sai@leib

2005. aasta teemad
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

Ma ise olen siin seda teemat vaadanud, ja mõelnud seda suremise asja. St, küsimusi on tekkinud. Mitu surnud siga leiti ja kas neil tuvastati saiast-leivast põhjuststud surmav mürgistus (antud juhul siis hallitustest põhjustatud mükotoksikoos)? Hetkel on selgunud see, et kui seda saia-leiba (mis oli mingil määral arvatavasti hallitanud) tonnides viia, siis sead hakkavad antud kohta mingil hetkel vältima. Tegelikult on sel põhjusel alust kahtlustada toidumürgitust küll, ega sead siis sinna eriti ei tiku, kui toit mingi tervisejama põhjusatab. Samas, selleks võis olla aga hoopis mõni teine faktor (nt, karu, mõni jahimees, kes kogu aeg seal koertega rebaseid otsib, vms). Seega hakkaski huvitama, et kas leiti surnud sigu (olla need surnud nagu kärbsed) ja ega nad ometi millessegi muusse ei surnud?
Viimati muutis Feen, K Nov 30, 2005 8:52 pm, muudetud 1 kord kokku.
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
robi1
Postitusi: 299
Liitunud: K Nov 30, 2005 12:46 pm

Postitus Postitas robi1 »

Sai@leib olid täiesti värsked.Aga surnud sigu tõepoolest ei leidnud,aga ära nad kuhugi kadusid....
metsas käi tasa tasa.....
indian
Postitusi: 410
Liitunud: E Okt 31, 2005 5:11 pm

Postitus Postitas indian »

Pole laipa- pole asja millegagi püsti panna. Aga kas meil siin ühtegi praktiseerivat veterinaari pole, kes asja pihta sõna võtaks ja oma arvamuse välja ütleks?
Muidu jäämegi vaidlema : ``surevad- ei sure``.
Iga asi tuleb omal ajal või siis natuke hiljem.
Buck
Postitusi: 214
Liitunud: N Okt 13, 2005 9:53 am

Postitus Postitas Buck »

Oma kogemuste põhjal võin öelda, sa võid sigu sööta üks kõik kui hea kraamiga, ligi nädal aega käivad nagu 5 kopikat. Siis kaovad mingiks ajaks ära. Sa ei pruugi neid torkidagi ega midagi. Ei tea kas lihtsalt otsivad vaheldust. Aga jutt, et sai ja leib sigu tapavad ei kõlba vanamutidele ka hammaste vahele.
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

sai-leib

Postitus Postitas jorr »

Ei sai-leib tee metsseale midagi,ise nad saiaga söödakohale meelitasin.Keegi nagu mainis,et leival sool sees?Mina viin heeringa jäätmeid ja väga hästi läheb.Muide, see paistab tõesti nii olevat,et tükk aega on nad kohal ja siis kaovad ära,et varsti jälle tagasi tulla.Toidujääkidega see paha lugu, et külakrandsid avastasid söödakoha ja... pole veel omale vahele jäänud aga kui, siis söövad sead juba krantsiliha.
noorus on ilus aeg
gunnar
Postitusi: 882
Liitunud: P Aug 22, 2004 4:18 pm

Postitus Postitas gunnar »

Selle soolaga on nii et teadaolevalt luuakse lausa soolakuid loomadele ja ma olen näinud ka soolakuid kus osti otsast põder maiustanud ja maapealt sead. Maapeale sai siis sool vihma abil.
robi1
Postitusi: 299
Liitunud: K Nov 30, 2005 12:46 pm

Postitus Postitas robi1 »

Gunnar tubli jahimees,teab et loomadel on soolakud!!!!!!!!!
metsas käi tasa tasa.....
Kasutaja avatar
lenno20
Postitusi: 25
Liitunud: E Dets 15, 2003 6:36 pm

Postitus Postitas lenno20 »

Väga hea :lol: :lol: :lol:
Ahto Kattai
Postitusi: 2418
Liitunud: R Mär 12, 2004 8:41 pm

Postitus Postitas Ahto Kattai »

saialõikaja kirjutas:
Aga jah sigu on tõesti meil väga vähe :cry: Paar üksikut uitavad ringi aga karjadest pole haisugi ...ehk talveks mõni kari asetseb end ka meie laantesse elama/sööma...

No jah, siis ma selle mägra söömisega väga mööda ei pannudki! :D
Kivi kotti!
Kasutaja avatar
sooviku
Postitusi: 2291
Liitunud: R Nov 19, 2004 7:22 pm

Postitus Postitas sooviku »

Selle saia-leiva jutu peale tahaks küsida,kas metsanotsule napoleoni kooki ja 3in1 kohvi ka anda tohib.Pits Jägermeistrit muidugi ka.
rajaleidja
Postitusi: 2633
Liitunud: R Okt 03, 2003 9:50 pm

Postitus Postitas rajaleidja »

sooviku kirjutas:Selle saia-leiva jutu peale tahaks küsida,kas metsanotsule napoleoni kooki ja 3in1 kohvi ka anda tohib.Pits Jägermeistrit muidugi ka.

Napoleoni koogile eelistavad nad õunakooki, 3in1 kohvi sobib aga väga hästi, see parajalt lahja. Espressot ei soovita anda. peletab une ära ja võivad sinu söödakohast liiga kaugele rännata. Jägermeister pole ka neile just eriti mokka mööda. sellega sama mure nagu inimestelgi: mekib hästi, aga kui veits rohkem tarbida, siis hommikul on oi oi kui halb
Buck
Postitusi: 214
Liitunud: N Okt 13, 2005 9:53 am

Postitus Postitas Buck »

Minu teada seadus siiski keelab loomadele alkoholi pakkuda. Pidavat kole ruttu sõltuvust tekitama. :D
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

Buck kirjutas:Minu teada seadus siiski keelab loomadele alkoholi pakkuda. Pidavat kole ruttu sõltuvust tekitama. :D


Jajah, alkoholi tarbimise negatiivsed mõjud on võrdelises sõltuvuses tarbitavast kogusest ja pöördvõrdelises sõltuvuses tarbija ajumahust - kuna metssea ajumaht ei ole teab mis suur, siis..... :D

BM
Kasutaja avatar
Feen
Postitusi: 3079
Liitunud: T Veebr 03, 2004 4:58 pm

Postitus Postitas Feen »

Samas, kui nüüd lahja alkoholiga loomad ära harjutada, siis on nii, et seajahi võib muuta puhtalt peibutusjahiks -> krõks :wink: (hiljem siis sol-sol-sol klaasi, töötama pidavat mõlemad helid, aga see krõbin pidavat esmase tähelepanu tõmbamiseks eriti oluline olema, saab ju siga alguses aimu sellest ega mingi poolikuga narrima pole tuldud).
Üks lask - liha. Kaks lasku - võib-olla. Kolm lasku...
vallo
Postitusi: 463
Liitunud: P Aug 22, 2004 12:59 am

Postitus Postitas vallo »

otsiti tegevat veterinaari,pole tegev enam ligi aasta,tuli ametikõrgendus , kuid ega siis teadmised nii kiiresti kao. Soolaga on üldiselt nii etpuhastsoola loom ei söö rohkem kui tarvis, seda siis soolakutelt, kuid toidu sisse segatuna ei tunneta loom sele summaarset maitset ja võib liiga palju endale sisse toppida, sea toiduga on nii ,et kui endale tundub soolane siis sea jooks on üledoos. Meie tavalised vorstid ja konservid sisaldavad 1,5% soola, seasöödas ei tohiks ola üle0,8 %.
Suletud