Mida arvad viimasest numbrist?

Väikesed arutelud ajakirja "Eesti Jahimees" artiklite teemadel.
Vasta
Kasutaja avatar
Sarvik
Postitusi: 576
Liitunud: E Jaan 08, 2007 3:09 pm

Re: Mida arvad viimasest numbrist?

Postitus Postitas Sarvik »

honkomees kirjutas:
Sarvik kirjutas:...ps. neile kes asjast ikka veel aru ei saanud....siis kolm mõistet: kütt, jahimees ja salakütt..... on üksteisest väga kaugel asuvad ja täiesti erinevad mõisted....vähemalt minu meeli :lol:

nojah, igaüks mõistab isemoodi, nt nii
jahimees - hobina looduses müttaja, kes tunneb rõõmu jahist
kütt elik jääger - elukutseline liha (naha jne) küttija, kes oma tööd teeb maksimaalse tulemuse nimel ilma eetilisusele jms vaatamata
salakütt - seesama liha/naha jms küttija, kes oma tööd teeb maksimaalse tulemuse nimel ilma eetilisusele jms vaatamata, ilma seadusliku aluseta


täiesti arusaadav et sama kirjapildiga sõnu võivad mõista/defineerida erinevad mehed erinevalt....
sama erinevalt kulutavad mehed teisi sõnu et selgitada oma mõtete sisu....näiteks nikolai baturinil ja/või james algridge kulus selleks et selgitada mõistet kütt ca 200 lk sõnu.....mis on neil mu meeli suht sarnane .....aga erineb olulises osas honkomehe arusaamast :lol: :lol: :lol:

arvestades eelnevaid honkomehe mõtteavaldusi ei ole siin tegu mitte mõtteviiside erinevuses vaid sõnade /mõistete erinevas tõlgenduses :)


ps. minu jaoks mõiste salakütt tähendab seda et eiratakse nii eetilisi tõekspidamisi kui ka seadusejärgseid norme.

mõiste jääger ei võrdu mõistega kütt....jääger on palgaline jahipidaja, kusjuures jääger võib olla oma mõtteviisilt/käitumiselt kas salakütt, jahimees või kütt :lol:
kärbes kirbule!
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Mida arvad viimasest numbrist?

Postitus Postitas honkomees »

kuna sõnaraamatud (ÕS, võõrsõnade leksikonid) ei tee vahet neil mõistetel, sks.k. jäger tõlgitakse jääger, kütt, jahimees, siis ongi asi igaühe sisemises arusaamas
Sarvik kirjutas:... mõiste jääger ei võrdu mõistega kütt....
minu jaoks on sõnal kütt eesti keeles ikkagi halvustav alatoon, vrdl sellest tuletatud sõnu salakütt, naistekütt :lol: , pühapäevakütt etc etc
samas sõjanduses kasutatav jäger tõlgitakse eesti keelde hävitajana (hävituslennuk, tankihävitaja jne) siis ka see sõna ei omanda väga positiivset üldtausta
(b)
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Kasutaja avatar
Sarvik
Postitusi: 576
Liitunud: E Jaan 08, 2007 3:09 pm

Re: Mida arvad viimasest numbrist?

Postitus Postitas Sarvik »

honkomees kirjutas:kuna sõnaraamatud (ÕS, võõrsõnade leksikonid) ei tee vahet neil mõistetel, sks.k. jäger tõlgitakse jääger, kütt, jahimees, siis ongi asi igaühe sisemises arusaamas
Sarvik kirjutas:... mõiste jääger ei võrdu mõistega kütt....
minu jaoks on sõnal kütt eesti keeles ikkagi halvustav alatoon, vrdl sellest tuletatud sõnu salakütt, naistekütt :lol: , pühapäevakütt etc etc
samas sõjanduses kasutatav jäger tõlgitakse eesti keelde hävitajana (hävituslennuk, tankihävitaja jne) siis ka see sõna ei omanda väga positiivset üldtausta
(b)


täitsa õige.... (b) .... ajas võivad sõnatähendused/nende aktsendid muutuda....kas teate et:
*koidula oma originaaltekstis kasutas ta kujundit "mu lehkav isamaa" ....kuna ajas on "lehkama" saanud halvustava alatooni...siis laulupeol kasutatakse täna sõna "lõhnama"
* võõrsõnade leksikon(tln. valgus. 1960???) annab sõnale "logistika" vaste - mõttetu targutamine.... :lol: ...täna mõistetakse selle all hoopis materjalide/kaupade jms. voogude juhtimist näit. transpordi korraldamist

võib tekkida ka uusi sõnu....näiteks baturin nimetab oma jahivintrelva järjekindlalt paugitsaks...kõik saavad aru millega tegu aga on lisatud selge aktsent/alatoon et mees on oma relvaga sõbraks saanud...see on nii armas.... no sama kui mõni oma karl kustavit hellitavalt kustiks kutsub

oleks tänuväärne kui mõni lingvist/keeleteadlane koostaks eesti jahindusterminite leksikoni


vabandused teemast väljunud mõttetute targutuste pärast
(b)
kui nüüd teemast siis on mulle artikli tegelase mõtteviis/käitumine sümpaatne...mul on kahju et ilmselgelt eetilise jahimehe käitumine ei mahu seal maal kehtivatesse seaduslikesse raamidesse...ja mul on ohutunne te midagi sarnast võib ähvardada ka eetilisi jahimehi (või kütte...kuidas soovite) ka eestimaal
Viimati muutis Sarvik, N Mär 03, 2011 10:24 am, muudetud 1 kord kokku.
kärbes kirbule!
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Mida arvad viimasest numbrist?

Postitus Postitas aivar00 »

tsiteerin:
aga on lisatud selge aktsent/alatoon et mees on oma relvaga sõbraks saanud...see on nii armas.... no sama kui mõni oma karl kustavit hellitavalt kustiks kutsub

Kunagi käis ka siit foorumist läbi sileraudse kohta "Võts"- kui mälu ei peta, siis sellist nime kandis isand Feeni püss :lol: :lol: :lol:
ikka lõbusalt
valgeronk
Postitusi: 316
Liitunud: L Sept 12, 2009 10:22 am

Re: Mida arvad viimasest numbrist?

Postitus Postitas valgeronk »

Viimases (märts,aprill)Jahimehes, väga hea kirjutis veebruarikuus toimunud jahinduskonverentsist.Ei ole meie jahindusel häda midagi,tuuakse tervele Euroopale eeskujuks.Ja mingid rahapeded tahavad seda lõhkuda?
aivar00
Postitusi: 3263
Liitunud: K Juun 16, 2004 2:09 pm

Re: Mida arvad viimasest numbrist?

Postitus Postitas aivar00 »

Seda nüüd küll, kuid vaadates jahimeeste poole pealt. Kaedes asja aga niittee&co poolt nii aga ei ole. Nemad ju omale naa palju nänni ei saa kui hing ihkaks :twisted:
ikka lõbusalt
Kasutaja avatar
aadu kadakas
Postitusi: 1469
Liitunud: T Veebr 16, 2010 2:21 pm

Re: Mida arvad viimasest numbrist?

Postitus Postitas aadu kadakas »

Hetkel veel raske viimasest numbrist midagi arvata, kui veel numbritki pole saanud! Aga kirjavahetus käib ning hetkel pean tõestama, et olen EJS liikmeskonnas, kuna neil üheski registris mind ei näita :VS
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Mida arvad viimasest numbrist?

Postitus Postitas honkomees »

aadu kadakas kirjutas:Hetkel veel raske viimasest numbrist midagi arvata, kui veel numbritki pole saanud! Aga kirjavahetus käib ning hetkel pean tõestama, et olen EJS liikmeskonnas, kuna neil üheski registris mind ei näita :VS

tuttav teema, ka minu olid nad ära kaotanud ja isegi pärast seda ei jõudnud ajakirjad postkasti ... äkki peale pooleteise-aastast pausi järjekordse kirja tulemusena hakkas ajakiri käima, juba 2 numbrit on tulnud.
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Re: Mida arvad viimasest numbrist?

Postitus Postitas Joosep Käba »

Omalt poolt kõik senised tulemata jäämised ja/või uute inimeste lisandumised ajakirja saajate nimistusse on jonksu saanud ühe e-kirja saatmisega ajakirja väljaandjale. :shock:
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Mida arvad viimasest numbrist?

Postitus Postitas honkomees »

Joosep Käba kirjutas:Omalt poolt kõik senised tulemata jäämised ja/või uute inimeste lisandumised ajakirja saajate nimistusse on jonksu saanud ühe e-kirja saatmisega ajakirja väljaandjale. :shock:

ohhhhhh, ma olen jõudnud neid kirju saata ja kõnesid K. Lillemäega pidada kohe hulgi, viimane regulaarkorras saadud number oli märtsis 2009, peale aastast tulutut (kui aus olla siis ükskord saadeti toimetuses allesolevad numbrid, mitte kõik puuduolevad, eraldi pakiga mulle kohale aga järgmisest numbrist jälle ei kippu ega kõppu) kaniteli tüdisin ja mitu kuud ei kiusanud neid. Aga uuel aastal, kuna meil seajaht kinni oli ja teha midagi polnud :wink: siis saatsin järjekordse kirjakese teele ja ennäe imet - hakkasid ajakirjad tulema.
P.S. märtsi-aprilli number jõudis postkasti aprilli viimasel päeval ....
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Kasutaja avatar
aadu kadakas
Postitusi: 1469
Liitunud: T Veebr 16, 2010 2:21 pm

Re: Mida arvad viimasest numbrist?

Postitus Postitas aadu kadakas »

aadu kadakas kirjutas:Hetkel veel raske viimasest numbrist midagi arvata, kui veel numbritki pole saanud! Aga kirjavahetus käib ning hetkel pean tõestama, et olen EJS liikmeskonnas, kuna neil üheski registris mind ei näita :VS


Täna sain postiga märts/aprill "Eesti Jahimehe". Tore ju lõpuks, kui kirjavahetus ja pealiku toetav/tõestav mail normiks tulevikus ei kujune. Lihtsalt mõtlesin isekeskis, et mõni süsteem võiks toimida ladusamalt, ajakohasemalt. Või, et kas "klubi" on liikme võimalus või liige "klubi" võimalus? Annaks jumal, et ei taasarene sellist "nõuka-aja" mentaliteeti kuhugi kuuluvusest, õigemini priviligeeritud kuuluvusest.
Aga ajakiri hea ja lugemist jätkuvalt on. Ega praegu muud ei tookski esile, kui Indrek S. Einbergi avasõnast tsitaadi:
"Nüüd lõpuks lõppeval talvel aeti metsasihte üha uuesti lahti ja veeti sinna üha uut sööta. Niimoodi pingutades võib mets tõesti kaotsi minna ja asemele jääb vaid ulukite arvukus."
Jutt muidu loodusest võõrandumisest, üksindusest ilma normaalse keskkonnata. Ausalt öeldes on tegevtoimetaja tsiteeritud lausesse suutnud paigutada terve pika mõttelennu, mis paneb positiivselt muigama ning mütsi kergitama. (y)
Üks tähelepanek on aga ajakirja kommentaariumite maht, kui ta on sisukam ja et üldse ilmub. Kui ei ilmunud segaste rahastamismurede tõttu, siis oli kommentaare kuhjaga.
Joosep Käba
Postitusi: 1354
Liitunud: E Okt 18, 2004 9:57 am

Re: Mida arvad viimasest numbrist?

Postitus Postitas Joosep Käba »

aadu kadakas kirjutas:
aadu kadakas kirjutas:Hetkel veel raske viimasest numbrist midagi arvata, kui veel numbritki pole saanud! Aga kirjavahetus käib ning hetkel pean tõestama, et olen EJS liikmeskonnas, kuna neil üheski registris mind ei näita :VS


Täna sain postiga märts/aprill "Eesti Jahimehe". Tore ju lõpuks, kui kirjavahetus ja pealiku toetav/tõestav mail normiks tulevikus ei kujune. Lihtsalt mõtlesin isekeskis, et mõni süsteem võiks toimida ladusamalt, ajakohasemalt. Või, et kas "klubi" on liikme võimalus või liige "klubi" võimalus? Annaks jumal, et ei taasarene sellist "nõuka-aja" mentaliteeti kuhugi kuuluvusest, õigemini priviligeeritud kuuluvusest.


Kõigil EJS liikmesorganisatsioonidel on igal aastal 01. aprilliks kohustus saata oma liikmete nimekiri. Kui see on tehtud korrektselt(jahitunnistuse numbrid, tel numbrid, posiaadress jne) siis on suur tõenäosus vältida ajakirja mittelaekumist postkasti.
EJS põhikirjas pole kirjas, et kontaktisikuks/andmete saatjaks peab pealik just olema.
Mis puutub viimasesse numbrisse siis.... sisu ei kommiks kuigi on lugemist täitsa tublilt.
Mulle meeldib uus välimus ja "materjaalid. Kohe kuidagi ei meeldinud varemalt kasutusel old läikpaber millele türivärv ei taht ka külge jääda.
Kasutaja avatar
honkomees
Postitusi: 2969
Liitunud: P Mär 14, 2004 4:13 pm

Re: Mida arvad viimasest numbrist?

Postitus Postitas honkomees »

Joosep Käba kirjutas:Kõigil EJS liikmesorganisatsioonidel on igal aastal 01. aprilliks kohustus saata oma liikmete nimekiri. Kui see on tehtud korrektselt(jahitunnistuse numbrid, tel numbrid, posiaadress jne) siis on suur tõenäosus vältida ajakirja mittelaekumist postkasti...
nagu öeldud, on olnud aegu kus nende andmete esitamisele vaatamata pole seal andmebaasis korda majja saadud, Võrumaa JS pealik Mati Kivistik ütles kah ühekorra, et ma pole ainuke ja tema on kah tüdinud võitlemast ...

Joosep Käba kirjutas:....Mulle meeldib uus välimus ja "materjaalid. Kohe kuidagi ei meeldinud varemalt kasutusel old läikpaber millele türivärv ei taht ka külge jääda.
100% nõus, seda klantspaberil teksti ei näe lugeda, pleegib vastu.
Jaht on kunst, mis nõuab ohvreid!
Kasutaja avatar
aadu kadakas
Postitusi: 1469
Liitunud: T Veebr 16, 2010 2:21 pm

Re: Mida arvad viimasest numbrist?

Postitus Postitas aadu kadakas »

Mai/juuni number tuli ning pean möönma: aina paremaks läheb!
Isand Einberg oma avasõnas "Tuulikutest ja bussijaamadest" kirjutab: "Puid ja metsa on nii palju, et neist unistab vaid sõge. Ja hea ongi! Sest kui meie lapsed hakkavad seintele puid ja metsa ja loomi joonistama, oleme meie ise midagi väga mõtlematut teinud."
Seda meest oma mõtetega tükkis hakkan üha enam austama. Loota tahaks, et need "varjatud" viited ja väärtushinnangud jõuaksid igaüheni, kes ajakirja loeb-lehitseb. (y)
Käesolev number oma teadusliku või bioloogilise etteastega on hea tase. Eks jahindus peabki ennekõike baseeruma loodusetundmisel, mitte äärmuslikul meelelahutusel.
EJS volikogu jutud, lihtsad seisukohad kitsede ja väikekiskjate olukorrast jmt asjalik. Väikese, kuid olulise detailina maakonnavapid arvamuste juures.
"Minna või jääda" artikkel annab teavet metskitse levimiskäitumisest ja ehk meie kitseasurkonna hüppeliste tõusude-mõõnade kohta oleks siit tarkust kõrva taha panna.
Kogu ajakiri vastab vähemalt minu ootustele ning veelkord olen rõõmus, et teaduslik pool on hakanud vajalikul hetkel domineerima. Tundub aga, et hakkab tekkima vanasõnaline olukord: "Mida parem on ajakiri, seda vähem kostab kommentaare!".
Motorist
Postitusi: 266
Liitunud: N Mai 12, 2011 11:56 am

Re: Mida arvad viimasest numbrist?

Postitus Postitas Motorist »

Aadu...hääd asja ei saa ju ilkuda :D , mess sääl siis ikka kommenteerida. Aga ajakiri on tõesti paremaks läinud (y) . Nii et jõudu kirjutajatele ja koostajatele
Vasta