Karl Gustav 6,5-55

2005. aasta teemad
Suletud
vallo
Postitusi: 463
Liitunud: P Aug 22, 2004 12:59 am

Karl Gustav 6,5-55

Postitus Postitas vallo »

Plaanis selline relv oma kappi muretseda ,aga selline jama , kapp raibe vist natuke madal -peaba väheke ümber modima teist. Küsimus meestele kes sellist relva omavad, kui pikk see vigur täpselt on siis teaks palju kappi kõrgemaks teha, mudu jälle konstaabel ütleb, et kuule mees siia vint küll ei mahu :oops:
Kasutaja avatar
Arles
Postitusi: 602
Liitunud: K Dets 22, 2004 11:13 am

kirjuta

Postitus Postitas Arles »

Kirjuta küsimus sellele aadressile - valdu@waldu.ee, tõenäoliselt saad vastuse, poe numbrit eip tea.
Parimat!

Arles
arlestaal.blogspot.com
vallo
Postitusi: 463
Liitunud: P Aug 22, 2004 12:59 am

Postitus Postitas vallo »

Vot, nii lihtsa ja kindla lahenduse peale ise ei tulnudki. Vist on raske töönädal ajudele oma jälje jätnud :( . Igaljuhul tänud.
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Postitus Postitas aivar00 »

Minu oma 113 cm pikk raua otsast amordi otsani. Väidetavalt ca 20 cm raud lühemaks tehtud. Kas Valdul originaalrelva enam müügis on ei tea, aga võib-olla mäletab andmeid, sest minu teada tema need riistad meitele Eestisse ka tõi. Mul muidugi kaba ei ole originaal.
ikka lõbusalt
indian
Postitusi: 410
Liitunud: E Okt 31, 2005 5:11 pm

Postitus Postitas indian »

Üldpikkus oli minu mäletamise järgi vist 126 cm. Mahtus peale lühemakstegemist läbi häda diagonaalis veneaegsesse kappi. Soovitan originaal kindlasti lühemaks teha. Kahjuks ei tea ma kui pikk on armee CARBIN variant, see mida USA-sse hulgi tariti. Siiamaani vägagi popp asi, isegi LEUPOLD-i optikate kataloogis on ühe naisterahva käes koos optikaga. See carbin oli küll pisike, arvan, et ega ta üle 110 cm pikk polnud. Kui selle aretus juba algab, siis oleks otstarbekas ümber teha ka päästik, selle kõik hõõrdepinnad ära poleerida, päästiku see konksukujuline osa sirgemaks teha, see annab võimaluse sujuvamaks vajutuseks. Sõjapüssi päästiku ca 2,6- st kilost annab vaid tööpindade lihvimise ja päästiku enda kuju muutmisega kilo maha võtta. Mõõtsin kaaluga kõik enne ja pärast ära. Muidugi ma sain oma Kusti ise valida, sain sellise mis vist laost väljas polegi käinud, originaal must on kõik siiani peal, luku mustasin ise ära. Ka kaba sain ära vahetada, 1905 a. püssil, loe sõjapüssil oli PÄHKLIST kaba! Uuemad olid juba pöök. Sellele rauale saab ka USA-st uue reguleeritava päästiku (ca 50- 70$) ja kaasaegse kaba (70- 110$) tellida. Puust või sünteetikast, oma edevuse ja valiku järgi. Neid Kustisid tõi meile Merimaa, Jagdweld-is müüdi siis neid 1000.- krooniga. Vist kusagil 7 aastat tagasi. Ise pole ostu kordagi kahetsenud, hea täpne vidin. Kui midagi ebaselget on või miski rohkem huvitab- saada priva sõnum.
Iga asi tuleb omal ajal või siis natuke hiljem.
bighornet
Postitusi: 414
Liitunud: P Jaan 30, 2005 6:16 pm

Re: Karl Gustav 6,5-55

Postitus Postitas bighornet »

vallo kirjutas:Plaanis selline relv oma kappi muretseda ,aga selline jama , kapp raibe vist natuke madal -peaba väheke ümber modima teist. Küsimus meestele kes sellist relva omavad, kui pikk see vigur täpselt on siis teaks palju kappi kõrgemaks teha, mudu jälle konstaabel ütleb, et kuule mees siia vint küll ei mahu :oops:


Teadmiseks, et konstaabel kontrollib peale relvaostuloa taotlemist lihtsalt relvakapi olemasolu, et "dobroo!" anda , mitte ei küsi, mis marki relva Sa lõpuks ostad või kui pikk see tuletoru Sul olema saab!
Ülejäänu lahendusi otsi teemast-"relvakapp".

Indian`ile: esimesed Garl-Gustafi`d (politsei märgib nüüd relvatüübi just selliselt!?) rootslaste poolt juba jahipüssivariandiks ümber tehtud (113 cm) uued :!: (peale luku ja numbri) 30-sed partiid orgunnis siia maale Andres Lillemäe 10 a tagasi ja hoiustas Põdramajas.
Jagdweldis müüdi veits hiljem pika toruga esimesed partiid (väga head!!!), isegi koos puhastusvarrastega!, 1500- ja üle selle.
Asja headusest las pajatab Rapla mees, kes eelmise päeva ostetud lahtise sihikuga :shock: püssi 320 m kauguse repsi (omaniku sõnul) peal edukalt ära katsetas .
Edasi läksid juba kvaliteet ning hinnad nii ja naa, nagu Sa siin ütlesid, kuni
idapoolsete Ustimenko KILLERMEESTE pommipanekuni poe ees.

Niipalju siis Gustafite saabumise lähiajaloost.
bighornet
Postitusi: 414
Liitunud: P Jaan 30, 2005 6:16 pm

Postitus Postitas bighornet »

vallo
Postitusi: 463
Liitunud: P Aug 22, 2004 12:59 am

Postitus Postitas vallo »

Polkuonu kirjutab küll peale ilma , et teda eriti huvitaks kui pikk su asi olema saab , aga kui ise olid loll ja õigel ajal ei oska suud kinni hoida siis terasem mees hakkab küsimusi esitama. Omal nahal kogetud.
Suletud