Mägrajaht

2005. aasta teemad
saaremees
Postitusi: 114
Liitunud: N Mär 17, 2005 2:26 pm

Mägrajaht

Postitus Postitas saaremees »

Sai taksiga paar päeva tagasi ilusasti paar tundi urgusid mööda mäkra taga aetud ja ka lõpuks tabatud. Koeraomanikul tekkis aga küsimus, et kui ohtlik või ohutu koerale selline maaalune tegevus ka on. Mäger võib vist asja tegelikult päris kiiresti oma kasuks pöörata.Ehk kellegil rohkem kogemusi mägrajahiga.
saialõikaja
Postitusi: 406
Liitunud: E Okt 04, 2004 10:03 am

Postitus Postitas saialõikaja »

Minu jahisõber on samuti taks ja enda oma mägra urgu(eneseteadlikult) veel pole sattunud. Jahikoerakasvatajad, kellelt ma oma koera sain, laitsid minu jaoks mägrajahi koos koeraga küll igatai maha. See uluk pidavat oma vaenlase(taksi) lihtsalt elusalt oma urusoppi maha matm :( . samas nägin ma ka oma koera isa, kes oli põdrajahi käigus mägra urgu roninud ja kellel oli alles nii umbes pool kõrva :cry: ühesõnaga oma halvad kogemused otseselt puuduvad aga kuuldu põhjal soovitan neid ulukeid taga ajada ilma koerata 8)
tuleb jaht või jaa?
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Mägrajaht

Postitus Postitas jorr »

Olen taksiga palju urge puistanud.Kui on suurem koloonia ja kindel oled, et mägra oma,siis eriti ei soovita taksi sisse lasta,matab kinni.Tean palju selliseid lugusid ja kadunud koeri.Kõige paremad on sooservas või lausa soos olevad künkad urgudega.Need urud on madalad ja koera hääl hästi kuulta. Olen sealt saanud kährikut, mäkra ja isegi rebast, kuigi reps tavaliselt paigale pidama ei taha jääda ja võib mõnest august ilmuda ning metsa kaduda.Ka kährikuga on nii juhtunud.Mäger tavaliselt välja ei tule vaid hakkab vihaselt vastu.Oleme ikka mitme mehega madistanud, kaks teevad labidatööd ja kuulavad koer aga üks peab püssiga valvet.Kõiki olukordi üles lugeda ei jõua aga taksi jaoks on see ohtlik jaht, sest alati ei tea ,kellega madin käib, eriti kui on sügavad urud ja koera halvasti kuulta.Kahte koera kohe kindlasti mitte korraga urgu lasta.
noorus on ilus aeg
andrus1
Postitusi: 59
Liitunud: E Jaan 17, 2005 5:13 pm

mägrajaht

Postitus Postitas andrus1 »

isal oli taks kellel mäger hamustas lõualuud katki,koer küll paranes ära,aga jäi näöost väga väärakaks.tööd tegi siiski hästi edasi peale paranemist.siis veel ilukirurgiat ei tehtud.
Buck
Postitusi: 214
Liitunud: N Okt 13, 2005 9:53 am

Postitus Postitas Buck »

Kui koer armas, siis mägraurgu sa teda rohkem ei lase. Omal on sakslane ja mägraurgu ma talle põhimõtteliselt ei näita. Metsas olles koera nina ei peta, ära ta kaob, kui urgude lähedusse satud. Fakt on see, et mägra käest naha peale on saanud ta kõvasti. Endal on koera ees piinlik, kui koer jälle nädalakese, või isegirohkem audis on.
Kasutaja avatar
soobel
Postitusi: 117
Liitunud: E Dets 13, 2004 11:27 am

Re: Mägrajaht

Postitus Postitas soobel »

Urujahti olen siiamaale pidanud laikaga.Kord tõmbas mäger koeral ninast kinni,lahti lasi alles siis kui teda kõrvalt kaikaga nügisin.Üldiselt tasub mägraga ettevaatlik olla.Olen isegi mägral eest ära jooksnud.Tuli nii ootamatult,et ei jõudnud toru tema poole keerata.Mõni hetk hiljem tegin asja klaariks.
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Mägrajaht

Postitus Postitas jorr »

Eriti kehtib hoiatus noore koera kohta aga kui on madalad urud siis vana koer kinni ei jää.Viimases hädas saad tema hääle järgi madalast urust ka kiiresti kätte.Alati ei tea, kes urus on, kuid sügavad urusüsteemid jäta küll rahule.Kord vene ajal võtsime paljukopalisega ühte mäeküljes olevat süsteemi lahti,kuid kopp põhjani ei ulatunud. Umbes meeter tuli veel kaevata ja saagiks saime kaks kährikut.Kährikut on muidu kõige parem urust jahtida nendel päevadel kui kõvemat külma teeb, soojemal ajal magab ta metsas.Tegime ka jahti maisipõllul.Kolhoosis koristati maisi äärest ümber põllu ja nii jäid keset põldu laiad ribad kus armastas olla nii mäger, kährik kui ka vahel rebane.Panime paar püssimeest metsapoole külge ja üks mees koeraga pikki riba ajama, looma tuli peaaegu alati.Eriti septembri lõpupoole.
noorus on ilus aeg
mustlesk
Postitusi: 635
Liitunud: N Dets 02, 2004 1:48 pm

Postitus Postitas mustlesk »

Mägra eest olen minagi taganema pidanud.Mõned aastad tagasi sokku passima minnes jalutas teine mulle mööda põllu äärt vastu,mõtlesin,et küll ta minema läheb kui lähemale jõuan,aga kus sa sellega trügis aga otse peale.Umbes meetri kaugusel jäi korraks seisma ja siis edasi,muud polnud teha(teised mehed ju ka metsas pauku ei saanud teha) kui lõin püssi toruga ta eemale.Küll ta siis urises mu peale ja näitas hambaid,aga siis keeras ikka otsa ringi ja jalutas minema.Mõtlesin,et äkki marutaudis peaks maha lööma,aga nii kaua kui ma malakat lõikasin lasi ta jalga ja pärast enam näole ei andnud.
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Mägrajaht

Postitus Postitas jorr »

Mäger on tegelikult kehva nägemisega loom ja võib sulle tõesti sülle kõndida.A ega ta sellepärast veel kallale tule.
noorus on ilus aeg
saialõikaja
Postitusi: 406
Liitunud: E Okt 04, 2004 10:03 am

Postitus Postitas saialõikaja »

Mägrapoiss käib reegline väga kindlast rada pidi oma toitu otsimas, nii et ei näe põhjust miks peaks keegi oma koera ``tapma`` ja teda urgu taga minema ajama! Kui oled juba uru leidnud siis vaata, kust vennikese toidu-otsimise rada läheb... istud õhtul sobilikus kohas maha ja ootad... :D
tuleb jaht või jaa?
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Mägrajaht

Postitus Postitas jorr »

ainult ta toimetab oma asju pimedas,nii et ootad teda pimedas või.Tehakse ka nii, ootatakse ära kui mäger metsa kaob, pimedas muidugi ja pannakse võrgud uru ette. Siis lastakse koerad valla ja kui mäger urgu jookseb, on käes.
noorus on ilus aeg
Kasutaja avatar
ahven
Postitusi: 16
Liitunud: P Sept 25, 2005 10:29 pm

Postitus Postitas ahven »

aga kui visata paugukaid mägra urgu?
kas ta suitsupeale välja ei tule :?: :roll:
metsa minnes võta teinekord kaasa püssi asemel söödakott!!
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Selle paugu/suitsu peale tuleb hoopis KKI ja siis aiaiai. Loe ikka seadust ka!
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

mägrajaht

Postitus Postitas jorr »

Usun, et mäger ei tule ka suitsu peale välja.Kunagi poisikesepõlves sai seegi vigur ära proovitud, arvan, et tema kraabib suitsupoolse urukäigu lihtsalt kinni ja kõik.Pealegi on suitsu sügavale maa alla raske juhtida,mägraurg vahel isegi kolmekorruseline ja suits tõuseb ikka üles.
Käisime eile Väikejorriga paari urgu puistamas,esimene sooserva urg oli tühi, vist repsi jagu.Teises olid kährikud sees, taks möllas üle tunni aja all ja isegi E-hagijas käis tiiru sees ära.Madin toimus aga suure puu juurte all ja loobusime kaevamast.Kolmandas kohas polnud üldse elu sees ja jäimegi saagita.Talv veel ees, ju jõuab.
noorus on ilus aeg
Bioloog
Postitusi: 7
Liitunud: K Nov 23, 2005 3:27 pm

Postitus Postitas Bioloog »

Mägra jahi asemel soovitaks jahtida kährikud.
Ta pole kohalik liik ja nahk pole tal ka kõige hullem.
Mägral need asjad just kõige paremini ei lähe
kährik ju sööb ta kodust välja.
Aga jah kähriku nahk pole mägra nahk.
Suletud