valgesaba eestisse?

2005. aasta teemad
Suletud
mudaahv
Postitusi: 65
Liitunud: E Okt 24, 2005 7:19 pm

valgesaba eestisse?

Postitus Postitas mudaahv »

mis asutus eestis üldse selliste teemadega tegeleb ja mida arvab jahimeeste enamus sellest?
ahvina sündinud-ise rahul
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

Paldiski mnt Tallinnas olevat üks asutus.... :D, Tartus jällegi Raja tänaval :D.

Üldiselt on valgesaba nii Soomes kui mujal Euroopas võõrliik, nii et selle sissetoomist Eestisse elusana....mnjah. Vaata ka:

http://www.estlex.info/estlex/kehtivad/ ... t_id=64409

BM
mudaahv
Postitusi: 65
Liitunud: E Okt 24, 2005 7:19 pm

Postitus Postitas mudaahv »

selge ,et sul need aadressid ilusti selged. äkki punnitad mingi norm. põhjenduse ka miks ei. niipalju kui mine soome jahimehi tunnen on kõik selle looma asustamist heaks pidanud. ainuke kes koomale on tõmmand on metskits ja eestis on teda nagunii liiga palju.
lase siis vähe tulla , mis eesti looduses juhtuma hakkab kui teda sisse tuua
ahvina sündinud-ise rahul
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

Sry, ökoloogia ja bioloogia ei ole minu ala ja ma võin põhjusi ainult oletada. Selge on see, et hirvlasena tungib ta kindlasti nii põdra, metskitse kui ka punahirve toitumisnišši. Kui punahirve osas on uuritud, et ta on suuteline paindlikumaks toiduvalikuks kui põder ja metskits ning on suuteline mõlemat neid elupaikadest välja tõrjuma, siis võin ainult kaudselt eeldada samalaadset mõju ka valgesaba-pampahirve poolt. Ning igati normaalne on eeldada, et eelistada tuleb kohalikule loodusele omast, mitte võõramaist liiki. Punahirv, noh, kuivõrd nüüd tema "oma" on, on omaette küsimus, aga ta juba on meie loodusesse varasemalt toodud ja seetõttu on ta ikkagi rohkem oma kui valgesaba, tähnikhirv jms. Meil on hirvlasi küllalt keda küttida ja keda isegi võõrsilt meile raha eest küttima tullakse. Ei näe vähimatki põhjust, miks peaks Eesti saama tõenäoliselt juurde järjekordse õpikunäite võõrliikide asustamisest tekitatava kahju osas. Seda enam, et on peetud ohtlikuks neid isegi tehistingimustes pidamiseks sisse tuua (välja arvatud teaduslikult põhjendatud juhtudel keskkonnaministri loa alusel), mitte lihtsalt loodusesse elama laskmiseks.

BM
Pauli
Postitusi: 1291
Liitunud: E Nov 29, 2004 4:03 pm

Postitus Postitas Pauli »

mudaahv kirjutas:niipalju kui mine soome jahimehi tunnen on kõik selle looma asustamist heaks pidanud. ainuke kes koomale on tõmmand on metskits ja eestis on teda nagunii liiga palju.


Miks soomlased peaks valgesaba peale kurjad olema, metskitse on neil minu teada õige hõredalt (levila põhjapiir jm põhjused). Minu ala on bioloogia ja sestap võin ma sulle öelda, et peamine põhjus, miks tänapäeval võõrliikide introdutseerimisest hoidutakse on see, et on aru saadud, et keegi ei tea (ega suuda ka täpselt ennustada) mis täpselt juhtuma hakkab kui võõras loom metsa lahti lasta. Kurbi näited aga on küllaga (küülikud ja rebased Austraalias etc).
Buck
Postitusi: 214
Liitunud: N Okt 13, 2005 9:53 am

Postitus Postitas Buck »

Mudaahv, kui sa võtad omale ülesandeks kõik kährikud Eestist kokku korjata ja sellega edukalt hakkama saad. Sel juhul usu mind sinu teened riigi ees on niivõrd suured, et Keskkonna ministerrium võtab nõuks sinu ettepanekut vähemalt arutada. Aga seniks pead leppima nende hirvlastega, kes meil on.
bighornet
Postitusi: 414
Liitunud: P Jaan 30, 2005 6:16 pm

Postitus Postitas bighornet »

mosse kirjutas:
mudaahv kirjutas:niipalju kui mine soome jahimehi tunnen on kõik selle looma asustamist heaks pidanud. ainuke kes koomale on tõmmand on metskits ja eestis on teda nagunii liiga palju.


Miks soomlased peaks valgesaba peale kurjad olema, metskitse on neil minu teada õige hõredalt (levila põhjapiir jm põhjused). Minu ala on bioloogia ja sestap võin ma sulle öelda, et peamine põhjus, miks tänapäeval võõrliikide introdutseerimisest hoidutakse on see, et on aru saadud, et keegi ei tea (ega suuda ka täpselt ennustada) mis täpselt juhtuma hakkab kui võõras loom metsa lahti lasta. Kurbi näited aga on küllaga (küülikud ja rebased Austraalias etc).


Kui keegi juhtus eile FRED JÜSSI-st saadet nägema, siis tollesama KIkerbera raba kohta tõi ta ju üllatava ja mõtlemapaneva näite, et isegi kirjudes ja kirevates hilpudes ekskursandid viimasel ajal suudavad seda kohalikku kooslust tugevasti KÕIGUTADA, sest see kirevus on elusolenditele võõras ja nad põgevevad- peituvad. Paljude liikide häältki pole enam kuulda :!:
Nii et mõelgem ja kaalutlegem teemal--- võõrliigid!
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Postitus Postitas Joosep Käba »

Siit tulebki uus teema, mis ei ole küll otseselt jahindusega seotud.
Rahvuspargid peaks olema(maa keeles) looduse kaitsmiseks inimese eest. Minu enda kogemused ja arusaam vastupidine. Sealsamas Kikepera kandis Kuresool sai aastat 10 tagasi ilusaid suvehommikuid rabaserval nautida.
Nüüd sõidavad kahekordsed bussid punastes jopedes turistidega, kes peavad ilmtingimata kõvasti röökima raba servas. Need inimesed ei saa aru milleks neid sinna on tassitud.
Vahel harva nüüd ikka üritand minna... Mõni teisipäev või kolmapäev...
Nädalavahetustel kahjuks ei ole seda raba enam.
Mehed käisid sea kunagi hanejahis, nüüd jaht kinni aga millegipärast pole hanesid ka enam, ei tea miks ei taha nad seal enam rännujõudu koguda??
Krt. :evil: :evil: :evil: õnnetu maailm kuhu sa lähed!
Pole pahane kui keegi paneb jutu mõne muu teema alla.
Teder
Postitusi: 417
Liitunud: N Okt 07, 2004 3:17 pm

Postitus Postitas Teder »

Valgesaba on Soomes jah, kuid loodetud head jahiobjekti temast ei olevat, on üsna raskesti lastav. Samas toidukonkurent omamaa elukatele. Ei välismaiste liikide sissetoomisele!!
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Mina arvan,et vaatame ,mis teistele elu toob ja selle asjaga aega küll.Mossel õigus,mitte keegi :evil: ei tea,mis juhtuma hakkab,kui mingi võõrliik metsa lahti lasta ja ega vist arvutid ka suuda täpselt toimuma hakkavat simuleerida.
Suletud