Muistsete eestlaste usunditunnetuse seostest binoklite valik

2005. aasta teemad
Suletud
Kasutaja avatar
Estlander
Postitusi: 338
Liitunud: K Nov 17, 2004 12:25 pm

Postitus Postitas Estlander »

Indiani vaated on nagu minu omad;)
Lisaks veel juurede, et usu ja kanna edasi muinaseestlastest esivanemate kombeid ja loodustunnetust (usundit, kui soovite).
See on puhas eestlase identiteed mille juured ulatuvad kümnete tuhandete aastate taha.
Hundist toakoera ei saa.
Kasutaja avatar
Estlander
Postitusi: 338
Liitunud: K Nov 17, 2004 12:25 pm

Postitus Postitas Estlander »

Ei tea kas oleks vajal olnud see kohe eraldi teemana välja tuua, aga las ta olla pealegi :)
Hundist toakoera ei saa.
Kasutaja avatar
sammal.habe
Postitusi: 1180
Liitunud: P Jaan 04, 2004 7:43 pm

Postitus Postitas sammal.habe »

eee... ma nüüd küsiks oma mätta otsast, et mida auuline härra mõistab "muinaseestlastest esivanemate kommete ja loodustunnetuse" all ja kuidas see binoklitega haakub?
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

Ma vastan: see esialgne postitus antud teemas oli tehtud binoklite teema all. Kuna ka minu meelest see teemaga ei haakunud, siis jagasin teema kaheks. Väike nööge, et ärge kirjutage teemaga mittehaakuvaid postitusi ;)

BM
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Muistsete Eestlaste ......................

Postitus Postitas jorr »

Väga huvitav pealkiri on. Tekkis a mõte, kas me kõik ikka päris eestlased üldse oleme?Meie maal ju muinasajast kümneid peremehi olnud.Mul omalgi neli last ja igaüks ise karva. Kui naise käest küsida, et miks nii, siis saan kuulta,et need esivanemate geenid on välja löönud.Ehk ka jahi viga, sellajal kui mina siga passin, see pagana kurg kodus käinud.Nüüd nagu mitu teemat korraga ja ei mõista miks ei tohi kõrvale minna.Mööda laseme ju jahil vahel ikka.
noorus on ilus aeg
Kasutaja avatar
Beretta
Postitusi: 1452
Liitunud: T Nov 25, 2003 4:47 pm

Postitus Postitas Beretta »

Õige Jorr. Minu vanaisa rändas Stolõpini reformi ajal Venamaale Saraatovi kubermangu ja isa sündis Venemaal. Vanaisa olevat olnud edukas talupidaja kuni sõjakommunismi ajal salv puhtaks pühiti ja vana koos perega Eestisse repatrieerus. Potentsiaal veresegamiseks järelikult olemas.
Ema poolt suguvõsa kohta räägitakse, et Abja mõisnik olla enne perekonna nimede andmist vahetanud Lätist endale kahe huradakoera vastu kangru nii et Kangru nimi sealt pärit ja kunagise aegviidu kandi jahimehe Kangru Hansu jahimehegeen kah.
Mida sealt lätist koerte vastu vahetati ei tea vana **** kah. Igatahes jaanipäeval sõpradega viina võttes laulame alati ka" Puhu tuul ja tõuka paati" - see teeb mu 1/32 läti? südamele hääd meelt.
Kasutaja avatar
Estlander
Postitusi: 338
Liitunud: K Nov 17, 2004 12:25 pm

Postitus Postitas Estlander »

Beretta kirjutas:Igatahes jaanipäeval sõpradega viina võttes ...


Ajalooliselt oleks õigem öelda leedopäeval või leedoõhtal.
Kurjad ristiusustajad sättisid paljud oma pühad vanarahva pühadega ühele ajale ja nimetasid neid oma suva järgi, et vanad kombed välja suretada.
Mõistmine nõuab parasjagu uurimist ja tavade tundmist
Enamik inimesi on aga mugavad, räägivad ja teevad nagu on ette öeldud-kirjutatud.
Viimati muutis Estlander, R Nov 18, 2005 10:01 am, muudetud 1 kord kokku.
Hundist toakoera ei saa.
Buck
Postitusi: 214
Liitunud: N Okt 13, 2005 9:53 am

Postitus Postitas Buck »

Mehed! Teema sisaldab ka sõna "binokkel", kas te teemast natuke liiga kaugele ei lähe mitte. Keegi võib pahandama hakkata. :D
Kasutaja avatar
Beretta
Postitusi: 1452
Liitunud: T Nov 25, 2003 4:47 pm

Postitus Postitas Beretta »

Hea Buck, Binoklid jäid seal päris kaugele ja sellepärast see uus teema ka tuli. Ma ei te mis usund see võiks olla, mis mõjutaks binokli valikud.
Kasutaja avatar
sammal.habe
Postitusi: 1180
Liitunud: P Jaan 04, 2004 7:43 pm

Postitus Postitas sammal.habe »

sain teemast esiotsa sedasi aru, et siit võib lugeda kuidas muistsed eestlased oma usunditunnetuse põhjal binokleid valisid :wink:
Kasutaja avatar
Estlander
Postitusi: 338
Liitunud: K Nov 17, 2004 12:25 pm

Postitus Postitas Estlander »

Binokkel on selle teema juures sünonüümiks väljendile: SELGE, MOONUTUSTETA PILT, kaugest muinasajastust :idea:
Hundist toakoera ei saa.
baddmann
Postitusi: 2830
Liitunud: E Nov 15, 2004 11:27 am

Postitus Postitas baddmann »

Estlander kirjutas:Binokkel on selle teema juures sünonüümiks väljendile: SELGE, MOONUTUSTETA PILT, kaugest muinasajastust :idea:

Jajah :D, või siis parafraseerides kunagi kuuldud Eino Baskini lugusid ühelt vinüülplaadilt: binokkel = kaks noklit. Muistsed eestlased olid seega hoopis kõvemad mehed kui meie praegu :D

BM
Kasutaja avatar
Beretta
Postitusi: 1452
Liitunud: T Nov 25, 2003 4:47 pm

Postitus Postitas Beretta »

Kaks noklit on hea mõte, et kui ühega midagi juhtub või nii. Aastaid tagasi nägi mu paarimees korduvalt õudusunenägu- nokkel oli vindiga, tollkeere 1 3/4", otsa keeratav. Keeras mees õhtul küljest ära, hakkab hommikul ärkama, ****, nokkel kadund.
jorr
Postitusi: 3240
Liitunud: T Mär 01, 2005 9:52 pm

Muistsete eestlaste usutunnetuse............

Postitus Postitas jorr »

BM, õige jutt, muistsed eestlased olid palju kõvemad poisid kui meie, karujahil käidi oda ja noaga.Praegu ei julge iga mees ka püssiga karule vastu minna.A mis usku nad olid ja millise firma binoklit usutunnistuse järgi valisid, Jummal seda teab.Sa paistad tark mees olevat ja püüad asja hästi keeruliseks pöörata.
noorus on ilus aeg
Suletud