange sinna plekid ja kruvid ,mina jään ikka enda juurde :lol: Lihtsalt ma nägin ühte snaiprikursust ja seal juhiti sellele eriti tähelepanu,ju siis peetakse seda oluliseks.
Võib-olla meie laskedistantside juures polegi see niivõrd määrav.


Ka mina tean, et toru ja laadi vahele PEAB paberileht vabalt mahtuma. See relvameistri jutt. Kui ei mahu, siis hakkab püss mingil hetkel päris kindlasti mööda laskma. Tuleb mängu just see eelpool nimetatud raua soojenemine ja paisumine. Ega seda vahet sinna ju nalja pärast ei tehtud. Kui ta seal on, siis järelikult ta seal ka olema peab.
vessa
Postitusi: 5
Liitunud: E Jaan 12, 2004 3:17 pm

nojah

Postitus Postitas vessa »

See on igivana teema mis siin ülesse voetud ja ega sellel ühest vastust polegi - üx mis on kindel on see, et 308 loob vähem tagasi ja seega on parem neile, kellel on paugukartus. Rohkem ilmselt moistlikke argumente pole, aja ka sellele saab vastu vaielda a la ülesse ja mahalaadimine. Olen molemat relva kasutanud ja vahet pole. Number üks on ikka see, et see relv sulle sobiks ja ta oleks kvaliteetne. Mis sellesse pilusse puutub, siis see peab seal ikka ooomulikult olema ja poes on paljudel uutel relvadel sinna kohe ka paber vahele pandud. Aja joksul tuleb seda pilu aga puhastada, sest see kipub umbe minema, kui relva olitada ja siis rel tolmu vms. saab. Nüüd siis soovitus - ostke oma keha ja kaalule sobiv heas korras kvaliteetne püss ja kas see on 30-06 voi 308 pole nuud kull nii tähtis. Korralik optika ja selle kinnitus on aga ülitähtis ja palju tähtsam foorumi teema.
Puksima peab!
Vasta