MRX kuul

2005. aasta teemad
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

MRX kuul

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

Ameeriklased tegid jälle uue kuuli! Seekord nimetusega Maximum Range X-bullet (MRX). Tehtud Barnes Triple Shocki baasil lisades sellele plastiktipu. Katsetasid Aafrikas, lasid kudu, eelandi, orüksi, jpt loomi. Töötab superhästi, "well...awesome", kõik loomad tabati ühe lasuga! Osta ei saa, pole kusagil müügis, nagu ikka algul aasta või paar suured tehased (Federal jt) laadivad padrunisse ja müüvad ainult kallite padrunitena.
Kasutaja avatar
Estlander
Postitusi: 338
Liitunud: K Nov 17, 2004 12:25 pm

Re: MRX kuul

Postitus Postitas Estlander »

Kaupo Kindsigo kirjutas:Katsetasid Aafrikas, lasid kudu, eelandi, orüksi, jpt loomi. Töötab superhästi, "well...awesome", kõik loomad tabati ühe lasuga!


Kas teile ei tundu, et siin on midagi väga valesti.
Leiutavad oma kuule, tapavad kudusid, elevante, orükseid jpt (JA PALJU TEISI LOOMI)
Kas on ikka vaja minna oma leiutisi aafrikasse katsetama ja seal võimalikult palju loomi maha tappa ?
See pole enam normaalne jahipidamine vaid labane plõnnimine ja oma "suurepäraste" toodete reklaaminine.
Mina sellistest "jahimeestest" lugu ei oska pidada kelle jaoks on loomade tapmine lõbu.
Hundist toakoera ei saa.
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

Jahiturism on ülitähtis majandusharu mis hoiab Aafrikas suurtel piirkondadel elu sees. Tavaliselt rendivad valged kohalikud riigilt jahipiirkonna, panevad (tuuleg)eneraatoritel veepumbad käima (loomade joogikohad) ja ülihea kliima tõttu paljunevad loomad hoogsalt. Palgatud mustad jäägrid/ jäljekütid loendavad loomad ära ja toimub valiklaskmine, valged jahituristid saavad raske raha eest enda jaoks eksootilisi loomi lasta. Liha ja raha jääb Aafrikasse, trofeed lähevad küttidele. Mis selles halba on?
Buck
Postitusi: 214
Liitunud: N Okt 13, 2005 9:53 am

Postitus Postitas Buck »

Mis on valesti?
Kas see, et loomi lastakse või see, et uute kuulide katsetamine loomade peal toimub. Mis vahet on kas jääger laseb püssiga kudu, või farmer mihklipäeval oma oinal noaga kõri läbi lõikab? Vahe on selles, et jääger teeb seda humaansemalt või eetilisemalt, nimeta kuidas tahad.
Mis puutub kuulide katsetamisse loomade peal, siis arvan et kõrvitsad asendusainena ei toimi.
Jahindus on mustal mandril küllalt oluline majandusaru.
laurits
Postitusi: 215
Liitunud: T Mai 04, 2004 10:15 am

Postitus Postitas laurits »

Mardid!
Teemaks on ju kuulid IKKAGI !
Priit Roostfeldt
Postitusi: 156
Liitunud: N Veebr 03, 2005 1:59 pm

Postitus Postitas Priit Roostfeldt »

minu tagasihoidlik arvamus selle kohta, miks neid kuule aafrikas testitakse, on- Nimelt seal on taimestik siga okkaline ja loomadé nahk väga tugev. Iga kuul ei pruugi üldse oma tööd teha.

Ja nüüd pekske mind spetsialistid
ninja
Postitusi: 327
Liitunud: P Mai 30, 2004 2:07 pm

Postitus Postitas ninja »

spetsialist ei ole ja kedagi peksma ma ka ei hakka :)
a muidu nende kuulide rägastikus seigeldes olen tähele pannud et tahetakse leida kuuli mis kohe tapab ,,,no võtke siis lõpuks uraanpeaga kuulid ,,,siga olgu või tankis , aga maha jääb ka kohe :)
no ma ei leia põhjust miks vanemad kuulid ei kõlba , ise nendega küll väga rahul
vaja teil jah lasta 300 meetri peale ,,ja ja
vindiga ikka hea lasta lühema maa pealt ka muide ja hästi täpselt , selleks ta nagu rohkem ongi
sellised minu seisukohad ja nendest ma ei tagane , niiet vaielge kui tahate
Weatherby Mark V Super Varmint Master 308 win
Kasutaja avatar
Arles
Postitusi: 602
Liitunud: K Dets 22, 2004 11:13 am

nonii

Postitus Postitas Arles »

Aga kauge maa tagant laskmine samamoodi loomale võimaluse andmine, nagu ligi hiiliminegi. Lihtsalt igal jahimehel ikka oma meetod ja adrenaliini pumpamine. Mina sind (ega kedagi teist siin foorumis) halvaks/rumalaks/pahatahtlikuks/valesti käitujaks ei pea, ehk püüad sinagi oma vaadet teiste suhtes veidi kompromissialtimaks teha. Me ei kirjuta ju sportpüssiga põdrajahist - tulgu mõistus neile meestele appi.
Aga teemasse - pooldan kahe käega seda, et kuuli katsetatakse kohe ja õiges kohas, kui arvutused selle sobivust sinna ka näitavad. Mitte nii, nagu ravimid - 100 tõestamist ja katsed keemias, 100 tõestamist ja laborihiired, 100 ... 5 a pärast inime, kui neid selleks ajaks just liiga palju lahkunud pole.
Saan aru ka neist, kellele loomkatsed ei sobi - sorry, elu ongi selline... pealiskaudsel vaatamisel jõhker.
Parimat!

Arles
arlestaal.blogspot.com
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

Täpsustuseks, ameeriklsed ostsid Federali laetud MRX kuuliga padruneid, kasutasid neid safaril, fikseerisid tulemused, mõõtsid ja fotografeerisid kuulid ja tegid järeldused. Testimine ei ole siin õige väljend jah!
ninja
Postitusi: 327
Liitunud: P Mai 30, 2004 2:07 pm

Postitus Postitas ninja »

Põhimõte sellest,et kui lased kauge maa peale ja ei leia pärast looma ülesse ja nii korduvalt , siis peaks vast väike okas hinge jääma . Ise seda küll välja ei kannataks . enamus laske ju tehakse lihtsalt teadmata isegi vahemaad ja kui verd silmaga ei näe arvatavas tabamiskohas siis ju MÖÖDA lendas , seda teie arvate , tegelikkust teab vaid sihtmärk kellel magu puruks lastud .
Kui ühe lasuga ei suuda tappa siis ära lase . Ja milleks siis seda eriliselt avanevat ja lõhkuvat kuuli kui kiidetakse , et tabatakse 200 pealt münti , sihtige siis pähe ja täismantel teeb ju ka sama töö ja on palju täpsem kui poolmantel kuul
jõudu snaipritele :)
Weatherby Mark V Super Varmint Master 308 win
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Postitus Postitas Joosep Käba »

Ninja oled jahis käind? Oled põtra, siga, rebast last? Kui oled ei saa ma sinu jutust aru! Kui ei ole siis ära mölise siin. :evil:
Kaupo Kindsigo
Postitusi: 1059
Liitunud: E Nov 22, 2004 11:57 am

Postitus Postitas Kaupo Kindsigo »

Aafrikas on vähemalt 35 C kuuma ja kui sa mõni kilomeeter nendel küngastel välejalgse ja kerge varustusega musta jäägri järel vantsid oled üpris väsinud ja higine. Lastakse ainult keresse (enne näitavad jäägrid looma joonise peal tabamiskohad ette).
saialõikaja
Postitusi: 406
Liitunud: E Okt 04, 2004 10:03 am

Postitus Postitas saialõikaja »

Ega pähe laskmisel ju ka ei või kunagi kindel olla, et tabav lask looma surmab ja ka seal on eksimine inimlik ( just nagu keresse laskmise puhul) Lased ulukil nina peas puru, või lõualuu ripakile, egas ta siis ju kohe teil maha jää... a näe rebastele ja ronkadele jääb ikkagi ükskord korralikuks kõhutäieks! Ja vaevalt ükski jahimees tahtlikult looma ainult vigastama hakkab , et pärast oleks metsas ``äge ja põnev``! :H
tuleb jaht või jaa?
Priit Roostfeldt
Postitusi: 156
Liitunud: N Veebr 03, 2005 1:59 pm

Postitus Postitas Priit Roostfeldt »

Snaipriks ma ennast ei pea aga...
Vat **** ma ei tea kelle näite varal sa NINJA siin kinnitad, et lastakse teadmata kaugust loomast. Katsu vähem üldistada. Mees kes tihem metsas käib ikka oskab kaugust hinnata. Ma ei räägi siinkohal meetri täpsusest. Kui muidu hakkama ei saa ja himu on lasta tuleb osta kaugusemõõtja.Kui sinu jahiseltskonnas on mehi kes **** teab mis kaliibri relvaga valimata kaugusi kõmmutavad, siis on see sinu probleem. Ja kui sul on sõpru kes oma loomi ülesse ei leia võtku koer. Mis seal salata olen ka 300 pealt nii mõnestki loomast mööda lasknud ja kulutanud pärast lausa tunde veendumaks, et mööda lasin. Aga seda ma ütlen, et kui kasutada kuule mis korralikult "töötavad" pole kaduma miskit läinud. See ühe lasuga looma mahasaamise jutt unusta ära. Olen lasknud põtra pähe, nii et see kohe maoli käis. 3 minuti pärast oli kutt püsti ja pärast kulus jahiseltskonnal 7 tabavat lasku, et see poss kätte saada. Niipalju pealasust.Selle lõhkuva kuuli eelis on see, et lisaks sokile tegib loomal ka korralik verekaotus. Minul isiklikult ei ole vahet kas saan mõne kilo liha rohkem või vähem. Hullem kui kogu põder näiteks metsas raipeks läheb. Ja üldiselt võib see loom auguga ja puruks maoga metsa minna nii 100 kui 300 pealt lastuna.
ninja
Postitusi: 327
Liitunud: P Mai 30, 2004 2:07 pm

Postitus Postitas ninja »

Joss kirjutas:Ninja oled jahis käind? Oled põtra, siga, rebast last? Kui oled ei saa ma sinu jutust aru! Kui ei ole siis ära mölise siin. :evil:


paar korda on ikka tulnud ette jah , ja pole suutnud ühtegi veel metsa jätta kuna ebakindlat lasku ei tee lihtsalt , olen vist jah üks sellest vähemusest kes loomale läbi võsa ***** kuuli ei kihuta
arusaamiseks niipalju , et ärge üle oma võimete ikka elage
liialt palju seda kuulanud, et räägitakse, et lasime kahekesi sokku 300 meetri pealt , no selleks et ikka tabada , a alles järgmine õhta saime kätte , kõik seest puru ja ikka veel elas , no süüa midagi polnud , aga sarved kuradi ilusad .......no kelle kuradi jutt
tõesti mõned ei suuda kohe laskmata jätta

tavai vaielge veel , selleks siia selliseid maru esile kutsuvaid kirju kirjutangi , ja suuremad kirujad need kes ise selliseit laske teevad ....kogemused ütlevad lihtsalt seda

jõudu siis
Weatherby Mark V Super Varmint Master 308 win
Suletud