Kestade pesu.

Arutelud ja küsimused padrunite laadimisest
Vasta
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Näed saigi Mardile liiga tehtud, sorry. Kuna polnud jupil ajal poodi külastanud siis oli Lee minu jaoks plastmassist dosaatori südamiku ja plekijuppidest pressi sünonüüm. Matriitside kohta pole kunagi miskit paha öelnud.
Selles, et dumbleri ja meedia/maisiga saab hülsi kaela seest puhaks julgen kahelda, aga ei maksa ette rutata ja ootame info selle kohta ära.
Mul veel tekkis selline küsimus, et kas Lee holgid Hornady kiirkinnititesse istuvad?
Ps. ei ole ma kellegi oponent, ainult julgesin mingeid asju märkida. Veel vähem tunnen kahjurõõmu sellest, et puukoi teeb ühe liigutuse rohkem. :)
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

puukoi kirjutas:...
Korraga kogu hülsi kalibreerijaga ei saa nii täpselt kaela lõpuni minna. On väga suur oht õlast kortsu vajutada.
Seetõttu oli mul Hornadyga laetud padrunite rauda murdmisega üksjagu tegemist ...


Huvitav mis põhjus sellel võiks olla ? Kesta liigne pikkus ometi mitte ?

BM
puukoi

Postitus Postitas puukoi »

baddmann kirjutas:
puukoi kirjutas:...
Korraga kogu hülsi kalibreerijaga ei saa nii täpselt kaela lõpuni minna. On väga suur oht õlast kortsu vajutada.
Seetõttu oli mul Hornadyga laetud padrunite rauda murdmisega üksjagu tegemist ...


Huvitav mis põhjus sellel võiks olla ? Kesta liigne pikkus ometi mitte ?

BM


Vaat sellele oskavad paremini vastata Hornady spetsid. Tagantjärele analüüsides on põhjus just selles, et kaela ei kalibreerta lõpuni vältimaks iga hinna eest õla kortsuminekut Mulle väntasid ei usaldatud, aga näha oli, et ise ka hakkama ei saa.
Igatahes oma Lee- ga kalibreerides-laadides neidsamu oma hülsse mingeid laadimise probleeme pole
olnud.
Selge see, et mais, kui see on teradena, ei saa puhastada hülssi seestpoolt, vastupidi, võib tekkida oht, et mõni tera jääb hülssi, mis vabalt välja ei tule. Aga võb-olla on mingi erisorti peenike mais!? Kõik siin ilmas on võimalik.
Aga miks ei võiks olla mingi muu teravili, näit. hirss!?
wsm
Postitusi: 353
Liitunud: P Jaan 15, 2006 9:07 pm

Postitus Postitas wsm »

puukoi kirjutas:
...
Korraga kogu hülsi kalibreerijaga ei saa nii täpselt kaela lõpuni minna. On väga suur oht õlast kortsu vajutada.
Seetõttu oli mul Hornadyga laetud padrunite rauda murdmisega üksjagu tegemist ...


Huvitav mis põhjus sellel võiks olla ? Kesta liigne pikkus ometi mitte ?

BM



Olete ikka tegelased ,hakkate jälle jalgratast leiutama! Otsige üles laadimse juhendid,seal täpselt kirjas ,et kust alustada ja lõpetada.
Puukoi jutus midagi väga mäda.Kuidas ei saa lõpuni kalibreerida :?:

Võta kalibreerimisel kest ja kontrolli seda relvas ,kuidas lukk sulgub.
On hea, kui luku käik muutub viimastel millimeetrtel tihkemaks :!:
Kui tuleb jõudu rakendada,siis õla ja põhja vahe pikk.Reguleerida! :!:

Laen ise Hornady-Lock-N-ga Short Magnumile ja pole probleeme,töötab hästi ja Täpselt. 300m peal lasketihedus alla 10cm :lol:

Kalibreerimisel soovitan kasutada kindlasti kaela seest libestamist,milleks ei sobi kaasasolev lubrikant(aurab kiiresti ära) ja õli :twisted: .Selleks on spets. määre. Muidugi igal asjal omad nipid! :wink:


Jõudu tööle laadimisel! :D
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

wsm kirjutas:Selleks on spets. määre.

Mis määrdega tegu?
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
puukoi

Postitus Postitas puukoi »

WSM, õiget juttu räägid!
Räägid seda ainult väheke teiste sõnadega ja lähtud hülsi teisest otsast. :D
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

puukoi kirjutas: Parim tulemus on tulnud "Cif"-i Limescale & Rust vahendiga.

Mul nüüd sedasi esimesed kestad pestud, loputatud ja kuivavad ahju peal. :)
Kui taskulambiga sisse piiluda siis vahet eriti ei leidnud olevat, et kas kestast on tong eraldatud või ei. Mul olid mõned kestad milledel olid tongid eraldatud. Sütikupesadest tuuleb nii või naa freesiga üle käia, ka nendel milledel sütik eemaldatud eelnevalt. Samuti on kesta põhi seest vaadates sama moodi tahmaseks jäänud. Võibolla korduval puhastamisel saab selle sealt puhtaks, kuna proovikestadeks valisin just kestad mis kõvasti valu saanud.
Kestad igal juhul sätendavad nagu uued ja hülsi kaelad on seest ka puhtad. Suured tänud puukoile jagatud info eest.
Plaan peale kalibreerimist kestad õliga konserveerida enne montaazi.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
puukoi

Postitus Postitas puukoi »

Seest on neid läikima saada võimatu, lepi sellega, et pealtki on puhtad.
Seespool rohu põlemine, õigemini plahvatus, lööb selle jäägid tugevalt sisse. Mõningase paremuse saad ehk rohkema vahendiga.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Ega ma nurisegi, et seest sama puhas pole kui väljast, lihtsalt mainisin. Kui täpsem olla siis seest oli tahm eraldunud kesta seinalt ja kaelalt, paiknes ainult põhjas. Kui pesemata kestad kõrvale panin tundus kontrast nii suur, et otsustasin seda pildi näol teistega jagada. Vabandan taustaks oleva ajalehe pärast. See sai mul sellepärast selline, et esmase suurema vee eraldamise teostasin just selle peal. http://www.album.ee/?o=292374221
Dumbleri teemal tekkis mul veel küsimus, et kas sellega puhastades kesta sisse tolmu ei ladestu?
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Puukoi, ega sellist asja täheldanud, et peale pesu ja kalibreerimist hakkasid kestast kooruma tahma tükid? Minu kestadega nii juhtus ja selle tõttu tuli teine tiir lahja lahusega uuesti üle käia. Nüüd kestadest eemaldatud ka kalibreerimise määrdeaine jäägid.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
puukoi

Postitus Postitas puukoi »

Ei ole ise küll midagi sellist täheldanud. Nagu sai eelpool öeldud, pesen ise kestad alati enne kalibreerimist.
Nagu mainisid, pesid korduvalt kasutatud tugevalt nõgiseid kesti. Võib-olla asi selles.
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Võtsin siis ka selle teie kiidetud kesta pesu ette,eelpooll nimetatud moel/vahenditega.Ei oska muud komida ,et minuarust täiesti mõtetu mökerdamine.Kui tõesti pole õhtul midagi teha ja kange tahtmine mängida ,siis küll! Mingit sadat kesta pesema hakata,mida see juurde annab :?: Asjal on vast ainult siis jumet ,kui kestad kuskil niiskuses roheliseks oksudeerunud,muidu aitab see kalibreerimis õli ja lapp praktiliselt samuti. No heakene küll tulemuseks veidi kiiskavam padrun ,aga kas ka mingi praktiline väärtus..... :!: :M Ja kui veel kuskil pliidi raual kuivatada ,siis pole sugugi kindel kuidas see termika kesta edaspidisele tervisele mõjub!? Kellel aga aega palju ja soov ..... jõudu tööle!
Keegi ei pea......!
Kivi kotti!
puukoi

Postitus Postitas puukoi »

Ei tea nüüd, mida sa seal mökerdasid, aga mu meelest on pesu küll mugavam ja võtab vähem aega, kui ükshaaval neid lapiga nühkida.
Sel ajal, kui pesuvahend toimib, ei pea ju seda värki valvama. Niipalju ehk, et vahetevahel loksutad.
Pesul on ka see eelis, et saab seest ka üsna puhtaks ja enamusel tongipesadest nõe välja. Mingi kolmandik tahab küll märjalt, enne lõplikku loputamist puupulgaga üle käia, aga ikka väiksem vaev, kui kuivalt spets.riistaga kõik üle käia.
Pliidiraual kuivatamiseks pole ka teab, mis kuuma vaja - ainult nii soojaks, et kestad seest ära kuivaksid.
Aga jah, ega keegi pole öelnud, et peab pesema. Igat asja on võimalik teha kümnel erineval moel.
Igaüks talitab oma parema äratundmise järgi.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Tongipesasid puhastan mina ntx nii, et panen selle vidina akutrelli otsa ja siis sups ja sups lased tongipesad üle. Akutrell on pandud mul tööle sedasi, et päästik on kinni tõmmatud traadiga, et parajad pöörded peal oleksid. Trell põlvede vahele ja jube kiirelt läheb. Mõtlen juba, et sama süstiga peaks ka hülsi kaelalt hakkama krasse eemaldama peale trimmimist.
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

kakuke kirjutas:Tongipesasid puhastan mina ntx nii, et panen selle vidina akutrelli otsa ja siis sups ja sups lased tongipesad üle. Akutrell on pandud mul tööle sedasi, et päästik on kinni tõmmatud traadiga, et parajad pöörded peal oleksid. Trell põlvede vahele ja jube kiirelt läheb. Mõtlen juba, et sama süstiga peaks ka hülsi kaelalt hakkama krasse eemaldama peale trimmimist.


Seda trelli nippi näitas ju Kaupo ka, hülsid karbis ja korraga 20 hülssi üle käia suht kiire-lihtne. Milleks mingi traat ja põlvede vahel :M
Mõtlesin, et peaks LEE-le rats-ettepaneku tegema ja see sütikuava puhastamine ka sinna trimmijale külge ehitada. :D
Vasta