Kestade pesu.

Arutelud ja küsimused padrunite laadimisest
Vasta
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

puukoi kirjutas:Ei tea nüüd, mida sa seal mökerdasid, aga mu meelest on pesu küll mugavam ja võtab vähem aega, kui ükshaaval neid lapiga nühkida.

Jah ,aga see kuivatamine ja muud värgid on siiski kõik lisa toimingud ja lapiga tuleb nad nagunii üle käia pärast kalibreerimist.Sain su jutust sedasi aru ,et kalibreerid/eemaldad sütikud just pärast pesu.Ja tegelikult pole ma neid sütikupesasi ka viitsinud urgitseda ,kui nüüd see püss peaks sellepärast 500 v 1000 pauku vähem vastu pidama ,mida ma ei usu ! siis poest saab ju jälle uue,lapsed ja lapse-lapsed võivad endale ise muretseda ,kui neil peaks vaja olema :D Ja see tahm seal kestas sees kas teda on v ei, vist oluliselt midagi ei mõjuta!
Kivi kotti!
puukoi

Postitus Postitas puukoi »

Ma eemaldan sütikud ja teen nn. esmase kaela kalibreerimise ikka enne pesu, mulle tundub sedasi asi mõistlikum ja loogilisem. Nõnda saab talitada, kui on LEE kolmeosaline matriitside kompl.
Võib muidugi ikka ja jälle küsida, milleks see jama. Tõepoolest, lihtsam on padruneid osta poest.
Kuna sai iselaadimine sai korra ette võetud, siis teen seda igas mõttes parema tulemuse nimel just oma parema äratundmise järgi.
Kui keegi soovib teha kuidagi teisiti, lasku käia! :D
Viimati muutis puukoi, L Dets 09, 2006 10:43 pm, muudetud 1 kord kokku.
puukoi

Postitus Postitas puukoi »

kakuke kirjutas: Mõtlen juba, et sama süstiga peaks ka hülsi kaelalt hakkama krasse eemaldama peale trimmimist.


See patent on juba ammu minu käes! :D
Selle vahega, et akudrell on mul kinnitatud lauale. Akudrelliga saab veel lisaks sellele ka suurepäraselt trimmida!
LEE-l on selle tarvis nisuke vidin, mis akudrelli otsa käib ja igas mõõdus hülssi hoiab, selle tarvis olemas.
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Mart kirjutas:Seda trelli nippi näitas ju Kaupo ka, hülsid karbis ja korraga 20 hülssi üle käia suht kiire-lihtne. Milleks mingi traat ja põlvede vahel :M

Ee, vaata on päris suur vahe, kas puhastad 20 või 20x20 ja enam kesta sütikuavad korraga. Kindlasti saab sedasi kiiremini, kui ükshaaval neid sinna otsa korraks toppida, jääb ära karpi toppimine, et neid siis seal puhastada.
Traadiga pean sellepärast pöörded fikseerima, et kasutan kõige odavamat akutrelli, kallimatel kuuldavasti saab pöörded nupust peale jätta ja ka laua külge kinnitamise kronstein pidi neil olemas olema.
Puukoilt uuriks, et kas selle kronsteiniga annab ette anda siis ka kesta trimmitava pikkuse?
Mulle raskelt meeldivad sellised mehhaniseeritavad vidinad, mis elu kergemaks teevad. :D
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
puukoi

Postitus Postitas puukoi »

See nimetet vidin on selline kolme nukiga, kuhu igas kal. padrun soontpidi kinnitub - Universal 3 Jaw Spinner Stud. Sama vidin LEE Zip Trim-iga, käib ainult kuuskandiga drelli otsa.
Trimmimiseks on frees, kuhu on võimalik kruvida vastavas kal. pikkuses vardaid - Case Length Gauge. Torkad varda hülssi, vajutad lõpuni ja korras, krassid seejärel vastava riistaga. Mu meelest odavaim ja mugavaim variant selle töö tegemiseks.
Vaata Lee Reloading - saab asi vast selgem. :)
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

kult kirjutas:Ja tegelikult pole ma neid sütikupesasi ka viitsinud urgitseda.


Kult, urgitse ikka, eriti, kui on mitmeid kordi kasutatud kestad. Nii võib oma elu trofeest ilma jääda. Statistika järgi on suurim protsent tõrgetest tingitud sütikuava puhastamata jätmisest. (Pole minu väljamõeldis)
kakuke
Postitusi: 5754
Liitunud: E Sept 01, 2003 3:32 pm

Postitus Postitas kakuke »

Mart, kestapesuks on poodi ilmunud miskit. Räägid ehk lähemalt? Vaatan pildilt, et on pudel ja selle kõrval mingi hunnik puru. Jääb nagu segaseks.
http://www.marandi.fie.ee/catalog/produ ... 482505b223
Kahtluse korral jäta sõrm sirgeks !!!
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Polnud paremat pilti saada, see puru on see trummlites kasutatav sodi.
Mina müün ikka seda vedelikku ja uus Hornady hülsimääre ka uus kaup. Kummatki pole ise jõudnud veel proovida, aga tootja juttu kuuldes peavad head asjad olema. Pesemisvahend peab hülsi ikka seest ka korralikult puhtaks tegema, välisilme suht teisejärguline ju. Hülsi määre aga oma kasutustehnoloogialt juba määrib ka kaelad seest parajal määral ega siis neid kaelu pea uputama, piisab, kui kübe määret sisepinnale satub.
Kasutaja avatar
Troll
Postitusi: 158
Liitunud: E Mai 05, 2003 3:41 pm

Postitus Postitas Troll »

Väikese vahepalana tsitaat ühest puhastamisõpetusest, kus kirjutajal kogemata e- ja i-täht vahetusse läksid:

kännuämmelg kirjutas:.. aga kindlasti puhasta nii laager kui võll kihistunud saastast (sobib peeretus, kehvemal puhul viin)
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

Mart kirjutas:
Kult, urgitse ikka, eriti, kui on mitmeid kordi kasutatud kestad. Nii võib oma elu trofeest ilma jääda. Statistika järgi on suurim protsent tõrgetest tingitud sütikuava puhastamata jätmisest. (Pole minu väljamõeldis)

Minu kogemust mööda annab tõrke hoopis see kui sütikut korralikult põhja ei vajutata :!: Sõberb siin laenas esmakordselt laadimis komplekti ja tulemuseks oli ,et pooled paugud ei läinud lahti! Vajutasime siis sütikud üle ja enn-näe imet...... :D Peab ikka päris pime olema kui lastud sütiku alasi peaks pesasse jääma ja sinna uus sütik peale surutakse.Siis vast tuleb tõesti tõrge.See aga ,et nüüd see mõni tahmatükike sinna pesase jääb ,ei põhjusta nüüd kindlasti tõrget! On saanud vanasti neid torniga välja toksida ja selliseid pesa puhastamis vidinate peale ei osanud mõeldagi. Kindlasti võiv veel tõrke anda mitte korrektselt paigaldatud sütik ,st. sütik surutakse mingi vale nurga all pesasse ,vigastades sütiku külge.
Mingil juhul aga ei väida ,et neid kõike operatsioone ei võiks teha.Minu puhul räägivad aeg ja mugavus/laiskus liiksete liigutuste vastu! :D Mitte keegi ei garanteeri,et täites täpseid laadimis juhiseid tõrget ei tekki! Ja kui see unelmate trohfee peakski pääsema ,siis loomal peab ka õnne olema!
Kivi kotti!
Kasutaja avatar
Mart
Lehe päälik
Postitusi: 2339
Liitunud: L Dets 07, 2002 8:59 pm

Postitus Postitas Mart »

Kult, igati nõus. Lihtsalt, kui sütikupesa mitte puhastada võib tekkida see sama sinupoolt kirjeldatu. Sütik ei säädu pessa korralikult ja tõrke võimalus on olemas.
Neljas
Postitusi: 20
Liitunud: E Veebr 12, 2007 7:14 pm

Postitus Postitas Neljas »

See sodi on tehtud maisitõlviku südamikust.Kuivatatud, jahvatatud.
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

Panin Hornady tumbleri surisema, tunniga hakkasid 7 mm Rem Mag hülsid maisipuru sees kenasti läikima!
Kasutaja avatar
Kallekke
Postitusi: 299
Liitunud: K Jaan 03, 2007 9:13 pm

Laadimine

Postitus Postitas Kallekke »

Neljas kirjutas:See sodi on tehtud maisitõlviku südamikust.Kuivatatud, jahvatatud.


keegi ütles et ikka purustatud mais pida olla see puru -mul sõid hiired osa ära,maitses küll kuigi nisu oli ka kõrval võtta.
Protif "HORNADY" njet prijomoff !
bambino
Postitusi: 134
Liitunud: K Nov 30, 2005 11:44 am

Postitus Postitas bambino »

Ise kasutasin kaks aastat tumblerit koorepuruga. Kuna masin asub klubi ruumides, siis see müra ei häirinud. Nüüd võtsin laadimise tõsisemalt käsile, ostsin koju USAst kõik vajamineva, kestad puhastan Eestist ostetud ultrahelipuhastajaga. Palju kiirem ja vaiksem, kui tumbler, kestad saab puhtaks ca 5 minutiga + kuivatamine.
Vasta